Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Basta
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris
Melleņu kamenēns
Basta senajā Ēģiptē nebija kaķu dieviete!!!Basta bija prieka un līksmības dieviete,viņu attēloja kā sievieti ar kaķa galvu.Viņa mēdz pārvērsties par kaķi.Kaķis bija Bastas svētais dzīvnieks, tos lopiņus upurēja viņai, pirms lielām dzīrēm vai kāzām.
Owass
nju jaa tas taa... daudzi jau to zin... labaak tad uzraxti vizmaz par dazzaadiem eegiptieshu dieviem!!! glare.gif
Roviela
Basta jeb Basteta tiešām ir prieka un līksmības dieviete ēģiptiešu mitoloģijā.
Bet apgalvojums, ka viņai upurētu kaķus gan ir pilnīgi aplams! Senajā Ēģiptē kaķis bija Bastas svētais dzīvnieks un par kaķa nogalināšanu draudēja smags sods līdz pat nāves sodam.
Melleņu kamenēns
vienaa graamataa bija rakstiits ka - kakju dieviete Bastete ... Bastetes centrs...u.t. muļķības.

Adē
Ņefiga neupurēja,kaķis bija Bastetas silmbols,bet ne vairāk.
Senie ēģiptieši augstu vērtēja kaķu brīnišķīgo spēju iznīcināt grauzējus. Par to kaķi bija pieskaitīti pie svētajiem dzīvniekiem,auglības un bērnu radīšanas dieviete Basta tika attēlota ar kaķa galvu.Kaķi dzīvoja tempļos un viņaiem kalpoja priesteri. Ugunsgrēka gadījumā ēģiptietim no sākuma bija jāiznes kaķis un tikai pēc tam viņš drīkstēja ķerties pie uguns dzēšanas. Svētā dzīvnieka nāvi ļoti smagi pārdzīvoja. Bija sēru rituāls, saskaņā ar kuru nogrieza matus uz galvas un noskuva uzacis.Kaķa nogalināšana, pat nejauša, tika sodīta ar nāvi. Un ja kaķa nogalināšana tikai sodīta ar nāvi,ka viņus varēja upurēt? Lõģika... rolleyes_a.gif
Melleņu kamenēns
Labi atvainojos par savu kļūdu ar to upurēšanu! unsure_a.gif
whitegirl
Izdzirdot vaardu BASTA - pirmais kas man naak praataa ir spaanju valodaaa - Stop! Izbeidz!
grin.gif laughing.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.