Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Māņticība
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris
Lapas: 1, 2, 3, 4
tiigjeris
nu tad taa, es neesmu maanjticiiga (tomeer, veel nav izskaudies vecais paradums, proti " tfu tfu tfu"). piektdienaa 13. es neuztraucos. tas taksh ir mulkjiigi. driizaak cilveeki uztraucas, un paaraak par to aizdomaajas un tieshaam kko aizmirst utml. nju, juuzu atbildes luucu. whistling.gif

(ops, es ceru, ka sheit taac pavediens jaw nav bijis ohmy.gif ? negribeetu sataisiit baigo paarkaapumu silent.gif .
Dragon-Girl
Es neesmu majticiga. Un nekad neesmu bijusi. Cilveki vienkarsi sev ieskaidro ka kaut kas notiks un nemitigi par to doma. wink.gif
Roviela
Neesmu. Amuletus nenēsāju, nekādus ticējumus un to noteiktos aizliegumus un darbības neievēroju. Bet... zinu viņu tik daudz, ka, neko darīt!, uz ielas tomēr īpaši pamanu, piemēram, melnus kaķus. Nē, es neko īpašu tāpēc nedaru, neeju pa pretējo pusi, nespļaudos utt., bet... vienkārši ievēroju to zvēru. Tādā stilā. Un pēc pāris minūtēm to vairs neatceros. Nekad jau nekas īpašs nenotiek smile.gif
Grims
Reiz kādā "Dadža" numurā lasīju par Antimāņticības kluba festivālu, kurā cilvēki pastaigājās zem kāpnēm, dauzīja spoguļus un bārstīja sāli. Tas protams notika piektdienā 13. datumā. Starp citu kluba biedra nauda ir 13$ un 13 centi.

Pusgadu pēc šī festivāla visi dalībnieki vēl bija dzīvi un veseli - nevienam nekādas katastrofālas nelaimes nebija notikušas.

Tas tā - neliela atkāpe par tēmu.

Es pats esmu izteikti pragmatisks un neticu nekam, kam nav loģiska pamatojuma - līdz ar to arī māņticībai, protams, neticu.
anchi
Maanticiiga vairaak neesmu nekaa esmu, bet ir dazhas lietas, ko tomeer ieveeroju- vismaz to, ka sliktus sapnus vajag izstaastiit, lai tie nepiepildaas, citaadaakaa veidaa gan laikam mana maanticiiba neizpauzhas.
Ledene
Agrāk, kad biju mazāka un mans viedoklis bija vairāk atkarīgs no vecāku viedokļa, ticēju. Tagad vairs ne.. reizēm gan pār kreiso plecu nospļaujos.
13. datumus parasti pat neievēroju, vienīgi, ja dienas beigās atceros, ka tie it kā ir `melnie`, labprāt noveļu uz tiem problēmas, kādas dienā esmu piedzīvojusi.
A kurā dienā tad nav piedzīvots kas mazliet nepatīkams unsure_a.gif ?.. Ir jau, protams, izņēmumi, bet pārsvarā, ja gribētos, katrā dienā varētu atrast ko tādu, kas tai liktu šķist kaut mazliet nejaukai..
Hikari
Kā teica mana laba draudzene- Kad kļūsi māņticīgs tad pēkšņi saproti, ka nekas Tev apkārt nav būvēts no koka... whistling.gif
Es galīgi neesmu māņticīga- nav man ne melno kaķu, kas sagandē dienas, ja šķerso ceļu, arī plīsušiem spoguļiem es neticu... whistling.gif
Viss ir cilvēka prātā... wink.gif
Švilpaste
Kad es biju mazāka es ticēju melnajiem kaķiem. laughing.gif Vienmēr,kad kāds pārsķrēja pār ielu es nemaz negribeju iet tālāk. blush.gif
Tagad jau tā vairs nav.
tiigjeris
es kakjiem visp uzmaniibu nepieveershu. cilveeki senaak (netikai) gan bija varen naski uz dazhaadu lietu izdomaashanu, ko vajag vai nevajag dariit. un tomeer, vienalga, cik taadi ticeejumi ir mulkjiigi (nu kaut vai tas par saali blink_a.gif ), vinji ir izdziivojushi liidz muusdienaam. un es, piemeeram, nemaz nezinu, no kaa tad iisti uzzinaaju par sasisto spoguli vai melno kakji.
mazā peciņa
Trīs reizes pārspļaut pār kreiso plecu jau ir paradums, nevis māņticība, jo to pie gandrīz vai visa var darīt, un ja tomēr, neizdara, tad cer, ka nekas nenotiks, nu kaut kas tamlīdzīgs.

Ejot ārā no dzīvokļa mamma vienmēr liek paskatīties spogulī, un, ja aizmirst kaut ko, un ir pārkā```` slieksni, tad atkal vajag paskatīties spogulī. Nezinu kāpēc utt, bet tas arī ir ierasts. Es skatos spogulī tikai tāpēc, lai zinātu, ka man nekas nav pielipis pie pieres grin.gif .

Kā arī māsa man neļāva turēt atslēgas uz galda. Arī kaut kas māņticībai :/ . Bet pati, neticu itkā.

Un pats vārds māņticība. Sākums ir ļoti mānīgs. Izsaka visu wink.gif .
Seila
Nu ja tā labi padomā tad laikam jau, ka jā zināmā mērā noteikti jā....
Lia'angia
Jūs te drusku par šuru to māņticību tverat. Mūsdienās tā ir transformējusies, pieņemot jaunas formas un idejas. Teiksim, nu paparasiet šoferiem, kas būs pēc tam, kad viņi mašīnu nomazgās? - Lietus, pareizi. Kā izsaukt pēdējo tramvaju vai trolejbusu? Nu kā tad, aizkūpinot pēdējo cigareti! kāpēc uz eksāmenu jāģērbjas tajās pašās drēbēs? Un, ja esi izkritis, noteikti pavisam citās? Un kāpēc divas draudzenes nedrīkst iet pa ielu stabam katra pa savu pusi, jo noteikti sastrīdēsies? Un kāpēc dažādas mīļmantiņas tiek staipītas pa puspasauli līdzi veiksmei - tie tak ir tie paši amuleti! Māņticība mūsos ir iekšā dziļi dziļi, tikai vajag atrast, kur tā ir paslēpusies... wink.gif smile.gif
Un kur tad vēl žagošanās, šķaudīšana un zīmīgu sapņu redzēšana, pēc kuras var zīlēt "mīl-nemīl" noteiktās dienās un datumos! Un kāršu zīlniecība un visādi astroloģiskie saloni!!! Un Melnās Dāmas saukšana spogulī! Māņticība ir mums visapkārt! tongue.gif
letter
Kam tā māņticība ir vajadzīga? Pats nosaukums jau liecina par to, ka tā ir māņu ticība - tātad nekam nederīga.

Šī māņticība liek lieku reizi uztraukties par nebūtiskām lietām (piem., nu kas tur liels, ka tu no gultas izkāpsi ar kreiso kāju???).
i`m_GriM&EviL
Jau vārds māņticība nozīmē , ka tie ir kaut kādi meli u.t.t. ( jau atkārtojos ) tāpēc es neticu tam sviestam ... NETICU !!! TĀ !!! tongue.gif
Laushi de Lychan
Es teiktu, ka es neesmu. rolleyes_a.gif
murmulis
Es pavisam neesmu maanjticiiga. un nekad arii neesmu bijusi. Es zinu ka mana draudzene ir ljoti maanjticiiga. Vinja Piektdienaas 13ajos nemaz no gultas neizlien(nu ok biki paarspiileets whistling.gif )Starp citu patiesiiba par 13. piektdienu ir tiiri interesanta.
Zobena iznēsātājs
Es arī neesmu māņticīgs. Man tas liekas stulbi un muļķīgi.
Siri
Nedaudz jau ir, no vecākiem, - un kā jau skow te minēja, tas viss jau kļuvis par paradumu. Visi tie "melns kaķis pārskrēja pār ceļu", un "vāveri ieraudzīt ir uz nelaimi" - lai gan apziņā saproti, ka meli tie ir, tomēr anyway īpaši patīkami nav. grin.gif
Ir jau runas, ka ja netici tam, tad nepiepildās, bet vispār ja tā padomā - cilvēki tak neizgudroja to visu uz dullo. Varbūt kāda sakarība arī pastāv tomēr. Tā kā es cenšos lieki neriskēt, un to ko man mamma liek ievērot un nedarīt - ievēroju. wink.gif
Yugio Muto
Es izvēlējos cits un domāju kā drusciņ, jo nebaidos no melniem kaķiem un kapsētām wink.gif
Shadowstalker
CITĀTS(Siriuss @ 05.06.2005 18:43)
"vāveri ieraudzīt ir uz nelaimi"
Kad es maziņš biju un vāveri ieraudzīju, es priecājos par zvēriņu, nevis par nelaimi domāju.

Labprāt pievienotos Grima minētajam klubam, jo gluži vienkārši tās ir muļķības. Protams, tā kā tas visu dzīvi apkārt tiek skandināts, tad gadās piefiksēt to melno kaķi, bet tāpēc uzreiz jau nav jāiet kārties nost vai jānervozē par gaidāmo nelaimi. Gan jau kāda atnāks arī tāpat.
Kedriks
CITĀTS(Shadowstalker @ 06.06.2005 19:38)
Kad es maziņš biju un vāveri ieraudzīju, es priecājos par zvēriņu, nevis par nelaimi domāju.

Labprāt pievienotos Grima minētajam klubam, jo gluži vienkārši tās ir muļķības. Protams, tā kā tas visu dzīvi apkārt tiek skandināts, tad gadās piefiksēt to melno kaķi, bet tāpēc uzreiz jau nav jāiet kārties nost vai jānervozē par gaidāmo nelaimi. Gan jau kāda atnāks arī tāpat.
*


Vispār ir tā, ka ar prātu itin labi saprotu, ka tas viss ir muļķības, bet apzinos arī to, ka esmu tomēr savas sabiesdrības produkts un esmu gluži neapzināti šo to "iesūcis" sevī ... tas ir neizbēgami, ja ģimenē ir kads izteikti māņticīgs ļaužs... un tā šīs mazās ikdienas māņticībiņas ir kaut kā iesakņojuās... Ja es tagad gribētu no viņām tikt vaļā būtu tāda jokaina tukšuma sajūta, pierasts tomēr! Bet var mēģināt sevi piečakarēt!
Spicule
Kādus m;a;nticības piemerus tu zini?
Un vai pats tos ievēro?

Piemēram:
Neliec somu uz grīdas savādāk aizies nauda.
Ja pār ceļu pārskrien melnsaķis būs nelaime.
Ja saplīst spogulis nelaime būs 7 gadus...
minerwa*
Ghrr, no šitā visus es mēģinu ataudzināt, zin, ja pieaudzis cilvēks, ieraudzīdams, ka es esmu uzkāpusi uz kanalizācijas lūkas vāka sāk bļaut, lai es ātri kāpju nost, citādāk nelaime notikšot(ar to nedomājot, ka lūkas vāks nav sevišķi stabils un es varētu iekrist kanalizācijā getlost.gif ), tad tas jau ir pilnīgākais marazms.. Soori, bet nu ko neciešu, to neciešu. Un kaut kā izdodās arī, ja ne pavisam atmet māņticību, tad vismaz manā klātbūtnē ar to neaizraujās, un man nav jāsaka "čau" katru reizi kad starp mani un manu blakusgājēju iziet cauri kāds stabs.
Spicule
Jā...es arī piekrītu, ka džas māņticības ir pilnīgs sviesc.
Teikšu atkāti...lielākā daļa.
Bet ir tā iegājies, ka daudzi cilvēki, ieskaitot mani pašu, dažas no šīm māņticībām ņem nopietni.
Nevis tāpēc, ka tām tic, bet tāpēc, ka tā iegājies. Nu to darīja mamma...vecmamma un tā tālāk.
Bet nu... jā dažas māņticības...kā jau teicu ir sviesc! smile.gif
Idril
Par to vai cilvēks tic tādām lietām, ka nedrīkst šķērsot vietu, kur pārskrējis melns kaķis, vai kā citādi ir atkarīgs no tā, kā viņš/a ticis/kusi audzināts/a. Līdz ar to tas atkarīgs no paša cilvēka un ja tu tici, ka tas tev nesīs ļaunu, tad roši vien arī nesīs, jo tu tā zuskatīsi un vilksi paralēles ar dzīvē notiekošo, tas viss ir tavās smadzenēs.
Var jau gadīties, ka lai nešķērsotu melna kaķa ceļu tev nāktos iet apkārt valstij! /tas bija pārspīlējums/

Nesēdi pie galda stūra svinībās, vēl 7 gadus neprecēsies. wink.gif
minerwa*
*pārsēžās pie galda stūra* Nēēē, 24 gados gribu vēl būt brīva.. meele_a.gif

Mja, jāpiekrīt Selduīnai - ja man pār ceļu pārskrien melns kaķis un uzreiz pēctam sabrauc mašīna, tad tīri viegli ir vainot melno kaķi - ja ne māņticības dēļ, tad vismaz tādēļ, ka kļuvu neuzmanīga, skatoties uz kaķi tongue.gif laughing.gif Mja..
Leldux
Teoreetiski sanaak,ka esmu diezgan maanjticiiga, bet taa visa maanjticiiba ir "katram gadiijumam" liimenii.
Ja pakluup aiz labas kaajas- triisreiz pie zemes piesit,
ja pasaka kko ,ko neveelas,lai piepildaas- triisreiz paar kreiso plecu paarpljauju,
ja izbirst saals- triis shkjipsninjas aiz muguras aizberu,
no sveces neaizpiipeeju (un klaatesoshajiem arii neljauju),
sapleestaa spogulii (drumslaas) neskatos,
ja skrien paari ielai melns kakjis- droshi eju pa to ietu, kur tas skreeja (esmu mezhaazis), ,
makaa neesaaju zviinjas,
somu,kuraa atrodas maks uz zemes nelieku,
drupachas no galda ar pliku roku neslauku,
gruzhus paar maajas slieksni neslauku,
ja nokriit kaads eedamriiks un man negribas,lai kaads ierastos- uzkaapju ar kaaju,
trauki un glaazes pliist uz laimi, .... utt. utt.
un ljoti daudz citu lietu, bet ,ja taa godiigi mani tas nertaucee, man tieshaam netraucee sava maanjticiba ..un ljoti retu reizi taa traucee kaadam citam cilveekam un tas nav ne stulbi, ne muljkiigi.... turklaat no zila gaisa nekas jau nenotiek:) Labi, iesejams, ja es teiksim nenospljautos triisreiz paar plecu un tad notiktu kkas slikts- taa buutu tikai sakritiiba,nevis sekas tam ,ka nepaarspljaavu paar plecu... bet kaapeec man lieki riskeet? Turklaat ja tas man sanaak pilniigi dabiski- nepiepuulot sevi- automaatiski!!!
zuzee
nea!es par to nedomaaju!man nav laiks,iet uz atpakalju,maatei atrakto kapu rakt ciet!
man nepatiik,shitaas padariishanas.ta jau sanaak,ka gandrii neko nedriikst dariit!
kad biju mazaaka ar taa iisti neklausiiju draudzeneem, tikai pa retam...

es nav uz mutes kritusi grin.gif
scell_x
gan jā, gan nē, jo ja tici pārdabiskām pietām, laikam gan esi arī māņticīgs...
Kanea
Khm...ceru jau, ka nee...

Manupraat, (maanjticiigiem) cilveekiem ir tendence atcereeties gadiijumus, kas maanjticiibu "apstiprina", tas ir - no 100 reizeem, kad paar celju paarskreeja melns kakjis, vinji atcereesies to vienu reizi, kad vinji peec melnaa kakja manevra paari celjam salauza kaaju, bet ne 99 reizes, kad nekas tamliidziigs nenotika.
Grēkmeistars
Nu es esmu pat pārāk nemāņticīga... laughing.gif pilnīgi ienīstu ticējumus un muļķīgus pareģojumus un kautkādus ikdienas horoskopus... blink_a.gif bet ir dažas lietas, kurām es ticu... whistling.gif
Chukonens
Nu laikam jau kaukaada maanjticiiba man ir.......???? nezinu...???
Patriote.
Vispaar jau es neesmu maajnticiiga, bet dazhreiz kad liekas, ka nav izejas no kaadas tizlas situaacijas izmeeginu visu, vienreiz pazaudeeju savu miiljo rokasspraaadzi un atstaaju pienu maajas garinam, protams neko netradu, bet peec laika uzgaaju rokasspraadzi zem gultas grin.gif

dazreiz arii, komandas garam, ir jautri izpildiit kaadu rituaalu vai izmantot kadu amuletu. taa reiz es ar savu komandu salikaam zekees 2santiimu moneetas, tas noziimeeja veiksmi vai kaut ko taadu, bet mees taja machaa zaudeejaam silent.gif

bet naudas koks gan ir manaami paliidzeejis uzbriest manam finansiaalam staavoklim happy.gif
Tots
Es nobalsoju par Nē ,nav man Māņticība...bet kopš pagājušās nedēļas man nav nekā cita kam ticēt...parasti es ļoti skeptiski to uztveru ,bt es tagad tulkoju sapņus ,atrodu nenormālus izskaidrojumus izteicieniem untml.
Piem: Naktī nesvilp velnu atsauksi u.c.
Ledene
Well, es esmu māņticīga, ja runa ir par ticēšanu zīmēm. Nesen atkal ar mani atgadījās tāds notikums, ka notika kkas mazliet neizskaidrojams. Ko, protams, var censties izskaidrot, bet es to nedaru xD.gif. Ideja tāda, ka es šo notikumu patiešām uztvēru kā zīmi, un tas arī attiecīgi piepildījās [konkretizēt negribu]. Es noticēju, tā teikt, noticēju māņiem, un tas nostrādāja [murgaini uzrakstīts, bet, ja es izskaidrotu, kas tieši notika, jums viss būtu skaidrs].
Un man vienalga nepatīk tas skaitlis 13 silent.gif. Varbūt tāpēc, ka šajā datumā piedzima mans brālis ;D ?
Ungaarijas ragaste
Lai kā arī es to censtos noliegt, bet māņticība šad un tad man uzmācas liekot apiet trepes, nevis izlīst tām cauri, liekot trīsreiz pāršpļaut pār plecu, lai kaut kas nebūtu. Parasti tas viss tiek maskēts aiz - es jau neko, tas tik drošībai, ziniet taču, ka dubults neplīst... grin.gif
violetcreme
Nē,neesmu.Vienkārši nav laiks izdarīt tos visus likumus, ja tas tad tas....un arī ātri aizmirstu, bet melnus kaķus gan ievēroju!
Hikari
Ja niez deguns- driiz dzersi! laughing.gif
Ko ta' veel atceros...?
Nesvilpo dziivesvietaa- naudu aizsvilposi.
Ja kasaas peeda- buus taalu jaaceljo.
Zinaaju veel arii par plaukstu kassiissanos, bet neatceros, kaa bija pareizi. Kad kasiijaas viena,. tad bija gaidaami cieminji, kad otra, tad naudas piepluudums... silent.gif
Kas_i_tas
Par tām rokām runājot, esmu dzirdējusi, ja kasās kreisā plauksta - nauda nāks, ja labā - tad izdosi...
Un ja aizķerās aiz kreisās kājas tad gaidāma nelaime, ja aiz labās - laime.
Nedrīkst mest sāli pār galdu... tad būs strīds.

Man ir pazīstams cilvēks, kurš ir māņticību experts.. un, kas ir pats briesmīgākais.. ka viņš arī tam visam vairāk vai mazāk cenšās arī sekot... Varbūt tad labāk neko par šitām lietām nezināt, un tad būs mierīgs prāts.

P.S. Vēl, ko varu piebilst... Ja cilvēks redz sliktu sapni... viena puse saka, ka tas ir jāizstāsta.. citi - tieši pretējo, lai sapnis nepiepildītos.... Galu, galā - ko tad man darīt šitādā situācijā???
Pinsy
Māņticīga.. kā nu katrs to saprot.. smile.gif
Pinsy
Brr.... man mammucis šitā mēģināja audzināt silent.gif - " Neslauki istabu no sliekšņa, is jāslauka UZ slieksni",
"Miskaste ir jāiznes no rīta, nevis vakarā, lai neiznestu dienas laikā sakrāto labo enerģiju" silent.gif
Un tā tālāk.
berserks
Māņticība ... es domāju tā, ka nevajag to uztvet tik tieši ... nu viens zemnieks gāja pa ceļu uz mājām, pa ceļam viņam pārskēja pār ceļu melns kaķis, aizejot mājās viņš uzzināja ka viņam nobeigusies govs ... nu un vīrs izdomāja, ka ja melns kaķis pārskries pār ceļu, ttad būs nelaime ... nu un tā arī viss aizgāja ...
... un vēl ...šiem ticējumiem, vai māņticībai apakšā ir (nu protams ne jau visiem ... ir arī tādi "mazu bērnu biedēšanai, lai šamie klausa" tipa ticējumi) ir kāds novērojums, kāda gudrība ... ir tāds ticējums, ka Ziemassvētkos galdā jāceļ deviņi ēdieni, tad būs bagāts gads ... nu bet ja tu vari izdomāt deviņus ēdienus, tad tev pietiks arī attapības nopelnīt naudu, lai būtu pietiekami ... nu varbūt slikts piemērs bet ceru, ka domu sapratāt ...
emily
Nav man tādas. Ne man bail no kanalizācijas lūkām, ne es apeju apkārt savienotiem stabiem. &melns kaķis man katru dienu vairākas reizes šķērso ceļu. &rekā. dzīva! grin.gif
neticu..
Flare
Neesmu māņticīga!
Tikai citreiz ar draudzeni pajokojamies, akd ieraugam melnu kaķi vai kko tādu.. tongue.gif
kLOWN
Itkā nēesmu mānticīgs, taču dažreiz sanāk ieraduma spēc šis tas, kas līdzīgs māņticībai. Piemēram, pārspļaut pār plecu. Es domāju, ka jo vairāk cilvēki tic māņticības lietām, jo vairāk viņas pat piepildās, jo cilvēki paši to neapzinoties meklē iespēju, kā sekojot vienai vai otrai māņticībais kautko realizēt...
Heiliona
Es arī neesmu māņticīga, bet man patīk šitā padarīšna, kad piem. 11.11.11 11:11 skaļi jāiebļaujas! Tad viss būs ok, un arī 3x pārspļaušana pār plecu. Kad melns kaķis pārskrien pār ielu, es nedomāju, ka man būs neveiksmīga diena. Tas ir galīgs sviests... Tad ko lai dara cilvēks, kuram mājdzīvnieks ir melns kaķis??? Nošaujas???
Logan
nezinu... vairāk jau nē, bet spogulī gan ieskatos, ja nākas atgiezties pēc kaut kā aimirsta grin.gif Un trīs reizes pie koka arī reizēm piesitu un melni kaķi, kas pārskrien pār ceļu arī nerada prieku...
joua
CITĀTS
vāveri ieraudzīt ir uz nelaimi


o.ja ieraudziit vaaveri ir nelaime,ko lai es iesaaku? mums skolas parkaa taas ir tonnaam!
bet nemaz neesmu tik maanjticiiga.
Haleja
Mana māsa ir māņticīga ar viņu nemaz nevar pa ielu kopā iet- izejot caur vārtiem "Nospļaujies!!! Citādi būsi izgājusi caur elles vārtiem!", uzkāpjot uz kanalizacijas aka vāka Atkal!!! "Apgriezies, citādi nelaime!!!" Visur viņai melni kaķi, vārnas!!! Tās ir pēdējās muļķības!! Es tādiem niekiem neticu!!! Un tas ir smieklīgi!!
Witch
Emm nu teixim daudzi saka:nebirdini saali citaadi buus skandaals
:piektdiena13 nelaimiigaa(ticu jo kaadreiz taa ir sanaacis)
:nesvilpo maajaa :velnu piesauxi utt.
Domaaju ja cilveex pats tic ka taa buus tad buus ja nee tad nee...
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.