Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Dzeina Eira un citas reaalas gramatas:)
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots > Bibliotēkas plaukts
BellaDiva
Sveiki! smile.gif Nju me te nesen izlasija Dzeinu Eiru, un jaasaka ka esmu sajuusma par sho graamatu izlasiiju divu dienu laikaa( gramtaa 590lpp) blink_a.gif , bet to vnk dievinu....vai veel kaadam ir tapat ka man>> un vel kads ir lasijis Konsuelu ari super iesaku visiem izlasitt...un vai kads vareetu vel pstaastiit par graamataam, kas rada reaalus fiilingus?? smile.gif
sandava
100 vientuliibas gadi! izcils darbs, bet neiesaku lasiit aatri, šitas jaalasa taa paleenaak , tad feelings dziļi iesakņojas
Adriana
Mjā, grāmatiņa laba, filma arī! Literatūra tiešām nav mana stiprā puse, bet "Džeina Eira" stāv kopā ar "Sieviete baltā" un "Mēness akmens" <- šīs te man patika ļoti.
Žēl, bet par "100 vientulības gadiem"gan laikam neko neesmu dzirdējusi...
Ungaarijas ragaste
Jā man arī ļoti patīk "Džeina Eira". Kāda autore ir sarakstījusi arī turpinājumu tai, bet tas ir galīgi garām, Džeina padarīta galīgi mīkstčaulīga mad.gif. Iesaku "Jātnieku bez galvas" un Dīna Kunca "Čuksti", labās grāmatas.
BellaDiva
O jaa esmu liela Dīna Kūnca mīļotaju esmu izlasijusi visas sev pieejamas vinas graamatas! grin.gif bet kurm kur var dabuut Eiras turpinaajumu vai esi to lasiijusi?? unsure_a.gif
Ungaarijas ragaste
Turpinājumu Džeinai Eirai, tev jāmeklē bibliotēkās. Kā jau minēju, man nepatika, laikam tāpēc, ka cits autors to rakstījis un nav viņai izdevies. Diemžēl...
BellaDiva
Ja es vareetu uzinaat ka īsiti saucas Eiras turpinājuma grāmata??
Švilpaste
Es esmu lasijusi tieši par Dženi Eiru un arī filmu redzēju. Jāatzīst,ka filma tomer bija interesantāka blush.gif Grāmatu es lasīju tā,ka izlasu 2 lapas, sāku lasīt kādu ceturto.
BellaDiva
Tuzuk, Tuzik!! Nju kas taa lasa graamtas?? ohmy.gif Džeina Eiras filma ir nepilniiga un istruukst tik daudz nitikumu, kas graamata tika apsrakstiitii tik intresanti..nju taka maybe palasi vel neko neizlaizot, tad graamta man liekas tev iepatiksiies thumbsup.gif
Hareki
CITĀTS(BellaDiva @ 12.05.2005 20:04)
Ja es vareetu uzinaat ka īsiti saucas Eiras turpinājuma grāmata??
*

Esmu lasījusi divus dažādus Džeinas Eiras turpinājumus, kur dažādi autori ir iemēģinājuši roku, bet abas grāmatas ir galīgi garām. Pati Šarlote Bronti šīs grāmatas turpinājumu nav rakstījusi
Hikari
Par klasiku kļuvušais Džeina Eira man vienmēr ir paticis! wink.gif Tik daudz pārdzīvojuma, kaislību un neviltotas mīlestības Džeinas un Mistera Ročistera starpā... whistling.gif
Tā ir patiesi skaista grāmata... grin.gif
Ariona
Džeina Eira man patika nu ļoti, "Vaidelholas iemītniece"(Anna Brontē) arī bija ;laba, bet ne tik ļoti. Klasika!!!
alise brīnumzemē
tikko kaa izlasiiju dzheinu eiru... ljoti superiiga graamata... paraudaaju wink.gif bija okei... ljoti aizraava smile.gif filmu veel neesmu redzeejusi, bet zinu, ka vinja gaaja kaut kad. tagad es arii gaidu vinju noskatiities smile.gif nebiju agraak dzirdeejusi par turpinaajumiem, bet nemaz negribaas vinjus. man patiik viss, kaa ir. vieniigi zheel bija ljoti mistera rochestera beigaas...skumji sad.gif
Vēja dvēsele
Džeina Eira... klasika... Tur vispār nav ko piebilst. Tik ļoti emocionāla un aizraujoša. Var raudāt un priecāties. Sāku lasīt un iegrimu tik ļoti, ka neko apkārt kārtīgi nemanīju smile.gif
Švilpaste
Nu,nezinu nezinu.. silent.gif Man Dzeina Eira galigi nepatika. Izlasiju tikai tapec,ka biju filmu redzejusi.
tiigjeris
nav ne vainas graamatinjai... tikai ljoti liidziiga agnesei grejai. (a. brontee) abaas graamataas galvenaas varones ir guvernantes.
lai nu kaa, graamata tieshaam aizraava un bija interesanta lasaamviela.
Adē
Džeina Eira...mmm... ideālā grāmata,tik daudz emociju,un tāāāāāda mīlestība wub.gif par to var runāt ilgi un vēl ilgāk,bet es pateikšu tikai to,ka man patika,neskatoties uz to,ka līdzīga satura grāmatas nevaru ciest.



CITĀTS(Švilpaste @ 25.10.2005 14:09) *
Nu,nezinu nezinu.. silent.gif Man Dzeina Eira galigi nepatika. Izlasiju tikai tapec,ka biju filmu redzejusi.

Bet,manuprāt,filma ir galīgi gārām..es noskatījos filmu tikai tāpēc,ka izlasīju grāmatu,bet filma - sick.gif
taurenis
esu lasijusi dzeinu eiru bet man ne parak . Filma daudz labaka , jo nav tik izteikti milasstasts ,atskiriba no gramatas
Lauriine
Dzeina Eira ir vnk fanatstiska gramata. Izlasiju vinju vairakas reizes un varu pateikt tikai to, ka izlasishu noteikti velreiz, jo ar mani ir ta, ja man kada gramata patiesham patik, tad es vinju varu lasit ljoti daudz reizes un vienalga vinja neapnik. Ta ka tiem kuri sho gramatu nav izlasijushi noteikti iesaku izlasit!!! smile.gif
Flare
Džeinai Eirai esmu redzējusi tikai filmu.. blush.gif Man tā grāmata stāv plauktā, bet arī tā neesmu apņēmusies viņu izlasīt, un arī šaubos vai vēlos, jo filmu biju redzējusi, un vairāk man kkā nevilka..
Džūna
Es nesen garlaicības mākta sāku lasīt Džeinu Eiru. Man patika. Tiešām jauka meele_a.gif
gone away
Esmu lasījis Eiru...
Par tīri lasāms gabals sanāca...
Mauvaise Mademoiselle Blanc
Esmu redzējusi vecumvecu filmu. Iespaids labs. Gribas arī grāmatu palasīt happy.gif
Veela
Izlasīju "Džeinu Eiru" pirms 4 gadiem, arī pa 2 dienām, vel dažreiz pārlasu. Tagad tā liekas diezgan panaiva, bet tomēr man tā grāmata mūžam patiks. rolleyes_a.gif
Interesanti man likās jūsu komentāri par "Konsuelo" un "100 vientulības gadi", jo kad kaut kādā i-shopā meklēju "Džeinu Eiru" uzdūros uz šīm abām kā ieteicamo literatūru... tad jau būs jāizlasa smile.gif
Grēkmeistars
Džeinu Eiru nekur nevaru atrast. ermm.gif bet esmu redzējusi filmu un man patika - tāpēc vajadzēs kad izlasīt.
Bet es esmu lasījusi tādas klasikas grāmatās kā Konsuela (Ž.Sanda) un arī Dimā grāmatas, un vēl veselu kalnu sen rakstītu grāmatu - ja godīgi tās senākās ir tās labākās. rolleyes_a.gif
Kalevale
CITĀTS(Švilpaste @ 12.05.2005 20:55) [snapback]414741[/snapback]

Es esmu lasijusi tieši par Dženi Eiru un arī filmu redzēju. Jāatzīst,ka filma tomer bija interesantāka blush.gif



Filma bija pilnīgi pretīga, salīdzinot ar grāmatu.
Grāmata ļoti izcila aizrajoša un sīkumaina. It viss sīki un smalki aprasktīs, taču filmā paņemts tikai sižets un galvenie notikumi.
Tās sarunas un tas viss. Emocijas, filmā to ielikt nevarēja, jo tad tā būtu nežēlīgi gara.
Bet grāmata nudien ir tā vērta un ir pārlasīta ļoti daudzas reizes.

CITĀTS(Bittersweet @ 31.08.2006 15:49) [snapback]1030424[/snapback]

Džeinu Eiru nekur nevaru atrast. ermm.gif

Bibilotēkā.


Man personīgi mājās ir trīs eksemplāri grāmatai. ermm.gif
Kaķurēgs
CITĀTS(BellaDiva @ 12.05.2005 13:49) [snapback]414379[/snapback]

Sveiki! smile.gif Nju me te nesen izlasija Dzeinu Eiru, un jaasaka ka esmu sajuusma par sho graamatu izlasiiju divu dienu laikaa( gramtaa 590lpp) blink_a.gif , bet to vnk dievinu....vai veel kaadam ir tapat ka man>> un vel kads ir lasijis Konsuelu ari super iesaku visiem izlasitt...un vai kads vareetu vel pstaastiit par graamataam, kas rada reaalus fiilingus?? smile.gif


Es arī to grāmatu nesen izlasīju. Kā par brīnumu - arī divās dienās. Turklāt beigas es izlasīju reizes desmit. Sajūtas brīnišķīgas. Iesaku vēl izlasīt arī kādu no Dž. Ostinas romāniem. Tikpat aizraujoši! grin.gif
Džūna
Godīgi sakot, es neesmu izlasiijusi Dzeinu Eiru. Es iesaaku, bet nepabeidzu.
joua
"Džeina Eira" ir vienkārši fantastiska grāmata - autore ar it kā vienkāršiem un ikdienišķiem vārdiem ir spējusi radīt tādu netverami noslēpumainu noskaņojumu, un galveno varoņu attiecību samezglojumi ir nepārspējami. Grāmata ļoti rosina pārdomas.

"100 vientulības gadi" - pirmā grāmata, ko šogad izlasīju. Es pat īsti nevaru to aprakstīt - aptuveni grāmatas vidū man kļuva gandrīz vai pretīgi un es gribēju beigt lasīt, taču to tā arī neizdarīju. Pēc tam vēl ilgi pieķēru sevi cenšoties saskatīt līdzcilvēkos šīs grāmatas varoņu īpašības.
Viesis_Gunta_*
Mjaa,Dzeina...
Labvakar,Lasiitaaj!
Dzeinu Eiru pirmo reiz lasiiju astondesmito saakumaa.Tad es tiku iespaidojusies no pie mums populaaraas filmas,kuraa speeleeja skaistulis Torntons.Ak,shii romantika-tas ir viniigais patiesais dzinulis,kas muus pietur pie shiis Pasaules,bez taas/vismaz man/ zustu visas kraasas,smarzas,skanjas,pat garshas...
Dzeina-mazliet sentimentaala,muusu gadsimta skatiijumaa,panaiva,bet pavisam ne aprobezota Jaunava.
Ko tur daudz par vinu teikt-sava laika cieniigs romaans,ko gan neteiktu par turpinaajumu"Miss Rocestere".
"Simts vietuliibas gadi",protams,ir pavisam kaut kas cits,bet tas jau ir Markess.Vina graamatu Nestundaa" vispaar nevareeju izlasiit.Runaajot par "Simts gadiem...",laikam gan prieks manis taa naaca laikaa un to pieveicu paaris dienaas-taa manii izkusa kaa sniegs tuksnesii,es to dzeeru kaa labu viinu ar izcilu peecgarshu-bez iipashas piepuules un bez kaadas nepiecieshamiibas to analizeet.Es to pieneemu kaa labas kvalitaates produktu/skan loti pragmaatiski,atvainojiet!/,bet romaans ir uzrakstiits arkaaritiigi piesaatinaataa,emocionaali piesaatinaataa tonalitaatee un tomeer -nepaarsaatinaats.Iesaku to izlasiit cilveekiem,kam patiik eksotika,kuri speej IEIET situaacijaa,neveerojot to no malas.
Naakamaa graamata,kurai buutu jaabuut lasiitai manaa skatiijumaa ir "Doriaana Greja giimetne".Lasot sho graamatu man i sajuusminaaja valoda,kaadaa taa ir uzrakstiita.Ak,shis Vailds!
Tas pagaidaam viss.Ar cienu,Gunta.
P.S.Paldies par shaadu iespeeju izteikties.Varbuut,ka neviens mani nemaz neizlasiis,un,tomeer,paldies par iespeeju izteikties.

shocked mouse
aha,Džeinu Eiru emsu lasījusi pirms kādiem diviem vai trīs gadiem. jauki. patika..tikai atceros ka kādas divas nodaļas izlaidu kur viņa bija kautkādā pilsetā un kur kautkāds cits vīrietis gribēja viņu precēt(mācītājs vai kas tamlīdzīgs..vnk precīzi neatceros..)
vispār jau patika. Konsuelu neemsu lasījusi,pēdējā laikā patīk lasīt kautko vieglāku,pozitīvāku. (nesen pārlasīju V. Pūku.)
SilverDove
Izlasīju Džeinu Eiru un secināju, ka neviena cita grāmata man nav tā patikusi. Tik burvīgu grāmatu es nebiju lasījusi! smile.gif Stāsts par Džeinas un mistera Ročestera mīlestību ir vienkārši ideāls! Noskatījos arī 2006. gadā uzņemto filmu, arī tā ļoti patika, lai gan daudzi gabali no grāmatas iztrūka.
Grāmatu ņēmu bibliotēkā, jo manējā ir pazudusi. sad.gif Vai kāds nezina vai ir iespējams "Džeinu Eiru'' nopirkt kādā grāmatnīcā? ļoti gribētos, lai stāv mājās un varu pārlasīt. grin.gif
P.S. Par ko ir ''Konsuela''? Mājās ir, varētu palasīt.
Eriette
Filmu esmu redzējusi, bet filma man... nu, tā. ;|
Grāmata ir laba, mhm. Daudz aprakstu, varbūt nedaudz par daudz, bet man ļoti patika.
Džeinas un Ročestera sarunas nudien bija prieks lasīt.
Labi, jā. ^___^
Cecilia
neesmu lasījusi, bet filmu, kaut kādu pavecu variantu, gan esmu lasījusi. visas tās kaislības, nodevības. drusku atgādināja ''Kalnu aukas'', arī viena no Bronti māsām. arī ļoti spēcīgas emocijas, jauki vietu un personu apraksti. iesaku to izlasīt. bet man patika beigas. ka pēc visām sāpēm bija vismaz divi laimīgi cilvēki.
branvels
Nav ne vainas, ja visi tā saka.
Skumji tas, ka Šarlotes darbs visos laikos ir aizēnojis abu jaunāko māsu stāstus. Īpaši jau nu Emīlijas Brontē "Kalnu aukas". Drāma, traģēdija, romāns un mistika. Viss vienā. Iesaku izlasīt. Un pēc tam noskatīties 1992.gada filmu (ar Finnesu galvenā lomā).
Flightless Bird
Burvīga grāmata. Man tā tika lasīta priekšā, kad pati vēl tā īsti nemācēju lasīt un jau tad aizķēra.
Un patīk vēljoprojām. Varu šo grāmatu lasīt vēl un vēl, neapnīk happy.gif

Filmas, cik viņas esmu redzējusi, bija vājas. Un par turpinājumiem runājot - ja tos raksta cits autors, tas vairs nav tas silent.gif
Zilais spārns
Džeina Eira ir viena no manām mīļākajām grāmatām. Bet filmas, kas bija uzņemtas pēc grāmatas jāsaka galīgi garām. Vai varbūt vienkārši nav patrāpījusies laba filmas versija. happy.gif
Malduguns
Grāmata man šķita laba, filmas redzēju, kad vēl biju pavisam maza un atceros tikai epizodiskus fragmentus, kad sadūra Meisonu vai metenēm grieza nost matus, kad viņas vēl bija tajā internātskolā.
Apbrīnoju Bronte izteiksmes mākslu un viņas spēju uzburt tādu stāstu.
Patiesībā, šāda tipa stāstus nelasu un mani tie nepiesaista, bet ar šo kaut kā mazliet savādāk sanāca.
Klementīne Kraukļanaga
Izlasīju "Džeinu Eiru". Protams, aizrāva, protams, iemīlēju šo grāmatu, sameklēju arī filmu. Pēc atsauksmēm spriežu, ka turpinājumus pat nemeklēšu. Grāmata, kā jau teicu, bija super, filmu lejuplādēju datorā un noskatījos( 2006 gada). Teikšu godīgi - nenožēloju Lai arī Džeinu un Edvardu abus biju iedomājusies citādākus, tas man bija vienalga, jo galvenais bija tas kā Rūta un Tobijs tēloja; un tas bija baudāmi. happy.gif Nezinu, kāpēc bieži filmu veidotājiem ir tieksme vīriešu lomu atveidotājus atrast glītus, fiziski pievilcīgus, pat ja ir pamata literārais darbs, uz ko tas bāzējas, un tur ir minēts pretējais. Tai pat laikā sieviešu atveidotājas bez kavēšanās atrod atbilstošākas. Labi, tas tā. Bet gan filma, gan grāmata abas patika. Grāmata, protams, vairāk, ja labi aizdomājas. Klasika! smile.gif)
~Vanesa~
Elpu aizrāvusi noskatījos Sūzenas Vaitas divtūkstoš sestā gada veidoto miniseriālu ar Rūtu Vilsoni un Tobiju Stīvenu galvenajā lomā. Ļoti patika! Arī vizuāli baudāms darbs. Pēc šī seriāla noskatīšanās iedvesmojos izlasīt grāmatu. Paņēmu no bibliotēkas angļu valodā. Taču bija sajūta, ka tajā kaut kā būtiska trūkst. Varbūt tā neliktos, ja redzētais miniseriāls neliktos tik perfekts un ideāls. Neizlasīju līdz galam. Tā arī paliku izlasījusi kādas pirmās trīsdesmit vai divdesmit lapaspuses un noliku grāmatu malā. Seriālu skatos atkal no jauna.
Liesma narnia HP
Kaut kad nesen izlasīju Dž. Eiru, bet tikai māsas iespaidu dēļ- tie mani arī ierosināja lasīt. Ļoti emocionāla grāmata. Brīžiem pat uznāca raudiens jūtot līdzi grāmatas varoņiem. crying.gif Filmai redzēju tikai pašu sākumu- tālāk nepaspēju noskatīties un diez vai arī noskatīšos, jo brīžiem grāmata šķita diezgan drūma- nezinu vai spētu turpinājumu noskatīties. nezina.gif
Sarlote....
Ai grāmata tiešām laba. smile.gif Man ļoti patika. Manā grāmatu topā noteikti pirmajā pieciniekā. Tagad jau vairākas reizes esmu pārlasījusi, bet tikai mīļākās vietas. rolleyes_a.gif Tikai kur Džeina Tornfīldā ir un pašas beigas!
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.