Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: voldemorts-Hitlers?
Kurbijkurne forums > Pasaules > Harijs Poters > HP grāmatu pasaule > Personāžu lietas
resella
vai jus kadreiz neesat aizdomajušies, ka patiesiba Voldemorts ir uzstaisits ka Hitlers? visas tās asiņu tiribas un Draņķasiņu iznīcināšana- nu riktigs nacisms. huh.gif
Melnais Akvareļu Vienradzis
Tā ir! Patiesībā grāmatā "Kas ir kas HP pasaulē" jau bija minēta šī sakritība...
resella
CITĀTS(Kairo @ 30.04.2006 14:52) [snapback]621222[/snapback]

Tā ir! Patiesībā grāmatā "Kas ir kas HP pasaulē" jau bija minēta šī sakritība...

ups... es to gramatu neesmu lasijusi. huh.gif
Ragana
Tā varētu būt, patiesībā jau HP ir balstīts uz dzīvi kā jebkura grāmata.
Un visa ši tīrasiņu padarīšana atgādina seno laiku aristrokrātiju(arī senajā Latvijā), mājas elfi - verdzību, un vēl...Piemēram, kā Rons teica par mājas elfiem, ka tie patiesībā nav cilvēki -neatgādina vecos labos nēģerus???
Voldemorts no Hitlera mazliet atsķīrās, jo Hitlers esot bijis galīgi traks, vispār Vācijā pilnīgs trakums, tur esot domājuši, ka Zeme ir ledus klucis, un tā tālāk.
resella
CITĀTS(Ragana @ 30.04.2006 15:31) [snapback]621259[/snapback]

Voldemorts no Hitlera mazliet atsķīrās, jo Hitlers esot bijis galīgi traks, vispār Vācijā pilnīgs trakums, tur esot domājuši, ka Zeme ir ledus klucis, un tā tālāk.

nu nedomaju, ka vinjsh bija galigi traks. vienkarshi vinjam bija sava parlieciba- ta bija ta kas padarija vinju tik traku...
un tikai pasaki ka Vodlemorts nav traks. nemaz nav... whistling.gif laughing.gif

par tiem elfiem-negjeriem piekritu. un shkjiet ka tieshi tapec ir tik aizraujoshi lasit- jo viss ir izdomats tik lidzigi musu dzivei, ka neviljus tam visam janotics. rolleyes_a.gif
Adē
CITĀTS(Ragana @ 30.04.2006 15:31) [snapback]621259[/snapback]

Hitlers esot bijis galīgi traks, vispār Vācijā pilnīgs trakums, tur esot domājuši, ka Zeme ir ledus klucis, un tā tālāk.


Pasveicini savu vēstures skolotaju silent.gif

Nu davajtje tagad nāvēžus pielidzināsim SS...Voldemorts ir ļauns,a kur ņemt "ļaunuma piemērus"? No dzīves un tikai no dzīves. Voldemortā ir tiešām ir kaut-kas no Hitlera,varbūt no Musolini...bet apgalvojumam,ka Voldijs ir uztaisīts kā Hitlers es nepiekrītu.
resella
sorry, par manu nesakarigo runashanu. blush.gif es ar to gribeju teikt, ka voldemorts ir kas līdzgs hitleram... lidzigi ka ar tiem nēģeriem. wink.gif
Hikari
Tas liekas pilnīgi reāli nacismam. Daudzas lietas arī ar Voldemorta karu saistībā bieži vien tiek attiecinātas uz otro pasaules karu. Jo pati autore teica, ka raksta par kādiem 80 gadiem. Un tajā laikā notika visādas cīņas, atbrīvošanās kustības un tā. silent.gif
Patriote.
lol

Nē tiešām šitais jau bija diezgan pasen dzirdēts temats, bet nu es domāju, ka Roulinga patiešām ir mērķējusi psihā vācietīša virzienā. whistling.gif

CITĀTS
Tā ir! Patiesībā grāmatā "Kas ir kas HP pasaulē"


UN kur tādu grāmatu var izrakt?
lightness_flame
piekriitu, piekriitu....winji abi ir liidziigi, bet nezinu wai Roulinga tieshaam ir winju paarinterpretejusi kaa voldemortu....
LadyWinter
Tad kad tu taa noraadi liidziibu pilniigi liekas ka vinji ir viena un taa pati persona. Sakritiiba ir milziiga.
Kaķe
nu, ja tā padomā, varbūt arī Voldemorta ideja aizgūta no Hitlera!
līdzība ir nepārprotama
Aiva
Nu nezinu.

Dr'iz'ak jau Grindevalts bija dom'ats ka Hitlers. Voldijam notiekti tika pajemts jaunaks prototips
Overlord
Drīzāk Fidels Kastro
Marvolo Kedavra
voldemorts kā personība nav līdzīgs hitleram un voldemorta dzīvesstāsts nekādi nesakrīt ar hitlera dzīvesstāstu. ir tikai divi punkti pie kuriem varētu pieķerties.

a)asins tīrība. jā, mēs varam domāt, ka tīrasiņu burvju ideja varētu būt aizgūta no tīrasiņu āriešu idejas, bet tā jau arī nebija nekāds hitlera izgudrojums.

b)otra paralēle manuprāt varētu būt pat spēcīgāka. proti, voldemorta paša nepiederēšana pie tīrasiņu burvjiem. hitleru arī būtu grūti nosaukt par īstenu ārieti. šī varētu būt galvenā abu līdzība - abi sludina etalonu, kuram neatbilst.


vēl es vēlos piebilst, ka lai arī kādas vēsturiskās "paralēles" rolinga būtu mēģinājusi vilkt, viņu, domājams, nevar nosaukt par īpaši izcilu vēstures pārzinātāju, tāpēc viņas vēstures interpretācija ir visai amatieriska un to noteikti nevajadzētu uztvert sevišķi nopietni. kad es potera grāmatās saskaros ar šīm paralēlēm, parasti cenšos uz tām pievērt acis un vienkārši izbaudīt stāstu.
Kognakschwenker
Nu Voldmeorts kā Hitlers?! Njāa... Manuprāt kaut kas tik tiešām līdzīgs abos. Bet nē, Voldemorts ir sautasinīgāks... grin.gif
harijs
Protams ka vinaa ir kautkas no nacista, vai pat Hitlera, jo rowlinga voldemorta radiishanaa pielietoja standarta laundara profilu, kas sakriit arii ar Hitleru, Musolini un citiem...
Kedriks
neapvainojiet te godīgus vāciešus!! grin.gif
Grēkmeistars
CITĀTS
Nu Voldmeorts kā Hitlers?! Njāa... Manuprāt kaut kas tik tiešām līdzīgs abos. Bet nē, Voldemorts ir sautasinīgāks...


Tā tiešām domā? laughing.gif aukstasinības viņos abos pietiek. Bet Tumsas pavēlnieku var pielīdzināt daudziem vēstures karaļiem, valdniekiem... kāpēc tieši Hitlers?
Kur minēts, ka Tumsas pavēlnieks necieš draņķasiņus? ermm.gif varbūt vnk neko tādu neesmu ievērojusi. huh.gif
alnis
var jau kautkas sanākt wink.gif
Flora
vispar man šķiet ka VOldemorts daudz ļaunaaks par HItleru...
ievuks
Nu varētu būt jā! two_handed.gif
sesila
jā šis tas sakrītr starp voldemorta u hitlera ideoloģiju, bet tur arī šī sakritība beidzas... domāju nav vērts pat uzskatīt visus šos iemeslus, kapēc nav vērts uzskatīt, ka voldemorts ir tieši hitlers...
un bez tam, ne jau hitlers vienīgais bija pārņemts ar "cilvēces tīrīsanu"...
Shadowdewil
hmm Hitlers jaa Voldijs uz mata taads pats, man taa liekas ka visi vina pakalskreejeeji ir tiirasini, savaadaak vins sos buutu "apsaavis" uz liidzenas vietas.
(sun)
CITĀTS(Kairo @ 30.04.2006 13:52) [snapback]621222[/snapback]

Tā ir! Patiesībā grāmatā "Kas ir kas HP pasaulē" jau bija minēta šī sakritība...

Tad nu beidzot kaads salasijaas....
ievuks
Abi slepkavas!
negative
nu līdzība ir gan.
tā var būt vienkārši sakritība, gandrīz katrā storijā ir kāds nenormālais ļautiņš.
washulis
nu ja tā padomā... noteikti ir arī vēl kāds kam vollijs līdzinātos, bet šitais ir neapgāžams fakts! .... fitler!
Overlord
Nekā nebij`! Ādolfam vismaz ūsiņas bija un daudz skaļāka balss...
šausmiņa
protams pastāv iespēja ka autore vēlējās šīs sakarības ieviest grāmatā, taču man tā neliekas, jo Voldemorts bija varaskārs, bet Hitlers bija vājprātīgs šizofrēniķis.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!