Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Asteroīds
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris > Arhīvs – NK
Canadian
Man šķiet, ka ir bijis pavediens par šo tēmu un es tur biju postojis, bet nekur nevarēju atrast. Gribējās tur kaut ko iepostot, bet tākā tādu neatradu izveidoju jaunu.

Pieņemsim, ka jūs uzziniet, ka pēc mēneša zemē, ūdenī, ietrieksies asteroīds - milzu akmens un izraisīs milzu vilnu un noslaucīs visu zemes virsu. Ko jūs darītu? Vai jūs mēģinātu izdzīvot? Kā?

Godīgi sakot, es gribu, lai tas nokrīt, jo tikai tad dzīve kļūtu interesantāka. Nebūtu vairs tik vienveidīga. Vajadzētu kaut kur skriet, kaut kur mukt iekšā. Domāt kā izdzīvot.

Kaut kur lasīju, ka iespējams, ka tas varētu nokrist pat šogad uz jāņiem. Atceros, ka pa ziņām ilgu laiku runāja par to, ka tas varētu nokrist, kuru katru brīdi, bet tad noskaidroja, ka tikai kaut kāda 2020. vai 2017. gadā. Varbūt kādam ir kaut kādas svaigākas ziņas par to, kad tas īsti varētu nokrist, ja vispār kaut kad kritīs.
Shadowstalker
Tad nu tā. Visumā un Saules sistēmā ir pilns ar visādiem vielas blāķiem, kas sastāv no akmens un ledus. Tā nu mūsu Saules sistēmā šamie riņķo ap Sauli pa dažnedažādām orbītām, nereti ar milzonīgiem apriņķošanas periodiem.
Un tad, reizi pa reizei, kādu no šiem bluķiem izdodas pamanīt, jo tas atkal tuvojas Saulei, un ir pietuvojies tik tuvu, ka jau ir manāms. Tad nu uzreiz zinātnieki sāk skaitļot tā orbītu, bet tādēļ, ka tas atrodas tālu un ir novērots neilgu laika posmu, orbītu tik precīzi noteikt nevar.
To nosaka cik precīzi vien var un konstatē, ka tā, piemēram, krusto Zemes orbītu. Un - iespējams, var gadīties tā, ka tas klucis šķērso Zemes orbītu tieši tad un tieši tur, kad tur atrodas pati Zeme. To novērtē ar kādu iespējamības procentu.
Asteroīdam tuvojoties Zemei, citu Saules sistēmas ķemeņu gravitācija vēl pamanās nobīdīt ( ar nobīdīšanu pārsvarā nodarbojas Jupiters, jo ir vismasīvākais ), pie reizes zinātnieki turpina pētīt šo ķermeni, tiek aprēķināti labojumi tā orbītai, parasti arī konstatē, ka tas tomēr Zemē neietrieksies, bet gan palidos garām.
Parasti visi šie bluķi palido garām attālumā, kas lielāks par attālumu līdz Mēnesim ( ~384 000 km ), pāris reižu gan ir gadījies, ka izlido arī tuvāk. Un ja vēl tas gadās tieši starp Mēnesi un Zemi, tad visi bļauj "GOLS!!!" un priecājas, ka nebija "STABIŅŠ!".

Un tāpēc, ka sākotnēji ķermeņa trajektoriju vēl diez ko precīzi noteikt nevar, tad arī parādās paziņojumi kā "Asteroīds XZY 2005-85317 var ietriekties Zemē, 2014. gadā.". Bet pēc kāda laika ziņo: "Asteroīds XZY 2005-85317 tomēr lidos garām". "Asteroīds XZY 2005-85317 palidoja garām Zemei 965 000 km attālumā, kas ir 3 reizes vairāk par attālumu līdz Mēnesim".

Par tādiem paziņojumiem es nekad par necenšos saspringt, galu galā - iespēja trāpīt tādam sīkam mēslam kā Zemei, ir ļooooti niecīga. Lai gan pirms kāda laiciņa ( gadi 10 laikam ) Jupiterā ietriecās komēta, bet Jupiters ir daudz reizes lielāks, pie tam diez ko bieži tādas lietas pat ar Jupiteru nenotiek.
Niamh
Tu gribētu, lai tas nokrīt. Tad man jajautā, vai tu gribētu mūžīgi slēpties, neredzēt saules gaismu? Vai tu gribētu zaudēt savus tuviniekus, draugus?! Tu gribētu redzēt, kā tūkstošiem cilvēku mirst tavā acu priekšā, sadeg, vai tiek aprakti zem gruvešiem?

Neņemos spriest. Es to negribētu. Ne jau nu tāpēc, ka ''tad dzīve kļūtu interesantāka''. Tiešām. Vai nāve ir interesanta?

Šis asteroīds Zemei pietuvosien ap 2030. gadu. Jāpriecājas, ka tas nenokrita. Jo es nezinu, ko es darītu. To neviens nevar pateikt - ko viņš darītu, ja tāds sūds nokristu uz Zemes un izpostītu visu, kas cilvēkam dārgs.
Mākoņkaķis Aurēlija
CITĀTS
Pieņemsim, ka jūs uzziniet, ka pēc mēneša zemē, ūdenī, ietrieksies asteroīds - milzu akmens un izraisīs milzu vilnu un noslaucīs visu zemes virsu. Ko jūs darītu? Vai jūs mēģinātu izdzīvot? Kā?

Godīgi sakot, es gribu, lai tas nokrīt, jo tikai tad dzīve kļūtu interesantāka. Nebūtu vairs tik vienveidīga. Vajadzētu kaut kur skriet, kaut kur mukt iekšā. Domāt kā izdzīvot.

nedot Dievs,lai tas notiktu!!!Vai tu tiešām gribi iet bojā huh.gif .es negribu.

piekrītu Mini Kazai.
i`m_GriM&EviL
Ir jau iepriekš tādas "briesmas" bijušas, bet nekas nav noticis. Zeme visumā nav nekas, tāpēc tik pat viegli mēs pirms 10 gadiem varējām uzzināt, ka rīt mums trāpīs tāds kaka (asteroīds), bet vakar mums paziņoja, ka tas ir novirzījies no kursa uz triecas uz Marsu (whatever...). Jācer, ka ar Zemi viss būs kārtībā, savādāk uz Zemes sāktos haoss - vispār nevarētu izturēt!
Mattiass
Padomaajiet par to no otras - pozitiivaakas - puses. Cilveeki vairs nebuutu atkariigi no mobilajiem sakariem, jo taada interneta vai mobilo sakaru vairs nemaz nebuutu. Cilveeki vairs nebuutu piesaistiiti pie datora, neskrietu katras 30 min paarbaudiit savu e-pastu, kurbijkurni, draugus lv utml. Es saku, ka ja buutu shanses izdziivot, tad buutu forshi!

Un tad buutu mums Fallout 3 reaalajaa dziivee. grin.gif
Tok'ra
CITĀTS(orx @ 18.03.2005 15:02)
Godīgi sakot, es gribu, lai tas nokrīt, jo tikai tad dzīve kļūtu interesantāka. Nebūtu vairs tik vienveidīga. Vajadzētu kaut kur skriet, kaut kur mukt iekšā. Domāt kā izdzīvot.

Dzīve kļūtu ļoti interesanta.

Daļa cilvēces tiktu iznīcināta impakta rezultātā. Pārējie nepārdzīvotu kodolziemu. Mainītos Status Quo politiskajā pasaulē; kāda valsts varētu pieteikt citai karu, redzot, ka oponents ir novājināts. Galu galā, sabruktu pašreizējā politiskā sistēma un katra valsts būt par sevi. Noteikti sāktos inflācija. Daudzi nomirtu karos, no bada, iespējams arī slimībām utt.

Katrā ziņā, garlaicīgi nebūtu.
Simple Girl
mii un mzhee kaa var gribet lai tas asteroiids nokritt??? :blink: :blink: vispar es vienmer domaju ar shausmam kad zinjo ka tuvojas kads atreroiids.... jo varbut vinsh trapis... visa gimene, draugi ... cilveki ietu boja!! sad.gif tas butu briesmigi....
mazā peciņa
Kaut kad, jā sen, kaut ko minēja par kādu asteroīdu, kas varētu ietriekties Zemē, bet tas būtu tikai pēc 10gadiem ātrākais, ja ne vēl ilgāk. Tas jau bija pirms dažiem gadiem. Nu i? Vēl taču daudz gadi priekšā un, cik zināms, dažādu objektu iznīcināšanas zinātne ir attīstījusies vairāk nekā medecīna. Ar lāzeriem, ar sazin ko to visu var aizsūtīt viņpasaulē. Uzspridzinot. Mūsdienās taču tik daudz visādu dažādību nelaimju notiek, tad lai to saliek kopā un novirza no šīs trajektorijas, kuras mērķis varbūt ir Zeme.
Un, cik zināms, tad tie asteroīdi tomēr arī daudz maz iziet pastaigāties pa visumu. Un kas to lai zin, saskriesies, un tad mērķis Zeme izpaliek.

Ja paziņotu. Vispārīgā panika iestātos. Domājams, ka visi kur brauktu slēpties. Pagrabos. Veikalos izpirktu preces. Noteikti, veikali vēl arī tiktu apzagti. Visi cīnītos par parastām mantām, nedomātu par citiem, tikai par sevi. Šādās situācijās, laikam, tāds egoisms ir atļauts.

Būtu kā filmās, ielas būtu tukšas, vējš pūstu, kaut kas aizripotu, hmm skaisti. Nāves klusums. Vispārīgais miers.

CITĀTS
un priecājas, ka nebija "STABIŅŠ!"

Nu ja, šādi var zaudēt gan mēnesi, kurš naktī tik smuki spīd, reizēm citi cilvēki, viņa iespaidā dara visādas muļķības, un varētu zaudēt arī Zemi :/ .
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!