Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Templieši
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris > Noslēpumaini fakti
Burunduks
Hm.....Mani nomoka jautājums ir bijuši Templieši ļauni, pielūguši Sidonas galvaskausu un Bafometu? Vai arī bijuši uzticiīgi un tikuši apmeloti, jo vienkārši prasmīgi rīkojās ar naudu un tas Francijas karalim un pāvestam nepatikai. Vai viņi savu spēkus smēlušies no "Sangraal"( tulkojumā svētā grāla dokumenti) kā tas ir aprakstīts grāmatās "Da Vinci Code" un "Hooly Blood, Hooly Graal"? Un vai tiešām viņi visi ir miruši, bet varbūt daži izbēguši ar "Sangraal" dokumentiem, kuros aprakstīts ka Jēzum Kristum esot bijusi meita kuras pēcteči ir slavenā Merovingu* dzimta, un dzīvo vēl šodien? Kāds ir jūsu viedoklis vai informācija par Templiešiem?


*-Francijas valdnieku dinastija kas valdija Francijā teju vai 3 gadsimtus.

Ļoti atvainojos ja kāda manis pasniegtā informācija ir bijusi kļūdaina.



Eu kas jums grūti nobalsot? Ja vismaz nelat tad vismaz lūdzu nobalsojiet par variantu "Da man vienalga" vai kas ir Templieši. Jau iepriekš paldies, Jūsu Burunduks.
Tok'ra
Da Vinči kods un "Holy Blood, Holy Grail" noteikti nebūtu tās īstās grāmatas, pēc kurām varētu spriest par templiešiem. Pirmā ir DAIĻLITERATŪRA!!!! un otrā arī nav īpaši labāka. Tikpat labi vari savu research balstīt uz filmas National Treasure idejām.

Kas īsti bija bafomets, nav skaidrs, iespējams šitais raksts dos vairāk skaidrības
CITĀTS
Theories on the etymology of the Baphomet are many. To some it is believed to be a corruption of the Moslem prophet "Mahomet" or in English Mohammed. The Templars fought along side Moslem Assassins during their time and it is held that they may have adopted Islamic beliefs. This doesn't really hold water to anyone familiar with Islam as the religion forbids all forms of idolatry.
Another train of thought is that Baphomet is really a joining of two Greek words meaning absorption into wisdom. In either case the fact remains that the Templars were accused of practicing their initiations and rituals in front of a large idol of the demon Baphomet.
How did this belief come to be? Since King Philip of France sought to own the vast Templar wealth, he along with his puppet Pope Clement V had the Templars captured and tortured. During these tortures they made many confessions, among these, the disclosure that they had worshipped an idol said to be the Baphomet. Were these claims true? Perhaps we'll never know. Jacques de Molay, who had earlier confessed his and the Templars guilt slowly burned at the stake insisting the order was innocent of all but one offence, that of allowing torture to cause them to lie and confess untruths.

No http://www.templarhistory.com/baphomet.html

Par pašu Zālamana Tempļa nabadzīgo bruņinieku ordeni vari vairāk palasīt Wikipēdijā http://en.wikipedia.org/wiki/Templars

Starp citu, templiešu idejas nav mirušas, mūsdienu Brīvmūrniecība (īpaši York Rite) zināmā mērā var pretendēt uz Templiešu pēcteču statusu.

Jā, un mana izvēle ir "Nē, viņi tika apmeloti?"
Burunduks
Es nebalstu savu reserch uz tām abām grāmatām, jotās abas ir IZDOMĀJUMI, bet gan balstu uz faktiem kurus tolaik piedāvāja Franču karaļnams. Bet viņu un pāvesta apsūdzības ir tik neticamas ka mati ceļas stāvus. Apsūdzība pa Sidonas galvaskausu ir tikpat neticama kā leģenda par tās rašanos. Berfomēds vai citā litaratūrā minētais Bafomēds bija radība ar kazas gakva un kājas, bet jaunas, raženas sievietes augums un rokas.

Es arī nobalsoju pa Nē viņi nav vainīgi, bet ir fakti kas runā pa labu abām teorijām, proti bija labie vai bija sliktie.
Tok'ra
Domājams, ka tu runā par šo Baphometu (attēlā) http://en.wikipedia.org/wiki/Baphomet

ja tā, tad to izdomāja Eliphas Lévi. Vairāk par šo rakstnieku te http://en.wikipedia.org/wiki/Eliphas_Levi

tādējādi skaidri redzams, ka baphomets templiešu laikos nebija tas pats baphomets, kas 19. gadsimtā un arī mūsdienu sātanismā, kur baphometu attēlo šādi http://www.geocities.com/Athens/Parthenon/...met.html?200526

Par to galvaskausu arī interesantu info. atradu
CITĀTS
This tale can be traced back to a twelfth century author named Walter Mapp, although the story at this time is not connected with the Templar Knights. However, at the time of their trials 1307-1314 it was well woven into the Templar legend. In fact it was called upon during the actual trials of the Templars.

No http://www.truthseekersnetwork.com/article...040929195223791

Tādējādi, uzskatu, ka esmu veiksmīgi atspēkojis apmelojumus pret Templiešiem.
Mattiass
Arii manupraat vini tikushi apmeloti. Ja labi atceros, vini bijushi pietiekami ietekmiigi un bagaati, lai aizdot naudu loti augstaam figuuraam, un vinus izniicinaat aciimredzot shkita vieglaak nekaa atmaksaat paraadus.
altonis
S piekrītu Mattiassam. Proti, templieši tika apmeloti (tā arī nobalsoju)...Filips Skaistais ar savu iesēdināto pāvestu Klementu viņus noraka, manuprāt, parādu dēļ.
Hmm, par to labs vai ļauns...tajos laikos tas droši vien tika uzskatīts par ļaunu (Bafometa, vai kā nu to sauktu pielūgšana), tikai nezinu, vai templiešu darbības bija "ļaunas"...
Simple Girl
kas ir templieshi? :blink: kads Baphomets? es neko nesaprotu... izklausas ka jus tur par kadu gramatu runajat, bet zinu ka taa nav... tad par ko iet iisti runa huh.gif luudzu izkaidrojiet.......
aa pag pag te iet runa par ee par to sektu Priorija vai ka?
man taa gramata aizmirsuies, ludzu atsvaidziniet manu atminju...
Roviela
CITĀTS(gride @ 29.03.2005 13:40)
kas ir templieshi? :blink: kads Baphomets? es neko nesaprotu... izklausas ka jus tur par kadu gramatu runajat, bet zinu ka taa nav... tad par ko iet iisti runa huh.gif luudzu izkaidrojiet.......
aa pag pag te iet runa par ee par to sektu Priorija vai ka?
man taa gramata aizmirsuies, ludzu atsvaidziniet manu atminju...
*

Nekas tamlīdzīgs.

Runa ir par Templiešu bruņinieku militāro ordeni, dibinātu, lai apsargātu svētceļniekus Jeruzalemē, kas pastāvēja no 1118. gada līdz 1307. gadam, kad pēc karaļa Filipa pavēles viņi tika iznīcināti, apvainojot visādās izdomātās ļaundarībās.
Sīkāk var lasīt, piemēram te:
http://www.thornr.demon.co.uk/kchrist/templars.html
Vispār, netā var daudz par viņiem atrast, ja nav slinks pameklēt. tongue.gif
Shadowstalker
CITĀTS(Eviane @ 29.03.2005 08:54)
Skat, skat, pēc šīs aptaujas var redzēt cilvēku neizglītotību, skat cik daudzi(procentuāli) nezin, kas ir rtemplieši! nu es tā īsti nevaru spriest, domas dalās, ir viņi bijuši vai nav bijuši ļauni, jāpadomā. getlost.gif
Tavs raksts arī par tavu izglītotību īpaši neliecināja.
Tok'ra
Vispār jau, kad es vēl gāju skolā, viņi nedaudz tika pieminēti gan pamatskolas, gan arī vidusskolas vēstures kursā. Kas guļ skolā, tas, protams, neko nekad nav dzirdējis.
Burunduks
Skolā es neguļu(nu it kā whistling.gif ), bet tikuntā nēsu manījis ka spriestu par templiešiem. Varbūt pie tiem ķersies vidusskolā taču līdzšim skolā nā ni.
Kedriks
Ai nu smieklīgi kā kaukādu debīlu grāmatu un filmu iespaidā visi metas baigi fanot par kaukādu vienu šauru lietu. Un tā līdz nākamajai. Tipiska mode, ko diktē mārketings un stulbie ļautiņi kā avis skrien ļauno kapitālistu pavadā.

Labi, ja kādam tas rosina interesi ko pētīt plašāk, bet nu tagad tā ažiotāža ar templiešiem ir vnk smieklīga.

Mans vērtējums ir tāds, ka šī ordeņa izlikvidēšanas patiesos iemeslus mēs diez vai uzzināsim, bet IMO tie noteikti ir saistīti ar tā ekonomisko varenību savā laikā, jo viņi krusta karu laikā turēja savās rokās daudzus tirdznieciskos u.c. sakaru pavedienus Vidusjūras baseinā un R-Eiropā, kas protams nevarēja patikt baznīcai.

Pārējais jau ir sekas.
Dinaer
neatceros tieshi kas taa bija par graamatu, bet tur vinji nemaz tik pozitiivi netika paraadiiti un arii iz vceeestures stundaam atceros ka viss templieshu gods, bija diezgan nu es tiektu apshaubaams.
liidziigi kaa citi ordenji krusta karu laikaa vinji ari bija par ticiibu un citaam sveetaam, bazniicai tiikamaam lietaam ,bet veelaak, jau pazuud visi tikumi un likumi, bet paliek klaja mantkaariiba.

un nav viduslaikos atrodamas zelta dveeseles tikai unv ieniigi ar ceeliem meerkiem
..::Kael::..
Domāju, ka viņi tika nepamatoti apvainoti savas bagātības dēļ!
Skaidrs, ka to laiku noziedzīgajai baznīcai, izdzirdot, ka viņu pašu karotāji ieguvuši daudz zelta un pēc tam nozuduši, lai tos noglabātu un izveidotu slepenu ordeni noslēpumu noslēpšanai un atrastās bagātības apstrīdēšanai, izdevīgi bija, lai bagātības atrastos viņu rokās, tāpat kā neparastās relikvijas. Vienīgais veids, kā to varēja panākt, ir apstrīdēt pašus templiešus un sadedzinot tos uz sārta. Tiesa baznīcai tas neizdevās, jo visi noslēpumi tika noglabāti tik slepeni, ka pat tagad nav īsti zināms, vai šīs neparastās bagātības ir tikai māns vai apslēpta īstenība! Lūk tā... tongue.gif
Vilku meita
CITĀTS
neatceros tieshi kas taa bija par graamatu, bet tur vinji nemaz tik pozitiivi netika paraadiiti un arii iz vceeestures stundaam atceros ka viss templieshu gods, bija diezgan nu es tiektu apshaubaams.
liidziigi kaa citi ordenji krusta karu laikaa vinji ari bija par ticiibu un citaam sveetaam, bazniicai tiikamaam lietaam ,bet veelaak, jau pazuud visi tikumi un likumi, bet paliek klaja mantkaariiba.

un tu doma ka baznica sutija karot t.i. slepkavot, izvarot un iznicinat kadu svetu merku laba? zelts un darglietas bija patiesais merkis nejau apgaismibas nesana.

vesturisiki kristiga baznica vienmer ir noliegusi un centusies iznicinat to kas neatbilst vinu uzskatiem. kad templiesi sasniedza ieverigu ietekmi uz to laiku pasauli, baznicai vini kluva bistami. tatad vieniga metode ka novakt no cela nevelamu elementu bija apmelosana un slepkaviba itka celu merku laba. ta vinus saka saukt par keceriem un satana pieludzejiem.

jau ieprieks atvainojos par izteicieniem, bet maigaki vardi nav izdomati.
zuzee
tev shis jautaajums radaas...jo....

tu izlasiiji graamatu da vinchi kods laughing.gif ? es tev neieteiktu uz taadiem pamatiem dziivot....un domaat! -.- zinaamu apsveerumu,deel...ka taa ir zinaatniskaa-fantastika!

man laikam dereetu vispirms uzzinaat,kas tie taadi ir....
Burunduks
Es nesāku šo pavedienu, jo izlasīju da Vičī kodu. Es jau sen biju dzirdējis par to saistību ar dēmoniskām parādībām un varonību krusta karos. Tāpēc nolēmu noskaidrot jūsu viedokli. Da Vinčī kods ir tikai autora fantāzijas auglis kas balstīts uz pieņēmumiem.
Fantomass
Par templiešiem man ir priekšstasts no Morisa Driona grāmatām. Riktīgi labie. grin.gif Tā gan ir daiļliteratūra un tur pārsvarā bija par to, ka Francijas karalim nepatika, ka templieši bija tik naudīgi un vareni, tāpēc par tām galvaskausa pielūgšanām nezinu. Bet nu manuprāt viņi nebija ļauni rolleyes_a.gif
Mattiass
CITĀTS(isa @ 25.07.2005 00:35)
un tu doma ka baznica sutija karot t.i. slepkavot, izvarot un iznicinat kadu svetu merku laba? zelts un darglietas bija patiesais merkis nejau apgaismibas nesana.

vesturisiki kristiga baznica vienmer ir noliegusi un centusies iznicinat to kas neatbilst vinu uzskatiem. kad templiesi sasniedza ieverigu ietekmi uz to laiku pasauli, baznicai vini kluva bistami. tatad vieniga metode ka novakt no cela nevelamu elementu bija apmelosana un slepkaviba itka celu merku laba. ta vinus saka saukt par keceriem un satana pieludzejiem.

jau ieprieks atvainojos par izteicieniem, bet maigaki vardi nav izdomati.
*

Nu vau... Tavā izklāstā tas izklausās bezmaz kā korporāciju kari... meele_a.gif kā patiesībā arī ir. Baznīca bija tikai vēl viens varens spēlētājs toreizējā kārtībā, kas, pamatojoties uz prastiem muļķīšiem, izauga varena un bīdīja savu politiku, izmantojot to, ka likums vienmēr bija baznīcas pusē. Savā ziņā monopols. Lai gan, oficiālā versija, protams, kardināli atšķīrās, un vai tam, kurš to skaļi apšaubīja, kuram baznīca palika parādā, vai kurš baznīcai bija atteicis palīdzību.
Un kā reiz templiešiem baznīca palika parācā. Tā kā citādi tas beigties nemaz nevarēja.
Sol Invictus
Viņi bija cilvēki - tas izsaka visu un par šo ordeni noteikti māca viduslaiku vēsturē palasiet savas mācību grāmatas, ja ir aizmirsies.

Man gadījās lasīt vēsturisko romānu, kurā bija apstāstīts, ka templiešus iznīdēja Filips IV nevis baznīca tāpat - ordeņa mestrs cepdamies sārtā esot nolādējis karaļa ģimeni (turklāt lāsts esot devis rezultātus), ja tas atbilst patiesībai tad tas būtu labs iemesls, lai atīstītos leģendas par templiešu spēju burties, sātana pielūgšanu un ````-````-````
Mattiass
Kaut kas tur tieshaam bija. Bet viniem paraadaa bija praktiski visi. Karalus un bazniicu ieskaitot.

Un cik esmu dzirdeejis, mestrs nolaadeeja gan. Un reaali rezultaati tieshaam "Templieshu laastam" esot bijushi. Es gan negalvoju par avotiem... tomeer kaut kas tur bija. Lai, gan, patiesiibaa laasts visticamaakais bija sakritiiba, un viss groziijaas ap naudu.
Ariona
Shaubos, vai vini nu buutu baigi pieluugushi kaut ko ko nevajadzeeja, nu citiem nepatika vinu bagaatiiba, bet uzskatu ka iespeejams vini bija launi kaa cilveeki, taa arii viduslaikos tika pie naudinas, tad jau bija riktiigi jaaizspez un jaakaro...Bet iespeejams manu viedokli vienkaarshi ietekmee Valtera Skota "Aivenho"
Patriote.
par taadiem templieshiem neko vispaar neesmu dzirdeejusi un nekad neko neesmu peetiijusi, bet man saak likties, ka shii teema ir diezgan interesanta un ka mani taa vareetu intereseet un, ka laikam buus kaut kur jaaparakaajas tuvaak huh.gif
Mattiass
Papildinfai — templieši nodarbojās arī ar to, ka eskortēja svētceļniekus (uz Jeruzalemi, ja nemaldos).
Liekas, ka viņim par to pat labi maksāja, bet šito es vairs neatceros labi — sen tas bija, kad pētīju par viņiem. Tomēr pieņemu, ka inetā ir kaudzītēm infas.
Kedriks
CITĀTS(saule @ 10.10.2005 17:11)
Viņi bija cilvēki - tas izsaka visu un par šo ordeni noteikti māca viduslaiku vēsturē palasiet savas mācību grāmatas, ja ir aizmirsies.

Man gadījās lasīt vēsturisko romānu, kurā bija apstāstīts, ka templiešus iznīdēja Filips IV nevis baznīca tāpat - ordeņa mestrs cepdamies sārtā esot nolādējis karaļa ģimeni (turklāt lāsts esot devis rezultātus), ja tas atbilst patiesībai tad tas būtu labs iemesls, lai atīstītos leģendas par templiešu spēju burties, sātana pielūgšanu un ````-````-````
*



Bu! Nobijāties? Eh, šie cilvēki, kam patīk dažādas pasakas sacerēt un uzklausīt! Nez kāpēc viduslaikiem mistika jājauc klāt? Mazāk lasiet visādus murgainus davinči kodus un taml.

Un skolās par to neko nemāca. Vismaz man nemācīja un tagadējās obligātajās mācību grāmatās mana persona neko īpašu par Tempļa ordeni nav piefiksējusi. ermm.gif
Sol Invictus
Da Viči kods ir sū** kvadrātā, lai man piedod cienītāji smile.gif
Tas bija ievērojami sakarīgāks gara darbs kā Brauna briesmīgie murgi par grālu, vismaz beigās bija dots vēsturisko personu saraksts un intriga nebija panākta saskaldot stāstu sīkos gabaliņos

Es nenobijos vienkārši gribēju teikt, ka māņticība, ticība lāstiem un sagadīšanās, ka daļa ''nolādēto'' tiešām atstiepj kājas var radīt visādas baumas un iespējams arī likt pārējim nolādētajiem ticēt lāstam

Viduslaiku vēsture 123 lpp un 209 lpp, tur tiešām nekas īpašs laikam nav ermm.gif
Kedriks
Nu bet kam gan viņi vajadzīgi ja tā padomā? Nekādus globālos procesus ietekmējuši nav, valsts iekārtas mainījuši nav, sociālpolitiskās lietiņas ietekmējuši nav - tā ka prom uz vēstures mēslaini! Tradicionālajā vēstures mācīšanas piegājienā kur skatās politiku, ekonomiku un kultūru, par templiešiem itkā vajadzētu runāt laikam pie kultūras /sic!/, bet to kā zināms vienmēr nez kāpēc runā pašās beigās, ja paliek pāri laiks. ermm.gif
Mattiass
Haa haa ha... nu ja, un galvenokaart templieshus piemin sakaraa ar Sveeto Graalu, kuru dazhaadi mistikji loti miil piemineet...

Da Vinchi kods ir interesanta graamata, starp citu. Kaa dailliteratuura. Taapeec ka autors atmet veesturisko komponenti, taas vietaa ieliekot baumas un diivainas teorijas. Taadeel, saprotams, veesturiskas veertiibas graamatai nav, bet taa vienalga ir interesanta lasaamviela. huh.gif
Sol Invictus
Atvainojos par offtopic, bet tad ja izmanto baumas un dīvainas teorijas nerakta grāmatas sākumā citēju
CITĀTS
Visi romānā minēto mākslas darbu, arhitektūras, dokumentu un slepeno rituālu apraksti atbilst īstenībai
Tāpat ir visai apšaubāma tāda darba kvalitāte un derīgums lasīšanai kurā intriga tiek panākta nepārtraukti pāraujot vienu sižeta līniju ar otru
Mattiass
Nu ja.

Kaut kaa nebiju shaadu fraazi ieveerojis... tomeer notikumi gan neatbilst iisteniibai, un to neviens nenoliedz, ka viduslaikos patieshaam bija kaut kaadi rituaali un diivaini dokumenti, tomeer mees nezinaam ne rituaalu rezultaatus (pareizaak - zinaam, ka taadu nebija), ne arii to, vai cilveeki sarakstiijushi to, ko zinaaja, vai arii to, ko maanjticiibaa bija sadomaajushes. Vai zin, arii raganas uz saarta tolaik dedzinaaja, bet vai taas patieshaam bija raganas...

Kas attiecas uz pavediena tematu, manupraat, templieshi nebija ne launi, ne labi. Vinji vienkaarshi bija. Un, iespeejams, es tolaik pats buutu gribeejis buut templietis. grin.gif
Sol Invictus
Vajadzētu būt apmēram grāmatas 9 lapaspusē - norakstīju precīzi no grāmatas. Kas attiecas uz tiem dīvainajiem dokumentiem - klīst baumas, ka da vinči kods ir uzrakstīts pamatojoties uz 20. gs sacerētu sviestu, kas tika pasniegts kā sens, šis viltojums tika atklāts vēl pirms šīs grāmatas uzrakstīšanas. Vai mums ir pierādījumi, ka templieši kā organizācija nodarbojās ar šādiem slepeniem rituāliem ?
Tu gribētu būt mūks-bruņinieks, doties karā un iespējams tikt spīdzināts ?
Mattiass
Labaak, nekaa zemnieks, jo tos karos biezhi vien apsita pirmos (ja karo viens ar otru, un tavs ienaidnieks ir iesleepies pilii, apbrunjots liidz zobiem, sapraatiigaakais, ko tu vari dariit - uzbrukt vinja neaizsargaatajiem zemniekiem, taa vinju atstaajot bez paartikas, un vienaa veesturiskajaa piemeeraa tos zemniekus nevis nokaava, bet tikai nocirta plaukstas un kaaju peedas). Turklaat zemnieki tolaik bija nozheelojami un nabagi.

Labaak, nekaa vienkaarshi muuks - tupi klosterii, it kaa jaaieveero celibaats, un taa nu tu paliec par vecu, gudru nuugji pedofiilu.

Labaak nekaa vienkaarshi brunjinieks.

Templietim dziivee bija vismaz kaada dazhaadiiba.
Turklaat, iespeejams tikt spiidzinaats. Labaak prast sevi aizstaaveet. Vai prast laiciigi nomirt.
Sol Invictus
Laicīgi nomirt ? Mēs runājam par kristiešu mūkiem-bruņiniekiem nevis budistu tongue.gif spīdzināšanu parasti veica šīs nozares profesionāļi (pazīstami kā bendes) un metodes izvēlējās tā, lai tu izpaustu/apstiprinātu vajadzīgo informāciju nevis nomirtu
Farliner
Heh, Matias, Templiešiem, tāpatkā pārējie reliģiskajiem ordeņiem arī bija jāievēro celibāts. Tāpēc jau šamējie arī bija tik kauslīgi - kas gan cits atlika uz ko enerģiju tērēt? smile.gif
dArkangelo
Ordenis kas bija veidots galvenokārt uz ticību dievam, tādēļ ar viņus sauc par templiešiem, jo viņi kalpoja dieva templī Jeruzālemē. Atšķirībā no Teitoņiem kas bija veidota lai kautos ar visiem kas gadījās priekšā. Tomēr vēsturē ir fakti par to ka templieši kaut ko aizveda no Jeruzalemes, kaut ko kas lika pāvestiem respektēt viņus. smile.gif
Farliner
LOL, vispār jau gan Templiešu, gan Teitoņu (jeb Vācu) ordenis bija veidoti ar vienu un to pašu mērķi - lai palīdzētu svētceļniekiem viņu ceļā uz Svēto Zemi. Tikai Templiešu ordenī bija galvenokārt Francijas bruņiniecības pārstāvji, savukārt Teiroņu - Vācijas. Un tādi ordeņi bija vairāk, tikai daļa diezgan ātri tika izformēti (piem. Pireneju pussalā (Spānija un Prtugāle) vien bija veseli čeri.)
Mattiass
CITĀTS(Farliner @ 21.10.2005 10:08) *
Heh, Matias, Templiešiem, tāpatkā pārējie reliģiskajiem ordeņiem arī bija jāievēro celibāts. Tāpēc jau šamējie arī bija tik kauslīgi - kas gan cits atlika uz ko enerģiju tērēt? smile.gif

Nu, aarpus klostera sienaam lielaakas iespeejas celibaatu paarkaapt, tas pirmkaart. Otrkaart, labaak buut kauslim un bovirziit energjiju vajadziigajaa gultnee, nekaa pedofileet.

CITĀTS(Farliner @ 28.11.2005 09:08) *
LOL, vispār jau gan Templiešu, gan Teitoņu (jeb Vācu) ordenis bija veidoti ar vienu un to pašu mērķi - lai palīdzētu svētceļniekiem viņu ceļā uz Svēto Zemi. Tikai Templiešu ordenī bija galvenokārt Francijas bruņiniecības pārstāvji, savukārt Teiroņu - Vācijas. Un tādi ordeņi bija vairāk, tikai daļa diezgan ātri tika izformēti (piem. Pireneju pussalā (Spānija un Prtugāle) vien bija veseli čeri.)

Tieshi taa. Turklaat Templieshi kljuva ljoti bagaati.
Andza
Ir viens laikam BBC veidots raidiijums, kuraa tiek izpeetiiti visi Da Vinchi koda pamatmaldi un wannabe fakti. Tagad uzreiz linku nevareeshu iedot, bet to vareeja atrast superfantasy foruma pavedienaa (kursh diemzheel shobriid ir nobrucis).
Tur ir smalki apskatiitas visvisaadas teorijas par Graalu un kaapeec taas visas tomeer ir maldiigas.

Par templieshiem runaajot, iesaku palasiit Fuko Svaarstu, tur par shiem ir daudz informaacijas.

Kopumaa jautaajums "vai kaads ir ljauns?" ir taads diezgan absurds, jo es laikam nesteigtos apgalvot, ka veesturee var allazh izshkjirt labos un ljaunos.
Interesants fakts, ko veel var piebilst par potenciaalo iemeslu templieshu ietekmiigumam ir tas, ka vinji izveidoja sisteemu, kas ljaava vinju klosteros noguldiit naudu un sanjemt pretii dokumentu, kuru iesniedzot kaadaa pavisam citaa vietaa, citam templieshu klosterim, driiksteeja sanjemt to naudu atpakalj, kas liek aizdomaaties par templieshiem kaa par seniem banku sisteemas pamatliceejiem.
Inx
Jā, Fuko Svārstā bija daudz rakstīts par templiešiem un viņu dzīvesveidu. Kā jau Farliners minēja, viņiem bija celibāts un tāpēc viņiem nācās savu enerģiju izlikt citur. Tā ir tiesa, tomēr Fuko Svārstā ir aprakstīts arī tas, ka ļoti liela daļa no šī ordeņa biedriem piekopa homoseksuālas attiecības. Celibāts gan priekšrakstos esot bijis, bet ordeņa biedri (galvenokārt gan karavīri) visai bieži esot to "pārkāpuši" viens ar otru, nemaz jau nerunājot par gadījumiem, kad noticis uzbrukums kādai apdzīvotai vietai un visā krāšņumā esot izpaudies sauklis "rape, pillage and burn".

Un "ļaunums" ir tikai redzesviedoklis. Nevar protams teikt, ka templiešu uzskati ir cauruncaur pašaizliedzīgi un visā visumā labdabīgi, tomēr gluži par ļauniem arī viņus nenosauksi.
Axa Night
laikam visa problēma bija tajā, ka viņi tā kārtīgi uzvārījās, kas riktīgi nokaitināja galvenos večus (pāvestu un arī Francijas karali) un kā vēsture rāda, parasti pret tiem, kuri ir pārtikuši, bet mazākumā, vienmēr saceļas, piemēram, neskaitāmās represijas pret ebrejiem vai cīņa starp proletariātu un mazākumā esošo buržuāziju....attiecīgi arī Templieši ar savu pārticību un stilu noveda pārējos un nācās viņus novākt no skatuves
Kaktuss
Nu Da Vinchi Kodā jau vispār bija sarakstītas brīnumu lietas, vismaz cik mani apgaismoja, tad tas, kas tur rakstīts par templiešiem, patiesībai i ne tuvu nestāvēja!
Leduspuķe ziemeļ rūtī
Es nezinu, kas viņi vispār tādi ir. Vai es arī esmu dzird;ējusi un neesmu acerējusies. Es galīgi nezinu kas viņi ir. Man lieks ka es par vņiem dzirdu tikai pirmo reizi.
Namejs
Absolūti apmelojumi. Bet čaļi jau viņi bija baigie.
Melleņu kamenēns
interesanti es pati piekristu tam viedoklim kas bija graamataa da vinči kods.
birokraac
Ja ir uzraaviens, tad Umberto Eko fuko svaarsta saakumaa ir ljoti labi, no visiem viedokljiem un faktiem apluukots templieshu ordenis - izveide un sakaave. Shis temats ir diezgan plashi apluukots dailjliteratuuraa, iipashi ezoteerika aizraujas ar "masonu lozhas"saviishanu kopaa ar viduslaiku brunjinkieku ordenjiem un husiitiem, rozhkrustieshiem un citaam izklaideem.

Bofo kaa vinju tur ir baardaina viiriesha seja, ko it kaa pieluudza rituaalos templieshi, netiesh saatana atveids, bet kaut kaa neticaas, ka karaviiri ar ko taadu izkaideejaas smile.gif

Bet tajaa graamataa ir diezgan labi izstaastiists staasts par templieshiem, jo puisis kas staasta staastu raksta doktora disertaaciju par vinjiem.
...sad angel...
Pilnīgi skaidrs, ka apmelojums.

Btw, Brauna Kods balstās uz `Holy Blood, Holy Grail`, kuru autori savukārt visu saraxtījuši, balstoties uz atrastiem materiāliem par visu to būšanu. Un abi autori minētajai grāmatai sūdz tiesā Braunu par plaģiātismu vai kkā tā.

Kodā minēta ir Sionas Priorija, kura it kā esot viena cilvēka falsificējums, bet pēc Koda - uz Templiešu Ordeņa pārpalikumiem bāzēta.. Vai kaut kā tā.

Iesaku noskatīties the Da Vinci Code Secrets, kā arī Cracking the Da Vinci Code. Pēdējais filmiņš ir tieši, lai paskaidrotu Brauna Kodā izteiktās teorijas, to pareizumu un griezumu.
Grāmatnīcās parādijusies arī grāmata par visām tām būšanām.. Lielais noliciens Brauna darbam.
lil`skater
Es ta iisti neiznu - man leikas kkkas starpaa - ljauni vini nebija...vini bija savadaaaki...vinus apmeloja...vini nebija ljauni, vinu par taadiem padariija...
maichestera
Pēc leģendas Templieši bija ordenis kas atrada un sargāja Svēto Grālu.
Diezin vai cilvēkiem ar ļauniem nodomiem tas būtu ļauts.
Viņi bija pārāk ietekmīgi un bagāti.Katoļiem toreiz vnk skauda.
Tapēc arī visas tās vajāšanas un apmelošana.
Vai kāds ir izdzīvojis-drošvien.Palūkojies apkārt un pameklē Zelta heraldisko liliju.
Pavēro cilvēkus kas to izmanto.
Esmu šo to interesantu redzējusi starp māksliniekiem,kas liek domāt ka ne visi piekritēji ir zuduši..
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.