Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Francis Kafka
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots > Bibliotēkas plaukts
Hikari
Man gan ir nacies saskarties tikai ar vienu šā autora īsu darbu. Saucās "labošanas dadbu kolonija". Godīgi sakot, man tas darbs likās ārkārtīgi dīvains, neparasts. Pat nedaudz...nu, nevaru gluži aprakstīt savas izjūtas. Vai kāds vel ir ko lasījis no ša autora un kā Jums paticis? smile.gif
gone away
Patiesībā, man ir prieks, ka neesmu to murgojumu lasījis. silent.gif
Cik es zinu, man patiesi nepatiktu! tongue.gif
Kafka noteikti bijis kāds šiziks. Lai gan patiesībā, viņa pasniegtās idejas ir saprātīgas, bet tas veids, kādā tas tiek darīts ir ļoti dīvains... huh.gif
Hikari
Es jau arī no šī autora esmu bijusi pagodināta lasīt tikai vienu to mazo stāstiņu. Piekrītu tam, kas tas ir dīvains rakstnieks. Veids, kādā viņš visu apraksta, kaut vai tajā pašā labošanas darub kolonijā, ir ļoti neparasts... whistling.gif
birokraac
Un tas ir viss ko cilvēki var pateikt par kafku?

Ja es ieteiktu, tad vajag sākt ar stāstiem īpaši īsajiem. Noteitki atlieciet proces un pils lasīšanu uz vēlāku laiku.

No stāstiem manuprāt vislabākais ir pārvērtības (metamorphoses) bet īsstāsti lielākoties ir burvīgi, dīvaini - jā, bet net ik ļoti lai lamātu par šizīgiem.

Te būs viens: (un lai piedod tas cilvēks, kam orgjinālā šis teksts tika norakstīts)

CITĀTS
"es nezinu,"es bez skanjas saucu, "es tacu nezinu! Ja jau neviens nenaak, tad nenaak. Es nevienam neko neesmu nodariijis neko ljaunu, neviens nav nodariijis neko ljaunu man, bet neviens negrib man paliidzeet. Itin neviens. Bet taa tachu nav. Tikai tas, ka neviens man nepaliidz, - citaadi shis ITIN NEVIENS buutu pavisam jauks. Es ljoti labpraat - kapeec gan ne- dotos paaargaajienaa kopaa ar ITIN NEVIENU barinju. Protams, kalnos, kurp gan citur? Kaa shie nevieni gruustas cits ar citu, shiis daudzaas shkjeersu izplestaas un elkonjos ieaakjeetaas rokas, shiis daudzaas kaajas, nieciigu soliishu shkjirtas! Pats par sevi saprotams, ka visi ir frakaas. Mees ejam it naigi , veejsh puush caur robiem, ko atstaajam valjaa mes, muusu rokas un kaajas. Kalnos attiiraaas kakli! Nudien, briinums, ka mees nedziedam...."


Nu man patīk šie stāsti, tādi klaustrofobiski mūsu dīvainību preperējumi, šķērsgriezumi - koki sniegā izskatās šķeitami saistīti ar zemi, liekas, ka pietiktu ar vienu grūdienu un tie kristu, bet rau pat tas ir tiaki šķietami... nee kafka ir Ok two_handed.gif
trobelius
Patiesībā jau esmu lasījis vienīgi Procesu un Pili, bet nu iespaids tas labākais.
Autors, kura darbus lasot, gandrīz katrs teikums, atrodoties tādā neskaidrā kontekstā, kuru viegli var sajaukt ar paša iedomām vai sirreālās nojausmās, šķiet ilgstošu pārdomu vērts.
Īsti dabisku tēlainību darbos atrast ir grūti, taču man nezināmā veidā autoram izdodas radīt tādu neierastu vidi, kur nav skaidru, vēsturiski izprotamu tās attēlojumu un kur tēli un situācijas šķiet pilnīgi reāli, taču tad negaidīti iegūst tādu nepazīstamu dimensiju. Kaut kā līdzinās nedaudz sapņiem. Kad it kā nav pamata apšaubīt to patiesumu, taču nepamet apziņa ka kaut kas nav gluži kā nākas. un pazīmes kas šo apziņu veido ir neatrodamas.

Turklāt tā bezjēdzības un absolūtas nolemtības apziņa, kas, pat ne kontrastējot, bet atrodoties paralēli ar atsevišķa cilvēka centieniem un mērķiem, tomēr izvirzās prikšplānā vispār ir apburoša happy.gif

Ah happy.gif es esmu sajūsmā, jā.
birokraac
Nesen iznāca pabūt kompānijā, aks mīl grāmatas un parunāt par visu laiku depresīvāko grāmtu - nominācijās bija iekļauti - tiaki kafkas darbi laughing.gif Man personīgi - metamorphoses, bet leilākoties nominēja pili, vēl, kas liekas, ka šī grāmata ir nolādēta - neviens nespēj to izlasīt līdz galam, vismaz ne no manām paziņām grin.gif

Bet lasot metamophoses es noraudājos ne pa jokam,es reti adu lasot grāmatas (pārītis gan ir), bet nu šis stāsts mani noveda līdz histērijai.
Moriartijs
Lai lasītu Kafku ir jāievēro zināma distance starp sevi un grāmatu. Jo viņa grāmatas tiešām ir klaustrofobiski sarežģītas.

Lasot tu saproti, ka daudz ko varētu darīt savādāk, taču viss ved tikai uz vienu. Un no bezizejas vairs ārā netikt. izlasot Kafku ir ieteicam pēc tam lasīt lielā daudzumā kaut kādus triviālus action pildītus stāstus un grāmatas, lai attietu no iespaida.


Kafka tiešām liek sajusties depresīvi - pat pēc Orvela lasīšanas nav tik slikti.

Taču kā rakstieks, koolosāla personība.
annna
Šobrīd lasu "procesu".
Vajag ļoti lielu iedziļināšanos, lai izsekotu visam līdzi. Man patīk, ka ir kārtīga noslēpuma pieskaņa.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.