Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Kura šīsvasaras BDLS jums patika vislabāk?
Kurbijkurne forums > Foruma spēles > Brīvdabas lomu spēles > BDLS arhīvs > Par un ap LARPiem
Kedriks
Ņemot vērā, ka šī foruma publika šogad lielākoties apmeklēja pamatā latviešu valodā notiekošās brīvdabas lomu spēles, tad arī šis saraksts netika papildināts ar kādām citām, ārpus Latvijas, vai tepat, bet citās valodās notiekošās lomu spēlēs.

Protams, šādas aptaujas objektivitāte būs zema, jo ne visi kas nobalsojus par kādu no spēlēm, būs piedalījušies tajās visās. Bet šo to citu šāda aptauja spēj parādīt gan! wink.gif
Moskjis
Neesmu piedalījies lomu spēlē 'Ceļš'

Patika abas pārējās. Pluss TN:C bija: salīdzinoši mazais un vienkāršais maģiju skaits.

Bet, salīdzināt vēsturisko un fantāzijas stila lomu spēli, imo ir grūti: vēsturiskā ir spiesta būt noteiktos rāmjos.
Andza
Man vislabaak patika Celjsh, jo bija interesanti pirmo reizi paspeeleet speeli ar augstu virtualitaates pakaapi un izraadiijaas, ka tas ir ljoti aizraujoshi. Iespeejams tas ir saistiits ar manu veiksmiigo lomu, kaa arii faktu, ka speelee bija diezgan stingra klasu sisteema, kas uzreiz starp jebkuriem diviem cilveekiem radiija kaut kaadas sociaalas attieciibas un vinjiem nebija jaagudro, kaa iztureeties pret kaarteejo celjaa satikto eermu. Bija konkreeta motivaacija un situaacijas "hm, ko dariit tagad te vispaar?" gandriiz nebija.


Kaa arii prieciigi varu pazinjot, ka peedeejo vietu iemanto Igaunju LOTR larps. (no tiem, kuros shogad piedaliijos)


Saliidzinaat, protams, ir augstaakaa meeraa gruuti, jo katrs no shiem larpiem ir savaadaaks.
P.S.
LAQs kaa vienmeer ir aarpus konkurences kaa vispaaraakais, bet laikam ne gluzhi zhanra ietvaros.
Kaza
''Čeļš''
Nez, es vēl joprojām nespēju beigt sajūsmā mirdzošām actiņām atcerēties da best moments from.

Protams, TN:C bija labs, bet Ceļš sit pušu visu, kur es jebkad esmu piedalījusies. Galu galā, es pazaudēju peli.
Aiva
Es teiktu, ka "Ceļš" , par spīti lietavām.

TN:C nepiedalījos

"Asinsnaids" bija labs un bija labi un lieliski momenti bet tur bija arī smaga ````isma lēkme pa vidam. Sākums un beigas bija lieliski. Bet tas vairāk mana personiskas problēmas kā LARP proble'mas.
Susuriņš
CITĀTS
Bet šo to citu šāda aptauja spēj parādīt gan!


Interesanti būtu zināt, ko...
Kedriks
Parasti gan nemēdzu atbildēt ar pretjautājumiem, bet šoreiz gan tā darīšu: "Bet kā jums šķiet?" grin.gif
Susuriņš
Nu... tas ir interpretācijas jautājums. Man labā atmiņā ir pagājušā gada aptauja un šādi izteikumi,
kā arī pēc tam sekojošā diskusija. Varbūt šogad secinājumus nāksies izdarīt savādākus. Bet tās jau visas ir sen izrunātas lietas.


Šobrīd var secināt tikai vienu lietu - cilvēki, kas balso par Asinsnaidu un TN:C lielākoties kautrējas to atzīt un/vai pamatot savu viedokli, zinot, ka tas var draudēt ar pamatīgu virtuālu asinizliešanu.
"Ceļš" bija rūpīgi gatavota un organizēta spēle, kura diemžēl neguva plašu ievērību, ja runā par tik matemātisku lielumu, kā apmeklētāju skaits, tāpēc rezultāts ir tāds, kāds tas ir. Tai piemita savas īpatnības, kas iespējams nepatiktu dažām citām apmeklētāju grupām, bet to varēs redzēt tikai šīs sērijas turpinājumos (ja tādi būs).
Kamazs
OK, nu es jūtos kā riktīgā intrigu tīklā. Perfekti!

Bet, ja nopietni, šādas aptaujas ir labas neatkarīgi no tā, cik tās objektīvas un ko patiesībā rāda. Šī, piemēram, rāda, ka Latvijā šogad notikuši trīs augsta līmeņa larpi. Varat man nepiekrist un oponēt, bet es tomēr uzskatu, ka Asinsnaids, Ceļš(hm, kāpēc "Samurajlarps"?) un TN:C bija ļoti labas spēles. Jā arī TN:C - tā kā nerīkoju spēli ne tuvu es viens pats un lielāko daļu no visa labā, kas man tur patika, veidoja tieši spēlētāju, DMu un citu GMu rīcība, tad atļaušos novērtēt arī šo spēli kā "ļoti labu". Bet, ja kāds tomēr uzskata, ka tas ir interešu konflikts, es tomēr nebalsoju ne par vienu spēli šajā aptaujā.

Jebkurā gadījumā latviski runājošo larpu kultūra Latvijā tikai aug un domāju, ka, ja nākamgad kāda spēle notiks, tā būs izcilas kvalitātes. Protams, iespējams es kļūdos, bet man ir pamats tā domāt viena iemesla dēļ - progress. GMi mācās no savām kļūdām, izmēģina jaunus ceļus, ieklausās spēlētājos, piedāvā jaunus risinājumus un..damn it! tas strādā. So, ja akurāt nenotiek kas briesmīgs, nākamajai sezonai vajadzētu būt kopsummā vēl labākai.

BTW, Kedrik, bija tak Nordwindlande arī. Jeb tā nebija latviski runājoša?
Aiva
Kaut kā par NordwindDale bija ļoti maz informācijas...
Sindra
"Ceļā" cilvju nemaz nebija tik maz.
Pārsteidza pat mūsu optimistiskākās cerības.
Ap 50 cilvēkiem bija.
Andza
NWD, IMO, bija viendieniite, un tad jau vareetu skaitiit veel un veel klaat viendieniishus (TN:L, Presuxxxi, Raines zombijlarps etc.). No otras puses ticu, ka NWD bija nopietnaaks un pamatiigaaks par te uzskaitiitajiem viendieniishiem.

Uz celju bija 50 cilvji? Es it kaa dzirdeeju baumas, ka tikai ap 30. Vispaar pirmais variants izklausaas krietni reaalaaks.
Goldberry
To Kedriks: Tik daudz, kaa speelju nosaukumus, kas buutiibaa forumaa ir atrodami, jau nu vareeji ielikt korektus. Celjam ir arii apakshsadaljam,shajaa pashaa forumaa....

Diemzheel arii shiigada nevaru adekvaati noveeteet visus dotaas iespeejas, jo TN:C nepiedaliijos.

No tam , kuraas piedaliijos, par tiikamaaku sev atziistu Celju.

Lai nu kaa, nevaru noliegt, ka arii Asinsnaids, saliidzinoshi ar SLS4 noteikti savaa attiistiibaa un baudaamiibaa ir stipri audzis, tomeer Celjsh ar piedaavaatajiem kvestiem, vizuaalo noformeejumu un visnotalj savas iespeejas neizsmeelusho settingu, man palicis spilgtaakaa atminjaa.
Sindra
CITĀTS(Andza Arrdh @ 24.10.2005 21:15)
Uz celju bija 50 cilvji? Es it kaa dzirdeeju baumas, ka tikai ap 30. Vispaar pirmais variants izklausaas krietni reaalaaks.
*



Nē, nē.. par 30 noteikti bija vairāk. Ja gribas precīzus datus, tad man jāmeklē saraksti. Bet bija. Mums taču bija geišu namiņš. Divas samurajkomandas un vēl Ronina komanda. Nindzjas.. wink.gif beigu beigās jau savācās tie cilvēki... Jā un vēl vientuļie, klejojošie mūki... Ja vien tas briesmīgais lietus nebūtu lijis.

Bet vispār! es izlasīju grāmatu "Samurajs" ("Cloud Of The Sparrows) un man dikti sagribējās vēl kaut ko ceļveidīgu. Katrā ziņā šī grāmata pirms spēles būs ļoti ieteicama, ja vēl kāda ceļveidīgā spēle būs...
Kedriks
Njā..vecums nenāk viens.. laughing.gif man jau tā likās, ka tai otrajai spēlei bija kautkāds cits nosaukums! grin.gif Paldies, ka izlabojāt!

Bet pasakiet man tagad vienu lietu: vai arī Ceļā un TNC arī bija vērojama tā "padarīšana", kas daļu no aptuveni 40 Asinsnaida spēlētājiem pārvērta tādos neparasti uzvilktos nervu kamolos? Vārdus nesauksim un ar pirkstu nevienam nebakstīsim, bet patiesības labad interesanti tomēr būtu zināt. Laiks jau tā kā būtu pagājis, ka varētu arī par to tā kā parunāt. Es domāju kaučkādu nesakārtotu, vārdos nenosaucamu, personisko attiecību skaidrošanu "pa spēlei"? Jeb man ir paranoja un jādodas ārstēties? Jeb tomēr paranoja ir kolektīva un visi larpu spēlētāji kolektīvi jāizolē no normālās sabiedrības un jāiesloga drōšībā Tvaika ielā?
Kamazs
TN:C, šķiet, nebija. Jebkāda skaidrošanās vienmēr bija ļoti smieklīga (izņemot to brīdi, kad es atstāju browncat likteņa varā ceļa malā (kas principā arī bija smieklīgi, bet laikam ne viņai:()) un ironiska. Jebšu es kaut ko nezinu.
Kedriks
CITĀTS(Kamazs @ 24.10.2005 20:37)
TN:C, šķiet, nebija. Jebkāda skaidrošanās vienmēr bija ļoti smieklīga (izņemot to brīdi, kad es atstāju browncat likteņa varā ceļa malā (kas principā arī bija smieklīgi, bet laikam ne viņai:()) un ironiska. Jebšu es kaut ko nezinu.
*


"Ну ты ха-а-ам" kopīraits by Goblin laughing.gif

Ak, laimīgais! Apskaužu TN vienkāršību - tā mani joprojām fascinē, neskatoties uz izmantoto ieroču dažādajām perversuma pakāpēm! wink.gif

A kā ar to lietu sastāvēja Ceļā? Varbūt kāds, gana neitrāls cilvēciņš, man, neattapīgajam, var šo fenomenu izskaidrot?
Susuriņš
Es atceros, kā visi Sarkanie skaidroja attiecības ar Kamazu, kad viņš bija Grozgalvis un sekoja lukturīša rādījumiem vai arī Raines komandām, likdami šamam iet uz kokiem un visādi citādi kaitinādami. Pārējie nosprieda, ka tā ir spēlētāju atriebība GM vispār. Par laimi līdz mums vēl netika. smile.gif



Bet ja nopietni - nē, TN nekā tāda nebija. Un nebija jau arī cilvēku, kam skaidrot attiecības. Visi vai nu viens otru redz pirmo reizi mūžā, vai arī noliek savas antipātijas uz kādu brītiņu maliņā - vai arī ņem rokā baismu bomi un gāž pa muguru. Varbūt tas arī palīdz - dusmu izlādēšana ar boofediem?
Axa Night
Es dabūju novērot un arī piedalīties (nu Asinsnaidā tikai ar vienu NPC) visos šitajos trijos un kā jauniņais šajā pasākumā varu teikt, ka visas trīs spēles atšķīrās un katrā bija savs šarms...

- Asinsnaidā bija ļoti interesanti NPC un visādi kvesti. Dažiem šķita pa daudz, bet man no malas novērojot pašai riktīgi gribējās iejusties radītajā pasaulē.
- Ceļā bija patiešā interesanta sociālā atmosfēra un attiecību veidošana, dažādu noslēpumu atminēšana (mani vēl ar vien fascinē tie ņiņzjas, par kuriem uzzināju tikai spēles beigā blink_a.gif )
- TNC bija vienkārši kolosāla noskraidīšanās un prieki barā, varu apgalvot, ka iejusties troļļa ādā bija ļoti liberalizējošs piedzīvojums

Vispār grūti tā novērtē, visas spēles bija aizraujošas thumbsup.gif

PS. tagad tikai man jāsāk par tām rakstīt bakalaura darbu... whistling.gif
Andza
Jaa, taadaa zinjaa Tev paveicies lieliski izbaudiit triis pilniigi dazhaadas pieredzes. Kas arii pieraada, cik gruuti saliidzinaat shos LARPUS.

Piekriitu Kamazam, ka kvalitaates izaugsme ir krietni manaama. Un communitijs arii aug ar katru gadu (latvieshvalodiigais). Kas kopumaa priecee, jo iepaziisti daudz jaunus lieliskus un interesantus cilveekus.

P.S.

Par personisko attieciibu kaartoshanu neko nezinu (iznjemot seno Aivvv kvestu nosist Farlineru, kas gan nenotika; un iespeejams TC naidu pret visaam dziivajaam buutneem), bet, ko var zinaat, iespeejams, ka kaut kas taads apakshaa tur bija. Maniit gan to nebija viegli.


Katram LARPam varu atrast kaut ko vis vis:

1) TN:C - visatmosfeeriigaakais un lieliskaakais poligons no trim

2) Asinsnaidam - viskoloriitaakais un elegantaakais NPC - Jods (tumsaa, gaismaa jamo neredzeeju)

3)Celjsh - Visviltiigaako intrigu un sociaalo perifeeriju iipashnieks.
Raine
CITĀTS(Andza Arrdh @ 24.10.2005 21:15)
Raines zombijlarps


Offtopic

1. tas nebija mans larps
2. tur nebija neviena zombija
aivvv/troll dream walker
hei to kvestu es anuleeju jo gaidiiju kedriku uz speeli mad.gif
laughing.gif laughing.gif laughing.gif
taccu sarakstinnss vispaar bija un sso to izpildiiju taccu iisteniibaa speeles laikaa es par to nediomaaju ja cilveeks znaccit naidnieks grin.gif

un davai nevajag ja kamaz andzza un tija atziistiet godiigi tnc bija labaakais he he

es uz paareejaam nebiiju bet tas vien jau pieraada ka taas nebija taa veertas lai brauktu tongue.gif
Grims
Par Raines zombijlarpu zinu aptuveni neko, taču īstais zombijlarps, kas ilga kādas divdesmit minūtes un notika viena boofu treniņa ietvaros arī pieskaitāms pie viendienītēm - spēlēm laughing.gif
Raine
Kliedzat, ja gribat, ka es neesmu bijusi uz abiem pārējiem larpiem, bet tas man pie kājas.
Tiek prasīts viedoklis un es to, kaut vai subjektīvu, arī vēlos sniegt.
Manuprāt labākais larps bija TN:C.
Kāpēc?

Atbilde ir līdz nelabumam vienkārša - kvesti, komanda, wsiwyg un izpatika!!!
(sīkāk skatīt pavedienā par TN:C atsauksmēm)
Dinaer
piedalijos visos shais larpos - veel klaat njemot igauniju, kas tieshaam suukaaja.

Asinsnaids - sezonas pirmaa speelee.
+ speelee biju piedaliijusies jkua ieprieksh, bet tik un taa biju patiikami parsteigta par paarmainjaam un uzlabojumiem. bija tieshaam labi.
+ bija ruupigi paardomaata magija
+ bija vairaak kvestu un darbiibas

Celsh - japaanji
+ ruupiigi izstraadaata level up sisteema
+ tiesham laba GM komanda
+ daudzkas jauns
+ dazadi kvesti un iespeeja pasham visu laiku darboties un ko biidiit
+ spaale pati par sevi bija kas juans, un taapeec veel jo interesantaak

igaunija - diezgan shvaki

TN:C - ezonas nosleegums
+ poligona atmosfeera
+ vieksmiiga tirdznieciibas sisteema
+ vieglaa speles sisteema kaa arii paziistamaa pasaule

principaa jaatdziist ka Celsh bija sezonas aizraujoshaakaa speelee, bet arii Asinsnaids un TN bija tieshaam ok smile.gif
soirvakt2
nu es jau piedalijos visos tris minetajos larpos visi bija pilnigi atskirigi bet man pasam patika vislabak tnc cels man patika bet es nesu ipas cienitajs lapinus sistemas kur tiek uzrakstits ka tur ir teiksim templis vai kas tamlidzigs turpreti tnc ta pasaule ir tada ka tur ja ir templis tad tas tiesam ir templis vai ari ja ir raktuves tad gm bija tiesam izrakusi bedres kuras bija saberusi ogles kuras tiesam bija jarok ara speletajiem

senlatviesos bija magiju sistema parspileta jop neapbrunots cilveks vareja savakt +8 hitus un ari ta hitu skaitisana bija loti gruta jo ja tas vis aiziet tados skaitlos tad tu nevari atcereties vai teu 3 reizes tika trapic par labo vai kreiso roku un vel cik teu bija trapic pa kajam ka ari man nepatik tas ka gm teu iekukst ausi kas teu tagad ir jadara tur pat bija ta ka no setu komandas es ar kikiti meiginajam pilna atruma aizbegt no sava ciema lai atkal mums atkal neliktu kautko darit
Inx
nu... kā lai jums saka... man vislabāk patika "Ceļš" ar savu sistēmu, tikai tur visu prieku izbojāja lietus, bet tomēr es paspēju kļūt nenormāli slavens ar šīs spēles tēlu.

BET tomēr - visjautrāk es laiku pavadīju "Asinsnaidā". Tas man ļoti gāja pie sirds - tur bija nenormāla jautrība un TIK labs tusiņš, bez tam - mūsu komanda vinnēja tongue.gif Es pieļauju, ka Kedriks sper zemes gaisā, šo lasīdams. Man jāsaka - piedod, bet es tiešām labi pavadīju laiku grin.gif

tā kā no balsojuma atturēšos. pagaidām grin.gif
Andza
CITĀTS
mūsu komanda vinnēja

Nee! Muusu komanda vinneeja! Beigu kaujaa mees apsitaam saveejos un atstaajaam juus savaa zheelastiibaa ar saviem vaajpraatiigajiem uberrituaalaa ieguutajiem bonusiem (+3 visam), jo negribeejaam, ka igaunji mirst, tikai nedaudz vinju asinju.
Diemzheel peec tam gan peeksnji mums tika pazinjots, ka visi esam noindeeti. No uudens, kuru neviens netika dzeeris, bet lai nu buutu. Setus taapat visi ieniida. (piem., nelogjiskie letgalji, kuri, kaa Liepa man skaidroja niist muus, un peec tam sabiedrojaas ar igaunjiem patiesajiem letgalju izneshanas autoriem. Gadaas. LOL.
Inx
Nu tur viss bija galīgi garām, bet tas ne mirkli vismaz man nemazināja spēles prieku.

Tomēr es atļaušos atzīmēt, ka MĒS uzvarējām, uztaisot aliansi ar jums. Galu galā MĒS bijām vienīgie, kas no turienes aizbrauca dzīvi pilnā sastāvā un vēl pieņēmuši kristietību grin.gif
Elernass
Nu bet nee tachu. Mees visnotalj neieniidaam setus. Mees ar setiem no saakuma "pagaaniski draudzeejamies", peec tam attiecaamies pret vinjiem ar "kristiigu miilestiibu" - kaa jau pienaakaas. Vismaz no manas puses taa bija grin.gif

Bez tam: inx, man liekas, ka Asinsnaida peripeetijaam ir cits pavediens.
Kedriks
atļaušos pavaicāt - cik no setu komandas bija informēti par viņu komandas koncepciju? rolleyes_a.gif
Andza
Taa jau bija saakotneejaa koncepcija, par kuru lietas kursaa bija visi. Kad atklaajaas, ka seti buus viena no trim atklaatajaam frakcijaam, shaada koncepcija vareetu buut nedaudz pashnaavnieciska. Anyway, galveno kvestu izpildiijaam un pienjemsim, ka miraam par savu zemju labveeliibu.

Bet tas oftops.
Kedriks
A kurā brīdī seti īsti kļuva par "atklāto frakciju"? huh.gif

To Inx - jā jā, es zinu kur tu dzīvo! devil.gif Un arī to ko tu darīji pagaišvasar! happy.gif

Bet tā arī mans iepriekšējais jautājums pagaidām ir bez atbildes...
Sindra
Ja Tu domā par savu jautājumu par cilvēku personīgo nesaskaņu pārnešanu uz spēli, tad nē, "Ceļā" šādu nesaskaņu nebija.
Lia'angia
Jā, Sindra, bet tieši personīgo nesaskaņu dēļ vairāki potenciālie spēlētāji no spēles atteicās. Kas, protams, ir daudz labāk, nekā ierasties un bojāt spēli visiem. smile.gif
Es arī atturēšos no balsojuma, jo reāli varu novērtēt tikai "Ceļu" - TN nebiju, bet "Asinsnaidu" vērtēt būtu nekorekti. smile.gif Bet man vislabāk patika Drakonistu "Piramīda". tongue.gif
Sindra
Nu nezinu.. Prinicipā tobrīd nesaskaņas bija tikai ar Avenalu, Senzemes biedri netika tapē, ka brauca uz Igauniju vai kur nu tur.. Tāpat īpaši neizjutu, bet nenoliedzu, ka problēma kā tāda pastāvēja.. Asinsnaidā noteikti.
Lia'angia
Ko nu vairs jau izžuvušu veļu tirināt... grin.gif Bet vispār bija daži cilvēciņi. smile.gif Es tik ceru, ka turpmāk arī šāda prakse tiks ievērota un nākamgad uz spēli brauks tikai spēlētgribētaji, lai arī mazākā skaitā. smile.gif Gaidīsim visādus turpinājumus un jaunas spēles.
mausns
Es biju tikai uz vienu spēli, pārējās - lasu komentārus un priecājos. (Par Ceļu komentārus arī dzīvajā klausījos un brīžiem klausos arī šajā laikā).
Varbūt esmu pārāka optimiste, bet man gribētos visām pēlēm likt vislielākos un visvairāk plusus. Ja tā padomā, personiskās savstarpējās nesaskaņas laikam drošāk ir norakt dziļi, dziļi, dziļi kaimiņa dārzā, jo pēc spēlēm neapmierināto nav un foruma atsauksmēs ir tikai un vienīgi pēcspēles labsajūtas.
Un varbūt nākamajām spēlēm - jau laikus norakt kara cirvjus tiem, kas nesaprotas, un uz spēles laiku aizmirst tās privātās nesaskaņas? Jo viss taču principā ir OK, ja ļoti ļoti ļoti gribas . . .
bengalaas
TN:C bija labs, bet tomēr - Asinsnaids bija vislabākais! "Neloģiskajiem letgaļiem" visu laiku bija, ko darīt, bija roleplejs, bija intrigas, bija kvesti un baigā smadzeņu kustināšana. TN:C galvenais pluss toties bija poligons, kas bija izcili wysiwyg un nepazīstams.
Jā, es tomēr esmu par Asinsnaidu.

Un tu, Kamaz, nomierinies! Viss kārtībā! grin.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.