Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Par ciltskoku pētīšanu
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris > Noslēpumaini fakti
Lapas: 1, 2
Sol Invictus
Kādam nav bijusi kāda pieredze ar ciltskoku pētīšanu ? Es jau labu laiku gribu izpētīt savu, bet vienīgais cilvēks kas varētu kaut ko izstāstīt ir mana vecmāmiņa ar kuru ir tā, ka citējot manu māti Ja paklausās viņa mums visa Latvija ir rados (un ne jau nu Latvija vien unsure.gif ) vienīgais citādais veids ko es esmu dzirdējusi esot saņemt izziņu no valsts arhīva, kas esot mežonīgi dārgi
Ledene
Man ir daži paziņas [mana vecuma], kas ir mēģinājuši pētīt savus ciltskokus. Protams, ne jau visā pilnībā. Viņiem palīdzēja dažādi seni dzimtas arhīvi, izdevās aizrakties pat līdz 17.gs. pašu spēkiem wink.gif. Pati arī esmu šos kokus redzējusi. Secinājums - radi no visām Latvijas un pat Eiropas malām.. Ja nav iespēja tikt pie dzimtas arhīviem, tad tiešām nekas cits neatliek, kā doties uz valsts arhīvu, bet par cenrādi tur es gan neesmu neko dzirdējusi.
Ļipa
Ja, no lekcijām pareizi atceros, tad jā, tev ir iespēja arhībvam pasūtīt, lai viņš tev ciltskoku uztaisa un tas tiešām ir mežonīgi dārgi. Vai arī iet pie arhīva galvenās (bū, vēl pagaišnedēļ man viņas vārds tika skandināts. tongue.gif Caurā galva) un dabūt izziņu par atļauju apskātīt arhīvā esošos dokumentus,. bet tu vari redzēt tikai tos, kas ir saistīti ar tavu dzimtu un, laikam tad tev arī ir jāpierāda, ka tie tiešām ir saistīti ar tavu dzimtu. Nu tas laikam nav nekas dārgs līdz brīdim kamēr nenolem dokumentus kopēt, bet tā ka arhīvos ir stingri noteikumi, tad vēl nevar zināt vai tu tur tiksi iekšā. tongue.gif
Turklāt tas visdrīzāk vienkāršāk būtu izdarāms taviem vecākiem.
riffly
Es arī ļoti gribētu uzzināt savējo cilts koku, bet priekš manīm tas liekās pārāk nereāli... unsure_a.gif silent.gif Mana māsīca strādāja kaut kādā tur ziņu aģentūrā un viņa tad varēja kaut ko uzzināt un to arī izdarīja, bet tas bij diezgan maz. Vienīgais ko zinu- manos rados ir cilvēki ar uzvārdiem - Alberts un Ramštein grin.gif
Shadowstalker
Tēva puses ciltskoks ir zināms līdz 5. - 6. paaudzei. Pie tā darbojas daudzi radi, tādēļ tas ir pamatīgi nostrādāts un precīzs.

No mammas puses arī ir kaut kāds ciltskoks sarakstīts, tikai, šķiet, švakāks.
Mauvaise Mademoiselle Blanc
Man nav tāda ciltskoka ,zinu tikai to, ko vecmammas stāstījušas...
tuvos rados ebreji un dāņi , ukraiņi un krievi. es esmu tāda latviete, ka pilnīgi ārprats wink.gif
zuzee
Manai omei kaut kas esot.... rolleyes_a.gif
rowzee
Nekādus arhīvus gan neesmu izmantojis, maniem radiem ir pārākā atmiņa - 6-7 paaudzes, un tas viss jāsaliek uz A2 lapas (ko es vēl joprojām neesmu izdarījis slinkuma dēļ), lai kaut cik pārskatāmi būtu.

Vēl pastāv tāda lieta kā baznīcas grāmatas, tā kā vari mēģināt doties uz savu senču dzīvesvietai tuvāko baznīcu un runāt ar mācītāju, varbūt arī izdodas ko uzzināt.
Sol Invictus
Nu apmēram līdz 20 gadsimta sākumam vecmāmiņa šo to apstāstīja (vispār vajadzētu būt arī 19. gs bet viņa neminēja nekādus gadskaitļus par tiem senčiem), bet es nezinu kā varētu precizēt informāciju, bez tam es gribu uzzināt kaut ko par tālāku pagātni.
CITĀTS
Vēl pastāv tāda lieta kā baznīcas grāmatas, tā kā vari mēģināt doties uz savu senču dzīvesvietai tuvāko baznīcu un runāt ar mācītāju, varbūt arī izdodas ko uzzināt.

Man likās, ka prātīgāk būtu pētīt omes senčus, jo par tiem ir vairāk zināms un te nu ir viena problēma - mana ome ir no Abrenes un es uz Krieviju braukt negribu
Shadowstalker
Ups, mums zināmi līdz 7. paaudzei.

Nu tādā garā tu neko arī neatradīsi.
Sol Invictus
Labi man nāca miegs un es daļēji nesapratu ko murgoju, bet jautājums paliek - kur lai es rauju informāciju, ja no arhīva tiešām neko nevar dabūt kā man liekas ?
Shadowstalker
Vot ciltskoku pētīšana nav tik vienkārši kā 2G, ir jāmeklē pašam. Tev liekas, ka no arhīva neko nevar dabūt? Tev liekas. Un jau minētās baznīcas. Vēl dzīvie radi, kas kaut ko par to visu zin.
Grēkmeistars
Bāc...līdz 7. paaudzei... blink_a.gif es savu ciltskoku vispār galīgi nezinu. Maniem senčiem nav ienācis prātā pētīt ciltskokus... getlost.gif es pat nezinu kā sauc manu vecvectēvu... blink_a.gif
Hikari
Es sev ar lielāko prieku izveidotu ciultskoku, taču, ja ttas ir tik dārgi, tad man vnk nepietiktu naudas... sad.gif
Taču esmu pati pētījusi(jāatzīst gan, ļoti minimāli) savas dzimtas vēsturi un mēģinājusi zīmēt ciltskoku... whistling.gif
Sol Invictus
Latviešiem nav kāda mājas lapa šai sakarā starpcitu ? Patiesību sakot es vienu zinu, bet tas nekam neder
Shadowstalker
Tāda lapa, kurā apkopoti visi visu latviešu raduraksti, ja?
Sol Invictus
Ne jau - ir ārzemju forumi, kurās cilvēki kas pēta savus ciltskokus viens ar otru apmainās ar informāciju piemēram. Apkopoti visi latviešu raduraksti ? smile.gif Būtu jau kruti
versache
Šis gan ir feins pavediens, mani radi jau kā otro gadu apkopo ciltskoku.IR savākti jau vairāk nekā 250 cilvēki.mēs pat reizi gadā cenšamies satikties.tas ir kruta kad redzi tik daudz radus .
Kedriks
Pirmā lieta kas jāizdara ja grib pētīt savu ciltskoku, ir maksimāli ātri aptaujāt visas vēl dzīvās vecmāmiņas, vecvecmāmiņas un vectētiņus un vecvectētiņus! Vismaz to, kā sauca un kad bija dzimuši viņu vecāki, to viņiem tā kā vajadzētu zināt!

Tādā veidā bez arhīvu izmantošanas vien arī manai personai izdevās savākt ziņas par 6 - 7 paaudzēm, ti.i līdz 19. gs. vidum.

Pēc šo datu savākšanas var ķerties klāt arhīviem. Ļoti laba lieta ir noskaidrot, kādai draudzei bijuši piederīgi jūsu senči - lielajā arhīvā, kas atrodas Slokas ielā, vajadzētu būt lielākajai daļai veco baznīcu grāmatu, kurās reģistrēja dzimušos, kristītos, laulātos un apbērētos. Tā ka ir jānoskaidro, kur jūsu senči ir dzīvojuši kādā noteiktā laika sprīdī, lai ir kautkāds drošs atskaites punkts. A tālākais ir atkarīgs no jūsu spējas izburtot vecus rokrakstus un maka biezuma smile.gif
lil`skater
Es pati ar savu braali esu meeginaajusi izveidot muusu gimenes ciltskoku peec iespeejas lielaaku, nokluvaam liidz laikam 5.-jai pakaapei kad mums vairs nekas tu rnesanaaca, taalaak, nu vismaz tik daudz uzzinaajaam, bet bija gruuti atrast, tagad tas ciltkoks staav piekaarts laukos pie sienas!
Pinsy
njā.. man jau sen ir tāda gribēšana - izpētīt savu dzimtu, jo mana kaut kāda vecvecvecvecvecmāmiņa ir bijusi vācu baronese, nu jā.. bet tas tā. laikam ļoti dzudz laika tas iazņemtu.. rakāties pa visiem arhīviem, bet man nav pagaidām tik dadz laika, varbūt vēlāk..
Mattiass
Man gribētos izpētiit savu dzimtas koku, tikai man ir par maz infas... un jāuzzina butu arī par ārzemēm, jo neesmu tīrs latvietis...
Vēja dvēsele
Kad mums pagājušajā gadā literatūrā bija sazin kāpēc jātaisa ciltskoks, mamma tajā visā tik ļoti iekrita, ka vēl tagad ziņas vāc. Mums jau ir uztaisīts kādās 8 paaudzēs, pat uz Brazīliju radiem aizrakstījām rolleyes_a.gif Bet reizēm sanāk tā, ka katrs stāsta kaut ko pa savam un tad ziņas nesaskan, reizēm viens un tas pats cilvēks katru reizi stāsta savādāk... Ai, tā ir baigā ķēpa!
juniore
it kā klausījusies esmu, bet nepierakstīju. tātad nē, bet interesētu.
Sol Invictus
CITĀTS(saule @ 25.09.2005 19:19) *
Ne jau - ir ārzemju lapas un forumi, kurās cilvēki kas pēta savus ciltskokus viens ar otru apmainās ar informāciju piemēram. Apkopoti visi latviešu raduraksti ? smile.gif Būtu jau kruti

Piemēram http://www.ancestry.com
Saris
Es kaut kad pirms gada taisiiju savu Dzimtas koku.... Tas bija diezgan plash.. es to taisiiju sakaraa ar Dzimtas saietu.. un tad mees visi kas Latvijaa esam ieradaamies un viens otru satikaam...
artinja
CITĀTS(saule @ 24.09.2005 16:41) [snapback]481183[/snapback]

Latviešiem nav kāda mājas lapa šai sakarā starpcitu ? Patiesību sakot es vienu zinu, bet tas nekam neder

Nu varbūt tu varētu uzrakstī šīs majas lapas adresi...

Jā, šis viss mani ir ieintriģējis(šo vārdu noteikti uzrakstījusi nepareizi), bet vienmēr esmu bijusi par slinku lai kko uzzinātu... Šis pavediens bija stimuls lai kko uzsāktu!!!
Švilpaste
Protams,bija jau pavīdējusi doma taisīt ciltskoku,bet mēs ģimenē esam tādi slinki,ka nekas nesanāca.. ermm.gif Žēl,pat tas,ka tēva māte bijusi poliete un viņas māte baronese vien šķita ļoti interesanti,bet ja pameklētu vēl tālāk... rolleyes_a.gif

Kaut kad vienā vecā Sestdienas numurā lasīju par iespēju(tagad arī Latvijā) iedot tur kaut kādu paraugu(sen lasīju,precīzi neatceros) ir iespējams uzzināt par saviem senčiem. Ļooti tālā pagātnē. Krietni senāk nekā 19.gadsimta vidus.
Margo
Man ir.
Mēs kopā ar vecvecmammu pētām savu ciltskoku. Esam aizlīdušas līdz manam vecvecvecvectēvam. Četras paaudzes pirms manis.
Gribējām brauk uz Saldus baznīcu, jo visi radi dzīvojuši un kristījušies Saldū.
Esmu pat rakstījusi uz Latvijas Valsts Vēstures arhīvu, bet man lika doties uz kādu citu iestādījumu. Ja nemaldos tad uz k-kādu Dokumentācijas arhīvu. (Tas pirms 2 gadiem, tāpēc neatceros.)

Un īstenībā...
Mums katru gadu ir Minnas zara salidojums, tā kā bieži sanāk tikties ar ļoti tāliem radiem. Taču pie ciltskoka tur kā netiekam tā netiekam... ermm.gif
berserks
CITĀTS(cepti āboli ar vaniļu @ 01.12.2005 18:44) [snapback]516207[/snapback]

Pameklēju tajā meklētājā latviešu uvārdus sad.gif cik daudz latviešu projām aizceļojuši ... dēļ kara un vispār, labākas dzīves meklējumos ... silent.gif
Bizii van Dope
Jā, esmu iesākusi sava ciltskoka pētīšanu. Bet tālu neesmu tikusi. blush.gif
Cik zinu mans vecvecvectēvs strādāja muižā pie barona Borha.
Sol Invictus
CITĀTS(artinja @ 13.05.2006 20:04) [snapback]630434[/snapback]

Nu varbūt tu varētu uzrakstī šīs majas lapas adresi...


neatceros, roots.lv vai kaut kā tā un viss vēl kaut kādā sakarā ar latnet šķiet bija
Poesie*
Shitas rakstinjs ieintrigeeja.Vispaar aiz sevis zinu..nu kaadas 3 paaudzes... whistling.gif Ipashi jau gimenee nerunaajam par dzimtas ciltskoku... ermm.gif
Saiva
Nu es esmu meighinaajusi taisiit cilts koku aptaujaajot radus, bet ja tev ir taa kaa ir ar tiem zinaamajiem radim, tad nezinu ko tev ieteikt. Iemaacies hakereeties un iehakireejies valsts sisteemaa! laughing.gif
Atēna
nu mana mama 16 gadu vecuma izveidoja divus ciltskokus.... vinja brauca uz baznicam no kautkadam dzimtsgramatam njema visus radus... bet tas bija tikai trapenes, aluksnes ietvaros gan jau ka ir vel daudzi.... bet atminjas ir verts klausities!!!
BlueberryAnima
nu laikam 2. klasē bija tāda vajadzība taisīt. visi atnes mazu kociņu ar 5-6 lapiņām-es ierodos skolā ar mammas taisīto cilts-tapeti. 2x3 metri. mjā iespaidīgi bija.
bet nesen viena mūsu radiniece taisīja ciltskoku tā pa nopietnam. arī gāja uz arhīviem, braukāja pa pilsētām , kur bija zināms, ka ir dzīvojuši radi. vispār tagad viņa to ir izveidojusi par tādu nopietnu un biezu grāmatu, kur katram cilvēkam ir veltīts visai pagarš apraksts[nu tiem pavisam vecajiem, par kuriem gandrīz nekādu ziņu nav tad nu arī bija grūti uzrakstīt tik daudz kā par pārējiem, nu bet] un vairumam ir arī fotogrāfijas. tika ,laikam, līdz kādam 18.gs. vai 17.gs., jo tālākās ziņas bija jāmeklē Vācijas baznīcās. darbs, katrā gadījumā,-ne pa jokam.
harijs
Riigaa ir vairaaki biroji kas nodarbojas ar ciltskoku profesionaalu sastaadiishanu, viniem ir liigumas ar val;sts datu baazeem, un ir pieejama bvisa nepiecieshamaa informaacija, taaa ka ir iespeejams dabuut ciltskoku arii shaadaaa veidaa, un maniem vecaakiem tas izmaksaaja "nieka" 79 LVL, bet arii tas tikai, cik man teica, deeļ pazīšanās ar direktoru...
Iespeejams protamsd ari letaak jo muusu ciltskoks iestiepjas taalaak par 18 gs
versache
grin.gif mums jau šosestdien ir visas cilts saiets.Cilts koks jau ir uztaisīts pirms gadiem 3 un tagad tiek veiksmīgi papildināts. ....
Lakrica
Hmm , būs kaut kas jauns ar ko apgrūtināt mammu . grin.gif Tiešām , nekad agrāk nebiju par to iedomājusies. Derētumēģināt,lai gan esmu dzirdējusi , ka viegli neesot .
Andromeda
Ir bijis kaut kas ciltskokam līdzīgs jāgatavo skolā [kaut kad sen atpakaļ]
Nezinu, man būtībā tās lietas neinteresēja. Man galvenais ir zināt kā sauc manus vecākus un vecvecākus.
Par pārējo gan man ir vienalga. huh.gif
Nemriona
Man bija skolā jāizveido ciltskoks sākot ar vececākiem. Man dikti iepatikās.
Taisīju, taisīju, līdz sapratu, ka neies cauri. Ja aju tajas trīs paaudzēs bijuši tik daudzi atšķetinājumi, tad neņemos spriest, kas darās vēl tālāk pagātnē.
Lai gan, kad uznāks dūša, labprāt painteresētos par savām saknēm happy.gif
Klementīne*
ooi!
man šķiet ka pašam vedot ciltskoku ir ļoti sarežģīti!
esmu meģinājusi uz A3 formata lapas araxtīot sew paziistamos radus..bet pat nepietika vietas!
un kur nu veel saraxtiit taalak to visu kauakadaas entajaas paauzdees!
nez!
Ouens
tas viss ir pārāk laikietilpīgi priekš manis. un tā kā man paveicies ar MILZĪGU daudzumu radu... whistling.gif
bet interese, protams, ir.
Shadowstalker
Tieši šo iemeslu dēļ pie tā parasti šancē vairāki cilvēki.
Simple Girl
vai cilstkoku pētīšana! mans tēvs to ir darījis (un patiesība laikam jau turpina vēl tagad) un tagad mums ir tāda bieza mape ! šausmas ar tik daudziem atzarojumiem. Es pati nespēju pat vismam līdzi izsekot! Taču tas viss ir ļoti interesanti..
Neita
Pārņēmu ciltskoku pētīšanu no sava onkuļa - viņš jau diezgan tālu bija aizracies (18. gs). Turpināju es. TAS IR NEŽĒLĪGI LAIKIETILPĪGI!!! Bet es sev un radiniekiem apsolīju, ka visu smuki sakārtošu un pārrakstīšu, jo tagad ciltskoks (no viena zara) ir 150 * 150 cm plata driska. Iekritu blink.gif Pie tam vēl sāku pētīt citus zarus. ohmy.gif Ties gan - neesmu izmantojusi arhīvus - tikai savus vecvecākus. Interesanti ir savākt foto katram cilvēkam, cik iespējams, un uztaisīt mazu aprakstiņu par raksturiem, nodarbošanos. Taču tas ir darbiņš ārkārtīgi čaklam un pacietīgam cilvēkam.
Interesants veids, kā pētīt ciltskoku pa uzvārdu līnijām ir vecais labais draugiem.lv. wink.gif
Vēl ir šādas tādas ciltskoka veidošanas programmas internetā, kuras var par brīvu ielādēt.
Mr. Giorgio
CITĀTS(Žane_te* @ 12.08.2006 23:05) [snapback]1021603[/snapback]

ooi!
man šķiet ka pašam vedot ciltskoku ir ļoti sarežģīti!
esmu meģinājusi uz A3 formata lapas araxtīot sew paziistamos radus..bet pat nepietika vietas!
un kur nu veel saraxtiit taalak to visu kauakadaas entajaas paauzdees!
nez!


Interesanti veidot ciltskoku internetā ciltskoks.lv, izveidoju tur koku, ta vēl iesaistīju brālēnu un atradu un iesaistīju 2.pakāpes māsīcu, kuri arī savu kokus sataisīja, tā ka sanāca tīri apjomīgs, tāka pat izsekot nevar līdzi da un arī nevajg, jo nav vērts gan jau viņi tālāk aizpildīs...

Rakties pagātnē ir interesantāk, nekā tagadne, vot tikai tas Arhīvs bremzē ar arhīvu publicēšanu, cerams drīz varēšu rakties pa vecajām baznīcas grāmatām:)
Eriette
Mans vectētiņš mūsu ciltskoku pētīja. Viņš meklēja info kkādā arhīvu mājā kkur pie Āgenskalna, un tur dabūja visādas vecas mācītāju grāmatas, kurās pierakstīts, kas ar ko precējās. Agrāk tā tas notika. Viņam to mācītāju drausmīgais rokraksts bija vispirms jāatšiferē, bet viņš tajā mūsu senčus atrada. Tgd viņam ir zināmi gandrīz visi mūsu senči, kuri dzīvojuši 19.gs sākumā un vēlāk. Bēēt prikols tāds, ka `īstam` ciltskokam klāt vēl jābūt nelielam aprakstam par katru no tā locekļiem. Ar to viņš šobrīd nodarbojās. Man jau personīgi bija interesanti uzzināt, kas ir mana vecvecvecvecmāmiņa, bet pašai ciltskoku taisīt - nē, paldies. Tas ir nežēlīgi liels darbs.
Sol Invictus
CITĀTS(Mr. Giorgio @ 30.03.2007 14:33) [snapback]1125053[/snapback]

Interesanti veidot ciltskoku internetā ciltskoks.lv, izveidoju tur koku, ta vēl iesaistīju brālēnu un atradu un iesaistīju 2.pakāpes māsīcu, kuri arī savu kokus sataisīja, tā ka sanāca tīri apjomīgs, tāka pat izsekot nevar līdzi da un arī nevajg, jo nav vērts gan jau viņi tālāk aizpildīs...

Rakties pagātnē ir interesantāk, nekā tagadne, vot tikai tas Arhīvs bremzē ar arhīvu publicēšanu, cerams drīz varēšu rakties pa vecajām baznīcas grāmatām:)

Paldies par saiti smile.gif

shanty
Man arī ļoti gribētos izveidot savu ciltskoku, bet cik saprotu, tas ir laikietilpīgs un sarežģīts uzdevums..
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.