Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: "Vārds" - ne jau cilvēka
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris
Ného
CITĀTS
...
-Vārdi? Tie izgaist kā dūmi no aizpērnā ugunskura.
-Nē, Andi. Vārds ir stiprāks par koku, par akmeni... par tevi pašu.
-Par mani pašu?
-Jā. Koks sapūst, akmens sabirst, tava miesa pārvēršastrūdos, bet vārds, reiz pasacīts, paliek. Tā ir tava bulta, Andi, kas pāršķeļ laiku!
        /Kuršu vikingi/

Šis citāts ir tā atbalss kalnos, kas manā prātā izsauca domu lavīnu.
ES iedomājos, kas ir vārds....izteiksmes līdzeklis....utt. Tas ir tā kā domātu vairums mūsdienu cilvēku.
Bet ja tā labi padomā vai tad tā nav kā saka Otrs runātājs citātā, ka vārds ir stiprāks par koku, akmeni, miesu un ceļo laikā, piemēram, teiciens Skaldi un valdi, ko teica Cēzars, ir izdzīvojuši, bet pats Cēzars un citas viņa laika romiešu celtnes, piem, Kolizejs-kaut arī vēl stāv, bet gandrīz sabrucis, bet kā ar teicienu - kāds viņš iesakumā bija , tāds tagad un vienmēr mūžīgi mūžos paliks grin.gif .
Vēl es tā padomāju, ka vārds nav tikai vien izteiksmes līdzeklis, bet arī ierocis, dziednieks utt. Ar vārdu var ievainot, nogalināt, dziedēt, smīļot, sanaidot, apvainot, sniegt dažādu palīdzību utt. ...........
tālāk gan es vairāk nevaru atcerēties ar savu "cauro galvu", bet zinu, ka biju vairāk pārdomājis šo tēmu, bet nepierakstīju to, ko "izsmadzeņoju", jo gadījas būt neparastos apstākļos. Vārbūt vēlāk atcerēšos, bet domāju, ka iesākumam pietiks
Ko paši sakāt??
raira
Nju mums agraak audzinaataaja visu laiku atkaartoja, ka vaardiem ir milziigs speeks! Laikam taa jau arii ir. Ja es piemeeram pasaku ka kaadu ieniistu tad tas ir pasaciits un tad jau arii ieniist! (Neveiksmiigs piemeers, bet tomeer). Ar to es domaaju ka katrs pasaciitais vaards agraak vai veelaak tev atnaaks atpakal. Ja tu buusi teicis ko labu tad labs atnaaks atpakal, bet ja sliktu-slikts vien naaks!
Dinaer
nejau velti saka ka spalva asaaka par zobenu, vaardi un domas nezin kapeec ir taas kas paliek vis ilgak, glabaajaas atminjaas. vardi ir speeciigi un var buut pat izniicinoshi, bet nejau visu kas ir un existee, vai ko nees juutam ir iespeejasm ieteerp vardos.
resektiivi ari vaardiem ir savas iespeeju robezas.

principa tev piekriitu Nero, bet ar vaardiem ir jaabuut uzmaniigam un gudram, jo pateik vaardu parasti ir loti viegli - taa ir skanja, bet shii viena skanja var daudz ko maniit.

zinu ka gribeeju veel ko teikt, bet varbuut veelaak (ja jau aizmirsu tad nebija tik noziimiigi)
Ného
ne vienmēr, ja ko aizmirstam, tas ir nesvarīgi
~Vanesa~
Vārdi ir grāmatzīmes emocijām, notikumiem. Skaņas, zīmes, burti. Tie paildzina un paātrina noteiktu emociju pārmaiņu uz citām. Vārdi ir izzūdoši, bet ne visi. Vārdi [tāpat kā grāmatzīmes mēdz izkrist no grāmatām] mēdz "izkrist" no prāta.
Idril
Vārdi ir spēcīgi, taču vēl spēcīgāki ir vārdi, kas izteikti ar domu, ar vēlmi. Vārdi sastāv no skaņām, kuras mēs esam salikuši kopā, lai ko izteiktu, ar vēlmi ko izteikt. Vārdi var pārmainīt lietu gaitu, vārdi var mainīt tagadni, nākotni un vēsturi, ar vārdu palīdzību tika radīti, datori, televizori, lidmašīnas.. Visma pamatā ir vārds, vārds, kurš nepazūd. Paliek ikviena, pat visparastākā cilvēka izteikts sveiciens, tas paliek kādam atmiņā un lai arī izskanējis pirms neskaitāmiem gadu tūkstošiem, tas apklusis ir kaut kur tepat, jo to nu mēs lietojam ikdienā, jo atceroties šo vārdu mēs atceramies pagātni, kuru varbūt neaptveram. Mēs spējam daudz vairāk nekā aptveram un vārdam ir lielāka nozīme nekā domājam.
Ar vārdu var mierināt, dziedināt, priecāties, skumt, radīt un vēl daudz ko citu.. Jo visam pamatā ir vārds bez vārda mēs nespētu paust sevi, savus atklājumus..
DEaDnokS*
par to es arii esmu domaajis!! jo eegiptiesu senie raksti tak arii ir saglabaajusies!! visu var izniicinaat un nogalinaat - tikai ne vaardu!!

Bet gribeeju teikt ka tajaa graamataa ir arii labaakas lietas(man liekas) !! tur var atrast arii dziljaakas domas!!
Ledene
Tieši tādu pavedienu es biju taisījusies uzcepināt smile.gif.

Vārdam, bez šaubām, ir liels spēks. Ne jau tikai tādēļ, ka ar to var iepriecināt, vai aizvainot. Es uzskatu, ka vārdi, sevišķi, ja izteikti ar lielu ticību tiem, spēj piepildīties. Ir tā gadījies..

Bet vislielākā nozīme ir tam, kāda ir intonācija un runātāja attieksme. Lamu vārdi tad var izklausīties kā mīļvārdiņi un otrādāk.
Adriana
Jā, manuprāt, vārdam piemīt spēks. Tāpat kā amuletam vai talismanam. Tikai tik liels, cik paša iedomu pasaule tam piešķir. Par izteiktu draudu var pasmieties un nodomāt "muļķis tu tāds!", bet var arī uztvert nopietni un gandēt sev nervus..
Tāpēc vēlētos piekrist Žanetei, ka vārdu spēkam ir savas robežas. Jo ir takš arī "tikai vārds" un "tukšs solījums", droši vien tādēļ "vārdus apstiprina ar darbiem".
Vārds drīzāk ir apzīmējums sajūtai, priekšmetam, darbībai; un ne jau apzīmējums vai izteiksmes veids ir nemirstīgs un paliekošs, bet gan doma... Cēzara "Skaldi un valdi" ir dzīvs, jo arī tagad ir trakie un vājprātīgie, kuriem šīs domas ir tuvas wink.gif

Mjām, mans viedoklītis rolleyes_a.gif
Seila
Vārdi...Kas gan ir vārdi?
1. vārdi ir zobens kurš griež ne sliktāk par jeb kuru asmeni. Vārds kurš ir izteikts atpakaļ vairs nav paņemams līdz ar to sāpes viņš rada nereālas. Ja zobena cirtiens cilvēku nogalina. Tad vārda cirtiens liek noasiņot un neļauj nomirt. Ja nu vienīgi cilvēks pēc vārda izteikta pats nemklē, kapu, kas starp citu var notikt.
2. Vārds ir maģisks. Tas ir kā amulets kurš var pasargāt un kurš var tieši otrādi iznīcināt. Kaut vai viss elementārākais "Lai dievs tevi svētī" var atnest laimi un "Kaut velns tevi parautu" spēj pazudināt cilvēku. Vienīgi dažiem cilvēkiem tas klāt nepiesienas, bet daži pēc šādiem vārdiem var iegūt visu vai arī zaudēt visu.
3. Vārds ir tas ko cilvēkam nevar atņemt. Tā ir cilvēka brīvība. Ja cilvēks nespētu izteikties ar vārdiem vai skaņā, vai kaut vai žestiem, kas arī skan kā vārds viņš būtu pazudis vientulībā,
4. Cilvēka vārds. Cilvēka vārds bieži vien nosaka cilvēka nākotni un to kāda būs viņa dzīve...'
Priekš manis vārds tas ir spēks. Spēks kurš spēj atdzīvināt un pazudināt...
scell_x
Ar tiem vaardiem ir kaa ir, nekad nezini, ko tev pateiks un kotu atteiksi pretii. Visiem iesaku vairaak klausiities, neka runaat, jo citreiz pasaki kaut ko ne taa un var sanaakt riktiigas ziepes (paarbaudiits). whistling.gif
Feny
es to pieredzejusi pateikusi ka vienistu un sanem atpakal 10 reizes vairak sad.gif
Ika
Kā teica viena mana kolēģe: " ja mani pietiekami ilgi sauks par cūku, es sākšu rukšķēt."
Vardam ir tik liels spēks, ka uz jautājumu "kā klājas", vienmēr vagad atbildēt "labāk kā jebkad", pat ja tobrīd tā neliekas; pat ja makā ir pēdējie santīmi, nedrīkst teikt, ka naudas nav, utt, utt.... ikdienas vārdu maģija.
Viesis
jā, vārds ir lieta ar kura nevar tā vienkārši mētāties...un katram vārdam ko tu pasaki ir jabūt ar tavu saprātu nevis tikai tukšiem vārdiem tas ir pats ļaunākais.. unsure_a.gif
mums vārdi ir ļoti svarīgi tikai mēs par to neaizdomājamies...jo tā ir lieta ar kuru sazināmies.. tongue.gif
berserks
Vārds -> skaņa -> vibrācija -> enerģija -> spēks
Vārds=spēks silent.gif
Hikari
Vārdi ir pārāk spēcīgs ierocis. Taisnība tiem, kas saka- asāks par zobenu. Visspēcīgākie ir tie vārdi, kuri ir pareizie. Tāpēc man jau bērnībā piekodināja- nekad nevienam nenovēli vārdiski neko sliktu. Ja vārdiksi vēl nolād, tad tas iedarbojas jo īpaši spēcīgi. Protams, vārdiem ir gan tumsā, gan gaišā puse. Tie mierina, dziedina dvēseli, ja pagadījušies īstajā laikā izsacīti no īstā cilvēka. Vārdos ir spēks, to nu es atzīstu, man liekas, ka to nav iespējams noliegt. Vārdi ir kas īpašs, jo to, ko izsacījis, atpakaļ vairs nepaņemsi...
Deepeyed
man domaat, ka vaards ir krietni speeciigaaks tapee, ka nav materiaals.. materiaalas lietas kljuust vecas un ar laiku paarveershas putekljos.. vaardi paliek praataa..
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.