Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: vai juus ticat pasaules galam?
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris > Neizskaidroti fenomeni
Lapas: 1, 2, 3, 4
mume
CITĀTS
Nu, ja kas, nāve vismaz būs ātra.
Paldies par mierinājumu. Tas man ĻOTI palīdzēja... unsure_a.gif unsure_a.gif unsure_a.gif
Shadowstalker
CITĀTS(sirds1 @ 25.08.2007 13:39) *
Nu, pasaules galam kā tādam es neticu. Pasaule vienmēr būs dzīva. To var sadragāt un sadalīt pa gabaliem, uz tās var izmirt visa dzīvība, bet tā vai tā tā pastāvēs un pēc daudziem milijardiem gadu atkal atjaunosies.
Un uz kāda pamata tai būtu jāatjaunojas, ja tā reiz sadalīta putekļos?

Labi, ķeramies pie lietas:
Pašlaik zinu oficiālu, zinātnieku apstiprinātu ziņu, ka Zemi pēc 28 gadiem sasniegs milzīga komēta, kas var Zemē izraut milzīgu robu vai vispār planētu pataisīt par drumslu un atlieku kaudzīti. Vēl ir cerības, ka komēta mainīs savu trajektoriju, bet, ja nu nē, būs kā filmā Armagedons, Amerika un Krievija laidīs virsū raķētes, lai komētu sašķeltu un tā mazāk kaitīga nokristu uz Zemes.
Man mājās ir cirvis, kas jau rīt var izraut milzīgu robu tavā galvā. Bet, lai tā notiktu, tam tai ir jātrāpa, bet es varu galvot, ka tas netrāpīs vis. Tāpat arī ar šo objektu Kosmosā.
Gadienā nedomā šo te? Bet tavu skādi - nekādas sadursmes nebūs. Ja neesi ievērojusi, tad laiku pa laikam parādās ziņas par kaut kādu lielu jaunatklātu objektu, kas varētu ietriekties Zemē ( ar kādu varbūtību 1 pret 250000, piemēram, vai vēl mazāku, kā nu kuru reizi ). Tikai pagaidām visos gadījumos drīz pēc tam ( dažas nedēļas vai mēneši ) tiek ziņots, ka nekādas katastrofas tomēr nebūs.

Un tas ir gluži vienkārša iemesla dēļ - par iespējamo avāriju paziņo uzreiz pēc objekta atklāšanas, kad par tā lidojuma trajektoriju vēl nav zināms nekas tik konkrēts, lai pateiktu, kur pēc n gadiem tas trāpīs vai netrāpīs. To var noskaidrot tikai pēc ilgstošākiem novērojumiem, pēc kuriem tad arī sensacionālā ziņa par gaidāmo mega````s tiek atsaukta.

Pie tam tas 2029. gada hlams sasniedza tikai 4. bīstamības kategoriju, kas ir tikai drauds, nevis 100% trāpījums. Un pēc tam to ierindoja 0. kategorijā - tas mums ies garām.

Varbūt neesat dzirdējuši, bet šaubos vai pasaules varenie gribētu, lai visi pasaules cilvēki zinātu, ka pēc 28 gadiem iespējams visi mirs.
Kāda viņiem jēga kaut ko slēpt? Tak viņi paši arī mirs un balle beigta. Konspirāciju teorijas lai iet pie velna.

Bet ar to arī saistās pagalam dīvaina ziņa, ka izdzīvojušie cilvēki varēs dzīvot septiņus gadus pārticībā un pilnīgā Utopijā, neko nedarot. Pēc šiem septiņiem gadiem atkal sāksies ierastais pasaules ritms.
Jū, kādas vēl pasaciņas nesacerēsi?

Nu it kā tā. Nevaru jums teikt, ka droši un skaidri zinu, ka tā būs, bet izklausās ticami.
Varu nomierināt - šis gadījums noteikti nebūs tas, kas būs.

Arī pravieši it kā sapņo sapņus par lielu Zemes katastrofu. Kaut ko saistībā ar komētu.
Pravieši daudz ko var sapņot. Cik pasaules galiem bija jāpienāk jau pēdējos 15 gados vien? Bet es kaut kā nemanu, ka ar mani jau būtu cauri. Bet tas, ka viņi arī min kosmiskus ķermeņus, nav nekas brīnumains - tāda iespēja teorētiski pastāv, tāpēc par to arī var pie izdevības murgot.

Un tā, kad esmu apstāstījis, kāpēc šis stāsts ir muļķības, jāpastāsta vēl šis tas:

Ir skaidri zināms, ka pagātnē ar Zemi ir saskrējušies milzīgi ķermeņi, tādējādi izraisot ievērojamas sekas uz klimatu un dažādu organismu eksistenci. Ir skaidri zināms, ka ir papilnam visādu vēl nezināmu objektu, kas no Kosmosa var nonākt pie mums un nonest Zemi nahren ar visu dzīvību. Un nav šaubu, ka tāds ķermenis uzradīsies, tikai nav zināms - kad. Agri vai vēlu, bet tas notiks.
Pie tam tas var notikt arī pavisam negaidīti, jo ne vienmēr šos bīstamos ķermeņus atklāj ļoti laicīgi, lai varētu sagatavoties. Reiz atklāja pamatīgu kluci, kas bija pavisam nesen aizlidojis knapi garām Zemei, vietā, kur tā atradās pirms nieka 6 stundām. Ja tas tomēr būtu trāpījis, neviens nebūtu tam gatavs, jo tas burtiski uzkristu kā sniegs uz galvas.

Tāpēc principā rīt tu vari arī nepamosties gluži vienkārši tāpēc, ka neviens nebūs pamanījis asteroīdu, kas tevi nogalinās. Bet tāpēc vien nevajag pārāk uztraukties par avīžu virsrakstiem, kuros nereti ir papilnam visādu muļķību, bet gan ar galvu piedomāt un sagaidīt TICAMU un DROŠU informāciju.
Patriote.
Pasaules galam? Nē. laughing.gif Cilvēces galam? Un kā vēl. silent.gif
Un mēs uz to jau ejam ar lieliem jo lieliem soļiem. Vienu dienu pavērojiet, kas notiek apkārt..

Neesat pamanījuši, ka viss iet uz galu? Visi cilvēki ir palikuši stulbi. Visi strīdās par kaut kādiem absolūtiem sīkumiem. Pāri, kas bijuši ilgus gadus kopā, pēkšņi šķiras tā vienā dienā, nemākot paskaidrot, kas par iemeslu. Cilvēki šķiras tieši šī stulbuma dēļ. Kaut kas jau ilgāku laiku nav kārtībā. Padomājiet vai arī jūs savos draugos un sevī neesat novērojšu kaut ko tādu.
punkd
ir dzirdēts, ka pēc aptuveni 25 gadiem ar pasauli sadursies kāda komēta, kas būs 4x lielāka nekā tā, kas izveidoja Lielo Kanjonu un šoreiz virziens ir A puslode .. bet vai tā ir patiesība - neesmu pētījusi. wink.gif
Bizii van Dope

silent.gif Gandrīz vai liekas, ka tu mani apsūdzi tajā, ko es esmu tikai dzirdējusi. Es nesaku, ka tā notiks, es tikai pastāstīju, ko esmu dzirdējusi.
Un vēl es negribu sākt tagad strīdēties.

Serious Black chocolate - Jā, cilvēki ir palikuši stulbi. Tur nu es tev pilnībā piekrītu.
svekris
Atcerties, ka līdz kardinālajām pārmaiņām jāiet lēnām. Ir interesants akademikja Vselenska raksts - ko patlaban tulkoju uz latvieshu valodu - kaa reaali vareetu notikt taa saucamais Pasaules Gals. Tas nenoziimee - ka ies boojaa Zemeslode. Ies boojaa viss cilveeku radiitais un ari visi cilveeki - kuri nebuus piemeeroti dzivei jaunaja pasaulē.
p.s. Tā viszmaz saka gudrie skolotaji (viss pareijais parasti ir tasiniba tongue.gif)
p.s.s. tas laikem esot jau sacies.
Shadowstalker
CITĀTS(punkd @ 30.08.2007 10:22) *
ir dzirdēts, ka pēc aptuveni 25 gadiem ar pasauli sadursies kāda komēta, kas būs 4x lielāka nekā tā, kas izveidoja Lielo Kanjonu un šoreiz virziens ir A puslode .. bet vai tā ir patiesība - neesmu pētījusi. wink.gif
````, tu vispār lasi, ko citi pirms tevis raksta?

CITĀTS(svekris @ 27.09.2007 13:53) *
p.s. Tā viszmaz saka gudrie skolotaji (viss pareijais parasti ir tasiniba tongue.gif)
p.s.s. tas laikem esot jau sacies.
Tie "gudrie" skolotāji, kuri neko gudru savas dzīves laikā nav atklājuši vai uzskatāmi izskaidrojuši?
_W_
Nekas nav mūžīgs, pasaule arī...
svekris
CITĀTS(Shadowstalker @ 28.09.2007 18:26) *
Tie "gudrie" skolotāji, kuri neko gudru savas dzīves laikā nav atklājuši vai uzskatāmi izskaidrojuši?

Ne - tie kuri ir gadsmitiem ilgu tradīcju turpinātāji un glabātāji. Un sakaidro ar vienkāršiem piemēriem no dzīves...

p.s. atklājumi ir ne tikai ārēji.
ja ir problēmas ar skolotajiem tad pameigini vienu tādu arī redzēt un tad kaut ko pu**ti.
Shadowstalker
Un kāda tradīcijām ( piemēram, ēst sieru Jāņos ) saistība ar gaidāmu pasaules galu/visa bojāeju/pāreju uz jauno kārtību?
Hworang666
Klāt sieram jāpiedzer arī alus un tad sanāk vren daudz negadījumu uz ceļiem, tādejādi plucinot cilvēku populāciju... silent.gif

Bet vismaz zemei gals pienāks noteikti... Visu to draņķību, kas sagūstas atmosfērā un da jebkur uz pasaules mums visapkārt zeme mūžīgi uzkrāt nevārēs un, manuprāt,(nesitiet, neesmu skolotājs) sāksies varena jāutrība.... Radioaktīvais cunami, uz jūrmalu varēs iet ķert ultravioletos starus pa tasino un savādāk... Kā nekā pēc pāris miljoniem gadu, Zemi tik un tā aprīs saule...
terapsina
Par nožēlu jāsaka, ka es tiešām ticu pasaules galam, bet es neticu pareģotam pasaules galam, jo lai arī pareģot var daudz ko, tomēr pasaules galu pareģot vienkārši nevar.
Tomēr spriežot pēc visa, kas ir izgudrots un visa kas tiek bojāts tas nevarētu būt pārāk tālu.
Es neesmu pesimiste es vienkārši esmu reāliste un diemžēl tieši reālisti ir vislielākie pesimisti.
Ja jau es to uzsāku šādi tad arī pabeigšu tāpat: We all are going to DIE.. eventually!
Shadowstalker
CITĀTS(Hworang666 @ 28.09.2007 22:36) *
Bet vismaz zemei gals pienāks noteikti... Visu to draņķību, kas sagūstas atmosfērā un da jebkur uz pasaules mums visapkārt zeme mūžīgi uzkrāt nevārēs un, manuprāt,(nesitiet, neesmu skolotājs) sāksies varena jāutrība.... Radioaktīvais cunami, uz jūrmalu varēs iet ķert ultravioletos starus pa tasino un savādāk... Kā nekā pēc pāris miljoniem gadu, Zemi tik un tā aprīs saule...
Es atļaušos pateikt, ka "visa tā draņķība" ir krietni veselīgāka par to, kas uz Zemes bija vēl krietni pirms dzīvības izveidošanās ( un no kā tā vispār sāka veidoties, lol ). Un Saulei finito grasās pienākt pēc kādiem 5 miljardiem, ne pāris miljoniem gadu. wink.gif

CITĀTS(terapsina @ 29.09.2007 22:54) *
Par nožēlu jāsaka, ka es tiešām ticu pasaules galam
Faktiski to nevarētu saukt par ticību - tā vienkārši būs, jo tā tam jābūt, nevis tā varētu būt, attiecīgi tās ir zināšanas.
šausmiņa
pasaules gala teoriju ir tik pat daudz kā pasaules radīšanas teoriju, tāpēc neviens īsti nezin, kas ir noticis vai notiks.

visums sākās ar Big Bang un beigsies ar Gnab Gib. tātad pretējs lielais sprādziens.

ja iekš Big bang viss šausminošā atrumā izpletās, tas ar Gnab Gib būs pilīgi pretēji, kā jau to vēsta pats nosaukums...
Nadīna
Pasaules gals? Droši vien. grin.gif Amerikas ūdeņražbumba piem. "nejauši" iznīcinās pusĀziju un tad tie čaļi sadusmosies un dos pretīm! tongue.gif Tā tas viss turpināsies līdz Dievam pieriebsies un viņš uzmetīs pasaulei beidzot to komētu. laughing.gif
p.s. tikai teorija. tongue.gif
Elony
Vispirms jau jāpadomā, ko īsti saprot ar pasaules galu.
Visuma bojāeju?
Planētas zeme iznīcināšanu?
Tas, ka uz zemes zudīs dzīvības eksistencei vajadzīgie apstākļi?
Mūsu civilizācijas bojāeju?

Visuma bojāeja.
Pastāv teorija, kas skaitās pierādīta, ka visums izplesašas un tam ir bijis sākums. Pieņemsim to par patiesību. Tad nākotnē ir divas iespējamības:
1. Visumā esošā matērija izplesašas mūžīgi un nekad neiet bojā.
2. Visuma matērija kādā brīdī pārstāj izplesties, saraujas un pašiznīcinās, pēc tam atkal sāk izplesties jaunā Lielajā Srādzienā.
Ja otrā versija ir pareiza, tad arī zeme ies bojā un pasaules gals ir neizbēgams.

Planētas zemes iznīcināšana.
Kas varētu likt izgaist zemei no visuma kartes? Runā, ka senatnē zemē ietriecās liels objekts, apmēram trešdaļa no pašas zemes. Rezultātā izveidojās mēness, bet zemei izmainījās orbīta. bet pati zeme stāv kā stāvējusi. Tātad pat lieli kosmiskie objekti zemi nevar iznīcināt. Un zemes ģeoloģiskā uzbūve ir pietiekami stabila, lai tā neuzsprāgtu pati no sevis.
Taču saule ar laiku paliks lielaka, pastāv iespēja, ka tā sevī ietvers arī zemi un tad zeme beigs pastāvēt.

Uz zemes zūd dzīvībai vajadzīgie apstākļi.
Var ietriekties meteorīts, bet iespēja ir maz ticama, jo Saturns un Jupiters pievelk vairumu meteorītu.
Bet saule nebūs mūzīga, pat ja tā neaparīs zemi, kad saulei beigsies enerģija, tā pārstās spīdēt, vairs nebūs gaisma un siltuma, un dzīvība beigs pastāvēt, bet tas var notikt tikai tala nakotnē, miljoniem gadu.

Mūsu civilizācijas bojāeja.
Vispirms - kodolieroči. Mēs sēžam uz pulvermucas, kas var uziet gaisā jebkurā brīdī, lai ko teiktu mūsu planētas gudrie un veidie vadoņi. Bum bum, un paliek pāri tikai akmens laikmeta cilvēki, ja neskaita kodolziemas iespējamību.
Gēniālie biologi var izdomāt karam domātu vīrusu, ko nevar savaldīt.
Globalā sasilšana izraisīs izmaiņās jūras straumēs un ziemeļu puslodi apņems ziema.
Iespēju, kā mūsdienu civilizācija ietu bojā ir diezgan daudz, vaajg paskatīties tikai filmas. smile.gif
Nu, ja esat ticīgie, tad vienmēr var gaidīt Dieva iejaukšanos, kad notiks Armagadeons, četri apokalipses jātnieki un viss tādā garā. Ari tāda iespēja pastāv.

Tātad rezumējums.
Ja neticat dievam - ir daudz faktoru, kas var izraisīt Pasaules garu, lai kāda būtu par to izpratne.
Ticīgajiem - Pasaules gals būs kā civilizācijas iznīcība.
Arbūzgalva
Vispār, es neticu tādam pasaules galam, kādu man mācīja pirms daudziem gadiem kristīgajā mācībā, ka Jēzus attēls parādīsies debesīs un tad tiks šķiroti cilvēki utt.

Ticu, ka pasaules gals būs tad, kad saulei nepietiks siltuma, un gaiss būs tik piesārņots, ka koki nespēs ražot skābekli, un vnk.. taču tad es jau sen būšu 4m zem zemes.
xXx.pūcīte.xXx
Neuzskatu, ka pasaules gals būs. Nu, varbūt jau arī būs, bet ne tik drīz... Nedomāju, ka pasaule jau nonākusi tik tālu, lai par to pat domātu.
Viesis
2036 daudz raktos rakstits ka neiielidos zeme gan tuvu zemei ,zb katrs saka zavdak nasa saka to bet citi to vispar jau dzirdeju ka nasa pirms vairakiem gadiem teiksusi ko lidzigu ,bet isteniba tur neka nebija smile.gif un ceru ka saja gadiju nekas nenotiks starpcitu nasa lidz sim laikam izgudros kadu ieroci vai hz kas vares novirzit to no kursa lai tas aizlido kautkur prom labi un tali no zemes viniem jau vel daudz laika
lilsiiis
pasaules gals = pastardiena

kas to lai zin vai maz kas tāds notiks. arī notiks ne mēs ne mūsu bērni, mazbērni, mazmazbērni un vē mazmazmaz.... to diezvai uzzinās!!!

bet kas uztur pasauli (planētu Zemi) `dzīvības`??? neviena dzīvā būtne mnav spējīga dzīvot bez saules gaismas. un saule kā viena zvaigzne arī nav mūžīga. uz momentu nepateikšu cik ilgu mūžu saulei vēl bija atvēlējuši 5 vai 12 miljonus gadu. nebūs saules, nebūs dzīvības...
Lilija Emma
viss reiz beidzas!
Peec cik tur miljardiem gadu ar sauli tur kkas notiks (aizmirsu kas) ka nekaa kosmosaa neviena planeta nav muuzhiiga! un bez saules arii nebuus muus.. nu mes jau to nepieredzesim, bet kads jau ganjau pieredzes ja visp pec tik ilga laika uz zemes maz bus dziviiba, kas zin, bet pagaidam mums manuprat par to nav jauztraucaas...
Debija
CITĀTS(Lilija Emma @ 14.11.2007 13:51) *
Peec cik tur miljardiem gadu ar sauli tur kkas notiks (aizmirsu kas) ka nekaa kosmosaa neviena planeta nav muuzhiiga! un bez saules arii nebuus muus.. nu mes jau to nepieredzesim, bet kads jau ganjau pieredzes ja visp pec tik ilga laika uz zemes maz bus dziviiba, kas zin, bet pagaidam mums manuprat par to nav jauztraucaas...

Pēc, aptuveni, 5 miljardiem gadu, Saule kļūs par `sarkano milzi`. Visu pirms ledāji izkusīs, būs plūdi. Pēc tam viss izžūs un tad jau arī izdegs. karstums būs pārāk liels, lai pastāvētu dzīvība uz zemes.

Bet tagad mēs paši paātrinam globālās sasilšanas sekas. Visas rūpnīcas, gāzes un mašīnas Zemes atmosfērai ir kaitīgas.
maichestera
Iespéjams ka vis notiks krietni átrák.
Reku jaunajá Ilustrétajá zinátné izlasiju par Apofisu - metiorítu kursh 2036 gada aprili visdrízák saskriesies ar Zemi.
Debija
Jā, arī tas varētu būt iemesls pasaules galam.
Ķipītis amonjakā
Jā, es ticu pasaules galam. Nu vienīgi kā to ņem. Ja zemē ietrieksies meteroīts (liels) tad jā, bet tā vienkārši un ne no kā- nē.
Manuprāt, pasaules gals jau notiek. Nū tas tāds ilgāks posms. Globālā sasilšana. Es esmu pietiekami daudz dzirdējusi un redzējusi, lai saprastu, cik tas ir nopietni! Ļoti daudzi mani iznerro un smejas par to, bet tas tiešām ir nopietni! Tik daudz katastrofu, vētru un plūdu!
...dovenda...
...agrāk vai vēlāk pasaules gals pienāks... crying.gif
Klāra
jā, pasaulei jau kaut kad jābeidzas. nemāku iztēloties to. pirmais, kas asociējas ar pasaules galu ir sprādziens...
cukurvate
negribas ticēt, ka tas notiks. mēģinu nedomāt. neklausos raidījumus par to.
bet skatoties uz cilvēces darbību.. mjā. izskatās, ka tā iznīcinās pati sevi.
Dāvids
Hmmm... Cik zinu, tad pasaules galu parasti piemin sektas (lai varētu iebiedēt savus locekļus), nevis klasiskās konfesijas (piem. Pareizticīgie, Katoļi, Luterāņi)...
Vai tam ticu - domāju, ka kas tāds varbūt kautkad varētu notikt, bet ja kāds saka, ka tas būs teiksim pēc nedēļas kautkā neticu rolleyes_a.gif
Roviela
CITĀTS(Dāvids @ 23.06.2008 19:31) *
Hmmm... Cik zinu, tad pasaules galu parasti piemin sektas (lai varētu iebiedēt savus locekļus), nevis klasiskās konfesijas (piem. Pareizticīgie, Katoļi, Luterāņi)...
Vai tam ticu - domāju, ka kas tāds varbūt kautkad varētu notikt, bet ja kāds saka, ka tas būs teiksim pēc nedēļas kautkā neticu rolleyes_a.gif

blink_a.gif
Un kā tad ar Apokalipsi? Bībelē ne vienā vietā vien ir pieminēts pasaules gals. Vai visu citātu izlase ir atrodama te:
Pasaules gals
Man šķita, ka tas ir visai vispārzināms. tongue.gif
Dāvids
CITĀTS(Roviela @ 23.06.2008 21:05) *
blink_a.gif
Un kā tad ar Apokalipsi? Bībelē ne vienā vietā vien ir pieminēts pasaules gals. Vai visu citātu izlase ir atrodama te:
Pasaules gals
Man šķita, ka tas ir visai vispārzināms. tongue.gif

Nju neesmu redzējis, ka piemēram Pareizticīgo vai Katoļu mācītājs sāktu daudz runāt par pasaules galu. wink.gif Viņi parasti ir vairāk tendēti uz pozitīvākām lietām. smile.gif
Varbūt Tu esi ar to saskārusies? blink_a.gif two_handed.gif

P.S. Man jau nu nepatiktu iesaistīties draudzē, kurai pieder šitik mīlīga interneta adrese (www.pasaulesgals.lv), nezinu - varbūt tevi tas saista...
_W_
Dabististiski, ka ticu. Un buus arii. Remember- nothing is forever.
Skalds
es ticu pasaules galam tikpat ļoti kā visām 'pārējām muļķīgajām lietām, tomēr es esmu pārliecināta ka tas nenotiks manas dzīves laik;a
Elony
CITĀTS(Dāvids @ 24.06.2008 00:40) *
Nju neesmu redzējis, ka piemēram Pareizticīgo vai Katoļu mācītājs sāktu daudz runāt par pasaules galu. wink.gif Viņi parasti ir vairāk tendēti uz pozitīvākām lietām. smile.gif

Nu, Bībele jau vēsta, ka agrāk vai vēlāk Dievs iejauksies pasaules lietās, iznīcinās ļaunos, pasargās labos un tāda garā, vārud sakot, šīs pasaules gals. Un tā ir arī iekļauta kristīgo reliģiju... nu daļa no ticības lietām. tongue.gif
Atceros, ka kas tāds bija iekļauts katoļu katehismā. Par to, ka tad, kad būs pasaules gals, pazudīs šķīstītava vai kaut kas tamlīdzīgs.

Nu, taisnība jau ir, ka lielās reliģijas daudz par to nerunā. Bet tāpēc, ka cilvēki nevēlas lai par to runā. Reliģijām ir jābūt mūsdienīgām un jāiet līdzi laika garam, vai ne? Ja viduslaikos vai vēl agrākos laikos cilvēki gribēja ticēt, ka drīzumā Dievs iznīcinās ļaunos un bagātos (kas pats par sevi bija ļaunums smile.gif ), tad netrūka mācītāju, kas runāja, ka drīz pasaules gals būs. Īpaši ja bija smagi kari, slimības vai dabas katastrofas.

Bet mūsdienās cilvēkiem negribas par to dzirdēt. Liekas, visiem ir pieņemamāka versija, ka viss paliek kā bijis. Vienkāršāk dzīvot.
Dāvids
CITĀTS(Elony @ 24.06.2008 09:00) *
Nu, taisnība jau ir, ka lielās reliģijas daudz par to nerunā.

Nu redz - kad es to uzrakstu kāds "citus cienošs moderators" sāk uzreiz man braukt augumā rolleyes_a.gif
Roviela
CITĀTS(Dāvids @ 24.06.2008 00:40) *
Varbūt Tu esi ar to saskārusies? blink_a.gif two_handed.gif

P.S. Man jau nu nepatiktu iesaistīties draudzē, kurai pieder šitik mīlīga interneta adrese (www.pasaulesgals.lv), nezinu - varbūt tevi tas saista...

Es, savukārt, nodomāju, ka Tevi tas interesē smile.gif Mani - itin nemaz! Bet tie bija Tavi vārdi, ka "Cik zinu, tad pasaules galu parasti piemin sektas (lai varētu iebiedēt savus locekļus), nevis klasiskās konfesijas (piem. Pareizticīgie, Katoļi, Luterāņi)...", uz ko aizrādīju, ka šī tēma ir neatņemama, piemēram, katoļu ticības pamatsastāvdaļa. Atvainojos, ja tas bija jāsaparot kaut kā savādāk. Par sprediķiem piekrītu - neviens mūsdienīgs mācītājs nesludinās mūsdienās drīzu pasaules galu. Tas ir darīts pārlieku bieži, un ne reizes nav piepildījies. Sākotnējie kristieši jau vispār dzīvoja pasaules gala drīzās gaidās, kas bija apsolīta vēl viņu laicīgās dzīves laikā, pēc tām nācās meklēt Svētajos rakstos vietas, kas izskaidrotu, kāpēc nekas nenotiek vēl joprojām un kas notiks ar tiem, kas nomirs, pirms iestājies pasaules gals.
Bet būtu jārunā! Tā bija ļoti gaidīta un vēlama lieta. Kas tie par kristiešiem, kas negaida drīzu pasaules galu, ko? tongue.gif

P.S. Es neesmu nevienā draudzē. Es neticu pasaules gala bībeliskajai versijai un nekādām citām reliģiskajām versijām. Ja par pasaules galu uzskata Zemes bojā eju, tad tā noteikti kaut kad pienāks. Bet mans personīgais pasaules gals - nāve, ticamāk pienāks ātrāk.
ils
Pasaules gala sludinātāji uzskata, ka visas zīmes liecina par drīzu pasaules galu. Tā varot tulkot pareģojumus Bībelē.
Mēģināšu tos izanalizēt. Tātad, kādas ir šīs Zīmes:
1) "Tauta celsies pret tautu, valsts pret valsti" (Mateja 24:7). Kari mūsdienās sasnieguši vēl nebijušu mērogu, pasaules kari, jauni ieroču veidi, jēdziens "totālais karš". Bet, klausieties, kad tad uz pasaules ir bijis savādāk? Labi, toreiz varbūt ieroči nebija tik visvareni. Taču tik un tā daudzviet tas ir bijis totālais karš. Lai atceramies kaut vai Senās Romas un Čingizhana karagājienus, Spāniju, kas iekaroja nākošo Latīņamēriku, totāli iznīcinot acteku un inku impērijas. Āfrikas paverdzināšanu 19. gadsimtā. Nekad nav bijis savādāk.
2) "Būs bada laiki" (Mateja 24:7). 1/5 daļa no Zemes iedzīvotājiem cieš badu, katru gadu uztura trūkuma dēļ mirst apm. 14 miljoni bērnu.
Skaitļi ir iespaidīgi, taču cilvēku skaits uz Zemes arī ir iespaidīgs. Atļaujiet neticēt, ka iepriekšējos gadsimtos procentuāli bada dēļ mira mazāk cilvēku. Turklāt, tad vēl nebija izveidotas kaitēkļu izturīgas kultūraugu šķirnes un siseņu uzlidojumi bija vēl postošāki.
3) "Būs lielas zemestrīces" Lūkas 21:11, JD). Atvainojiet, bet tādas ir bijušas un būs vienmēr. Atkal upuru skaits šodien ir lielāks, jo cilvēku uz Zemes ir vairāk. Un baismas traģēdijas vēsture zina arī senos laikos.
4) "Sērgas vienā vietā pēc otras" (Lūkas 21:11, JD). Protams, spāņu gripa, AIDS, vēzis, putnu gripa. Citas slimības, kas rodas no jauna. Baigi. Bet atkal jāsaka, vai tad agrāk tā nav bijis: tīfs, holēra, mēris, malārija, sifiliss. Acteku impērija sabruka arī pateicoties tam, ka indiāņiem pret spāņu ievazātajām slimībām, piemērām, cūciņām vietējiem nebija imunitātes. Viņus nopļāva īstas epidēmijas.
5) "Netaisnība ies vairumā" (Mateja 24:12). Atvainojiet! Kaut kā neticas, ka agrāk taisnības bija vairāk. Vergi, dzimtsbūšana, strādnieku necilvēciskais stāvoklis pirmajās rūpnīcās, vergu darbs plantācijās. Ar ko tas bija labāks par Staļina un Hitlera, vēlāk Mao represijām?
Tieši otrādi, pateicoties demokrātijas, piebildīšu, īstas, uzplaukumam, cilvēki var justies, ka dzīvo taisnīgākā pasaulē. Vai arī jūs gribiet, lai dzīvojam kā senajā Indijā, kur nomirstot kādam vīram, uz sārta dzīvu sadedzināja arī viņa sievu?
Tāpēc, neticu pasaules gala sludinātājiem. Pasaule ir bijusi baismīga kopš laika gala. Cilvēku galvenais uzdevums ir to mēģināt padarīt labāku. Viņi arī mēģina to darīt. Ja pārstās, tad gan ne par ko negalvoju... pagaidām neticu drīzam pasaules galam.
Elony
CITĀTS(Roviela @ 24.06.2008 11:34) *
Bet būtu jārunā! Tā bija ļoti gaidīta un vēlama lieta. Kas tie par kristiešiem, kas negaida drīzu pasaules galu, ko? tongue.gif

Interesants jautājums vai ne?
Kristieši ir tie, kas seko Jēzus Kristus mācībām.
Jēzus Kristus būtībā teica - dzīvojiet, gaidīdami viņa atnākšanu. Viņa atnākšana būs arī pasaules gals. Tātad kristiešiem ir ē... jācer uz pasaules galu, jāgaida tas ar prieku un tamlīdzīgi.

Doma tāda, ka mācība par pasaules galu (ne zemes iznīcināšanu, bet cilvēku pašreizējās civilizācijas iznīcināšanu) ir viena no kristiešu pamatmācībām jebkurā no reliģijām. Pat ja viņi to pieklusina. rolleyes_a.gif

CITĀTS
Nu redz - kad es to uzrakstu kāds "citus cienošs moderators" sāk uzreiz man braukt augumā
Ē... šito īsti nesapratu.
Massacre
Es ticu cilvēku pasaules galam.
Bet domāju mūsu mīļā zemīte, tāpēc nebeigs pastāvēt, ja te nebūsim. Tieši otrādi - viņai būs labāk. Protams, agri vai vēlu kāda planēta beidz pastāvēt, tas ir dabiski, bet tādai apokalipsei, kādu sludina amerikāņu filmas, neticu.
September
CITĀTS(Elony @ 24.06.2008 11:49) *
Kristieši ir tie, kas seko Jēzus Kristus mācībām.

Ne visi! Es neticu Dievam. happy.gif
(sun)
CITĀTS(Sisters point @ 21.07.2008 22:59) *

Tiesa.
Cilvēks var ievērot dažas no J.Kristus mācībām , neesot kristieši.
Tas ir dubultlabums - dabū gudrības, bet bez kriestietiskā marasma.
Elony
CITĀTS(Sisters point @ 21.07.2008 22:59) *

Nu un? huh.gif Pēc tevis teiktā sanāk, ka tu sevi uzskati par kristieti, bet netici Dievam? Varbūt tu bērnībā esi kristīta, bet šis tavs uzskats tevi padara par ateisti.

Principā pasaules gals ir neizbēgams. Vai nu Dieva iejaukšanās, vai cilvēki paši visu sačakarēs. Tici vai netici Dievam abi varianti ved pie pārmainām uz pasaules. Jo es domāju, ka jebkurš saprātīgs neticīgais, ja objektīvi pavērtēs situāciju, nonāks pie secinājuma, ka tehnaloģiskais un morālais uzplaukums pasaulē nenotiks. Par 98% esmu pārliecināts, ka būs tikai sliktāk. silent.gif
September
CITĀTS(Elony @ 22.07.2008 10:44) *
Nu un? huh.gif Pēc tevis teiktā sanāk, ka tu sevi uzskati par kristieti, bet netici Dievam? Varbūt tu bērnībā esi kristīta, bet šis tavs uzskats tevi padara par ateisti.

Es sevi neuzskatu par kristieti, bet es esmu. Vaitad tas ir slikti, ka neticu dievam? ermm.gif Jā, un bērnībā mani kristija.
Roviela
CITĀTS(Sisters point @ 22.07.2008 11:45) *
Es sevi neuzskatu par kristieti, bet es esmu. Vaitad tas ir slikti, ka neticu dievam? ermm.gif Jā, un bērnībā mani kristija.

Tu esi formāla kristiete smile.gif. Bet pēc pārliecības - ateists (cilvēks, kas noliedz Dieva esamību). Un tas itin nemaz nav slikti.

Pasaules galu gan tas neietekmē. Es jau teicu - mums katram pasaules gals iestāsies līdz ar nāvi. Es neticu visādām pārdzimšanām, lai kādā veidā. Ja skatās pavisam tālu, tad, ej un sazini, varbūt patiešām Visums ņems un sarausies atkal vienā punktā (tāda hipotēze ir), un tas noteikti nozīmēs jebkādas mums zināmas pasaules izbeigšanos. Bet Saule izzudīs ātrāk, un tas tāpat nozīmē pasaules galu. Vai vēl mazākos mērogos - Zeme kļūs neapdzīvojama, lai kādu iemeslu dēļ.
bellinda
par šo tēmu pēdējā laikā esmu daudz domājusi. to, ka maiju kalendārs beidzas 2012. (?) gadā, ar mums saskarsies kkāda planēta vai kko tamlīdzīgu, es uzskatu par murgiem. neviens taču nevar zināt, kas notiks. planēta var pavirzīties kkur tālāk un nemaz nebūt tuvu Zemei ! viss var notikt, Zemes var iet bojā un var arī neiet bojā. tas, ka izkūst okeāni, laika apstākļi sajukuši mazliet, ir šausmīgi, protams, bet, manuprāt, neliecina par pasaules galu. entos miljonus gadus atpakaļ Zeme nebija tāda, kādu mēs to redzam, arī tad notika dažādas pārmaiņas (piem., ledus laikmets), varbūt cilvēki tad arī domāja, ka pasaules gals ir klāt, bet pasaule vēl ir dzīva, ja tā var teikt. varbūt es vnk negribu ticēt tam, ka man pēc 4 vai 40 gadiem jāmirst. visticamāk notiks vēl kādas dramatiskas pārmaiņas, bet šaubos, ka pasaule sadalīsies putekļos.
angel13
Vispārīgi runajot visam ir savs sākums un gals. Es, protams, pieturos pie zemes, jo par visumu šeit sākt diskutēt nebūtu jēgas, un tas ir darīts jau citos pavedienos. Tad arī loģiski var izsecināt, ka zeme kādreiz beigs pastāvēt, jo ar pasaules galu saprotu zemes un visas cilvēces bojāeju. To cilvēki paši panāks ar savu darbību. Taču paliek jautājums, kad tas notiks? Var jau mēģināt visādi pareģot ar reliģiskiem, vai zinātniskiem uzskatiem, bet šaubos vai šajā jautājumā kādreiz būs īsta skaidrība.
Starpcitu daži eksemplāri pasaules galu gaidīja jau 2000. gadā. Kaut kā nepiepildījās, jums tā nešķiet...? laughing.gif
Shadowstalker
CITĀTS(Elony @ 22.07.2008 10:44) *
Principā pasaules gals ir neizbēgams. Vai nu Dieva iejaukšanās, vai cilvēki paši visu sačakarēs.
[..]
Jo es domāju, ka jebkurš saprātīgs neticīgais, ja objektīvi pavērtēs situāciju, nonāks pie secinājuma, ka tehnaloģiskais un morālais uzplaukums pasaulē nenotiks. Par 98% esmu pārliecināts, ka būs tikai sliktāk. silent.gif
Pasaules gals nenotiks ne pirmā, ne otrā iemesla dēļ. Pirmā - jo nav neviena, kurš varētu iejaukties. Otrā - jo potenciālie iejaucēji ne sūda nemaz izdarīt nevar.

Kas attiecas uz uzplaukumu, tad tev laikam pēdējais laiks būtu pamosties un atvērt acis, lai to saskatītu.
Sfinksa ar uguns zobenu
šis jautājums mani jau ir vairākkārt tracinājis. wink.gif Dažus gadus iepriekss man draudzenes stāstīja, ka pasauli sadedzinās saule, jo tai buus paaraak liela temperatuuras. mēs sadegsim grin.gif Vēl iepriekš man stāstīja, ka okeāni pārpludinās visu mūsu pusi. grin.gif SO gadu man vinnas staastiijaa ka kurzeme atdaliisies no lv un taa bus kaa sala. Ar laiku tā varot arī noslīkt! grin.gif Gatavās muļķibas. Murgs. Muļķigas tenkas. huh.gif Kaut kāds murgs. Zinātnieki šito zina un šito , pasaule sajuks prātā, nogrims, sadegs un tā tālāk. Garlaicigi!!!!!Ja pasaulei ir paredzeets gals, tad taa uus un no ta nevarees izbeegt!Tā kā jānotiek tā notiksies!
Elony
CITĀTS(Shadowstalker @ 22.07.2008 20:53) *
Pasaules gals nenotiks ne pirmā, ne otrā iemesla dēļ. Pirmā - jo nav neviena, kurš varētu iejaukties. Otrā - jo potenciālie iejaucēji ne sūda nemaz izdarīt nevar.

Kas attiecas uz uzplaukumu, tad tev laikam pēdējais laiks būtu pamosties un atvērt acis, lai to saskatītu.

Jā, palaist kodolbumbas ir šausmīgi grūti. TO izdarīt gan var. Un ja palaiž pieitekmai daudz, tad gan jau redzētu jautrību.

Un gribas pajautāt, par kādu uzplaukumu tu vispār runā? huh.gif Mož to, ka pēdējos gados latiņu skaits algu izrakstos ir pieaudzis?
Roviela
CITĀTS(inta159 @ 22.07.2008 21:13) *
šis jautājums mani jau ir vairākkārt tracinājis. wink.gif Dažus gadus iepriekss man draudzenes stāstīja, ka pasauli sadedzinās saule, jo tai buus paaraak liela temperatuuras. mēs sadegsim grin.gif
Taisnība. Saule īsi pirms sava gala palielinās savus izmērus, kā rezultātā Zeme var teikt, sadegs, un pēc tam sarausies kļūdama par pundurzvaigzni.
CITĀTS
Vēl iepriekš man stāstīja, ka okeāni pārpludinās visu mūsu pusi. grin.gif
Tās ir iespējamās sekas globālajai sasilšanai, tikai gluži visu sauszemi gan neappludinās. Mums prognozes nav īpaši labas, jo mūsu zemīte ir zemu virs jūras līmeņa.
CITĀTS
SO gadu man vinnas staastiijaa ka kurzeme atdaliisies no lv un taa bus kaa sala. Ar laiku tā varot arī noslīkt! grin.gif
Kolkas rags patiešām ceļas uz augšu un visai paredzamā nākotnē taps savienots ar Sāmsalu (ja pareizi atceros, ar kuru salu)
CITĀTS
Gatavās muļķibas. Murgs. Muļķigas tenkas. huh.gif Kaut kāds murgs. Zinātnieki šito zina un šito , pasaule sajuks prātā, nogrims, sadegs un tā tālāk. Garlaicigi!!!!!Ja pasaulei ir paredzeets gals, tad taa uus un no ta nevarees izbeegt!Tā kā jānotiek tā notiksies!
Lūk, mazizglītota cilvēka tipisks secinājums! laughing.gif Paej vēl kādu brītiņu skolā, tad arī uzzināsi, kas, kā un kad. Neviens no šiem pasaules galiem nav paredzams mūsu dzīves laikā, par tiem mēs varam neuztraukties, gluži tāpat kā itin neko nevarēsim patraucēt tad, kad tad atgadīsies.
Starp citu - derētu iemācīties atšķirību starp pareģojumiem un zinātniskajām prognozēm. Tāpēc arī vajag vēl kādu laiciņu paiet skolā. Vēlams!
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.