Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Mīla. Benjāmiņa
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots > Bibliotēkas plaukts
birokraac
Tā nu ir sanācis, ka esmu sākusi lasīt šo grāmatu. Par pašu grāmatu jau iebildumu nav - ko tad nu no biogrāfiajs var gribēt, ne jau nu happy ending, arī materiālus Muktupāvele ir studējusi. Drīzāk dīvaini prasts un ne pārāk pozitīvs ir pašas Emīlijas tēls, un tā valoda, tā valoda. Varbūt man vienīgajai likās, ka ir vārdi, kurus, nu kā lai saka nav pieņemts lasīt drukātā veidā, ja nu vienīgi publiskā mazmājiņā uz sienas.
Džūna
Grāmata visai savdabīga, tikpat savdabīga kā pato Emīlija Benjamiņa. Tiešām, tur ir tādi vārdi, kurus bieži nav gadījies redzēt drukātā veidā, bet tur tas asums.
Mīlas dzīves filozofija bija laba un ilustrācijas nāca tikai par labu.
Nevis zīmējumi, bet fotoattēli.
Izrādās, kādreiz pasē rakstīja pat sejas formu. huh.gif
Švilpaste
Tā. Grāmatu esmu lasīju,pat vairākas reizes. Un teikšu uzreiz-nepatika. Pat ļoti. Rakstnieces stils ir vienkārši šausmīgs un nebaudāms,lai gan zinu,ka E.Benjamiņa arī esot rupji un asi runājusi.
Viesis
Man gan patika, diezgan reālistiski uzrakstīts. Tie vārdi kadi nu latviešu valodā ir tādi ir. Un 20.gs. sākumā tie bija pierastāki, un ja tā teica tad tā arī teica.
Leģenda
Manā uztverē, tieši otrādi. Tādus izteicienus kādus ir lietojusi Muktupāvele, 20.gs sākumā nelietoja.. Tā ir 21.gs valoda.. un tieši tas, man visu laiku sita arā no kopības ainas.
Nīcele
Viena no labākajām grāmatām, kuru esmu lasījusi.
Vārdi piedod asumu, bet bez tādiem izteicieniem grāmata vairs nebūtu tik aizraujoša un saistoša.
Tas vairs nebūtu tas.
Apmēram - kas gan būtu Vinnijs Pūks bez paša Pūka?!
Interesanti lasīt interesanta cilvēka biogrāfiju, kas apkopota interesantā grāmtā. happy.gif
*Kokonatiene
grāmatu izlasīju pirms pāris mēnešiem un, teiksim tā, tā šķita vienkārši vulgāra. tā valoda. tā bija vienkārši atbaidoša. protams, pati benjamiņa arī neesot bijusi nekas mīļš un pūkains, bet tas, kā to pasniedza rakstniece, bija vienkārši briesmīgi.
+ beigas, manuprāt, bija uzrakstītas vienkārši vāji. kaut ko tādu varētu gaidīt no septītās klases audzēkņa literatūras domraksta, nevis no pieauguša cilvēka.
Dafne.
Patika.
Nevaru paskaidrot kāpēc, bet atmiņas par šo grāmatu ir vairāk kā labas. Novērtēju autores darbu. Grāmatas tiešums tikai izceļ tās būtību.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.