Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Zinātnieki atklājuši divus jaunus Urāna pavadoņus...
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris
Livillas
Amerikāņu zinātnieki atklājuši divus jaunus Urāna pavadoņus, vēsta žurnāls "Science". Attēli, kas uzņemti no zondes "Voyager 2" un kosmosa teleskopa "Hubble", apliecina, ka Urānam ir arī divi agrāk nezināmi gredzeni.


Jaunatklātie mēneši riņķo ap Saules sistēmas septīto planētu pa orbītu, kas atrodas ārpus jau iepriekš zināmās Urāna gredzenu sistēmas, bet iekšpus piecu lielo pavadoņu orbītām.
Šobrīd tiek uzskatīts, ka Urānam ir ārējā pavadoņu josla, kurā ir vismaz 11 mēneši, un to ieskauj 13 putekļu gredzeni.

Jaunie pavadoņi nosaukti par Kupidonu un Mebu. Kā pastāstījuši zinātnieki, to orbītas nav regulāras, bet "liecina par sarežģītu dinamiku, kas liek domāt, ka sistēma ir nestabila vai haotiska".

Meba, kuras diametrs ir aptuveni 20 kilometri, acīmredzot sastāv no diezgan irdenas vielas, kas meteorītu triecienu rezultātā tiek izsista no pavadoņa virsmas un, domājams, nemitīgi papildina ārējo gredzenu, savukārt putekļi no gredzena atkal sēžas atpakaļ uz Mebas.

Pirmie "Voyager 2" attēli, kuros fiksēti pavadoņi, uzņemti jau 1986.gadā, tomēr abi mēneši pirmo reizi tika ievēroti tikai jaunākajos attēlos, kas uzņemti ar "Hubble".

Pats Urāns tika atklāts 1781.gada 13.martā.


Raksts no tvnet.lv
moonguide
NO WAY!!! Urānam jauni miesassargi?? Šitais kkur jāieskrāpē!! Toč.. cool.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.