Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Vai tu esi Poteru Harija eksperts?
Kurbijkurne forums > Sveicināts(a) mūsu forumā > Dienas Pareģis > Harija Potera ziņas > Harija Potera grāmatas
Canadian
"Ja spējat atšķirt Drakonu no Dumidora, tas vēl nenozīmē, ka esat eksperts Džoanas Roulingas radītā mazgadīgā burvja Harija Potera dzīves peripetijās."

TvNet piedāvā 20 (vieglāk tulkojamos?) no 50 laikraksta The Mirror piedāvātajiem Poterpasaules faktiem, no kuriem daži varot "sabojāt iespaidu par "Poteriādi"".

1. Kad Arturs Vīzlijs ved Hariju un viņa draugus uz maģijas ministriju, pie durvīm jāievada slepens kods. Vīzlijs ievada ciparus 62442. Tālrunī šiem cipariem atbilstošie burti veido vārdu "magic".

3. Natālija Makdonalda, kura parādās grāmatas "Harijs Poters un Uguns biķeris" 159. lappusē, bija reāls cilvēks. Šī deviņus gadus vecā kanādiešu skolniece Toronto pilsētā nomira ar leikēmiju. Viņa uzrakstīja vēstuli Roulingai, kurā bija jautājums, kas notiks nākamajā Potera grāmatā, jo līdz tās iznākšanai nenodzīvošot. Rakstniece meitēnam atbildēja ar elektronisko vēstuli, bet Natālija nomira, pirms saņēma to. Uzzinājusi šo skumjo vēsti, Džoanna Roulinga savā ceturtajā grāmatā iekļāva Makdonaldas tēlu — rakstnieces fantāzijās mirusī meitene atdzīvojās kā Cūkkārpas burvju skolas pirmgadniece, ko burvju cepure nosūtīja uz Grifidoru — torni, kurā dzīvo tie, kam droša sirds. Vēlāk, viesojoties Kanādā, Roulinga apciemoja Makdonaldu ģimeni.

10. Siriuss Bleks savu vārdu ieguva, pateicoties visspilgtākajai tālajai zvaigznei, kas redzama no Zemes. Tā tiek dēvēta arī par Suņa zvaigzni. Ļoti smalks gājiens, jo Roulingas stāstā Siriuss, kas ir zvēromags, pārvēršas par lielu melnu suni.

18. Nāvēžus Eiropas mitoloģijā reiz dēvēja par Valpurģu Bruņiniekiem.

Pārējos faktus vari lasīt TvNet ziņās, un visus 50 faktus - Mirror.co.uk.
xbloodyangelx
baac, bēdīgi nedzaudz... nu par to Natāliju... Tizla sajūta nedaudz - iedomājieties viņa zināja, ka mirs... brrrrr...
whitegirl
Baigi interesantie ````ji.... wink.gif No kaut kurienes jau taas idejas ir jaanjem... whistling.gif
Arbūzgalva
nu jā, es kkā nejutu žēlastību par ;so meiteni jo viņu nepazinu, anyway man prieks ka Roulniga ;so meitēnu iekļāva savā grāmatā, uz mūžiem viņa tur paliks.
zzz

Man ar' baigi patika!!!! laughing.gif Uzreiz izmēģināju uz sava telefonu kodu 62442!!! Sanāca! (Protams!) Cik tālu cilvēki neaizdomājas!!!! laughing.gif laughing.gif laughing.gif Lūdzu, patulkojiet tālāk!!! grin.gif
Nephrite
Interesanti................
CITĀTS
Cik tālu cilvēki neaizdomājas!!!!


nevar nepiekrist!!!
Sol Invictus
Kaut kur bija rakstīts, ka tas par to meiteni esot muļķības

Kas attiecas uz pēdējo faktu - kādi vēl Nāvēži eiropas mitoloģijā ? Kā vēsta wikipēdija ( http://www.answers.com/topic/knights-of-walpurgis ) Roulinga teikusi, ka navēži kādreiz esot saukušies par Valpurģa bruņiniekiem, nevis paši ir saistīti ar eiropas mitoloģiju
Mesje Paulig
Hmm.....
Teiksim ta.
Harijs izdīvo un domā
Man vairs nekad nesāpēc rēta (scar) un beidzas tas tikai pierāda ka Harijs izdīvo jēēēj!!! palasiet naglenē tos parejos...
Seila
Pusi no rakstītā dzirdēju pirm reizi dzīvē. Tomēr pamatā, jaui ik viens noprot, ka kods veido kaut kādu vaŗdu, un, ja pameklē tad arī saprot kādu. Un ka Siriuss ir zvaigznes nosaukums tagad jau nu zin ik viens. Skumji vienīgi par mazo meiteni. Tomŗ par to pat negribētos ieminēties šajā kontekstā.
manpatīksuņi
Atkal ir pierādījies tas, ka Roulinga ir ģeniālākā rakstniece ever!
Un tapēc man gribās pārlasīt vēlreiz visas grāmatas un atcerēties visus sīkumus! sorcerer.gif
sesila
njā... lasot nedaudz aizdomājos par Natāliju... skumji..
dīvaini noskaidrot kādā virzienā darbojas autora prāts, nokurienes tiek ņemti personāli...dīvaini, bet interesanti...
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.