Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Kraukļanaga izaicinājums II
Kurbijkurne forums > Foruma spēles > Spēles
Lapas: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39
Hareki
“Es zvēru, ka viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam. Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību. Es turēšu svētus un ievērošu Latvijas Satversmi un valsts likumus. Pret visiem es izturēšos taisni un savus pienākumus izpildīšu pēc labākās apziņas.”

(03.05.2007. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 31.05.2007.)
Kalevale
tā ir.
Aiva
+1 Grifidoriem.

Aiva
Nākamais jautājums.

Ar ko ir slavena Alberta iela Rīgā?
Beppo
Ar jūgendstila ēkām.
Ar ĢZZF.
Un gan jau, ka vēl ar kaut ko.
Aiva
Jūgendstila ēkas būs pareizi.

+1 Slīdenim
Beppo
Nosauciet valsti, kuras karogs šobrīd ir gandrīz tāds pats kā 1960. gadā, vienīgā atšķirība tāda, ka pazuduši divi darbarīki.
Sol Invictus
Piemēram, Baltkrievijas
Aiva
Pareizi. +1 Kraukļanagam
Sol Invictus
20 gadsimta 20. un 30. gados tika uzcelti vairāki Brīvības cīņu pieminekļi. Cik tieši ?
Beppo
14?
Aiva
Ne gluži.
Beppo
Nu tad 13.
Sol Invictus
daudz vairāk
(sun)
Ap 30.
Kalevale
57
atkal sāksim minēt. happy.gif.
Aiva
Nav pareiz. Laiks, un lai lieki nesāktu skait'ti no 1 līdz 100, pareizā atbilde ir 37 gabali.

Nākamais jautājums.

Pirmā filma, kas uzņemta latgaļu valodā? Kurā gadā?
(sun)
Cilveka bērns.
Jāņa Streiča ja nemaldos.
Sol Invictus
Awww, gandrīz uminējāt happy.gif ļaunais Aiva, kurš aprāv prieciņu

Cilvēka Bērns '91 gadā
(sun)
Es jau atrak
tongue.gif
Sol Invictus
Tu neatbildēji uz visu jautājumu silent.gif duh
Aiva
Atbilde pareiza. Tā ka būs jāpieņem.

+1 Slīdenim un uzdod jautājumu.

Sol Invinctus +0.5 par gada nosaukšanu Kraukļanagiem.
(sun)
Drusku nokavējot uzdodu jautājumu-

Kuras pilsētas ģērbonis tas ir?No kura gadsimta tas ir apdzīvots?
Hareki
Uzraksti jautājumu kā nākas! Ģērbonis nevar būt apdzīvots!

Bet ja nu kas - Tad tas ir Kalnciema ģērbonis. Nudien nevaru pateikt, no kura gs tas apdzīvots( apmetne tur tajaa vietaa varētu būt kaut akmens laikā bijusi) bet avotos pirmo reizi minēta šī vieta ir 16.gs.
(sun)
Kad to sāka uzskatīt par pilsētu????
Atbilde pa pusei pareiza.
Kalevale
Kalnciems (Kalnzehm) pirmoreiz minēts 16. gs., kad tagadējā Valgundes pagastā Tīreļos bijusi Kurzemes hercoga G. Ketlera muiža. 1935. g. Kalnciema pagasta platība bija 18 220 ha. 1945. g. Kalnciema pagastā izveidoja Kalnciema un Kaiģu ciemu, bet pagastu 1949, gadā likvidēja. 1949, gadā Kaiģu ciemā izveidoja Kalnciema strādnieku ciematu, kuram pievienoja Kalnciema, Rūduļu un Kaiģu ciemu teritoriju, bet gada beigās no jauna atdalīja Kalnciema ciemu. 1961. gadā strādnieku ciematu pārdēvēja par pilsētciematu, 1977. gadā daļa teritorijas atdota Kalnciema ciemam, kuru savukārt 1979. gadā pievienoja Valgundes ciemam. 1991. gadā Kalnciemam piešķīra pilsētas tiesības. Visu administratīvi teritoriālo pakārtojumu laikā tagdējā lauku teritorija iekļauta daļa bijušā Kalnciema un Valgundes pagasta.

noformulē jautājumus precīzāk.
Aiva
Hareki atbilde precīzi atbilst sākotnēji uzdotajam jautājumam. +1 grifindoram. Hareki uzdod jautājumu

Kalevale par precizēšanu nopelna +0.5 grifindoram.
Hareki
Kurā valstī un kurā pilsētā kalendārā oficiāli atzīmēta Orgasma diena? Kurā datumā tā tiek atzīmēta?
Kalevale
9. maijā. Brazīlijā, Sanpaulu.
Kaut gan īstas pārliecības nav.
Aiva
Gandrīz pareizi, bet ne pilnībā.
Hareki
Datums un valsts pareiza, bet ne pilsēta.
Kalevale
Brazilja?
Hareki
Ja neatradīsi kaut kur - neuzminēsi, jo pilsētiņa ir maza
*Kokonatiene
Piesakos Kraukļnagā.
Kalevale
cerēju izbraukt, it kā neesot tālu.
Espertantina? Es nezinu, vai tā tas ir latviski. Bet neko citu neatrast.
Aiva
Orgasma diena tiek oficiāli atzīmēta Brazīlijā, Esprantinas pilsētiņā, 9. maijā.

Kalevale nopelna +1 Grifindoram
Kalevale
Kuros gados kurzemniekiem, vidzemniekiem un latgaļiem sāka piešķirt uzvārdus?
Beppo
Uzvārdi Latvijā tika doti 19. gadsimta sākumā - Vidzemē sākot no 1822., Kurzemē no 1833., Latgalē un pilsētās agrāk.
Aiva
Nebūs pareizi.
Sol Invictus
Atbilstoši dzimtbūšanas izbeigšanai klatrā novadā
Kalevale
jā, bet gadi?
šausmiņa
1817. gads un ap viņu tuvākie
Beppo
Latgalē tikai 1861.
nenuil
1817. g. - Kurzeme.
1819. g. - Vidzeme.
1961. g. - Latgale.
es nezinu, bet tie vismaz ir dzimtbūšanas atcelšanas gadi.
Sol Invictus
Vidzeme: 1822. - 1826. gads
Kurzeme 1834. - 1835. gads
Kas attiecas uz Latgali - te rakstīts, ka Latgalē un pilsētās pasākums notika agrāk kā Vidzemē
Aiva
Antaress nopelna +0.5 Slīdenim par to , ka pirmais pasaka aptuveni pareizi par Vidzemi un Kurzemi. diemžēl kļūdās par Latgali.
Sol Invinctus pareiz min, ka tie ir saistībā ar dzimtbūšanas atcelšanu, bet tas nenotiek tieši tais pašos gados. +0.5 Kraukļanagam

Pareizā atbilde:

Vidzemē - 1826. gadā.
Kurzemē - 1835. gadā.
Latgalē - 1866. gadā.

Sol Invictus
Es neteicu, ka tajos pašos gados - galu galā es pēc tam pareizi norādīju to, kas tev bija atbildē par Kurzemi un Vidzemi huh.gif Anyway - kur ir nākamais jautājums ?
Sol Invictus
GāeM man piesūtīja PēZē ar norādi, ka "kādam no mums tā kā derētu uzdot" tad nu es uzdošu...
...Dziļi ielūkojieties bildē un pasakiet, kur atrodas šis uzraksts
Beppo
Rīgas Doms?
Sol Invictus
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.