Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Jauktasiņu Prinča vērtējumi plašsaziņas līdzekļos
Kurbijkurne forums > Pasaules > Harijs Poters > HP grāmatu pasaule > Jauktasiņu Princis
ils
No jauno grāmatu apskata krievu žurnāla "Mir fantastiki" februāra numurā.
Kā zināms, 6. Potera grāmata krievu valodā iznāca jau 2005. gada beigās.

Tālāk tie, kas vēl nav lasījuši šo grāmatu, tiek brīdināti. Viss teksts ir spoileris.


Trīs brīvdienu mēneši, kas Harijam vienmēr ir bijis pats grūtākais laiks, aizlidoja nemanot - Dzīvžogu ielā viņš nodzīvo tikai divas nedēļas, pēc tam Dumidors aizved viņu pie Vīzlijiem. Un viss būtu skaisti un lieliski, ja vien nenāktu nepārtraukti paziņojumi par slepkavībām, katastrofām, pazušanām... Pazūd, ne tikai burvji - iet bojā parastie cilvēki un pat abu valdību - burvestību un vientiešu - apvienotās pūles nespēj atrisināt šo problēmu.

Voldemorts ir atgriezies - šaubu vairs nav. Harijs vairs nav izstumtais, kuram neviens netic, taču tagad viņu grib padarīt par "reklāmzēnu", ar kura palīdzību Maģijas ministrija cer noslēpt praktisku bezspēcību draudošo briesmu priekšā. Taču jaunais Maģijas ministrs slikti pazīst Poteru...

Uz šo drūmo notikumu fona tad arī risinās kārtējā Harija un kompānijas piedzīvojumu sērija. Bezcerības atmosfēra, kas tiek kāpināta visas grāmatas gaitā, ir nedaudz iekrāsota gaišākos toņos ar mūsu varoņu mīlas pārdzīvojumiem. Harijs atskārš, ka viņam ir nemaz ne brālīgas jūtas pret labākā drauga māsu, bet Rons aiz atriebības sāk tikties ar viņam nemaz nevajadzīgu meiteni, lai tikai pierādītu visiem (un pirmām kārtām sev), ka viņš krutais čalis. Bet visi viņi vēl ir bērni - turklāt parasti bērni. Nekādas bildītes, nekāds ideāls, kam sekot. Un tas grāmatā pa īstam uzpērk.

Kā vienmēr, grāmatā ir pati saldākā lieta, kas pievelk visu vecumu bērnus - noslēpums. Taču šoreiz Roulinga nesteidzas pēdējās lappusēs izklāt mūsu priekšā pilnīgu ainu, noliekot visu pa plauktiņiem un izvelkot gaismā dievišķos motīvus, cēloņus un sekas. Grāmata beidzas pašā interesantākajā vietā. Kādu izdevīgumu cer iegūt Strups, zvērot aizsargāt Malfoju? Liekas, ka ar to viņš pilnīgi un galīgi atmasko savu piederību slikto pusei - taču vienlaicīgi visa stāstījuma gaitā viņš pelna pilnīgu un bezgalīgu Dumidora uzticību, bet veco burvi apvest ap stūri ir, ai cik grūti. Liekas, ka Strupa un Dumidora attiecību noslēpumu mēs uzzināsim tikai nākošajā grāmatā: pagaidām izdarīt viennozīmīgus secinājumus ir tas pats, kas censties saskatīt nākotni profesores Trelonijas kristāla lodē.

Sižeta galvenie notikumi risinās, meklējot to pašu paņēmienu, lai nogalinātu to pašu ļaundari. Izrādās, ka Voldemorts ir sadalījis savu dvēseli septiņās daļās, noslēpjot katru no tām "krustsardzē" (krieviski - "krestraž", kā angliski - nezinu - ila piezīme). Kamēr kaut vai viena no tām ir vesela, Tumšais lords nav pieveicams. Harijs saprot, ka viņam vairs nav neviena uz ko paļauties, kā tikai viņš pats. Viņam ir jāatrod krustsardzes un jāsatiekas aci pret aci ar savu ienaidnieku...

Rezumējums:
ar katru jauno grāmatu Harija Potera stāsts arvien tālāk aiziet no bērnu fantāzijas rāmjiem. Raksturi šeit atklājas jau pavisam pieaugušā veidā, sižets ir pilnīgi nebērnišķīgs, baigs un samezglots, te vairs nav kaut kādi šausmonīši-baziliski, bet pavisam nopietna labā un ļaunā, mīlestības un nodevības dilemma... Grāmata paliek vecāka līdz ar savu lasītāju, liekas, ka tā tam arī ir jābūt - katrs bērns kādā brīdī liek pie malas savus grabulīšus un sniedzas pēc daudz nopietnākām lietām. Un tas ir pareizi.

Vērtējums (10 baļļu sistēmā):
Sižets - 9
Pasaule - 10
Tēli - 10
Stils - 9
Izdevuma kvalitāte - 8
Tulkojums - 8
Kopā -9

Jautājumi:
Tikai grāmatas pēdējās nodaļās mēs uzzinam, ka zem vārda Jaukto asiņu Princis ir slēpies profesors Strups. Kādreiz Roulinga esot izteikusies, ka Princis ir jauns personāžs, kas agrāk grāmatās nav bijis. Vai tas nenozīmē to, ka Strups melo? Vai arī tas nozīmē tikai to, ka Roulinga ir izmainījusi savus plānus romāna rakstīšanas gaitā?

Atbildi uz šiem jautājumiem mēs iegūsim tikai tad, kad būs iznākusi septītā grāmata par Hariju Poteru.
ils
Jauktasiņu princis ir klāt!

Nu jau arī tavā grāmatnīcā var iegādāties jaunāko stāstu par Hariju Poteru latviešu valodā – Harijs Poters un Jauktasiņu princis.
Atzīmējot grāmatas iznākšanu, der pieminēt dažus interesantus sīkumus un atklāt kādu Potera noslēpumu!

Ko jaunu grāmata jau izraisījusi pasaulē?

• Milzīgu pircēju interesi!
ASV pirmo 24 stundu laikā pēc iznākšanas fani iegādājās 6,9 miljonus eksemplāru. Tas ir – 105 grāmatas katru sekundi!
• Daudzus strīdus!
Visvairāk apcerētais temats – vai tiešām Cūkkārpas skolas direktors Dumidors ir miris. Lai gan, pēc autores liecībām, Dumidors ir vīrs cienījamā vecumā (dzimis 1840. gadā), daudzas norādes grāmatā liecina, ka viņa dzīves enerģija ne tuvu nebija izsīkusi, turklāt viņš negribēja pamest pasauli, kamēr tajā ir Voldemorts.
• Daudzus minējumus!
Tā kā sestā grāmata ir priekšpēdējā, nu ir pienācis laiks gudrot, kā īsti varētu beigties stāsts par Hariju. Grāmatas autore Džoanna Ketlīna Roulinga ir pateikusi, ka pēdējā nodaļa grāmatai ir uzrakstīta. Šajā nodaļā atklājas visu varoņu noslēpumi un pēdējais vārds esot rēta.

Daži fanu atklājumi.

• Fani pēc Harija Potera grāmatas internetā izveidojuši burvju mākslas vēstures grāmatu. Fani apgalvo, ka viens no burvju mākslas aizsākumiem ir meklējams 382. gadā p. m. ē., kad misters Olivanders izgatavoja pirmo brīnumnūjiņu. Slotas burvju transportēšanai esot radītas 902. gadā. Cūkkārpu skolas dibināšanas gads ir 1000.
• Uz Cūkkārpu var aizbraukt no Kingskrostas stacijas 9 ½ perona [tekstā uzreiz 2 kļūdas – ila piezīme.] Pēc leģendas un arheologu pētījumiem, šajā vietā stacijā zem 10. perona atrodas kaps, kurā ir apglabāta senā ķeltu karaliene Bodikeja. Viņa patiešām esot bijusi burve.

Raksts no jaunākā žurnāla Spicā numura.
helbaffy
Woooow! tas tik ir jaunums, bet man likās ka Rowlinga teica ka grāmatu uzrakstīs tikai gada beigās.. huh.gif bet varbūt viņa vienk. pēdējo nodaļu uzrakstīja ātrāk pirms citām... tongue.gif nu jā tas tik tiešām skan glupi... bet kaut kā neticās ka tik ātri grāmata būtu gatava! wink.gif un jā mani visvairāk šokēja ziņa ka pēdējais vārds būs rēta! dance_a.gif
nitro
labais! Man patīk kā spicā vienā mierā spoilerē pēdojos notikumus! thumbsup.gif

un protams kā jau spicā neko jaunu nepasaka wink.gif
de_ed
Njā tagad laikam būs fanu daiļdarbi, ar pēdējo vērdu rēta laughing.gif
Adzis11
njaa... es jau diezgan sen zinaaju par to ka roulinga peedeejo no dalu jau loti sen ir sarakstiijusi, tacu nesaprotu kaads peedajaas nodalas vaardam buutu sakars ar reetu huh.gif par to kas buus peedejajaa graamataa var tiaki mineet silent.gif
Daniels_Redclifs
psc spicaa raxta ar kljuudaam, siikiem knishljiem, shis zhurnaals ir domaats ... kas nespeej atrast kljuudas ... laughing.gif bet protams vinjiem viss nav pareizi jaazina, nav jau vinji fani ... vieniigais, kas mani veel joprojaam tracina, un es nezinu, kaads buus iznaakums, par R.A.B domaaju, un domaaju veel par Dumiisha naavi ... ehh nu kr4, katrs var izteikt savu mineejumu, bet nu jaagaida tik 7taa graamata, lai uzzinaatu visu ko gribam zinaat ... grin.gif
P.S. spicaa raxta vecas zinjas, ko visi fani taapat jau zina, un vinjaa taapat nav nekass noderiigs ... wink.gif
_BijušaisPareģis
Es nesaprotu, par ko te tāds tracis? Tas, ka septītās grāmatas pēdējais vārds būs rēta, ir zināms jau mēnešiem ilgi!

Helbaffy, tavs raksts ir viena vienīga putra - tu vispār izlasīji, ko iesūtījis ils? Roulinga grāmatu vēl raksta.

Īsāk sakot, piekrītu nitro - šis žurnāls ir galīgi garām, un neko jaunu, protams, nepateica (ja neskaita to, ka "uz Cūkkārpu var aizbraukt no Kingskrostas stacijas 9 ½ perona" - to gan es nezināju).
resella
ak, dies varu sadeet ka ta pedeja nodalja beigsies ar tadu ka pardomu teikumu- kjipa kas lix aizdomaties.
un reta- ka tas bez tas, galu gala ta ari ir visa liela vaininiece- ne voldijs ne poters bet tieshi reta. tongue.gif
Fijusska
CITĀTS
Kādreiz Roulinga esot izteikusies, ka Princis ir jauns personāžs, kas agrāk grāmatās nav bijis.


Šo gan es nekad vai nu nebiju pamanījusi vai piedomājusi! huh.gif Viņi kaut ko gadījumā neputro?

Lai nu kā, tas bija tikai tāds apraksts, pietam es tam diezgan piekritu. Uz spicās rakstīto vispār komentāri nav. Es jau labu laiciņu (laughing.gif) atpakaļ esmu pārtraukusi ticēt spicajai (nez kādēļ).

Ā, un vispār, ja jau reiz tas bija šeit pieminēts, domāju, ka tā pēdējā nodaļa nosacīti uzrakstīta. Pārrakstīt ta jau vēl vajdzēs sīkumus utt getlost.gif
da_basketbums
hmm , gramata tiesam iespaidiiga , es visur liktu 10 , ja neskaita tulkojumu unsure_a.gif bet ja ta aizdomajas par reta .. galvaa nak tik aizraujosas lietas , bet vienalga reeta .. lai ta nobeigtos sis piedziivojums ?? nedomaju viss two_handed.gif
Fijusska
Ha, runājot par to, es gan piemēram sižetam liktu tikai 8 vai 7. tongue.gif Pārējais gan uz 10 vilka, bet vispār man patika, kā bija sadalīts. Nu tulkojums jau gan laikam nebija dmāts latviešu tulkojums, ne? Bet nu tas šoreiz bija daudz labāks nekā citās. Lai gan pati pilnība jau arī nebija (krekšķis, kas skan pēc 'sūcās') getlost.gif
CHO CHANG
Nju, manuprāt, par sižetu varētu dot visus desmit!...
"Spicā Avīze" - nu ko lai saka - sen jau esmu zaudējusi visādu respektu pret šo žurnālu...Daudzas reizes man nācies vilties tieši šī žurnāla dēļ...
Bet raksts, kas tulkots no krievu valodas tiešām ir labs....
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!