Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Vai Harijā ir horkrusts?
Kurbijkurne forums > Pasaules > Harijs Poters > HP grāmatu pasaule > Jauktasiņu Princis
Lapas: 1, 2, 3
.: ARTANIS :.
Ideja par šo pavedienu radās lasot Eyedam`a šajā pavedienā apkopoto teoriju/minējumu, ko arī atļāvos nocitēt:
CITĀTS
* Voldemorts bija iecerējis izveidot jaunu horkraksu, nogalinot Hariju. Tas pilnībā neizdevās, tāpēc viena Voldemorta dvēseles daļa tagad ir Harijā. Iespējams, Harija rēta arī ir šis horkrakss. Tas labi saskan ar dažām Voldemortam raksturīgajām spējām, kas tagad piemīt arī Harijam (šņācmēle).

Tikai izlasot šo teoriju, sāku par to aizdomāties, un secināju, ka minējums ir ne tikai ārkārtīgi interesants, bet arī ļoti ticams, un varētu pat būt patiess.

Lai gan forumā ir pieņemts pavediena pirmajā postā tikai definēt apspriežamo tēmu, un savus personīgos minējumus izteikt otrajā postā, taču šajā gadījumā (150 vārdu limita dēļ) izteikšos šeit arī pats -

Kā jau minēju pāris rindas augstāk, tad šai teorijai piekrītu un atbalstu to.
Un, atļaušos izteikt globālu paredzējumu - domāju, ka 7.grāmatas beigās, varbūt pat pēc Voldemorta nāves, Harijam nāksies secināt, ka viņa paša ķermenī atrodas viena no Voldemorta dvēseles daļām, un, iespējams, viņš ziedos savu dzīvību, lai to iznīcinātu.

Šāds noslēgums liekas pat ļoti ticams, un būtu tieši Roulingas stilā. Patiesībā pat tā vien gribētos pasviest viņai šo ideju, ja nu gadījumā viņa pati šādu iespēju nebūtu pamanījusi... smile.gif
*RONS*
Interesanta ideja bet manuprāt tas nevar notikt pēc Voldemorta nāves.

1)Sakarā ar pareģojumu Harijs ir tas kurš nogalinās Voldemortu
2)Ja kaut viens horkrakss nebūs iznīcināts tad Voldemorts nemaz nebūs miris
3)Ja Harijam ir sevi jānogalina lai iznīcinātu horkraksu un tajā pašā laikā jānogalina Voldemorts tad vienīgā iespēja viņam ir nobeigt sevi un Voldemortu reizē
Nav gan nekādi īpašie argumenti... blush.gif

Patiesībā es nemaz nebrīnītos ja Harijs grāmatas beigās mirtu - vai nu šī iemesla dēļ vai arī lai glābtu no kaut kā Ronu un Hermioni.

Katrā ziņā ja Roulinga nobeigs Hariju tad es noalgošu pasūtījuma slepkavu.
.: ARTANIS :.
CITĀTS(*RONS* @ 25.07.2005 20:38)
Nav gan nekādi īpašie argumenti... blush.gif
Argumentiem, protams, nav ne vainas, taču, paradoksāli, bet tie tomēr tieši apstiprina manu (un, protams, Eyedam`a) teoriju par to, ka Harijam nāktos sevi nonāvēt lai iznīcinātu pēdējo Horkruksu, kas, iespējams, atrodas pašā Harijā...

CITĀTS
Patiesībā es nemaz nebrīnītos ja Harijs grāmatas beigās mirtu - vai nu šī iemesla dēļ vai arī lai glābtu no kaut kā Ronu un Hermioni.
Tūlīt jāuzmeklē pavediens par šādu tēmu, vai arī jāuzcep, ja tāda nav - varēsim diskusiju turpināt tur...

CITĀTS
Katrā ziņā ja Roulinga nobeigs Hariju tad es noalgošu pasūtījuma slepkavu.
Metamies uz diviem - sanāks lētāk... wink.gif jox, protams! smile.gif
-=RonS=-
Tas, ka vai nu Harija rēta vai nu kāda cita viņa daļa ir horkraks anv šaubu, bet es nedomāju, ka Harijs mirs 7. grāmatā, lai iznīcinātu Lordu Voldemortu. Varētu būt, ka viņš izdomāskā no tā horkraksa atbrūvoties.....

Bet atkal otreiz domājot 4. grāmatas beigās, Lords Voldemorts būtu Hariju bez šaubām nogalinājis, ja nebūtu Harija vecāku. Tādā gadijumā es nesaskatu te nekādu loģiku. Kāda jēga iznīcināt daļu savas dvēseles??? blink_a.gif

Takā te arī viss notiekas 50 uz 50 ta pat kā a r Strupu sorcerer.gif
mr Bl@ck
Ēm es te tā padomāju a gadījumā Voldemorts nevarēja atbrīvot Hariju no tā Horkraksa?
Mana teorija ir tāda ka ja jau Voldemorts paņēma no Harija asinis un no tām aizsardzību ko sniedza Lilijas pašuzupurēšanās, vai tad viņš nevarēja arī to daļiņu savas dvēseles ko viņš ielika Harijā? Tas man likas ir diezgan ticami kā jums šķiet? huh.gif unsure_a.gif
.: ARTANIS :.
CITĀTS(-=RonS=- @ 25.07.2005 21:20)
Tādā gadijumā es nesaskatu te nekādu loģiku. Kāda jēga iznīcināt daļu savas dvēseles?
Zināju, ka kāds pajautās, tapēc arī pats apdomāju atbildi: mans variants ir šāds - tobrīd (4.grāmatas beigās) kapsētā, Voldemorts uzskatīja, ka viņš varēs savu lielāko ienaidnieku nogalināt tūlīt pat, un, iespējams, nesaskatīja vajadzību pēc vēl viena Horcruksa, ja "vienīgais, kuram būtu spēks kādu Tumsas Pavēlnieks nepazīst" ietu bojā pāris sekundes vēlāk...
eyedam
CITĀTS(*RONS* @ 25.07.2005 20:38)
Interesanta ideja bet manuprāt tas nevar notikt pēc Voldemorta nāves.

1)Sakarā ar pareģojumu Harijs ir tas kurš nogalinās Voldemortu
2)Ja kaut viens horkrakss nebūs iznīcināts tad Voldemorts nemaz nebūs miris
3)Ja Harijam ir sevi jānogalina lai iznīcinātu horkraksu un tajā pašā laikā jānogalina Voldemorts tad vienīgā iespēja viņam ir nobeigt sevi un Voldemortu reizē

Pirmkārt, tu pārāk paļaujies uz pareģojumu. Pēc Roulingas/Dumidora uzskatiem (kas, saprotams, atspoguļo reālo "patiesību" šajās grāmatās) pareģojumam nav nekādas vērtības pašam par sevi. Tas ir Voldemorts (un varbūt arī Harijs, bet galvenokārt Voldemorts), kas padara šo pareģojumu par īstenību. Voldemorts izlēma rīkoties un iezīmēt Hariju par savu pretinieku, viņš pats padarija zēnu par savu lielāko biedu.

Līdz ar to pareģojumu nevar izmantot kā stabilu argumentu. Kā arī vēl tāpēc, ka pareģojums var būt pārprasts, parasti tas ir diezgan neskaidrs un miglains, līdz ar to tas var nozīmēt kaut ko (mazliet) citu, nekā tu (vai es vai jebkurš no mums) iedomājies.

Otrkārt, tavs trešais iebildums ietver sevī jau nosacījumu, ka Harijam sevi ir jānogalina, un to mēs skaidri nezinām, pat ja pieņemam, ka viens horkrakss tiešām ir Harijā. Varbūt to ir iespējams iznīcināt (noņemt), pašu Hariju nenogalinot.

--------------------------

Starp citu, tas, ka Harijā varētu būt Voldemorta dvēseles daļiņa, ļoti labi saskan arī ar vīzijām, ko Harijs redzēja par Voldemortu - ar to maģisko logu, pa kuru Harijs varēja ielūkoties Voldemortā.

eyedam
*RONS*
Man liekas ka šis te zināmā mērā pierāda teoriju ka Harijā ir Horkrakss,bet Voldemorts nebija plānojis tādu izveidot.

"Unless I'm much mistaken, he transferred some of his own powers to you the night he gave you that scar. Not something he intended to do, I'm sure..."

"Voldemort put a bit of himself in me?" Harry said, thunderstruck.

"It certainly seems so."
eyedam
CITĀTS(-=RonS=- @ 25.07.2005 21:20)
Tas, ka vai nu Harija rēta vai nu kāda cita viņa daļa ir horkraks anv šaubu

Tu nu gan esi viegli pārliecināms... (Es, protams, nesaku, ka tā nav, es tikai brīnos, ka par to "anv šaubu".)

CITĀTS
Bet atkal otreiz domājot 4. grāmatas beigās, Lords Voldemorts būtu Hariju bez šaubām nogalinājis, ja nebūtu Harija vecāku. Tādā gadijumā es nesaskatu te nekādu loģiku. Kāda jēga iznīcināt daļu savas dvēseles???

Pirmkārt, tā kā Harijs ir Voldemorta mūža ienaidnieks un lielākais dzīves apdraudētājs (Voldemortaprāt), tad vienu horkraksu varbūt varētu arī atļauties zaudēt augstāka mērķa (drošības) labad.

Otrkārt, nav zināms, vai pats Voldemorts saprot, ka horkrass ir Harijā (ja vispār ir). Viņa saistība ar savām paslēptajām dvēseles daļiņām acīmredzot nav tik spēcīga, kā varbūt varētu iedomāties, – Dumidors to skaidro Harijam 23. nodaļā. Piemēram, par dienasgrāmatas iznīcināšanu viņš uzzinājis tikai no Lūcija Malfoja.

Katrā ziņā, ja tāds horkrakss Harijā ir, tad tas ir sanācis netīšām – Voldemorts gribēja nogalināt Hariju, kas vienkārši izslēdz iespēju... ē, nu, it kā izslēdz iespēju viņā ievietot horkraksu. Tikai es tagad padomāju - kāpēc gan to nevarētu ievietot līķī?...

CITĀTS(mr Bl@ck @ 25.07.2005 21:30)
Ēm es te tā padomāju a gadījumā Voldemorts nevarēja atbrīvot Hariju no tā Horkraksa? Mana teorija ir tāda ka ja jau Voldemorts paņēma no Harija asinis un no tām aizsardzību ko sniedza Lilijas pašuzupurēšanās, vai tad viņš nevarēja arī to daļiņu savas dvēseles ko viņš ielika Harijā?

Ļoti interesanta ideja. Varbūt viņš patiešām tajā brīdī pats iznīcināja vienu no saviem horkraksiem. Jautājums – ja tā patiešām notika, vai viņš to pats saprata? Vai viņš to izdarīja tīšām, lai varētu pēc tam nogalināt Hariju un ielikt savu horkrasku kaut kur citur?

Savukārt, ja Voldemorts nemaz nezināja, ka viens horkrakss ir Harijā, tad varbūt viņš ir izveidojis kopā 7 horkraksus, Hariju neskaitot. Tādējādi sanāktu kopā 8...

Ja tas kaut kā Voldemortam tomēr kaitē, ar to būtu izskaidrojama Dumidra uzvaras dzirksts acīs, kad Harijs viņam stāstīja kapsētas notikumus UB beigās.

eyedam
Smily
Shis gabals man arii ir iekritis praataa, bet nez vai Roulinga gribees shkjirties no jaukaa nobeiguma "... un vinji dziivoja laimiigi liidz sava muuzha galam" , jo tomeer shii graamata nav tragjeedija, bet pasaka, taatad jaasecina, ka tomeer pat ja harijaa buus taa saucamais "HORCRUXE" vinjs nemirs un jo gan jau kaads atradiis citu izeju - a spell or a potions ! sorcerer.gif un visos gadiijumos es ceru tieshi uz happy endingu, jo man piemeeram pietika ar to, ka visu laiku varenaakais burvis Dumidors mira no sava uzticamaa koleegja Severusa sad.gif
Shadowstalker
Vot noslaistījos, man bija ideja līdzīgam pavedienam, bet tikai par pretējo. Ka Harijā horkrakss nevar būt.

Domājams, ka Voldemorts grasījās savu pēdējo horkraksu izveidot pēc Harija nogalināšanas. Viņš gatavojās Hariju nogalināt, bet horkraksu veidot pēc tam. Taču Hariju viņš nenogalināja, bet tā vietā negaidīti gandrīz nomira pats. Tad kurā brīdī varēja izveidot horkraksu?
*RONS*
CITĀTS(eyedam @ 25.07.2005 21:59)
Savukārt, ja Voldemorts nemaz nezināja, ka viens horkrakss ir Harijā, tad varbūt viņš ir izveidojis kopā 7 horkraksus, Hariju neskaitot. Tādējādi sanāktu kopā 8...

Ja tas kaut kā Voldemortam tomēr kaitē, ar to būtu izskaidrojama Dumidra uzvaras dzirksts acīs, kad Harijs viņam stāstīja kapsētas notikumus UB beigās.

eyedam
*

Tas daudz ko izskaidro. Man arī tā uzvaras dzirksts nelika mieru. Tāpēc Dumidors Harijam neko neteica par iespējamo Horkraksu viņā un Harijs acīmredzot piemirsis viņu sarunu otrās grāmatas beigās.
grapefruit
Tā, es arī par to iedomājos. Bet, pat ja horkraks ir Harijā, tad tam, vismaz pagaidām uz zēnu nav visai lielas ietekmes. Dumidors minēja kaut ko par to, ka horkraksu ievietošana dzīvās būtnēs ir riskanta, jo tām ir pašām savs saprāts un vēlmes. Čūskai tādu noteikti ir mazāk, kā cilvēkam... Hmm, tagad domāju par to dvēseles dalīšanu, rakstniece bija minējusi, ka, jo vairāk to dala, jo mazāk cilvēcības, bet par spēku nekā, laikam jau dvēsele zaudē tikai cilvēcību, kļūstot ļoti ļauna, bet tādā gadījumā spēks paliek. Un tas varētu nozīmēt, ka horkraks, kas ir Harijā "atdzīvosies" pēc pārējo dvēseles daļu pazušanas, vai pat pirms tam, man liekas, ka, lai tā notiktu, Harijam pašam jāpaliek ļoti, ļoti dusmīgam, tā lai viņš vēlas darīt ko ļaunu, tas ļaunajai dvēseles daļai noteikti palīdzētu. Un viņš pats to apjaustu tikai tad, kad saprastu, ka dara ļaunu. Dumidors minēja, ka Harijam ir kāds spēcīgs ierocis, proti, mīlestība... Es tiešām nespēju un negribu minēt, vai Harijs pēdējās grāmatas beigās mirs, tomēr, man šķiet, ka pats viņš sevi nenogalinās - centīsies cīnīties noteikti, iēspējams, ka mēģinās, kad uzskatīs, ka vairs nav spēka. Bet tie ir tikai mani minējumi...
Memoria
CITĀTS
Shis gabals man arii ir iekritis praataa, bet nez vai Roulinga gribees shkjirties no jaukaa nobeiguma "... un vinji dziivoja laimiigi liidz sava muuzha galam" , jo tomeer shii graamata nav tragjeedija, bet pasaka, taatad jaasecina, ka tomeer pat ja harijaa buus taa saucamais "HORCRUXE" vinjs nemirs un jo gan jau kaads atradiis citu izeju - a spell or a potions un visos gadiijumos


Hmm, jaatziime, ka man personiigi nebuutu iebildumu pret Harija naavi, man vinsh nekad nav iipashi patiicis laughing.gif
Shii ideja par hocruxe Harija vispaar saakumaa shita diezgan interesanta un iespeejama, bet tagad k-kaa liekas krietni vien neiespeejamaaka, shaubos vai tiishaam Voldemorts to buutu dariijis, bet ja vinsh to izdariija netishaam, hmm tad jautaajums ir - Kaa? Manupraat, lai uztaisiu to horcruxe ir nepiecieshami k-kaada speciaala burvestiiba, k-kas taadaa garaa..
Hmm, te veel kaads k-ko raxtiija par iespeeju, ka Voldemorts vareetu buut gribeejis Hocruxe iebaazt Harija liikjii - taa kaa pilniigs bezsakars - vai tad horcruxe nevajadzeetu nobaazt kaadaa labi apsleeptaa vietaa?
Nez, Roulinga jau var daudz ko izdomaat..
eyedam
CITĀTS(!Harpy! @ 26.07.2005 11:37)
Hmm, te veel kaads k-ko raxtiija par iespeeju, ka Voldemorts vareetu buut gribeejis Hocruxe iebaazt Harija liikjii - taa kaa pilniigs bezsakars - vai tad horcruxe nevajadzeetu nobaazt kaadaa labi apsleeptaa vietaa?

Nu kā – ieliek horkraksu līķī un tad labi apslēpj! Pārējie horkrasi taču ir, piemēram, gredzenā un medaljonā, un grāmatā. Tos taču arī vispirms padarīja par horkraksiem un tad paslēpa.

Turklāt līķi ir iespējams pēc tam kaut kā (maģiski) pārveidot. Piemēram, inferus tak tā radīja, ne?

eyedam
.: ARTANIS :.
CITĀTS(Shadowstalker @ 25.07.2005 22:15)
Tad kurā brīdī varēja izveidot horkraksu?
IDeja ir tāda, ka Avada Kedavra savā rikošetā varēja radīt kādu blakusefektu (tā taču izrāva Voldemorta dvēseli no viņa ķermeņa, vai ne?)...

CITĀTS(grapefruit @ 25.07.2005 22:18)
Un tas varētu nozīmēt, ka horkraks, kas ir Harijā "atdzīvosies" pēc pārējo dvēseles daļu pazušanas, vai pat pirms tam, man liekas, ka, lai tā notiktu, Harijam pašam jāpaliek ļoti, ļoti dusmīgam, tā lai viņš vēlas darīt ko ļaunu, tas ļaunajai dvēseles daļai noteikti palīdzētu. Un viņš pats to apjaustu tikai tad, kad saprastu, ka dara ļaunu.
Nu, šī ideja ir interesanta, taču Roulinga jau vienā no intervijām jau norādīja - "Es taču nēesmu Džordžs Lūkass, vai zi`".. smile.gif
mazā peciņa
CITĀTS(.: ARTANIS :. @ 26.07.2005 13:59)
IDeja ir tāda, ka Avada Kedavra savā rikošetā varēja radīt kādu blakusefektu (tā taču izrāva Voldemorta dvēseli no viņa ķermeņa, vai ne?)...
Nē, Avada Kedavra tikai nogalina. Tad jau tie horcruxe būtu simtiem, ja ar katru Avadra Kedavra pateikšanas reizi būtu kāds blakusefekts. Pluss vēl neapgāžams fakts ir tāds, ka Voldemorts bija iecerējis Hariju nogalināt otro (domājams, lai dabūtu to horcruxe ir kā jāsagatavojas), bet viņam nācās nogalināt Liliju un tikai tad Hariju, bet neizdevās. Un uzreiz arī pēc tā visa parādījās citi personāži.
Un bija rakstīts, ka Voldemorts horcruxe tā kā tādas trofejas vāc. Nogalina un tad savā nogalinātajā ievieto horcruxe.

Neatļaušos tulkot vārdu horcruxe, jo pat ARTANIS ir ļoti dažādos veidos iztulkojis šo vārdu vienā rakstā. Necitēt šo teikumu!
Chou
Tas, ka Harijs varētu būt horkrucs nēsātājs, (varbūt) ir iespējams, saistībā ar to ievietošanu līķi, jo
Pirmkārt, Harijs ir tas, kas no Šķirmices izvilka Godrika Grifidora zobenu, kas apliecina, ka Harijs ir viņa pēctecis; Dumidora un Harijs prātojumos par to, kur var ievietot Hocrux , kā viens no iespējām ir something from Grifindor
Otrkārt, Līķis tas varŗtu būt tāpēc, ka Slīdenim, kā pēctecis ir Voldemorts, vienmēr ir bijušas nesaskaņas ar Grifidoru, viņi ir bijuši pretinieki...tāpēc līķis, iepējams, kā simbols tumsas un Slīdeņa uzvarai pār gaismu tas būtu Grifidoru.

kas attiecas uz Avada kedavra, manuprāt viņš vienkārši gribēja nogalināt Hariju, bet greizi aizgāja tāpēc, kas Harija māte, Lilija, centās aizstāvēt savu bērnu, ziedojoties un iedarbinot maģiju, kas vēlaizvien, līdz Harija pilngadībai, viņu sargās...
eyedam
CITĀTS(Chou @ 26.07.2005 20:31)
Tas, ka Harijs varētu būt horkrucs nēsātājs, (varbūt) ir iespējams, saistībā ar to ievietošanu līķi, jo
Pirmkārt, Harijs ir tas, kas no Šķirmices izvilka Godrika Grifidora zobenu, kas apliecina, ka Harijs ir viņa pēctecis; Dumidora un Harijs prātojumos par to, kur var ievietot Hocrux , kā viens no iespējām ir something from Grifindor

Es pēc grāmatas sapratu, ka neviena no Grifidora lietām tā nebūs, bet viss jau var gadīties.

Tas, ka Harijs izvilka Godrika zobenu, neapliecina, ka ir viņa pēctecis, bet gan vienkārši apliecina, ka viņš ir patiess grifidors. Patiesībā ir diezgan skaidri zināms, ka Harijs nav Godrika Grifidora pēctecis - tas pēc Roulingas intervijas ar Melisu un Emersonu, kuras tulkojumu tuvākajā laikā ceru publicēt.

eyedam
Victor Krum
sorr par offtopiku, bet eyedam - to interviju tulkot nav jeegas (vismaz ne liidz decembrim).
Kaapeec? Padomaa, kas vinju lasiis... tie kas ir izlasiijushi 6-o graamatu (jo citi nedriikstees). Un kaadaa pagaidaam vieniigaa valodaa ir pieejama graamata? ... Neviens no tiem, kas nezin anglju valodu, neieguus (vismaz ne liidz graamatas latviskoshanai) neko no taas intervijas iznjemot spoilerus.

Tas taa.
Kas attiecaas uz horkruksu, ljoti speeciigi shaubos ka tas ir Harijaa, ja vien tur nav kaut kaada uuberteorija tam visam apakshaa. Voldemorts tak vinju gribeeja nogalinaat nevis atstaat daljinju sava gara. No otras puses, Harijs maak runaat shnjaacmeelee, bet tik un taa, es tomeer palieku pie taa ka Harijs buus "puiseens kursh izdziivos". wink.gif
.: ARTANIS :.
CITĀTS(Victor Krum @ 27.07.2005 03:12)
es tomeer palieku pie taa ka Harijs buus "puiseens kursh izdziivos". wink.gif
Lai gan pašam sāpīgi to atzīt, es palieku pie "Puisēns, kurš mira glābjot pasauli"... unsure_a.gif

Bet, par topic`u: Skow - Burvestībām un lāstiem ir daudz un dažādi blakusefekti (kā jau es minēju - Voldemorta dvēseles izraušana no ķermeņa, piemēram..), tā ka nevajag šo variantu uzreiz atsijāt kā nederīgu...
Shadowstalker
Kur tu izrāvi par kādu no blakusefektiem? Nekur tādi nav minēti, ja pareizi atceros. Pie tam varbūtība, ka nogalināšanas maģija radīs efektu, ko parasti iegūst ar ļoti spēcīgu tumšo maģiju, ir ~0.

Un Voldemorta gadījums nav nekāds blakusefekts. Viņa ķermeni nogalināja, bet horkraksu dēļ dvēsele palika. Un tā vairs nebija Avada Kedavra vaina.
Axa Night
jā, teorija par Hariju kā horkruksu bija ienākusi arī man prātā kādu dienu pēc grāmatas izlasīšanas, to pamanīju arī citos forumos...tā ir diezgan liela iespējamība un tai varētu būt dažādi atrisinājumi...

es te domāju par Eyedam norādīto Dumidora sajūsmu pēc rituālu kapsētā...es nedomāju ka, ja Harijā ir daļa Voldija dvēseles, asins apmaiņa būtu to iznīcinājusi...taču Dumidora sajūsma var nozīmēt ko citu...varbūt tagad ir tā, ka daļa Harija dvēseles ir Voldijā....
šausmas, no šādas teorijas man pašai sāk sāpēt galva, bet nu viss ir iespējams...

nekur arī grāmatās nemanīju, ka būtu teikts, ka dvēseles daļa pati darbotos, ja būtu ietverta kādā dzīvā būtnē...tas, ka ir riskanti ielikt dvēseles daļu dzīvā būtnēt, norāda drīzāk uz to, ka dzīvā būtne var pati darīt, ko viņa grib ar to, iet kur grib un varbūt pat izmantot...taču noteikta vara Voldijam ir pār to daļiņu, ja viņš protams apzinās, ka tāda ir ietverta dzīvajā būtnē (šeit tas varētu būt Harijs)

smagi būtu, ja JK nogalinātu Hariju beigās...iespējams viņa atradīs citu risinājumu...varbūt ja Voldijam izdodas palaist Avada Kedavru uz Hariju, tā rezultātā mirtu nevis Harijs, bet Voldija paša dvēseles daļiņa!
MiniMaus
Man liekas ticami, ka Harijā ir horkrakss. Un es domāju, ka tas būs iegansts nogalināt Hariju grāmatas beigās. Kaut nu es kļūdītos.

Mēs vēl pietiekami daudz nezinām par to, kā horkraksi tiek veidoti, lai spriestu par to, vai tas varēja izveidoties nejauši vai, teiksim, dzīvā ķermenī, nevis mirušā. Tie visi ir tikai minējumi. Lai gan minēt arī ir interesanti smile.gif
Shadowstalker
CITĀTS(MiniMaus @ 28.07.2005 01:50)
Mēs vēl pietiekami daudz nezinām par to, kā horkraksi tiek veidoti, lai spriestu par to, vai tas varēja izveidoties nejauši vai, teiksim, dzīvā ķermenī, nevis mirušā. Tie visi ir tikai minējumi. Lai gan minēt arī ir interesanti smile.gif
To, ka var dzīvā ķermenī, mēs zinām. Nagīni.
MiniMaus
Es jau neteicu, ka nevar. Es teicu, ka "dzīvā, nevis mirušā". Tas ir - viņš gribēja ievietot līķī, bet Harijs nenomira, bet horkrakss vienalga ir pie viņa. Mēs nezinām, vai tas ir iespējams, jo diez vai viņš gribēja nogalināt Nagīni.
Janzizs
vispār iespējams ka harijā ir horkrakss-- voldemorts neļauj nāvēžiem viņu nogalināt vai kā citādi nopietni kaitēt viņa dzīvībai, vismaz pagaidām....???
Laupītājmeitēns Ronja
Jāsaka, ka es piekrītu tai daļai, kas uzskata, ka Harijā nav "horkraksa". Jo:
1) Voldemortam, nebija laika tajā naktī likt Harijā daļu savas dvēseles, tas būtu arī diezgan stulbi no viņa puses mēģināt ielikt savu daļiņu, kādā ko grasies nogalināt/iznīcināt. Tai naktī viņš ieradās Godrika gravā, un sāka nogalināt.
2) Diezvai viņš būtu pirms tam piegājis pie kādas mātes ar bērnu uz rokām un tāpatās ielicis zīdainī daļu savas dvēseles, un sagadīšanās pēc tas bija Harijs, kuru nu viņš mēģinās nogalināt.
3)Harija rētai nav nekādas kopīgas jēgas ar to horkraksu veidošanu, jo Voldemorta ideja bija nogalināt Hariju, nevis atstāt viņam "stulbu rētu pierē".
4) Es pirms, kāda laiciņa, kādā vietā lasīju šādu argumentu kāpēc Harijā nevarētu būt kārtējā Voldemorta dvēseles daļa: un doma bija tāda, ka ja jau pats Voldemorts nespēja izturēt "būšanu" Harijā, tad kāda cita viņa dvēseles daļa netik. It, kā jau Harijs nepazina mīlestību līdz Cūkkārpai. Bet tur viņš to iepazina, tā, ka vismaz vēlākajos gados, V dvēselei vajadzēja zust kokos. tā teikt.
5)Un arī jumā ir teikts, ka tikai viens beigās var izdzīvot. ( jā, tam it kā nav jēga, bet Voldemorts uz pareģojumu pilnīgi paļāvās/jas, tā, ka viņš tam tic). Un diezvai viņš zinot, ka beigās tik un tā nāksies viņam šo sīko nogalināt viņš tajā ieliktu savu dvēseli.
6) Un lai arī Dumidors nebija īsti drošs par visu horkraksu atrašanās vietām, manuprāt vienu Harijā viņš būtu pamanījis un atpazinis. Un arī painformējis pašu zēnu.

Vienīgais veids, kā Harijs varētu būt horkrakss ir tāds, ka tas ir noticis Voldemortam neapzināti, tai mirklī, kad viņš mēģināja nogalināt Hariju. Bet arī šādā gadījumā Harijs nav īsts horkraks, bet vnk kaut kas līdzīgs tam.
Flo
Par blakusefektiem...es piekrītu, ka tādi var būt...nepareizi izrunājot burvestību vai vienkārši nolaižot kaut ko šķībi, kas gan diez vai ir atiecināms uz Voldiju, Voldija kļūme (dvēsele atdalijās no ķermeņa) radās rezultātā, Avada Kedavra saskārās ar Lilijas mīlestības burvestību. Taču manuprāt "horkraksa" izveidošanas burvestība ir pārāk spēcīga un pārāk liela, lai tas būtu kāds nožēlojams blakusefekts.
Shadowstalker
Voldemorta dvēsele atdalījās no ķermeņa horkraksu dēļ, Lilijas dēļ nenomira Harijs.
Flo
Ak...lābi...
Bet tā vai tā horcruxes burvestība ir pārāk liela, lai tas būtu vien blakusefekts.
MiniMaus
Hei... Es arī tagad sāku domāt, ka Harijā drīzāk nav horcrux. Mani pārliecināja arguments, ka Dumidors būtu to atpazinis un pateicis Harijam. Arī tas, ka Voldemorta dvēsele diez vai varētu izturēt dzīvi Harija ķermenī. Simtprocentīgi droši jau neko nevar apgalvot, bet šie liekas spēcīgi argumenti.
Antons Ego
Njā, par to, ka to noteikti būtu iedomājies Dumidors, es piekrītu. Bet par to, ka nevarētu izdzīvot... nez. Man jau liekas, ka izdzīvot vaŗeja. Turklāt tad, kad Voldemorts piedzīvoja kaut ko spilgtu, to juta Harijs un viņam tā rēta sāpēja... Ja pieņemam, ka rēta ir horcrux, tad tas būtu saprotami - reaģē arī šī Voldemorta dvēseles daļa. Galu galā, cits izskaidrojums nav ticis dots.
.: ARTANIS :.
CITĀTS(B.D. @ 05.08.2005 23:36)
Kad Voldemorts piedzīvoja kaut ko spilgtu, to juta Harijs un viņam tā rēta sāpēja... Ja pieņemam, ka rēta ir horcrux, tad tas būtu saprotami - reaģē arī šī Voldemorta dvēseles daļa.
Bingo - Rovis tieši izrāva man argumentu no zobiem. smile.gif Tieši Horkrakss (brr.. vēl aiz vien drebinos no šī vārda latviskā varianta..) arī varētu būt tā "saita", par ko Dumidors stāstīja Harijam "Fēniksa Ordenī". Un, kā jau Rovis teica - cits izskaidrojums šai "saiknei" nav zināms...
sneipa
tricky question... pagaidaam nenosliecos ne pie vienas no partijaam, tachu uzmaniigu dara arii viena epizode no HP2: pirmoreiz saskaroties ar Toma Riddla vaardu no dienasgraamatas, Harijam ir sajuuta, ka runa buutu par ... KAADU BEERNIIBAS DRAUGU. protams, ka roulinga sho eesmu tikai pamet un turpmaakajaas piecaas gr nekaadi nepiemin. uzmini nu, vai tam ir saistiiba ar dveeseles daljinjas noglabaashanu kaadaa netiishaa vietaa... varbuut harijam bija beerniibas "iedomu draugs", par kuru neviens neko neatceras? (ja nu vieniigi krustmaate petuunija). baidos, ka iebraucu ieksh fan-fiction...

patlaban pamazaam paarlasu visu staastu - liekas, ka tur vareetu buut veel dazha laba viltiiga noraade par sizheta atrisinaajumu, ne tikai viltiigais "horkraksa" nosleepums.
Victor Krum
zin, piedod man, bet šī ir diezgan šitaina versija, ja vēl ņem vērā to ka Toms Svereldo Melsudors sastāv no tiem pašiem burtiem kā Lords Voldemorts, uz ko arī tēmēja Roulinga.

Padomā reāli wink.gif Kāds dvēseles daļiņai varētu būt sakars ar vārda atcerēšanos. Tad jau drīzāk ar kaut kādām sajūtām, bet Harijs nekad nav jutis to, ko jūt Voldemorts. Nogalināt viņš ir vēlējies tikai akla naida uzplūdā.

ai, es vispār uz to horkraksa daļu Harijā skatos megaskeptiski. Tas nav reāli wink.gif
mr Bl@ck
Es pievienojos Victor jo šeit jau ir izskanējuši argumenti kas pietiekami pierāda ka Harijā Nav Horukraksa.
Pat ja būtu bijis es uzskatu, kā jau esmu teicis iepriekš, tas varēja yikt iznīcināts.
Mani uzskati kāpēc hrukraks nevarēja izdzīvot:
1) Lords voldemorts (lidz ar to arī viņa dvēsele) nevar uzturēties kķermenī ko sargā kaut kas neizmērojami labs.
2) un šķiet daudz pār liecinošāks iebildums. Ja Harijā būtu Horukraks Voldemorts ministrijā nemēģinātu pakļaut Hariju un mēģināt piespiest Dumidoru Hariju nogalināt. Ja HP būtu daļiņa Voldemorta dvēseles tas būtu ļoti nesaprātīgi no volda puses ne?
.: ARTANIS :.
CITĀTS(Victor Krum @ 08.08.2005 12:19)
... bet Harijs nekad nav jutis to, ko jūt Voldemorts.
Tu piedod man, bet AĻĻOOO - varbūt pārlasi FO, kur visas grāmatas garumā minēta Harija emocionālā saikne ar Voldemortu, kad Harijs juta gan Voldemorta prieku, niknumu, vilšanos, naidu, dusmas. Kā jau Dumidors FO minēja - mēģinot Hariju nogalināt Voldemorts izveidojis kādu mistisku un neizskaidrojamu saikni abu starpā. Nevar noliegt ka šī saikne tikpat labi varētu būt arī kāda Voldemorta dvēseles daļa.
Par to Lieliski liecina arī no Voldemorta Harijā nonākušās spējas (piem. šņācmēle).

CITĀTS(mr Bl@ck @ 08.08.2005 20:08)
Ja Harijā būtu Horukraks Voldemorts ministrijā nemēģinātu pakļaut Hariju un mēģināt piespiest Dumidoru Hariju nogalināt. Ja HP būtu daļiņa Voldemorta dvēseles tas būtu ļoti nesaprātīgi no volda puses ne?
Vai tiešām visi ignorē tādu sīkumu, ka Voldemorts varētu arī nezināt par šīs dvēseles daļas eksistenci Harija ķermenī?
Sibilla
Es nedomaaju,ka Harijaa ir Horkrukss.
Voldemorts veelaas nogalinaat Hariju.Kaapeec gan vinjam tas buutu jaadara,ja Harijaa ir dalja Voldemorta dveeseles.Vai tiesham Voldemorts veeleetos izniicinaat vienu savas dveeseles dalju??! Vinjsh savu dveeseli sadaliija,lai buutu nemirstiigs,taapeec vinja interesees ir lai visas daljas buutu neskartas.
Tas tadaa gadijumaa neliekas logjiski.Jo nebija plaanots ka Harijs,toreiz kad Vldemorts nogalinaaja Harija vecaakus, izdziivos.Taatad Harijaa horkrukss nevar buut.

Nu tas ir tikai mans viedoklis. smile.gif
deniss
CITĀTS(Shadowstalker @ 25.07.2005 22:15)
Domājams, ka Voldemorts grasījās savu pēdējo horkraksu izveidot pēc Harija nogalināšanas. Viņš gatavojās Hariju nogalināt, bet horkraksu veidot pēc tam. Taču Hariju viņš nenogalināja, bet tā vietā negaidīti gandrīz nomira pats. Tad kurā brīdī varēja izveidot horkraksu?
*


es arii par to iedomaajos-varbuut voldemorts nav izveidojis peedeejo horcruxe,jo gandriiz pats nomira,to darot.Taa kaa harija uzdevums tiek atvieglots... huh.gif
toronto_meitene
Man liekas, ka ir liela iespeeja ka viens horcrukssis ir Harijaa iekshaa. Un tas buutu kapeec vinjsh maak runaat ar cuuskaam, un kapeec vinjsh kaadreiz sajuut Voldeortu un redz ko vinjsh dara.
Dumidors teica ka lai veidot Horcrukssi, vajag vispirms nogalinaat kaadu. Voldemorts bija nupat nogalinaajis Liliju, un vareet buut ka taa radaas peedejais horcrukssis Harijaa iekshaa.

Buutu ironiski, ka Harijam buutu jaanomirst taa lai Voldemorts arii vareetu nomirt.
Idril
Bet Dumidors arī minēja, ka ievietot Horcrux dzīvā būtnē, kurai ir pašai savas domas un dzīve ir ārkārtīgi riskanti un bīstami.
Lai gan ja tā ir.. Tad Harijs ir vienkārši drausmīgi apķengāts - ar Voldemorta dvēseli - fui.
Un man neliekas, ka tas būtu sevišķi prātīgi - jauni mudžekļi un vispār, ļoti nejēdzīgi - iebāzt Voldemortu puisēnā - phē, tā doma mani kretinē..
Lai gan tas tā arī varētu būt, jo Harijs varētu būt savdabīga Grifidora trofeja, bet nu..
Šaubos vai tā būs, jo tas.. Nez.. Man tāda iespēja nebūt nepatīk.
Sheep
Argumenti par:
1) Voldemorts bija nogalinaajis iisu briidi pirms uzbruka Harijam (kas nepiecieshams, lai izveidotu Horcruksu)
2) Harijam ir nodota dalja Voldemorts speeju
3) Buutu aarkaartiigi gudri no Voldemorta puses dalju savas dveeseles ielikt vieniigajaa cilveekaa, kas speejiigs vinju nogalinaat. Taadaa veidaa vinjsh padara sevi patiesi nemirstiigu, jo, lai kaads arii buutu vinju divciinjas iznaakums, Voldemorts paliek dziivs (ja nogalinaats Harijs, tad Voldemorts "tikai" zaudee dalju savas dveeseles; ja zaudee voldemorts, vinjsh tik un taa nevar nomirt, jo lai vinju nogalinaatu jaabuut izniicinaatiem visiem Horcruxiem)

Argumenti pret:
1) Lai nogalinaatu Voldemortu, Harijam jaamirst (vai citaa veidaa jaatbriivojas no V dveeseles daljas) pirms uzbrukuma, jo tai dveeseles daljai, kas atrodas Voldemorta kjermenii var kautko nodariit tikai tad, kad visas paareejaas ir izniicinaatas.
2) Lai izveidotu Horcruxu, nepiecieshams izteikt buramvaardus (taa teica Slughorn). Tachu ir skaidri zinaams, ka Voldemorta uzliktais laasts bija Avada Kedavra (jo 4.gr Voldemorts pats saka, ka atlekushajam laastam buutu bijis vinju jaanogalina).
3) Voldemorts pats ir vairaakas reizes meegjinaajis uzlikt Avada Kedavra Harijam (UB; FO). Vai vinjsh buutu gatavs tik vieglpraatiigi izniicinaat dalju savas dveeseles?
Mattiass
Jā, patiešām. Es tam ticu.

Bet, visticamākais, Harijs to līdz galam tā arī nesapratīs. Domāju, ka tas izskatīsies tā, ka tikai pēdējā brīdī Voldemorts to atklās Harijam. Ka viņi abi esot viens vesels. Ka horkrukss ir Harijs, nevs Nagīni. Un Harijam neatliks nekas cits, kā nogalināt abus reizē - gan sevi, gan Voldemortu.

Varu iedomāties, kāpēc Dumidors nepastāstīja Harijam patiesību, pat ja viņš pats to zināja.

Un ja kas - Harijam būtu 7. grāmatas beigās jānomirst. viņam vienkārši vairs nebūs iemesla dzīvot. Turklāt Roulinga ir pierādījusi, ka spēj bez problēmām nogalināt personāžus. Plus viņas dīvainie izteikumi par to, ka "nebūs nekādas astotās HP grāmatas, jo ar iepriekšējām septiņām viss būs pateikts". Un, manuprāt, tā var būt tad, ja vien netiek aprakstīta Harija potera tālākā dzīve, jo nav vairs tāda Harija Potera.

Protams, ir arī otrs variants - ka horkrukss ir rētā, kurš arī izklausās loģiski. Tad tā vienkārši izzudīs.
helbaffy
Nu jā idejas ir visdažādākās, bet man ir divi varianti-
1) ja Harijs patiešām ir horkraks, tad iepējams tiešām Dumidors neko neteica ātrāk par tiem horkraksiem, negribēdams sabojāt viņa laimīgo (cik vēl tur laimes... huh.gif ) dzīvi un vispār man liekas, ka Dumidors arī visu, vismaz nozīmīgāko nepateica! huh.gif Tur vēl kaut kas palika neatminēts... Varbūt tiešām pašās beigās viņš to uzzinās un tad viņam nāksies mirt...Lūdzu kaut tā nenotiktu- man šausmīgi nepatīk sliktas beigas... crying.gif
2) man labāk gribētos ticēt, ka harijs nav horkraks- tas neliktu viņam beigās bez iemesla mirt! Lai gan visas zīmes liecina ka viņš ir! Tomēr pretruna ir tā, kādēļ gan Voldemorts grib viņu nogalināt? Viņš tak neiznīcinātu savu horkraksu, lai cik muļķīgi tas arī skanētu... Tas tomēr liek saprast, ka viņš nav- man vienkārši liekas, ka Voldemorts tā pareģojuma dēļ arī gribēja viņu nogalināt... Un tur arī beidzas jautājums un rodas atbilde, ka Harijs nav viens no Voldemorta horkraksiem!
~SweetIrony~
mmm... interesanti... es uzreiz iedomaajos par to, ka, ja arii Harijaa ir Horkrakss Voldemorts to buus uzlicis netiishaam... un tas gan buutu diezgan mulkjiigi...
Bet ja vinsh to ir izdariijis tiishaam tad ir ljoti attapiigs...
Bet atgriezhoties pie taa, ka Voldemorts vienk gribeeja tikai Hariju nogalinaat, liekas, ka Horkrukss tur nevareetu buut...

Nu vispaat ljoti daudz to par un pret...
Un ja arii Horkrukss tur ir, taa graamata buus ljoti sarezgjiita (iipashi beigas...), un taadaa gadiijumaa visticamaak vinji abi mirs... kas protams buutu ljoti beediigi...

Aa un veel es kkur dzirdeeju, ka iespeejams Harijs beigaas mirshot, bet tomeer pastaavees iespeeja, ka vinsh veelaak paliek dziivs, ja nu gadiijumaa Roulingai sagribeetos veel kaadu graamatu uzrakstiit...
saulove
Nu, es lasot grāmatu to es nekādi nebūtu iedomājusies, ka tieši Harijā ir viens no horkrustiem. Tas būtu drausmīgi... Tas nozīmētu, ka Harijam būs jāmirst, lai Vodemortu nogalinātu pavisam.
Bet nodomāju, ka tā būs. Jo Dumidors teica, ka ir ļoti bīstami savu dvēseli vai tās daļu iemiesot kādā citā dzīvā organismā. Ar Nagini Voldemortam tas izdevās, bet vai viņš būtu mēģinājis to darīt ar Hariju? Nedomāju viss. Viņš taču Hariju gribēja nogalināt, nevis padarīt par savu horkrustu.
Patriote.
CITĀTS
Kā jau minēju pāris rindas augstāk, tad šai teorijai piekrītu un atbalstu to.
Un, atļaušos izteikt globālu paredzējumu - domāju, ka 7.grāmatas beigās, varbūt pat pēc Voldemorta nāves, Harijam nāksies secināt, ka viņa paša ķermenī atrodas viena no Voldemorta dvēseles daļām, un, iespējams, viņš ziedos savu dzīvību, lai to iznīcinātu


Ai bāc un man likās, ka esmu orģināla getlost.gif


CITĀTS
Lai gan tas tā arī varētu būt, jo Harijs varētu būt savdabīga Grifidora trofeja, bet nu..
Šaubos vai tā būs, jo tas.. Nez.. Man tāda iespēja nebūt nepatīk

Nu mēs tak zinām par zobenu... huh.gif

kaut kas no kraukļnaga?
Atēna
domaju ka vins nemirs bet atradis kadu veidu ka voldiju dabut ara.
Klaidonis
hmmmm ideja protams interesanta, tikai man viens jautājums tongue.gif kā jūs domājat vai pati rakstniece ir jau izdomājusi kā tur īsti būs smile.gif njuu man, šķiet, ka varētu būt, ka vēl nav wink.gif tāpēc iesaku savu variantu nogādāt kaut kā līdz viņai grin.gif kaut arī ja godīgi man maz ticams, ka viņa tā izrīkosies ar Harriju smile.gif sorz tauta, beet neiet šī versija pie sirds wink.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.