Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Ziemassveetku sajuuta
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris > Neizskaidroti fenomeni
Dinaer
biezi , tieshi ap Zienassveetkiem, tiek runats par sho sjūtu, kad pasaule liekas tik paarpildiita ar visu labo.

personiigi es velos lai juus rakturotu sho savu Ziemassvetku sajuutu.
kaa taa rodas?
un kas taja ir tik iipash?

kas iisti ir tava Ziemassveetku sajuuta?

Žanete
Goldberry
Ziemassveetku sajuutu rada katrs pats. Vismaz lielaakajai dalja forumieshu gadinji ir mazliet par daudz, lai vinjiem sho sajuutu radiitu citi.

Ziemassveetku sajuuta nenaak no nekurienes. Veel mazaak vinja uzrodas, ja jau no pirmaas adventes chiikst, ka shogad kaut kaa nav Ziemassveetku sajuutas un ka sveetki palikushi galiigi komerciaali. Pat ja tas viss ir taisniiba, sajuuutu sevii var radiit. Vajag tikai pietiekoshi ljoti gribeet.

Vismaz man taa ir taads kaa pozitiivs paceelums. Ticiiba labajam pasaulee un gribeeshana dariit labu citiem.
Tas ir tad, kad Tu skaties uz sveciitaam logaa un Tev liekas, ka tas ir tik skaisti. Kad ir gaidiishanas prieks, kad ir veelme gatavoties kaut kam lielam un svariigam. Kad ir taa ljoti ljoti silti un jauki.

Vismaz man ar to asocieejas Ziemassveetki.

Citiem, kuriem nav paveicies tik ljoti un pasuliigi izslaveetie gjimenes sveetki jaapavada vientuliibaa pie egles zarinja - jo nav neviena, kas atnestu egliiti - ir diezgan skumiigi. Ne velti, Ziemassveetki peec statisktikas ir vieni no ar pashnaaviibaam bagaataakajiem laika periodiem gadaa.
Ledene
Ziemassvētku sajūtu ietekmē arī citi. Piemēram, pat skolā skolotāji nereti piemin un atgādina: ''Jā, ziniet, tuvojas Z-svētki, vajadzētu atcerēties, ka šis ir pašattīrīšanās laiks, vajag iepriecināt citus..'' Diezgan moralizējoši, taču tas liek aizdomāties un atcerēties, ka, jā, ir tas laiks. Daudziem patīk teikt: ''Nu jā, vienīgais laiks, kad liela daļa cilvēku iedomājas izdarīt ko labu, ir tikai Z-svētkos.'' Bet labāk to izdarīt vienu reizi gadā, nekā nemaz smile.gif. Atzīšos, esmu domājusi gan šā, gan tā, kā varētu iepriecināt citus, ne tikai tuviniekus. Bija doma ar draugiem aiziet uz pansionātu, piemēram. Ar to gribēju teikt - tieši citu iepriecināšana atnes lielāko daļu svētku sajūtas. Apsveikumu un dāvaniņu pirkšana / gatavošana arīdzan. Un laika apstākļi, vajag tikai pastaigāt pa pilsētu un papriecāties par sniegu, eglītēm, skatlogiem. Ziemas sporta veidi, man, piemēram, tā ir slidošana spoži apgaismotā slidotavā happy.gif.

Un tālākais ir vislielākajā mērā atkarīgs no mums pašiem. Svēku sajūta ir vnk jākultivē ! Piparkūkas, mandarīni, karstvīns un karsta šokolāde, z-svētku dziesmas un filmas, rotājumi mājās / skolās / darbavietās, eglīte, sveču dedzināšana, sevis palutināšana ar ko mīļu un sengaidītu.
zenofeX
Ziemassvētku laikā ticu brīnumiem un jaukām lietām. Tā gribas lai kaut kas notiku, kaut kas labs, nebijis.
Sajūtu daļēji radu pats, ar atmiņām un domām, un daļēji to rada citi, pušķojot logus un ielas, cepjot piparkūkas un ēdot tās.

Ziemassvētki ir vieni no maniem mīļākajiem svētkiem gadā. Jo tas ir siltums, palīdzība, smiekli, mīlestība un piedošana.
Heiliona
No vienas puses man Z-svētki saistās ar veikaliem, dāvanām un galīgi galīgo negribēšanu iepirkties, bet no citas puses ar Ziemassvētku eglīti. Manuprāt, viņa ievieš vislabākās svētku sajūtas. Jā, manā ģimenē uz Ziemassvētku laiku pastiprināti ēd mandarīnus tongue.gif
bluish_eyes
Hmm... Ziemassvētku sajūt manī vēl nav radusies, jo ārā ir tā pamaz sniega un man mājās vēl nav eglītes... Bet tad, kad šī sajūta mani pārņem (drīz jau takā vajadzētu), tad pašai gribās izdarīt ko labu, gribās apkārt mieru un apziņu, ka visiem tuvajiem cilvēkiem viss ir labi..
Saris
Tas ljoti atgadina satraukumu un zhelumu.... Tas ir ka taads vilnis juuraa.. tu nezini kad shii sajuuta paradiisies un kad nea... paaarsvaraa sho sajuutu es sajuutu tikai tad , kad man ir kaada gariiga paarslodze, vai laiks visu paardomaat.. huh.gif laughing.gif
Axa Night
Beidzot arī esmu es sagaidījusi Ziemassvētku sajūtu. Man tā bija pazudusi līdz šim un pat bija jūtams kaut kas pilnīgi pretējs, tomēr laiks ārā bija tāds slapjšs un ziemassvētku sajūtu grūti izjust bez sniega.
Lielā mērā šī sajūta man rodas no visādiem "rituāliem" - mājas sakārtošanas, eglītes pušķošanas, piparkūku cepšanas, dāvanu pasniegšanas un satikšanās ar visiem tuviem cilvēkiem.
Līdz šai nedēļai šīs sajūtas nebija, bet aizvakar nopirkām eglīti, vakar beidzot nopirku saviem tuvākajiem dāvanas un šovakar plānoju nodarboties ar piparkūku cepšanu...tagad manī ir atjaunies prieks par šo vistumšāko gada laiku.
Man Ziemassvētku sajūta arī vairāk balstīta uz dabu un pagānisma tradīcijām, ne tik ļoti Kristīgām. Es gaidu gaismas atgriešanos, nevis Jēzus dzimšanu, taču starp abām šīm parādībām var saskatīt paralēles, man tomēr tuvāka ir senākās tradīcijas.
Apziņa, ka drīz jau atgriezīsies gaisma un ar katru dienu kļūs gaišāk arī rada manī prieku, kurā tagad gribas dalīties arī ar citiem.
Aiva
Nezinu, man liekas, ka tas ir justies labi zinot ka citiem arī viss ir kārtībā un viņi jūtas labi.
Bet brīvdienas un dāvanas - tas jau ir sekundāri...
joua
skolas un meegjinaajumu deelj shii sajuta nav,jo it kaa vienu dienu veel ej uz skolu,bet otraa jau Ziemassveetku vakars.
Namejs
Man tas viss kautkā saistās ar kaudzēm mandarīnu.
Kalevale
Es kaut kā negribētu sabojāt visu šo jauko atmosfēru, bet...
tongue.gif
Man Ziemassvētkos ir tieši tāda pati sajūta kā katru dienu, man nepatīk Ziemassvētki. Mēs mājās tos nesvinam, reti ir jābrauc ciemos un es to ciest nevaru, šogad mums pat Ziemassvēku eglītes nebija. Es uzskatu, ka visas tās muļķības par kopā būšanu ir stulbas! Cilvēki kopā var būt katru dienu, katru dienu var ēst pusdienas, katru dienu var iepriecināt viens otru un dāvināt dāvanas un tam nevajag īpašu dienu, tādu, kā Ziemassvētki! Vienīgais prieks manā ģimenē ir tas, ka Ziemassvētku laikā darbā dod brīvdienas un var atpūsties no visiem darbiem!
MAna Ziemassvētku sajūta ir tāda, ka ir auksts, māja pilna ar skujām [izņemot šo gadu], ož pēc piedegušām piparkūkām un vakars tiek pavadīts kā ierasts! [Es tiešām neredzu jēgu šiem svētkiem, kaut gan es jau daudziem svētkiem neredzu jēgu, tādēļ labāk neklausieties manī!]

es pati --->
Kalevale//**//
ČoČanga
mana ziemassvētku sajūta ir laimes, prieka, omulīguma un siltuma noskaņa.
LaurCIs
Man šo sajūtu rada ģimene,eglīte,svētku galds un vēl daudz kas cits.
bet vislielāko prieku man rada tas ka es ar savām dāvaniņām varu iepriecināt cilvēks kas man ir mīļi un svarīgi happy.gif
Ernestine
Nu tas ir labi, ka viss ir labs! Jo ikdiena daudz, kas ir citadak!
Blackberry.
man ziemassvētki tīk, jo tad ir mājiga sajūta smile.gif
Dāvids
Grūti pateikt... Man personīgi šķiet, ka Ziemassvētku sajūta (vismaz tā, ko es jūtu) ir saistīta ar Kristus dzimšanu...
NaeosPsy
Man likeas ka ziemassvētku sajūta ir saistīt ar to, ka visi dāvina dāvanas, un tādēļ no visu prieka pasaule uz vienu dienu paliek mazdrusciņ labāka.
Roviela
Ziemassvētki ir svētki, un kā visiem svētkiem, tiem ir jāgatavojas. Ja esi gatavojies, un, vienalga, kā, kaut vai nopircis mazu nieciņu un izgreznojis savu istabu, uzdāvinājis kādam kaut ko, piecēlies agrāk un uzcepis pīrāgus, pirms balles, uz kuru esi pircis biļeti, esi glītāk ieveidojis matus, pacenties apģērbties svinīgāk/jautrāk/savādāk-kā-ikdienā, nu, vienalga, galvenais - pats ielicis mazlietiņ sava darba un centības šajā pasākumā, pie tam darba, kas nav domāts tikai pašam, tad arī būs svētku sajūta. Ja atnāk pie visa gatava, tad nekas nebūs - parasta ikdiena.
mume
Īstenībā ir pierasts, ka Ziemassvētkos jābūt laimīgiem, priecīgiem, jautriem utt... tāpēc cilvēki tā arī jūtas. Kas būtu svētki bez prieka un jautrības? huh.gif
washulis
man liekas ka tad kad ir šī sajūta, tad tu jūti nepieciešamību darīt kaut ko lielu, kaut ko labu... itkā visas iekšas tiektos pacelties gaisā... varbūt tas veidojas principu pēc, jo ir tāds laiks, kad cilvēks šadi rīkojas, vai arī šim laika ir sava burvība...
Snorkes Jaunkundze
Nesaprotami agri man šogad ir uznāusi Ziemassvētku sajūta. happy.gif Visvisādas lietas man atgādina Ziemassvētkus, piem. - kanēlis, šodienas ceptie āboli, Z-svētku dziesmiņas, ko esmu pasākusi klausīties xD.gif , vīns, kas tiek dzerts no garajām glāzēm, visādi bezsakarīgi vārdi un teikumi, kuriem vispār nav negāds sakaras ar Ziemassvētkiem, kaut vai orķestrī kādas čellistes sauciens "spēlējiet tur klusāk!". Nu vai tad tas ir normāli? laughing.gif Mandarīni un karsta tēja. Sveces. Pirmais sniegs. Egles. Cimdi. Šalles. Cepures. Grāmatu veikalu skatlogi. Virtuve <--- vis Ziemassvētkainākā vieta visā mājā happy.gif . Visas smaržas, dziesmas, skaņas, vietas.
Tik traki kā šogad ar mani vēl nekad nav bijis.
Mana Ziemassvētku sajūta ir tāda, ka es visu laiku jūtos priecīga, ka es zinu, ka tūliņ, tūliņ Z-svētki jau būs klāt, ka varēsi visu izrotāt, cept piparkūkas, dzert Cido karsto dzērienu, cept plātsmaizes un vārīt kartupeļus. Ak, tas viss liek justies tik laimīgai! happy.gif
Jā, šogad šī sajūta mani ir noķērusi ļoti ātri.
Ludiēna
Ak, jūs manī iedvesāt Ziemassvētkus. Es jau tos gribu labu laiciņu smile.gif Pēdējā laikā es Ziemassvētkus jūtu bieži. Tos var sasmaržot gaisā, un sajust, ka drīz veikalu plauktos parādīsies šādas preces^^ Ziemassvētkus man atgādina arī piparkūkas un mandarīni. Arī, kad paskatos ārā un redu sniegu, tas viss uzdzen tādas ilgas! Es nesen vakarā pastaigājos un jutos tā, it kā būtu ceļā no Ziemassvētku mises...Es vēlos īstu ziemu un Ziemassvētkus smile.gif
coffee
man ziemassvetku sajuta ir,kad ara krit sniegs,uzreiz rodas svetku noskanojums,bet ja sniega naw,un ir dubli,vejs un lietus,tad nekada laba noskanojuma nav,drizak no svetkiem velk uz depresiju... blink_a.gif
Hworang666
Tikai iedomājoties par Snorkes Ziemassvētku māniju, man kopā ar drebuļiem pār kauliem atnāk Ziemassvētku sajūta... grin.gif
Elony
Mna ziemassvētku sajūta izpaužas kā naids pret atlaidēm, bezgalīgajām ziemassvētku reklāmām TV, internetā uz ielas un visur kur pagriežos. Rezot resnus vīriņus sarkanā mētelī ar viiltotu bārdu, kurš šķindiņa zvaniņu kaut kādā akcijā, es vai nu līdzjutīgi noskatos viņa sadrūmušo seju, vai arī vēlos piekaut, ja viņš smaida, smejas un vēl saka ho-ho un priecīgus ziemassvētkus.
Debija
CITĀTS(Žanete @ 20.12.2005 20:22) *
kaa taa rodas?
un kas taja ir tik iipash?

kas iisti ir tava Ziemassveetku sajuuta?


1. Tā rodas ar laiku - gaidīšanas laiku.smile.gif
2. Tajā īpaša ir labsajūta un noskaņojums.
3. Mana Ziemassvētku sajūta ir mandarīni, sniegs, piparkūkas, eglīte, lampiņas un tumšie vakari. smile.gif Neko citu man nemaz nevajag happy.gif
Ķipītis amonjakā
Man šogad Ziemassvētku nemaz nebūs. Nav vērts svinēt, ja nav noskaņas. Man no pašas mazotnes noskaņu radīja sniegs, kurš tagad nav! Visādi citādi rotājumi un sīkumi arī protams, bet ja nav sniegs- nav Z-svētki! pinch.gif pinch.gif crying.gif crying.gif crying.gif crying.gif crying.gif crying.gif crying.gif crying.gif crying.gif crying.gif crying.gif
Kaķe
Man ziemassvētu sajūtu rada iespēja pavadīt laiku ar ģimeni. Kopīga eglītes meklēšana un tad rotāšana. Kopīga mielasta gatavošana un galvenokārt piparkūku cepšana.
Dāvināt tuviem cilvēkiem dāvanas nevis tāpēc, ka tās būtu jādāvina, bet tāpēc, ka es tieši vēlos parādīt, ka tie cilvēki man ir svarīgi, uzdāvinot viņiem ko sirsnīgu un jauku, jo parasti man ir ļoti grūti parādīt, ka tie cilvēki man ir īpaši.
Taču vislielāko Ziemassvētu sajūtu man rada sniegs. Lielas, lielas kupenas. Bērnībā kad redzēju uzsniegam sniegu, zināju, ka drīz būs Ziemassvētki un brīvlaiks grin.gif
Pašlaik sniega nav, un Ziemassvētku sajūta ir krietni mazāka, nekā ierasts.
versache
Nu nez man Ziemassvetku sajuta ir tad ja visapkart ir sasnidzis un ja ir vsm -20 gradi.Protams ar rotajumi uz ielam un cilvekiem labs prats.Bet nu pedejos gadus ta sajuta kaut ka izpaliek, nez kapec.. smile.gif
mOnO
Ziemassvētku sajūta ir happy.gif Tas ir, kad visi draugi, radi, sniegs, saldumi un egļu zari sanāk kopā. Ir jābūt kopā. Un tad ir Ziemassvētki. smile.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.