Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Herkuls Puaro vai Mis Mārpla?
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots
Hēbe
Tagad jautājums tiem,kas ir iecienījuši Agatas Kristi grāmatas.
Man labāk patīk lasīt grāmatas kur noziegumu izmeklē Herkuls Puaro,jo varoņa personība liekas interesantāka,Mārplas personība mani galīgi nesaista.Vai arī jums ir pilnīgi vienalga,kāds varonis darbojās,kad tikai aizraujoši uzrakstīts notikums.Ak,jā...strīdīgs jautājums-kā tad vispareizāk teikt-Herkuls;Erkils;Herkuless Puaro(man tas šķiet neatbildāms jaut.)
Roviela
Man - kā kurā romānā. Man patīk viņi abi. Un vēl misters Pārkers Pains, lai gan šis, pēdējais, mazāk. grin.gif
Džūna
Man patīk Puaro.
Mis Mārpla liekas vienkārši kaut kāda pārgudra vecenīte, kas man nepatīk.
laughing.gif
Laupītājmeitēns Ronja
Herkuls, Erkils, Herkules.. Tiešām problemātisks jautājums, kurš ir atkarīgs tikai un vienīgi no tulkotāja ( jeb garastāvokļa). Kaut gan ja nemaldos tad Erkils - bija vecākos izdevumos, bet Herkuls - tagadējos..
nu kā.. ja viņš ir Hercules - tad tēla vārds teorētiski būtu Herkuless, bet redz burtu H neizrunā viņa valodā.. Līdz ar to pierakstīts nedaudz līdzīgi izrunai.. un tā..

Bet vispār - daudz daudz labāk patīk Puaro nekā Mis Mārpla. Viņa grāmatas ir "aktīvākas" kā tās ar Mārplu.. vai varbūt esmu pirmās dabūjusi ļoti neveiksmīgi, bet palikusi sajūta, ka viņai tās biaj daudz lēnākas, garlaicīgākas, un vairāk uz vietas sēdošas..

Taču pats galvenais ir lai detektīvromāns ir labi uzrakstīts, līdz ar to ir vienalga lielās līnijās, vai detektīvs ir Puaro, Mārpla, vai kāds kurš iztēlojas, ka pats (paši) ir detektīvi.. Nelaime tāda, ka pēdējā gadījumā bieži vien tās grāmatas ir izrādījušās vājākas..
maichestera
Erkils.
Šim kungam piemīt humors kas diezgan sausajai miss Mārplai nav raksturīgs
Freya
Man personīgi patīk Puaro, arī viņa izmeklētajiem noziegumiem šķiet ir vairāk asuma. Viņa tēls aizrauj. man patīk arī romānu ekranizējumi, aktieris ir vienkārši super! smile.gif
Purpur
Es tieši tagad lasu A. Kristi romānu ''Slepkavība Ziemassvetkos''.
Man kā vairumam patīk Puaro. Viņš ar savam ūsām... grin.gif
tiigjeris
Erkils Puaro. mm. bet man patīk arī mis mārpla. es nez. vnk patīk. man viņa leikas tāda darbīga, tpt kā puaro.
Dark Phoenix
No sākuma es visu laiku lasīju par Puaro un nespēju iedomāties, ka man varētu patikt kāds cits galvenais varonis, taču tagad tomēr man daudz vairāk patīk Mis Mārpla! happy.gif
irbīte.
Man liekas, ka Puaro, jo tur ir inttriga. grin.gif [Viņa izmeklēšanā.]
Bet, kā jau Roviela *paklanos* teica, tas ir kā kurā stāstā. smile.gif
Ariona
Puaro smile.gif Aarkaartiigi spligts teels, ar tik daudziem raxturiigiem izteicieniem. (Peleekaas shuuninas). Jaukas beerniibas atminas par vakariem ar seriaalu.
Seila
Nu Puaro man vienmēr ir paticis daudz labāk, jo viņš kā tēls ir daudz interesantāks. Mis Mārpla- nu viņa manā uztverē nav tik spilgta persona.
Sarkanais Krūšturis.
Puaro. Manuprāt viņam labāk piedienas lomu kādu ļoti cienījamā autore viņam ir devusi. Mis Mārpla ir tāda.. Nu man vienkārši nepatīk viņas tēls.
Teiksism labak tā- izlasot `Austrumu ekspresi` manas simpātijas nosliecās par labu Puaro.
(sun)
Pashlaik lasu naawes suni.
Ir labs.
Patiik-puaro
Scorpse
Man patiik Erkils (nesaukshu vinju ne par kaadu Herkulesu, jo manam pilniigi nekam nederiigajam priekshstatam par franchu vaardu izrunu *un, buudams no Beljgjijas, vinjsh tomeer ir pamaniijies dabuut franciski izrunaajamu vaardu* der tikai Erkils).
Patiik tikai un vieniigi taapeec, ka staastus ar vinju esmu lasiijusi daudz, savukaart ar mis Maarplu - tikai vienu, taapat arii ar Painu.
Starp citu, tieshi shobriid lasu Best Detective Stories of Agatha Christie, taa ka laikam nonaakshu arii liidz Maarplai.
Jaa, taatad atbilde Erkils tikai taapeec, ka citu variantu man nav. Bet ja godiigi, tad man vinjsh nepatiik - taads iedomiigs, pashpaarliecinaats. Tik taa fenomenaalaa prasme.. Ai, ai.
Sherloks man patiik daudz labaak, kaut arii "vinjam neviens nav vajadziigs". Taa ja.
Memory of Trees
Laikam jau Puaro. silent.gif Mārplas tēls vienmēr licies tāds... nedaudz garlaicīgs. Lasīti ir arī dažādi citi Agatas Kristi tēli, bet Puaro vienmēr ir bijis mans iecienītākais tēls.
Purple mist
Man vairāk patīk Erkila Puaro tēls. Viņš ir ekscentrisks, laba humora izjūta. Un vēl tās viņa pelēkās šūniņas! Pirmo reizi dzirdu Puaro nosaucam par Herkulu, Herkulesu, utt. huh.gif
Savukārt Mis Mārpla ir kā mīļa vecmāmiņa starp LIELAJIEM ĻAUNAJIEM SLEPKAVĀM. Viņa liekas kautkā mazliet par lieku un neiederīgu.

Tomēr šie romāni ir interesanti un patīkami lasāmi, neskatoties uz tēlu raksura īpašībām.
Demigod.
Erkils Puaro.
Mis Mārpla, pēc manām domām, ir aprakstīta vienveidīgi un visai garlaicīgi. un Puaro noziegumus atrisina interesantāk. smile.gif
Viesis_Indra_*
man labāk patīk Puaro. smile.gif un tas vai viņš ir Herkuls vai Erkils ir atkarīgs no tulkotāja, manuprāt. grin.gif
pundurvilcinjs
nezinu kādi viņi ir kā grāmatu varoņi, bet man labāk patīk Puaro. kad rādīja filmu par Puaro, es dažkārt skatījos, bet kad par Mārplu, tad nekad.
Zilais spārns
Mārpla, šķiet, piesaistošāka, bet abiem nav ne vainas. rolleyes_a.gif
Klāra
Puaro. Mārpla ir garlaicīga. silent.gif
washulis
Nav sanācis bieži lasīt, bet ja skatās filmas, tad parasti Mārpla liekas interesantāka. Lai gan ir arī dažas reizes un vietas, kur Puaro pamatīgi izceļas un tā, bet Mārplai ir savs stils, rada intrigas un tā... rolleyes_a.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.