Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Simbols
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris > Noslēpumaini fakti
Antons Ego
Nezināju kur šito pavedienu likt, tāpēc izdomāju, ka te. Apskatieties šos trīs attēlus (pirmie divi ir no filams Debesu Valstība, trešais no Sakāves):







Visās trijās ir kopīgs viens elements (par pirmajām divām tas vēl būtu skaidrs, viena filma, bet trešajā...)
Tas ir simbols, kas redzams uz Orlando Blūma formastērpa, uz karogiem, un, ja labi ieskatās, arī uz mazo hitlerēnu ordeņiem. Bija slinkums meklēt vēl avotus, bet pēdējā laikā tas mani teju vajā... Uz visādiem krekliem uttutjp.

Abas šīs filmas ir vēsturiskas, tāpēc būtu jādomā, ka arī attēlotie simboli ir autentiski. Bet laikam jau nē.
Es gribēju zināt (jo noteikti jau kāds zinātājs šeit ir) ko viņi nozīmē pa īstam...
miau
Tas laikam bija krustnešu simbols
Roviela
Tas izskatās vislīdzīgāk tai krusta formai, ko sauc par joanītu jeb Maltas krustu. Līdzīgu lietoja Maltas ordenis (Joaniešu jeb pilnā nosaukumā Jeruzalemes Sv. Jāņa bruņinieku hospitāliešu ordenis).

Nozīme - tāda pati kā citiem krustiem. Par to var izlasīt jebkurā enciklopēdijā, piemēram, "Mitoloģijas enciklopēdijā" vai nupat iznākošajā "Latvijas enciklopēdijā". Par Maltas ordeni īsas ziņas atrodamas "Ideju vārdnīcā".
Hikari
Tā tiešām ir krusta forma, un krusts simbolizēja krustnešu karagājienus...savādi, ka arī mazajiem hitlerēnbiem ir tāds kruusts, bet hitlers jau arī latviešu mitoloģijas simbolu izmantija... whistling.gif
Namejs
CITĀTS
bet hitlers jau arī latviešu mitoloģijas simbolu izmantija...

Ja tu to domāji par svastiku, tad zini ka tas ir ļoooti izplatīts simbols.
Shadowstalker
Ne gluži mūsu simbolu.

Latviešu svastika pārsvarā bija šāda:


Nacistu:


Bet arī latvieši izmantoja to pretēji vērsto.

Pie tam es reiz dzirdēju kautkādu murgu, ka tas labais krusts ripo pakaļ Saulei, bet "sliktais" - prom. Un tāpēc sliktais Ādolfs to izvēlējies sev.
aFēra
CITĀTS(Shadowstalker @ 29.05.2005 12:24)
Pie tam es reiz dzirdēju kautkādu murgu, ka tas labais krusts ripo pakaļ Saulei, bet "sliktais" - prom. Un tāpēc sliktais Ādolfs to izvēlējies sev.
*


Ak, jel, Ādolf, no"necilās"latviešu tautiņas ņēmis. Kur nu tagad liksies? [vispār viņam vairs nav,kur likties, viņu jau ir ielikuši zārkā]
Fijusska
Vai tad tas krusts nav tapec, ka viņi saucas krustneši? huh.gif nu , ok, bet taja filma tak viņi bija krustneši.
...sad angel...
Piekrītu, ļoti izplatīts simbols. Neesmu pārliecināta vai latvieši savu `svastiku` tā arī sauc, bet uz doto momentu neatceros. Esmu kaut kur dzirdējusi, ka dēļ tā, ka mumsīm arī šitais līdzīgais ir folklorā un tā, Padomju Krievija pastiprināti varēja propagandēt, ka latvji ir baigie fašisti.

Un Hitlerpuika no kaut kā aizņēmās svastiku šitik savtīgos nolūkos.
utiks
mazo hitlerēnu krūtis rotā dzelzs krusti, ko pasniedz par varonību kaujā.

un ar Maltas krustu tam ir tikai vizuāla līdzība, cik zinu, cita sakara nav
berserks
CITĀTS(Namejs @ 29.05.2005 12:04) [snapback]424706[/snapback]

Ja tu to domāji par svastiku, tad zini ka tas ir ļoooti izplatīts simbols.


Tieši tā smile.gif Kaut vai pameklējot ar googles tanti - Indija, Japāna, Koreja, Irāna ... īsāk visa Āzija, Eiropa un protams arī pie indiāņiem Amerikā. Par Āfriku itkā neatradu ...
lightness_flame
CITĀTS(...sad angel... @ 29.03.2006 17:49) [snapback]596725[/snapback]

Piekrītu, ļoti izplatīts simbols. Neesmu pārliecināta vai latvieši savu `svastiku` tā arī sauc, bet uz doto momentu neatceros. Esmu kaut kur dzirdējusi, ka dēļ tā, ka mumsīm arī šitais līdzīgais ir folklorā un tā, Padomju Krievija pastiprināti varēja propagandēt, ka latvji ir baigie fašisti.

Un Hitlerpuika no kaut kā aizņēmās svastiku šitik savtīgos nolūkos.


Daudz negatīvu emociju Ugunskrusts izsauc cilvēkos, atceroties, ka tas bija fašistiskās Vācijas simbols. Bet tas varēja kļūt par padomju simbolu. Krievijas pirmskristietības kultūrā Ugunskrusts bija ļoti izplatīts, bet Pilsoņu kara laikā tas tika attēlots uz pirmajām naudas zīmēm, bija arī uz Dienvid-Austrumu armijas karavīru piedurkņu uzšuvēm un karodziņiem. Tikai 1923 .gadā šo seno simbolu L.Trockis nomainīja pret sarkano zvaigzni. Vācijā interesi par ugunskrustu vispirms izrādīja Teitoņu ordeņa filiāle - sabiedrība “Thule” 20-to gadu sākumā. Pēc tam, kad Trockis Ugunskrustu nomainīja pret zvaigzni, Hitlers nacistu kongresā piedāvāja partijas sarkanā karoga projektu ar melnu ugunskrustu baltā aplī centrā. Zīme nav vainīga, ka to nelietīgi valkā.


bet, runājot par tiem krustiem attēlos, es domāju, ka tiem ir pat ļoti liela saistība ar Maltas krustu..bet vairāk info par Maltas krustu un tā nozīmi var iegūt šeit

wink.gif

Edzinsh
CITĀTS(Shadowstalker @ 29.05.2005 12:24) [snapback]424716[/snapback]
Ne gluži mūsu simbolu.
Bet arī latvieši izmantoja to pretēji vērsto.
Pie tam es reiz dzirdēju kautkādu murgu, ka tas labais krusts ripo pakaļ Saulei, bet "sliktais" - prom. Un tāpēc sliktais Ādolfs to izvēlējies sev.
Tas tiešām ir, kā jau tu teici, murgs. Labākie zīmju zinātāji šo teoriju ir noraidījuši.

Par zīmju izmantošanu pilnībā piekrītu lightness_flame.

Domājams, ka Hitlera patiesie iemesli šī krusta izmantošanā tā arī paliks nezināmi. Iespējams, ka tas varētu būt saistīts ar faktu, ka arī citām tautu folklorā lietota šāda zīme, tādējādi Hitlers to izmantojis arī neslvas celšanai un šo tautu lojalitātes fiktīvai pierādīšanai - līdzīgi kā pievienodams 'SS' latviešu leģionāru vienību nosaukumiem - latviešu kareivji īstenībā nepildīja ar šiem pašiem burtiem apzīmēto vācu vienību funkcijas kā ebreju nogalināšana u.c. - tomēr tagad redzam, ka Hitlers daļēji savu panācis -ar nodomu vai bez, bet izrādās, ka ir cilvēki, kam ir visnotaļ izdevīgi uzskatīt, ka arī latviešu leģionu vienības veica vācu SS vienību funkcijas. Vēsture ir tik interpretējama... un sagrozāma. [Piedodiet, ka novirzījos no tēmas. tongue.gif]

Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!