Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Pēdējais elfs
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots > Šķirmices piezīmes uz lappuses malām
Lapas: 1, 2
ils
http://www.diena.lv/kulturas_diena/lasit.php?id=290694
Pēdējais elfs.
Autore Silvana De Mari.

Šodienas Kultūras Dienā ir fragments un anotācija par jaunu pasaku romānu pieaugušajiem, tādā nozīmē, ka nav parasts bojeviks (grāvējs). Tas iznāks latviešu valodā. Internetā anotācijas nebija.
Viņai vēl ir grāmata Pēdējais pūķis. Itāļu autore.
Tāpēc arī rakstīts par viņu itāliski:
http://www.infinitestorie.it/frames.specia...iali.asp?ID=299
maichestera
Es tikai nesapratu,vai to grāmatu var nopirkt grāmatnīcā,vai viņu tikai tulko?
Hikari
Izteikšos īsi un kodolīgi- gribu, tātad ar laiku dabūšu! grin.gif Izklausās pat ļoti interesanti, tikai es arī vēlētos zināt- vai grāmata tiek tulkota vai arī tā ir jau iznākusi?
Ausminta
Par dīvainu sievieti, kas pilina slapjumu no acīm un deguna, kad ir bēdīga.
Par briesmīgu mednieku, kurš sava prieka pēc slaktē odus, rij beigtus trušus un rauš bagātības, pārdodams nogalētu dzīvnieku ādiņas.
Par pūķi, DIŽENĀKO no būtnēm.
Un, protams, par elfu. Kura lielās spējas ir elpot, ēst, būt dzīvam un kuram ir garš, skanīgs vārds, ko nezin kāpēc citi izdzirdot uzskata par šķaudienu.

Neļaujiet vāka attēlam sevi samulsināt. Stāsts nerisinās mūsdienās, un pēdējais elfs nestaigā pa naksnīgām Ņujorkas ielām. Kaut diez vai tas ko būtisku mainītu.

Sen nebiju tik daudz reizē skumji un priecīgi smējusies, lasot grāmatu. Un nebiju zinājusi, ka tik silti var rakstīt par nesaprašanos.

Nu jā. Vēl tik’ citātu vienu.

CITĀTS
- Tu ir cilvēka mātīte, – viņš triumfējoši izteica savu secinājumu.
- Ir jāsaka sieviete, nejēga, - atbildēja cilvēks.
- Ak, es lūdzu piedošanu, sieviete nejēga, es būšu uzmanīgāks, tagad uzrunās tevi pareizi, sieviete nejēga, - apliecinot vislabākos nodomus, teica elfs. Cilvēku valoda bija grūta un mūždien sagādāja problēmas.
smile.gif

Un kā jums?
birokraac
Eju pikrt, manupraat no taa citaata paliek skaidrs - mekleeju peedejo vienradzi grin.gif joks, vienkaarshi man pietruukst pasaku, paaraak daudz reaalisma manaa somaa, citaadi Svaana kungs mani nomociis grin.gif
maichestera
Kas to grāmatu ir izdevis?
Ausminta
Biju pārsteigta. Dienas grāmata. (Nē, nav lētais variants tongue.gif)

Īstenībā, ja kādam dikti gribas, bet iegādei ir šķēršļi - esmu ar mieru aizlienēt (ja tiek zvērēta saudzība un atdošana smile.gif)
Cecilia
mmm, izklausās interesanti. māte teica, ka vakar veikalā pagrozījusies ap to grāmatu, bet viņu nobiedēja tas vāka izskats un cena (~8 ls). tagad, kad izlasīju viņai ausmintas uzrakstīto, viņa sāk svārstīties. laughing.gif
dreamer
Sirsnīga un mīļa pasaka, turklāt ļoti viegli lasīt (laikam tomēr vairāk bērniem paredzēta, blush.gif bet tas tā.)

Jāpiekrīt Ausmintai:
CITĀTS(Ausminta @ 08.01.2007 08:27) [snapback]1087923[/snapback]
Sen nebiju tik daudz reizē skumji un priecīgi smējusies, lasot grāmatu. Un nebiju zinājusi, ka tik silti var rakstīt par nesaprašanos.
jo vietām arī es nevarēju noturēties nesmējusies.

Aizkustināja naivais un reizē drosmīgais elfs, kuram vecāki jau iepriekš bija sagatavojuši visu ceļā nepieciešamo (pat dzejoļu grāmata īstenībā iztrādījās karte) lai piepildītos pareģojums.
Ļoti patika Erbrova tēls, viņa gudrība un ironija. Bija mazliet bēdīgi, kad viņš aizgāja bojā piešķirot nāvei jēgu un kļūstot par pēdējo pūķi, kā arī lasot viņa filozofiskās pārdomas pirms nāves.
Cecilia
mana māte saņēmās un nopirka grin.gif . vakarnakt izlasīju. patiešām daudz skumju un arī es vietām smējos kā traka. visas tās vientulības sajūtas, tik sērīgas. man patika. un izjutu drusku greizsirdību uz Riti un elfu, jo zinu, ka man savā dzīvē tik tīru un šķīstu mīlestību pašai nepiedzīvot.
Grēkmeistars
Man draudzene šo grāmatu nopirka, balstoties, ka vāks un nosaukums ir ļot cerīgs. Mēs abas domājām, ka tā būs skumja mistika, bet izrādījās pagalam bērnišķīgi. Rīt iešu no viņas paņemt un izlasīt šo grāmatu. happy.gif

CITĀTS
cena (~8 ls).


Rēzeknē var nopirkt pa piecīti. happy.gif


salvei
Bērniem domāta? Man tā nelikās. Kaut gan lasīt var arī bērni.
Ļoti ļoti patika. Fantastiska.
Cecilia
nu jā, bija jau drusku tādā bērnu pasaku stilā, bet patiesībā stāsts bija vairāk tieši par jūtām, domām. par to, ka vērtīgāk ir upurēt sevi citu labā, nekā vēlāk dzīvot vientulībā. par to, ka ir iespējams pārkāpt aizpriedumiem. par to, ka sapņi var piepildīties, tikai tiem ir cieši, cieši jātic un ļoti ļoti jāvēlas. un to, cik ļoti vientulīgi jūtas tas, kuru citi uzskata par savādu un kuram nav tik labu iemaņu attiecībā ar citiem.
Hēbe
He,he...tagad lasu "Pēdējo elfu" happy.gif ,bet savas domas par šo grāmatu izteikšu cita pavedienā. Viņai vēl ir grāmata "Pēdējais pūķis"?! Būs jāpainteresējas par šo grāmatu.Laikam,rakstniece turpina iesākto taciņu un drīz būs arī pēdējā nāra,pēdējais fēnikss u.c. laughing.gif

dreamer
Par S. De Mari - Pēdējo Elfu un Pēdējo pūķi jau ir runāts šajā pavedienā. Varbūt der apvienot? wink.gif

CITĀTS(Hēbe @ 30.01.2007 12:11) [snapback]1097769[/snapback]

Viņai vēl ir grāmata "Pēdējais pūķis"?! Būs jāpainteresējas par šo grāmatu.Laikam,rakstniece turpina iesākto taciņu un drīz būs arī pēdējā nāra,pēdējais fēnikss u.c. laughing.gif
Nepūlies! happy.gif "Pēdējais pūķis" ir jau iekļauts tajā pašā grāmatā "Pēdējais elfs" (skat. 107 lpp).
Turklāt tās patiešām nav beigas, nākamā grāmata sauksies "Pēdējais orks". rolleyes_a.gif

un ja par "Pēdējo elfu", lai nesanāktu galīgākais spam&offtopic, tad - patiešām aizkustinoša un mīļa pasaka. Attēls
Ausminta
(čau gauja. Atkal aizrautībā pavedienu garām palaidu. smile.gif )

Bet par bērnišķīgumu. Viņa it kā ir tāda paviegla. Izteiksmē, sižeta vienkāršībā. Es gan nemēdzu iedalīt grāmatas bērnu/pieaugušo & co, nedomāju, ka tam ir kāda jēga (nedarīju to arī Pēdējā elfa gadījumā, tikai šīs diskusijas sakarā sāku domāt). Ir grāmatas, ko bērni nevar lasīt. Tīri saprašanas, reitinga, tematikas dēļ. Bet bērnu grāmatas, ko nevar lasīt pieaugušie - nu... Patiesībā domāt vienkārši arī ir jāmāk. Bērnišķīgas grāmatas ir labs treniņš. smile.gif
Hēbe
Heh...iesāku lasīt šo darbu sen,bet tā kā savas izklaidības dēļ to biju aizmirsusi pie radiem,tad atguvu grāmatu tikai nesen un ar interesi vienā dienā pabeidzu lasīt happy.gif . Neapšaubāmi bēdīga (fantāzijas iemītnieku strauja bojāeja cilvēku skaudības un baiļu dēļ),bet patīkama grāmata,kura aizrauj ar interesanto pasaules uzbūvi. Man patika pūķu perēšanas apraksts. Es gan neuzskatu,ka grāmata ir bērnišķīga. Pieaugušajiem grāmata ir kā spogulis,kas parāda mūsu vājības un nežēlību pret līdzcilvēkiem.
Eriette
Ir lasīta. Ļoti interesanta, jā. Raita valoda, un vispār - mani ļoti elfs aizkustināja. happy.gif Arī beigas par pareģojumu bija interesantas. smile.gif
Malduguns
Sākumā mamma man šo grāmatu atnesa, jo kāda viņas darba biedrene bija padzirdējusi, ka vispār lasu. Ja mamma nebūtu klusi nākusi pie manis naktīs un vairākas reizes sacījusi, ka nu jau būtu jāiet gulēt, grāmatu izlasītu vienā vakarā. Tomēr nācās to pabeigt nākošajā rītā. Vēlāk iegādājos to arī savā īpašumā.
Patika. Ļoti. Varētu pat teikt, ka tā ir kļuvusi par manas sirds grāmatu. Nezinu, kāpēc.
Northwatch
Kā vakar sāku, tā arī izlasīju no vāka līdz vākam.

Man patika. Jauka pasaka, kas nemaz nav pasaka, bet stāsts. Par draudzību, cerībām un pūķiem. Lasot pieķēros pie tā, ka šeit, vairāk vai mazāk, bet ir tas, ka autore ir pati radījusi pasauli. Pašai savas domas par to, kādiem jābūt elfiem un pūķiem, cilvēkiem. Mazliet muļķīgas gan likās viņas domas par Daligaras valdnieku - tādas absolūti bērnišķīgi dusmīgas. Kautkā tā. Neiederējās.
bengalaas
Es izlasīju, un man sanāca dusmas par to, ka atkal tiek nogalināts lielisks pūķis. Tāpat kā Rangarigs, kura nāve joprojām man ir bērnības trauma :/

Pati pasaka šķita mazliet pārspīlēta. Visi tie vientulības un bada apraksti - sazin kāpēc visu laiku nāca prātā, ka autore pati gan noteikti neko tādu nav piedzīvojusi, tāpēc tagad visu maksimāli dramatizē un sakāpina, lai izlutušajiem ES cilvēciņiem iestāstītu, kas ir bads un aukstums. Ir lasītas labākas pasakas, labāki fantasy darbi, labāki psiholoģiskie romāni. Te autore, šķiet, centusies panākt visu uzreiz, bet, "ja kaut kas der visam, tad tas neder nekam".

Bija gan arī labas vietas. Pie "Pēdējā elfa" pēdējās lappuses, kur Sajra un Monsers apskaujas, man uz raudienu pavilka. Tāpat arī tur, kur mira pūķis. (getlost.gif) Un man patika ironija.

Bet, sasodīts, ja jau Joršs spēja, aizstāvēdams Riti, nogalināt to sargu, tad kas, pie velna, viņam traucēja nogalināt pilsētas pārvaldnieku? Jā, cilvēciskums (elfiskums?), grāmatas humānisms, proveģerārisms utt. utjp., bet nu kamōn! Erbvors būtu dzīvs! sad.gif
dreamer
CITĀTS(browncat @ 04.06.2007 22:58) [snapback]1149767[/snapback]
Es izlasīju, un man sanāca dusmas par to, ka atkal tiek nogalināts lielisks pūķis.
Nu bet citādi jau tas nebūtu pēdējais pūķis!
Elony
Graamata pavisam noteikti ir lloti laba. Un liek domaat, paskatiities uz lietaam no cita viedoklla, ar elfa aciim. smile.gif

Un miilestiiba... lloti interisanti un aizskustinossi un taa, ka aizrauj lasiitaaju. Protams, ir dazzas lietas, kas nepatiik, kaut vai visa taa pareggojuma buussana un tas ka viss llaunas sodiits netiek, taccu tas staastu padara reaalaaku un aizraujossaku.

strumacis
CITĀTS
"Visi tie vientulības un bada apraksti - sazin kāpēc visu laiku nāca prātā, ka autore pati gan noteikti neko tādu nav piedzīvojusi, tāpēc tagad visu maksimāli dramatizē un sakāpina, lai izlutušajiem ES cilvēciņiem iestāstītu, kas ir bads un aukstums."

Tu maldies. Autore stipri ilgus gadus ir pavadījusi Āfrikā, ārstējot visizsalkušākos un nabadzīgākos. Un raksta viņa ar skaidri mērķi panākt, lai vismaz kādam cilvēkam būtu mazāk mēslu galvā.
Ledene
Ar šo grāmatu es apgājos ļoti saudzīgi un bijīgi, uzmanīgi lasīju, gluži kā bērnībā. Kāpēc tā ? Grūti pateikt. Manā ietekmē vairāki cilvēki ir izlasījuši un atzinuši to par jauku esam. Filozofiska pasaka.. tieši šo grāmatu es visbiežāk ieteicu pircējiem, kad strādāju grāmatnīcā, jo tajā saduras 2 puses, 2 pasaules, tāpat kā bērni un pieaugušie. Ar nepacietību gaidu turpinājumu.
The beginning
Grāmata tiešām ļoti laba un interesesanta. Vienīgi biju par viņu tādas atsauksmes dzirdējusi, ka izlasījusi jutos nedaudz vīlusies. Biju iedomājusies, ka tas būs ne tik ļoti fantasy tipa darbs. Man jau fantasy tiešam ļoti patīk, bet tā jau iet ja esi kaut ko iedomājies, bet beigās dabū ko citu...
Flightless Bird
Pēdējais elfs ir tagad dabūjams grāmatnīcās??
Vnk es nevar saprast vai tā ir kāda veca grāmata, kas atrodama tikai bibliotēkas plauktos, vai arī tiko izdota grāmata..?
dreamer
CITĀTS(Helēna @ 01.08.2007 13:13) *
Pēdējais elfs ir tagad dabūjams grāmatnīcās??
Vnk es nevar saprast vai tā ir kāda veca grāmata, kas atrodama tikai bibliotēkas plauktos, vai arī tiko izdota grāmata..?

Grāmata izdota 2006. gadā.
...dovenda...
happy.gif Tā grāmata bija vnk. superīga!!!

lasa_a.gif Es piedalos bērnu žūrijā (biblenē) un paņēmu to grāmatu izlasīt...

wub.gif cool2.gif Viena no manām mīļākajām grāmatām...
miss x
Ļoooti patika! grin.gif
Tieši tagad pārlasu. Jāatzīst, gan ,ka "Pēdējais elfs" man patīk labāk par "Pēdējo pūķi".

Kāds zin - ir jau iznākusi grāmata "Pēdējais orks" ?
Ludiēna
Ak, man patika šī grāmata, un es biju tā Perfumer draudzene, kas šo grāmatu nopirka^^ Man patika grāmatas noskaņa, jau no pirmajām lappusēm mani ieveda fantāzijas pasaulē.
lilsiiis
ļoti interesanta grāmata.
iekļauta arī 8. - 9. klases `bērnu žūrijas` sarakstos. šī iemesla dēļ arī nonāca manās rokās.
grāmata ar noskaņu un paspēptu filozofiju.
...dovenda...
Njā tādēļ arī es izlasīju... laigan esmu 5-7 klašu grupā grin.gif
Dvēselīte
Lasīta.
Jauka, kaut gan mazliet ne tā uzrakstīta, priekš manis. Patīkama noskaņa, labi veidoti raksturtēli, pieņemams tulkojums.
Kopumā, nenožēloju, ka paņēmu lasīt.
Patika.
Malduguns
Pēc manas draudzenes ziņām, grāmata "Pēdējais orks" ir iznākusi. Esot bieza un maksājot ap 14 ls.
Tādas tās lietiņas.
Lasam un padalamies ar iespaidiem.
smile.gif
kaiva
cerams ka tās vāku nav veidojuši tie paši idioti. arī es nemūžam viņu nepirktu vai nelasītu ja saturs atbilstu vākam
Hikari
Pēdējais Elfs ir jauka pasaka, taču mani tā kaut kā tomēr neaizrāva tik ļoti, cik biju gaidījusi no šīs grāmatas. Lasīt bija patīkami, taču pilnībā tomēr grāmatu izbaudīt kaut kādā veidā neizdevās, pati īsti nezinu, kādēļ. Varbūt kādreiz pārlasīšus un manas domas mainīsies, kas to lai zina. smile.gif
Beppo
Nu jau "Pēdējais orks" ir iznācis.
Ja šī grāmata būtu reizes divas plānāka, man pat varētu patikt.
kaiva
nu man dikti patika. s;akums varbūt negāja šausmīgi ātri bet pēc tam atklājās daudzas lietas ko vismaz man nebij gadījies nekur lasīt tādā gaismā. un sajūsmina tās asprātīgās sadaļas.
bada ainas arī man nemaz nelikās pārspīlētas bet ļoti ticamas.
es sapratu kāpēc pūķim bija jāmirst- lai viņš apzinātos un galvenais pārvarētu savu egoismu

bet ko es nevarēšu piedot - JA beigās kaut kādā veidā nenotiks ka visi pūķi elfi uc būtnes uzrodas no jauna. riebjās šitais princips: pēdējais elfs, pēdējasi vienradzis, pēdējais mohikānis... daaa
(nu mohikānis vismaz ir saprotams kapēc)

heh mani gan tikai priecē tas ka grāmata būs bieza ^_______^
Ofēlia.Morfia.
Esmu izlasījusi visas trīs grāmatas.
Lai arī brīžiem grāmata bija uzrakstīta visai dīvaini, stāsts kas slēpās apakšā mani aizķēra un piepildīja.
Tiesa- gods tulkotājiem un autorei- valoda pārsvarā bija patīkama un saistoša. Lai arī brīžiem cauri sitās pārspīlētība un neīstums.

Dabūju grāmatu jau krietnu laiciņu pirms bērnu žūrijas, tad pirmā daļa īpaši neaizķēra. Bija laba, bet nekas wāā.. Tad kad lasīju bērnu žūrijas dēļ patika jau labāk. Tagad lasīju visas trīs daļas pēc kārtas tas izrādījās pat ļoti iedvesmojoši. Tikai ir jāmāk paņemt vajadzīgais..
kaiva
tā ir- sākumā tev varbūt kaut kas lieks neīsti garlaicīgi vai nevajadzīgi vai jocīgi utt. bet paņemot grāmatu otrreiz pēc 5 dienām (vai kāda laika) viss nostājas savās vietās
ir tikai labi ja kaut kas šķiet nepierasts vai savādāks vai ne? ^^
Malduguns
otrā daļa nu ir izlasīta.
[irms kāda laiciņa, lai varētu arī apsmadzeņot.
visā visumā, man patika, vien kaut kā nepiesaistīja tie mazlie bērni. Rites un Jorša līnija likās visai garlaicīga, bet patika Rankstraila un Austras attiecības. Tā algotņu padarīšana un tamlīdzīgi brīnumi.
Daudzas atbildes uz jautājumiem no iepriekšējās grāmatas nu ir savādākas. Viss tāds skaidrāks un interesantāks.
Jā, patika, saku vēlreiz.
Ledene
Arī Pēdējais orks nu ir izlasīts un.. tāpat kā Pēdējais elfs, tas mani uzrunāja pamazām, bet ievilka sevī daudz dziļāk. apbrīnojama grāmata, es tiešām kūstu. viena no retajām, kuru tu paņem pie tējas tases un lasi, laiks apstājas, bet tu izgaršo katru skaisto vārdu. izcils tulkotāja veikums, nekādu pārspīlējumu, toties bagāta valoda un daiļas sajūtu gleznas. es sajutu, saodu, sagaršoju it visu. šis tas paredzams, šis tas ne, taču grāmata likusi diezgan daudz pārdomāt. mainīt savu attieksmi pret cilvēci, kaut vai. un cik orku bērnu ir šodien pasaulē ?
Zilais spārns
Esmu izlasījusi tikai Pēdējo elfu, bet šī grāmata ļoti patika, ceru tuvākajā drīzumā izlasīt arī Pēdējo Orku. happy.gif
Puķu elfs
Lasīšanas prieks un emocionālas slāpes. Šie divi ir galvenie iemesli, kādēļ manās rokās nonāca grāmata par pēdējo elfu un pēdējo pūķi.
Par prieku, ko sagādāja lasīšana, laikam var spriest pēc tā, ka nespēju nolikt grāmatu malā, līdz tika pāršķirta pēdējā lapaspuse. Aiz loga sen jau bija tumš, pulkstenis rādīja ceturto nakts stundu. Gaisma, ko izstaroja lampa šķita nereāla, istaba - sveša. Līdzīgas sajūtas rodas, pēkšņi pamostoties no dziļa miega.
Grāmatas pirmā daļa par mazā elfa vientulību likās dziļāka; pelēkā, pielijusī pasaule un klusās elfa raudas kaut kādā dīvainā veidā radīja līdzsvara un harmonijas pilnas sajūtas. Asaru plūdus izraisīja elfa emociju dziļums un naivā ticība - prieks par troļļa skaistumu, izmisums par mirušo trusi, cilvēku pasaules redzējums.
Otrā daļa par pēdējo pūķi - skaisti un aizraujoši, bet vairs ne tik dziļi. Tas gan nebūt netraucēja nakts vidū modināt istabas biedru, lai kādu brītiņu pašņukstētu pie pleca par pūķa nāvi. Lai arī tas bija paredzams, tomēr lasot likās tik muļķīgi - dumjais pūķis, vai tad nevarēja to klinti sadrupināt negriežot pret strēlniekiem neaizsargātās krūtis? Dumjš pūķis!
Lai nu kā, emocionālās slāpes tika veldzētas. Un, kā jau tas notiek, ja padzēries vienreiz, gribēsies vēl un vēl. Tā nu tagad mājās uz plaukta guļ grāmata ar nosaukumu "Pēdējais orks". Tā tikai gaida piemērotu brīdi, lai sasaistītu lasītāju starp lapaspusēm un liktu tam izdzīvot svešu, neeksistējošu būtņu likteņus.
Roēna
Man ļoti patika. Ir doma un tas ļoti saista, arī galvenai varonis ir izstrādāts.
Moriartijs
Pārsteidzoši ļoti interesanta grāmata. Ļoti patika.

Un jāpiekrīt Roēnai par galveno varoni, savdabīgs tēls. Tāds kuram ļoti viegli pieķerties, viņš aizrauj lasītāju un liek izlasīt grāmatu līdz galam.

Vērtējums 8 no 10
SirdsSpodra.
Šī grāmata manās rokās nonāca pirms pāris gadiem. Sīkumi jau aizmirsušies, bet atmiņā palikusi raitā un interesantā valoda. Viennozīmīgi grāmatu caurvij skaista, emocionāla stīga. Ļoti atmosvērīgi, vienkārši un piesaistoši.
miss x
Forša grāmata. Nesen izlasīju "Pēdējais orks". Arī laba. smile.gif
Porcelain
Pēdējais Orks gan neliekas tik laba cik pēdējais elfs.

Elfu lasīt bija interesanti, visvairāk mani aizkustināja tā bibliotekas un pūķa uzturēšanas, audzināšanas daļa. Ja pareizi atceros, tad arī izplūdu asarās beigās, bet neatceros īsti par ko, laikam par vecā pūķa nāvi. tongue.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.