Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Lielvaras gredzens&neredzamība
Kurbijkurne forums > Pasaules > Viduszeme > Diskusijas par Tolkīnu > Jautājumi Rivendellai
Ného
Man vakar paraugoties uz savu gredzenu iešāvās prātā viens jautājums.

Vai lielvaras gredzens Sauronu nepadarīja neredzamu tāpēc, ka tajā bija viņa paša spēks un tas tā nevēlējās. Kādēļ arī Toms Bombadils nekļuva neredzams - vismaz tā es atceros.
Gredzenu GP un Hobita laikā, ja atmiņa neviļ, bija uz vilkuši tikai Bilbo un Frodo, un Gollums, kuri kļuva neredzami. Tad man jautājums, vai citas rases ārī kļūtu neredzamas, vai kā.
Vai kaut kas par šo gredzena īpašību ir zināms vairāk?

P.S. Tieši par šo tēmu neatradu pavedienu, bet par lielavaras gredena ļaunumu runāts ir
šeit
altonis
Manuprāt, neredzami spēj palikt vien tie, kuru spēkos ir Gredzenu pakļaut - kā Saurons vai Toms. Frodo un Bilbo palika neredzami, jo tas bija viņu mērķis uzvelkot gredzenu u nviņi necentās ar to darīt ko citu - pavēlēt kādam vai tml. No tā izriet, ka, ja, piemēram, Galdriēla pakļautu gredzenu, arī viņa spētu izvēlēties vai būt redzamai un spēt skatīt gan redzamo, gan neredzamo pasauli, vai būt neredzamai un redzamo pasauli skatīt caur tādu kā migliņu. smile.gif
Nimue
Gredzens ne tik daudz padarīja nēsātāju neredzamu, kā pārnesa viņu uz wraith-world, neredzamo pasauli - to pašu, starp citu, darīja arī Nazgulu zobens - bija teikts, ka Frodo roka tā arī palika mazdrusciņ neredzamāka kā viss pārējais (un pat nemēģiniet iztēloties kā tas izskatās).
Tā vienkārši bija daļa no gredzena varas pār nēsātāju, tāds, ne gluži pozitīvs blakusefekts. Lielvaras gredzenam tā bija acumirklīga, cilvēku gredzeniem - iestājās pakāpeniski. (Starp citu, šeit varam izvirzīt hipotēzi, ka rūķus varbūt neredzamus nepadarītu pat lielvaras gredzenes, tāpat kā to nedarīja rūķu gredzeni. Izdarīt secinājumus par elfiem nevaram - elfu gredzenus Saurons nebija aizskāris)

Bombadils bija ārpus gredzena varas - nevar teikt, ka viņš viņu pakļāva... Vienkārši bija ārpus jebkādas ietekmes - tādēļ arī nekļuva neredzams.

Saurons pats gredzenu radīja, gredzens bija daļa no viņa - iespējams, tas viņam savukārt ļāva vai nu atrasties ārpus gredzena ietekmes, vai arī tam pavēlēt.

Semam jau arī bija jaukas idejas, ko tādu labu ar gredzenu varētu iesākt... bet viņš tik un tā palika neredzams wink.gif
Alish
Varbuut Saurons vienkaarshi maaceeja gredzena speejas pielietot plashaak nekaa vienkaarshi kljuut neredazam. Bet es neatceros, ka graamataas buutu kautkas teikts par to ka Surons nekljuva neredzams...
Vēja dvēsele
Turklāt ir tā, ka Smeagols, pirmo reizi uzvilkdams pirkstā gredzenu, nenojauta, ka tas spēj padarīt neredzamu, tomēr tā notika. Un, kad Bree traktierī Gredzens nokļuva Frodo pirkstā, vai viņš vēlējās kļūt neredzams? Nekā. Tātad... Tas nav atkarīgs no kaut kādas vēlēšanās vai nevēlēšanās.

Nimue, rūķi gan bija grūtāk pakļaujami nekā cilvēki, tomēr Lielvaras gredzens taču bija daudz spēcīgāks par viņu gredzeniem. Kāpēc tu domā, ka rūķus tas neietemē? Un man arī tā kā liekas, ka Saurona mērķis nebija ar gredzenu palīdzību padarīt rūķus neredzamus blink_a.gif

Par Galadriēlu un citiem varenajiem - vai nevar būt tā, ka Gredzens nepadara neredzamus tikai tos, kam pietiek spēka to savaldīt?

Par Bombadilu skaidrs - viņš ir pats sev saimnieks, un tādām lietām pār viņu nav varas.
altonis
CITĀTS(Alish @ 03.01.2006 17:29) *
Varbuut Saurons vienkaarshi maaceeja gredzena speejas pielietot plashaak nekaa vienkaarshi kljuut neredazam. Bet es neatceros, ka graamataas buutu kautkas teikts par to ka Surons nekljuva neredzams...

Man arī kkā prātā nenāk, ka grāmatās par to bija teikts.

Par to vēlēšanos palikt neredzamam noformulēšu biki savādāk - ja tev nav vēlmes un spēka pakļaut Gredzenu, gredzens pakļauj tevi un padara neredzamu. Bombadilu tas nespēja pakļaut, tāpēc arī nespēja padarīt neredzamu. Vienīgais, kurš agrāk vai vēlāk netiktu Gredzena pakļauts, bija tā radītājs - Saurons.
Saruman
Vaitad Saurons vispār bija palicis neredzams!? Man šķiet, ka viņš visu laiku bija redzams... huh.gif
Erasmus
CITĀTS(undomiel @ 03.01.2006 17:50) *
Nimue, rūķi gan bija grūtāk pakļaujami nekā cilvēki, tomēr Lielvaras gredzens taču bija daudz spēcīgāks par viņu gredzeniem. Kāpēc tu domā, ka rūķus tas neietemē? Un man arī tā kā liekas, ka Saurona mērķis nebija ar gredzenu palīdzību padarīt rūķus neredzamus blink_a.gif


Viņa mērķis nebija arī hobitus padarīt neredzamus wink.gif
Rūķi tiešām bija daudz gan fiziski, gan garīgi izturīgāki par cilvēkiem un arī viņu gredzeni (vismaz Throra gredzens) bija savādāki kā cilvēku. Rūķu gredzenu mērķis bija modināt viņos alkatību, kāri pēc zelta, jo acīmredzot par wraithiem Saurons šos pārvērst nespēja.

Saurons bija Gredzena radītājs, tātad viņš spēja pavēlēt Gredzenam pēc sava prāta. Sauronam arī nebija īpašas vajadzības pāriet wraith-worldā (varbūt viņš to spēja pat bez Gredzena?), un viņš domājams savu formu spēja padarīt neredzamu arī ar citiem līdzekļiem, ja bija nepieciešamība.
altonis
Mēs to tā varam pieņemt, bet man liekas, ka par to, ka Saurons spēja palikt neredzams arii citiem liīdzekļiem, nekur atsauču nav.

Par to rēgu pasauli piekritīšu - Saurons saglabāja varu pār Nazguliem arī tad, kad viņam Gredzena vairs nebija. Domājams, ka šis viņus redzēja, ja kontrolēja+varbūt tā rēgu pasaules redzēšana bija palikusi kā blakne no tiem laikiem, kad viņš pats bija rēgs - pēc Nūmenoras Krišanas un Gredzena zaudēšanas.
Vēja dvēsele
CITĀTS
Viņa mērķis nebija arī hobitus padarīt neredzamus wink.gif


Ne-ē, es jau tā nedomāju! huh.gif Es runāju par Septiņiem rūķu gredzeniem. Bet, atzīstu, kļūdījos. Saurons jau laikam gribēja rūķus pārvērst par ēnām, saviem kalpiem, taču tie nepadevās. Bet, kas zina, ja Gredzeni pie rūķiem būtu sabijuši vēl ļooti ilgu laiku, varbūt Sauronam būtu izdevies. Tomēr grūti ir salīdzināt Lielvaras gredzenu ar rūķu Septiņiem. Jo, ja jau rūķi ir tik sīksti (nu ir jau) un, JA LIELVARAS GREDZENS VIŅUS TIK MAZ IETEKMĒTU, tad kāpēc Sanāksme neuzticēja Gredzena glabātāja pienākumus Gimli? Labi, varbūt to Saurons vieglāk varētu atklāt... Bet man tik un tā liekas, ka rūķus tas arī padarītu neredzamus.

Es nestrīdos, apzinos, ka varbūt manas domas ir galīgi nepareizas. Tas ir tikai mans viedoklis.
Erasmus
Pārprati mani nedaudz. Es salīdzināju nevis Leilvaras Gredzenus un Rūķu Gredzenus, bet Deviņus Cilvēku Gredzenus un Rūķu Gredzenus.
Cilvēku Gredzeni bija radīti, lai dotu spēku nēsātājiem (gudrību, varu, vēl kaut ko, Saurons tos iedeva dažādiem cilvēkiem - karaļiem, karavīrieim, zintniekiem utt.), bet tai pašā laikā tos pārvērta par wraithiem.
Rūķus šādā veidā paverdzināt īsti nevarētu. Ar Gredzeniem viņi radīja zeltu (bija teikts, ka katras lielās Rūķu dārgumu krātuves pamātā bija mazs gredzentiņš), un arī no viņiem kā wraithiem nebūtu lielas jēgas (izskatās, ka viņus gluži vienkārši nevarēja pārvērst par tādiem, mums nav nekāda liecību, ka kaut viens rūķis būtu bijis wraiths, kautvai īslaicīgi (ar Leilvaras Gredzena palīdzību).
Te arī zināmā mērā pierādījums hipotēzei par to, ka Rūķus neredzamus nepadara pat Lielvaras Gredzens, vienīgās personas, kuras ir kļuvušas neredzamas (iegājušas wraith-worldā) ir cilvēki (hobiti, kuri arī pieder pie cilvēku rases). Iespējams, ka tas par wraithiem pārvērta tikai cilvēkus, tātad ne Saurons, ne Toms nekļuva neredzami, jo viņi nebija cilvēki (Saurons gan tāpēc, ka viņš bija Saurons, Gredzena pavēlnieks).

Par Sauronu bez formas..
Kad Saurons bija zaudējis savu formu (Numenora, Gredzena zaudēšana) viņš diez vai bija wraiths. Viņš bija Ainurs, kura pamatforma bijagars, bez fiziskas formas. Tad jau arī visi deviņi Nazguli ar pārvēršanos par wraithiem būtu kļuvuši par Ainuriem (eee, laba ideja, kādam nav kāds gredzentiņš?xD.gif), tāpēc nevarētu teikt, ak Sauorns bez formas=Wraithworld.

Bet Saurons visdrīzāk spēja nokļūt (varbūt viņš visu laiku atradās abās pasaulēs?) wraithworldā, kontrolēja tās iemītniekus (iemesls kāpēc Saurons spēja sajust to, ka gredzens tiek lietots - nēsātājs bija iegājis wraith-worldā).
Nimue
CITĀTS
Kādēļ tad Sanāksme neuzticēja Gredzena glabātāja pienākumus Gimli?

Es vienmēr domāju – tāpēc, ka elfi vienkārši rūķiem ne pārāk uzticējās, uzskatīja viņus par pārāk uz materiālajām vērtībām tendētiem.
Apmēram tā –

Ar to, kuru Lielvaras gredzens pakļautu ātrāk, kuru vēlāk tam nebija nekāda sakara. Nebija jau nevienam pārliecības, ka hobitus tas neietekmēs.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!