Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Sitieni pa plaukstām
Kurbijkurne forums > Foruma spēles > Brīvdabas lomu spēles > BDLS arhīvs > Troļļu naktis > TN:C
Lapas: 1, 2
Grims
Šodien pavicinoties ar vienročiem konstatēju ka puse precīzo sitienu ir tieši pa plaukstām, tādēļ nolēmu aktualizēt šo jautājumu.

Atgādinu ka pašlaik sitieni pa plaukstām netiek skaitīti dēļ dažu cilvēku neargumentētajām vēlmēm.
Shadowstalker
Pa plikām rokām norauties nav sevišķi patīkami, un parasti jau ir tā, ka plaukstas nav nosegtas. Ja esi ar bruņu gabaliem apgādāts, tad nekas. Taču visiem, kas grasās daudz vicināties, arī pienāktos būt attiecīgi ekipētiem. Tātad jāskaita.
bengalaas
Es esmu lūzerīgs n00bs, kas cenšas nevicināties uz labu laimi, un šodien pa pirkstiem dabūju tikai no otra lūzerīga n00ba. Domāju, ka tam IR jābūt sitienam. Lai gan...
Nez. Par maz pieredzes, tāpēc nebalsoju, tikai izteicos.
Andza
Ja visi piekriit, man nav iebildumu arii. Galvenais pretarguments bija taads, ka peedeejaa TN sapulcee (ar speeleetaajiem), vairums sauca, ka nevajag skaitiit, jo taa ir bijis visos ieprieksheejos TN. Es tam arii piekritu ar domu, ka nav ko mainiit lietas, kuras jau ir iegaajushaas.
Bet ideologjiski es esmu par to, lai skaitiitu pa plaukstaam. Shos sitienus parasti juut un nepalaidiis garaam.

Un nemaz neniecini sevi tik traki, Bruunskakjis, (nominatiivaa Bruunskakjiss). Tev gaaja gauzhaam labi.
subito
Pirmkārt, norādīšu uz to, ka aptaujas iespējamie atbilžu varianti ir tendenciozi un sevis kvalitātes raksturojoši, kas demokrātijai nenāk par labu. Bet tas nu tā.

Es teiktu, ka tas ir filosofisks jautājums. Ja sitienus uz bruņotām plaukstām neskaitītu, tad loģiski būtu tā, ka arī sitieni, pa jebkurām citām bruņotām ķermeņa daļām nebūtu jāskaita. Bet tā nav, un, šķiet, ka šeit nav būtiski, vai apskatāmais objekts plauksta ir ar aizsargekipējumu vai nav.

No vienas puses, saņemt cirtienus pa plaukstām ir stulbi, bet no otras puses, kas tas par cīnītāju, kas nespēj atņemt pretiniekam hp trāpot arī pa citām ķermeņa daļām?


Bet vispār... man šķiet, ka būtu jāskaita sitieni pa plaukstām, galu galā plauksta nav tas pats, kas galva. Tomēr problēma ir tāda, ka nevienmēr abas puses (pretinieki) atzīs trāpījumu pa plaukstu, turpretim trāpījums, piemēram, pa korpusu ir grūti apstrīdams.
...
Shadowstalker
CITĀTS(subito @ 17.09.2005 21:16)
Pirmkārt, norādīšu uz to, ka aptaujas iespējamie atbilžu varianti ir tendenciozi un sevis kvalitātes raksturojoši, kas demokrātijai nenāk par labu. Bet tas nu tā.

Tomēr problēma ir tāda, ka nevienmēr abas puses (pretinieki) atzīs trāpījumu pa plaukstu, turpretim trāpījums, piemēram, pa korpusu ir grūti apstrīdams.
Demokrātija pati par sevi nenāk par labu.

Diez vai kāds apstrīdēs skaļu "AU!" pēc trāpījuma pa nagiem.
subito
CITĀTS(Shadowstalker @ 17.09.2005 20:27)
Demokrātija pati par sevi nenāk par labu.

Diez vai kāds apstrīdēs skaļu "AU!" pēc trāpījuma pa nagiem.
*


Nū... protams, labā un sliktā jēdzieni ir relatīvi, svarīgs ir atskaites punkts.

Ne visi sāpes cieš vai necieš skaļi.
Kamazs
Principā es esmu par sitienu skaitīšanu pa pirkstiem (plaukstām), jo neskaitot šos sitienus personīgi es novēroju paradoksu - drošāk izvēlējos tādas sitienu kombinācijas, kas apdraud manu roku/pirkstus, bet toties ļauj izdarīt sitienu pa pretinieku efektīvāk. Tas, protams, noved pie biežākiem pirkstu savainojumiem (man). Ja pirms tam, rēķinoties, ka pretinieks būs ieguvējs, ja es savu plaukstu nesargāju, tad tagad man ir ````s. Sāpes? Come on, jūs tiešām domājat, ka nesaņemsiet sitienus pa pirkstiem, ja tos neskaitīs:)? Ja cīnās, tad ar sāpēm un savainojumiem, zilumiem jārēķinās - to nu, manuprāt, apstiprināts ikviens, kas piedalījies treniņos.

Un ir ļoti muļķīgi atraut roku pēc savainojuma, iebrēkties "AU!" bet sitienu neskaitīt. WTF? Ko tas dod, ka neskaitam plaukstu? Drošību tas nepalielina viennozīmīgi, jo drošība ir balstīta abu cīnītāju mijiedarbībā - ne tikai nesist pa pretinieka pirkstiem, bet arī pretiniekam būt gana veiklam, lai nepagrūstu tos pa sitienam. Tas pats, kas ar galvu - ja tu pielieksies (kā dažkārt gadās), ierausi galvu plecu/krūšu augstumā, dabūsi pa to, lai arī sitiens būs citādi drošs - pa korpusu. Tā kā nevar cerēt uz ne-saivainotiem pirkstiem neskaitot punktus.

Un cīnītāji - vismaz jau nu iesācēji, necenšās apzināti sist pa pirkstiem. To pat ir diezgan viegli izkontrolēt vairumā gadījumu.

Es jau no paša sākuma esmu bijis aktīvi par to, lai skaita sitienus pa plaukstām. Citādi tiešām muļķīgi sanāk.
Susuriņš
Es esmu "pret". Un neesmu arī lūzerīgs n00bs. Mani argumenti:

1. Trāpījumi pa pirkstiem ir nejauši. Tas pats par sevi nebūtu arguments, jo Dievs vien zina cik trāpījumi ir precīzi. Tomēr - boofedi neatbilst saviem prototipiem daudzos svarīgos parametros - slīdēšanā, garda izmēros, u.c.
2. Trāpījumi pa pirkstiem ir sāpīgi. Te darbojas tas pats princips, kas attiecībā uz galvu - it kā jau varētu bliezt pa galvām uz vella paraušanu, bet tomēr tas ir aizliegts. Pirksti nav aizsargāti ar drēbēm, bruņām, vai arī biezu mīkstas gaļas slāni kā vietas, kur mugura zaudē savu cildeno nosaukumu.
subito
CITĀTS(K... @ 18.09.2005 10:32)
2. Trāpījumi pa pirkstiem ir sāpīgi.
*


Bet tas, ka neskaitīs sitienus pa pirkstiem, nenozīmē, ka tādu [tāpat kā sitieni pa galvu] nebūs, vairumā gadījumu tie notiek netīši.

Skaitot sitienus arī pa plaukstām cīņas beigsies ātrāk (ātrāk tiks samazināts hp skaits), nekā neskaitot. Jo ātrāk cīņa beigsies, jo mazāk sitieni pa plaukstām arī tiks saņemti. Jo mazāk sitieni pa plaukstām tiks saņemti, jo mazāk sāpēs pirksti/plaukstas.
Shadowstalker
CITĀTS(K... @ 18.09.2005 11:32)
Te darbojas tas pats princips, kas attiecībā uz galvu - it kā jau varētu bliezt pa galvām uz vella paraušanu, bet tomēr tas ir aizliegts.
Bet ievelkot pa pirkstiem lāga nepastāv iespēja pēc tam novelties zemē ar bīstamu traumu.
ETM
ermm.. ja pa pirkstiem neskaita, tad tas pilniigi netraucee blokjeet ar pirkstiem. tipa nevar noblokjeet normaali, liek priekshaa rokturi.

Ja sitienus pa pirkstiem neskaita, tas ne tikai nesamazina traapiijumu skaitu, bet pat palielina to.

Traapiijumi pa pirkstiem nav tik biistami. taapat nebuus karsti, visiem buus iespeeja valkaat cimdus. Plus pirkstus ir daudz vieglaak aizvaakt no sitiena punkta nekaa galvu.
Moskjis
Krietni vairāk jāpaļaujas uz spēlētāju godprātu, bet atbalstu: ja tav nogriež pirkstus tad tu nebūtu spējīgs cīnīties.
Bet pāris sitieni pa pirkstiem noteikti nevar nogalināt cilvēku. Kā rezultātā mums, objektīvi skatoties, būtu jāmaina noteikumi un sarežģītos cīņas 'skaitīšanas' sistēma.
Andza
Godiigums jau ir tas problemaatiskaakais moments. Dazhreiz tiiri psihologjiski speeleetaajam ir "gruutaak" njemt veeraa un pieskaitiit pie ievainojumiem tos, kuri ir pa pirkstiem vai plaukstu, jo to ne tu ne tavs pretinieks iisti nevari piefikseet, un tas tik pat labi var buut arii pavisam nesaapiigs. Ko tad tur skaitiit?
Bet buutu tomeer jaapaljaujas uz to, ka to njem veeraa. Un jaaluudz speeleetaajiem pashiem to atcereeties.
Dinaer
grin - kaapec tu uzdod jautajumu, uz kuru godiigi atbildot, cilveeks juutas mazveertiigaaks par citiem?
Grims
CITĀTS(Žanete @ 18.09.2005 19:56)
grin - kaapec tu uzdod jautajumu, uz kuru godiigi atbildot, cilveeks juutas mazveertiigaaks par citiem?
*

Ja kāds tādēļ jūtas mazvērtīgāks, tad viņš arī ir mazvērtīgāks - garīgi.
Dinaer
shai gadiijumaa tu izradi tieshaajm peedeejaas sapraata paliekas smile.gif

jebkuraa gadiijumaa uzskatu ka sitienus pa palukstaam saitiit nevajadzeetu, laigan pati pa plaukstaam dabuuju pietiekami reti
ossh
...skaitī, jo ja tev pa īstam trāpa pa laukstu ar asu zobenu , tad tev plauksta ir nost, un tu vairs neko newari izdarīt. un kamēr tu sāpēs okies pretinieks tev pāršķeļ kā skalu! tās tad ir pielīdzinātas tik daudz realitātei! un to tak mēs visi vēlmies , lai būtu realāk! two_handed.gif
Kraukleenss
Ta visus postus neizlasiiju, bet mans viedoklis. NAv ko mainiit taadas lietas, jo tad jau mees varam saakt striideeties par sitiena precizitaati. tb vai skaitam traapiijumus ar plakni?? vai piemeeram arii skaitam taadus pieskaarienus, kuri reaali tev nekaadu traumu nerada?? aa un veel jau paliek jautaajums, ka visi veesturiskie zobenu ciinjas veidi paarsvara air balstiiti uz to lai ievainotu pretinieku galvaa vai kruushukurvii?? Kaa nekaa tas ir fantasy larps, un cilveekiem ar shvaku izteeli neiesaku vispaar piedaliities shajaa larpaa. Labaak atstaajam lietas taadas, kaadas vinjas ir un nestriidamies par veesturisko ekipeejuma vai ciinjasveida pareiziibu, shis ir fantasy larps, nevis rekonstrukcija.
Grims
Viena lieta uz ko cīņas veidi balstīti, pavisam cita, kas reāli notika. Ja pretiniekam ir vairogs, tad lai trāpītu pa krūškurvi vienkārši nav variantu, bet pa roku trāpīt ir salīdzinoši viegli.
Kraukleenss
reaali notika tas, ka ja pretiniekam traapa pietiekoshi speeciigu sitienu pa galvu, tad vinjsh nav speejiigs ciinju turpinaat. Bet par roku iespeejas ir. Veel jau pastaav arii sitieni ar roku pa seju un vai speerieni ar kaaju pa vairogu smile.gif kas reaalajaa ciinjaa ir ljoti noderiigi.
Kurbads
labaak lai dzekam ar vairogu iesit pa pirkstiem nekaa "meegina traapiit " pa "plecu"... vai citiem vaardiem sakot... bliež pa galvu. silent.gif , taapece jaatljauj tie sitieni pa plaukstaam... kurs vispaar tos aizliedza? huh.gif
Grims
Man vienīgi interesē kā tas nākas, ka aptaujas rezultāts ir 15:12 neskaitīšanas labā, bet no 14 cilvēkiem, kas ir izteikušies 9 ir izteikušies par labu skaitīšanai. Laikam dažiem trūkst argumentu...

Un ak jā - šķiet, ka neviens nav papūlējies K... pateikt, ka sitieni pa pirkstiem ne vienmēr ir nejauši. Un dūrieniem dūre ir pat samērā parocīgs mērķis.
Kraukleenss
Veelviena lieta, tikliidz sitienus pa pirkstiem atljaus, taa buus tendence taisiit pamatiigaaku gardu - ar kuru diemzheel vadiit zobenu pareizi ir daudz gruutaak.
Grims
Ja gards būs pārāk pamatīgs, tad to vienkārši neattestēs.
Susuriņš
Cik es atceros, arī dūrieni bija aizliegti. Un sitieni pa pirkstiem netika skaitīti no laika gala, iespējams arī tāpēc, ka gardas mums no laika gala ir bijušas visai aptuvenas.
soirvakt
tu nu gan kludies durieni ir atlauti
Kamazs
Nja, kauns. Un K.. vēl skaitās GM:P. Dūrieni ir atļauti, tāpēc arguments "agrāk tā nebija" vairs nav tik spēcīgs attiecībā par sitieniem pa plaukstām, jo, eku, agrāk dūrieni arī nebija atļauti, bet tagad - uz šo spēli ir gan.

Paldies, ka atgādināji par precedentu:D.
Kedriks
Taisiet bruņucimdus un močījiet pa pirkstiem cik tik uziet! Doooooo!

Un atļaušos atgādināt, ka arī vēsturisks bruņinieku turnīrs jebkurā ir kautkādā ziņā cīņas modelēšana - un tajos, neskatoties uz cimdu esamību un trāpījumu biežumu pa pirkstiem, tie netiek skaitīti.

IMO, spēles vajadzībām, kur lielākā daļa ir neapbruņoti n00bi, (pst) nav vērts ieviest atļaut močīšanu pa knaģiem, jo citādi visi momentā būs beigti.
Grims
CITĀTS(Kedriks @ 20.09.2005 10:02)
IMO, spēles vajadzībām, kur lielākā daļa ir neapbruņoti n00bi, (pst) nav vērts ieviest atļaut močīšanu pa knaģiem, jo citādi visi momentā būs beigti.

Kādas muļķības! Jau vairākkārt šajā pavedienā tika uzsvērts, ka pa pirkstiem sitīs tā vai tā. Jautājums ir tikai par šo sitienu (ne)skaitīšanu kā trāpījumu.
Kedriks
Tev laikam nepieleca. Es runāju par to ka nebūs labi atļaut ieskaitīt trāpījumus pa knaģiem, jo ņemot vērā pamatkontingentu (n00bi) - pamattrāpījums būs pa rokām. Un vispār - varētu padomāt, ka ir kāda spēle kur kāds nejauši netrāpa otram pa pirkstiem.
Grims
CITĀTS(Kedriks @ 20.09.2005 14:50)
Tev laikam nepieleca. Es runāju par to ka nebūs labi atļaut ieskaitīt trāpījumus pa knaģiem, jo ņemot vērā pamatkontingentu (n00bi) - pamattrāpījums būs pa rokām.

Kur ir problēma, ja visi ātri top beigti? Nelīdīs nākamreiz tik neuzmanīgi kaujā. TN pēc katras nomiršanas nav jātaisa jauns personāžs.
Kedriks
Problēma? Ticamības momenta pazaudēšanā. Iesaku pārsaukt projektu par TN: Klonu kari.
Kraukleenss
PAr ticamiibas momenta zudumu Kederikam tiansiiba.
Grims
CITĀTS(Kraukleenss @ 20.09.2005 15:52)
PAr ticamiibas momenta zudumu Kederikam tiansiiba.
*

It sevišķi brīdī, kad kāds dabūjis pa pirkstiem skaļi iebļaujas un turpina cīņu kā nesavainots....
Martins
Piedodiet, bet kas tas tāds par Ticamības Momentu ™? Visiem tāpat ir skaidrs, ka TN ir lomu spēle, ka "ieroči" ir drošas būfotas nūjas, ka troļļi īstenībā ir nosmērēti un pārģērbušies kaimiņmājas lūzeri tongue.gif ! Viss brīvdabas LS raksturīgais traļi-vaļi padara argumentu, ka ātra spēles varoņa nāve un atkal atdzimšana mazinātu Ticamības Momentu, vienkārši smieklīgu. Spēle nav dzīve un tādai tai nemaz nav jābūt! To tak visi saprot un, ja TN atdzimšanas noteikumi padara spēles norisi raitāku un interesantāku, tad cienījamais Ticamības Moments var doties sevi piedāvāt uz citas ielas.
Kurbads
ticamiibas moments... es te vienaa citaa pavedienaa"Joki no brīvdabas spēlē," izlasiiju, ka te kaads whistling.gif esot piedaliijies speelee, kur vinjam uz muguras bija rakstiits, ka vinjs ir 500 elfi laughing.gif .
njaa... arii trollji nav seviski ticamikaa taadi... ```` vinjus, tur gan es piekriitu smile.gif
Shadowstalker
Izcils Ticamības Momenta™ apraksts.
Kedriks
Argh, manī laikam neviens neklausās! Kopš tāda tipa spēlēm, kā tai tur pavedienā apraxtīju, manī ir radies dziļš riebums pret visu to, kas man jāpiedomā pašam klāt. Varbūt mazliet uzmanīgāk lasam rakstus turpmāk?
Kamazs
Nja, bet nu, man tomēr nešķiet, ka SLS vai Asinsnaids būtu diži nevirtuālas, tiesa, to es spriežu pēc noteikumu aprakstiem un aculiecinieku stāstiem, bet tomēr. Manuprāt gan Asinsnaids, gan TN:C turās uz līdzīga virtualitātes viļņa - krietni mazāk virtuāli kā Ceļš vai drakonistu spēles. Tas nav ne slikti ne labi - vienkārši specifika. LARPu žanrs/tips, ja gribiet.

Taču viens gan man liekas dīvaini - apgalvot, ka sitienu pa plaukstām neskaitīšana samazina virtualitāti. Huh.. tas izklausās, manuprāt, ļoti dīvaini. Un, ja runājam par turnīriem, tad..heh..vai tie ir tie paši turnīri, kur nesit zem ceļgala (un tiek rīkoti +/- pēc klasiskiem turnīru noteikumiem, kā dzirdēju)?

Personīgi man vienalga - skaita sitienus vai ne, bet virtualitāti to neskaitīšana viennozīmīgi tikai palielina.
Kedriks
Un kas to visu saka? Kam gan parakstā ir rakstīts: WYSIWYG? Nudien dīvaini.
Jaladin
Nu es saku, kia nevajag. Pēdējajā boofu treniņā, kurā es biju(aizpagājušais, ja nemaldos), es tā norāvos pa pirkstiem... Tagad viss nags ir zils, ik pa laikam asiņo, drīz nags nonāks nost vispār.... Padomājiet vai tas ir tas ko jūs vēlaties? grin.gif
Aziren
Tā man bija slinkums lasīt visu
pārskrēju pāri ar aci tikai sākuma

nu es varu pateikt vienu
domāju, ka nevajaga skaitīt sitienus pa delnām un pirkstiem
jo ka jau mineja cilvēki
lielāka daļa spēletāju ātri vien būs mertvatnika...
vēl viena lieta, ko varu teikt ir tā, ka, ja tiek skaitīti sitieni pa pirkstiem, tad arī jaskatās uz to kā tiek viekti sitieni ar ieroci
vai spēlētājs sit ar asmeni vai ar plakni un vai tas sanāk vispār ka sitiens vai tikai pieskāriens...domāju tad var sākt piekasīties pie visa un detalizēti..
viss šis bremzēs pasākumu un cik zinu, tad TN publikai ļoti nepatīkas, ja iejaucas spēles norisēs...
domāju, ka sitienus pa pirsktiem nevar skaitīt arī tāpēc, ka TN sistēmā, var sist pa jebkuru ķermeņa daļu un tu zaudēsi kopēju hitu summu
piemēram, ja cīņas laikā man kāds trā pa pa pirkstiem un es nēesmu bruņās...sorry es nekritīšu zemē un neraustīšos agonijā...
Kraukleenss
eemzz par ticamiibas momentu, aj tev kaads iemauc pa pirksiem, un tev tas bija pedeejais hits, ko tad tu dari? sakjer pa priekshu pirkstus, peec tam kruushukurvi, iebljaujies un kriiti zemee? smile.gif KAraviiri no cirtieniem pa prikstiem tik vinekaarshi no kaajaam nost nekriit. Un shaadi pirkstu cirtieni buus daudz biezhaaki, nekaa normaali sitieni. Pirksti arii ir visvieglaakais meerkjis, taadeelj nebuutu pareizo no mana redzes viedoklja tendeet visas ciinjas uz pirkstu nocirshanu. Reaalaas ciiinjas tomeer bija tendeetas uz to, lau tu preinieku noliktu sliipi ar cirtienu, kas reaali buutu speejiigs ievainot naaveejoshi nevis saskrambaat pirkstus cauri brunjucimdiem. Uzskatu, ka ciinjas buutu reaalaakas, ja tauta kaut daudz maz meegjinaatu ciiniities pareizi, protams iespeeju robezhaas.. ti. nesitot pa galvu. Taas protams ir tikai manas domas.
Kurbads
ja kas ,Kraukleen, tad tu laikam nebiji uz tiem treiningiem kur mees ciiniijaamies ,neskaitot sitienus pa knaģiem, bet taadi sitieni tomeer bija. jo redz, neviens jau tikuntaa nemeerkjee pa knagjiem, manupraat diezgan gruuts meerkjis.
Pietam, Kraukleen, ja tev kaads ar asu teeraudu ieblieztu pa taadu svakaaku cimdu(saceertot kaulus un noceertot paaris pirkstu), es gribetu redzeet kaa tu nostaaveesi kaajaas, preciizaak... nenometiisi zobenu un neaizbeegsi. ataa_a.gif

p.s. visiem "faiteriem"... ja baidaaties saapju, labaak tn esiet zemnieki.
p.p.s. manupraat, sitaads leemums jaapienjem taadam gm, kurs ir bijis vismaz 10 treninjos.
Lord Fish
Manupraat tam kvalificeejas visi GM iznjemot vienu...
Kedriks
Heh, kā redzams lūzerīskie n00bi šeit dominē. Domāju ka attiecīgie gāemi pieņems atbilstošus lēmumus. Savulaik es arī biju šādas izvēles priekšā, rezultātā tomēr paliku pie varianta, ka nē, neskaitam pirkstus. Cenšās tauta, izdiskutē kā nākas šito topiku, lai citiem pēc tam vieglāk wink.gif
Susuriņš
CITĀTS
p.p.s. manupraat, sitaads leemums jaapienjem taadam gm, kurs ir bijis vismaz 10 treninjos.


Ak tad dalam GM labajos un sliktajos...

Cilvēki brauc uz TN ar domu atpūsties, izklaidēties un cerams arī havot phunu, nevis pārciest sāpes daudzos un dažādos veidos. Ir jārēķinās ar faktu, ka uz TN brauc arī cilvēki pavisam bez pieredzes, bez zināšanām seno laiku tehnikās un pat bez nopietna ekipējuma. TN NAV REKONSTRUKTORU TURNĪRS. Ja kādam ir tāda veida ambīcijas, viņš varētu tās realizēt tās kaut kur citur.


TN jebkurš var piedalīties cīņās, un tāpēc tām ir jābūt maksimāli netraumatiskām. Zināmu galējību varēja pamanīt LOTR festivālā Igaunijā. Tur valdošā visatļautība ar 100 g zobeniem jau ir aprakstīta. TN mēģina iet purgala vidusceļu starp nupat pieminēto butaforiskumu un kocinieku ūberreālismu.


LP - Tu gadienā neaimirsi, ka Susļiks arī ir GM?
saulove
Katrs sitiens ir sitiens, vienalga kur sit.
Kamazs
CITĀTS
Cilvēki brauc uz TN ar domu atpūsties, izklaidēties un cerams arī havot phunu, nevis pārciest sāpes daudzos un dažādos veidos. Ir jārēķinās ar faktu, ka uz TN brauc arī cilvēki pavisam bez pieredzes, bez zināšanām seno laiku tehnikās un pat bez nopietna ekipējuma. TN NAV REKONSTRUKTORU TURNĪRS. Ja kādam ir tāda veida ambīcijas, viņš varētu tās realizēt tās kaut kur citur.

Jā, tikai kāds sakars punktu neskaitīšanai sitot pa plaukstām un cīņu netraumatiskumam? Pašlaik valda vairāki viedokļi šajā jautājumā - viens no kuriem pat ir tāds, ka pirkstu neskaitīšana palielina traumatiskumu, jo tie tiek mazāk sargāti. It īpaši tas attiecas uz n00biem, kas neapzinās vēl cik patiesībā sāpīgs var būt cirtiens pa pirkstiem. Tajā pat laikā viegli pieredzējušāki, kā jau minēju, dažkārt izmanto pirkstu neskaitīšanu pārdrošākiem cīņas paņēmieniem.

Ja mēs varētu veikt pētījumu par pirkstu savainojamības intensitāti larpā pētot tās korelācijas ar atļauju/aizliegumu sist pa attiecīgo zonu, tad jā, tad varētu ar zināmu procentuālu pārliecību apgalvot, ka tas, lūk ir domāts tieši cīņu traumatiskuma samazināšanai.

Diemžēl tas ir laikietilpīgs pasākums un diez vai tas tiks īstenots.

Mans viedoklis šajā jautājumā vispār ir tāds, ka tas, cik bieži dabū pa pirkstiem nav būtiski atkarīgs no tā vai sitieni pa tiem skaitās vai ne. Lielākā daļa cīnītāju tik un tā cenšās nesist pa pirkstiem un šādiem sitieniem ir vairāk nejaušības raksturs.

Vēl svarīgi - nav korekti salīdzināt galvu ar pirkstiem. Galva ir liela, tradicionāla sitienu zona un ir salīdzinoši viegli (kā tas pierādījies pēdējos treniņos) izvairīties no cirtieniem, kas varētu ķert galvu. Pirksti, toties, ir tāda dinamiska un kustīga cirtienu zona, kas pārvietojas nepārtraukti un, kas jo svarīgāk, ir cieši saistīta ar ieroci, kas tiek konstanti bloķēts cīņas laikā, tādēļ iespējamība nejauši trāpīt pa pirkstiem ir krietni lielāka.


Bet, neskatoties uz visu augstāk rakstīto gribu aizrādīt, ka šo pavedienu neaizsāka GMs, bet gan viens no spēlētājiem. Tas nozīmē, ka balsojums neizšķirs to vai pirksti tiks skaitīti vai ne. Patiesībā šis jautājums sen jau ir izlemts - pirksti netiek skaitīti - un nemainīsies uz spēli, jo tāda noteikumu lēkāšana IMO nav pieļaujama. Ja vienīgi izrādītos, ka būtiski liela daļa spēlētāju uzskata, ka šādi sitieni jāskaita, tad lēmums, pieņemu, iespējams tiktu grozīts. Pagaidām tas paliek un, manuprāt, paliks tāds kā līdz šim - sitienus pa pirkstiem neskaitām.

Vairums GMu (LordFish, susljiks, K...) bija par sitienu neskaitīšanu, balstoties uz traumatiskumu un "to, ka agrāk neskaitīja" (kas bija zināms pārsteigums pārējiem GMiem), tātad mums jārespēktē demokrātiskais viedoklis, pat ja tas - kā man, piemēram, šķiet nepareizs.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.