Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Gredzeni...lielvaras
Kurbijkurne forums > Pasaules > Viduszeme > Diskusijas par Tolkīnu > Jautājumi Rivendellai
altonis
Skaisti atdzejoto dzejolīti jau droši vien zināt...wink.gif
Bet es gribēju apspriest ko citu - 3, 7, 9, 1 !!!
labāk nerunāsim šoreiz gan par maģiskajiem skaitļiem...grin.gif
3 - elfiem (Finwe, Ingwe, Elwe/Olwe)
7 - rūķiem (lai man piedod rūķi, bet pagaidām zinu tikai Durinu)
9 - cilvēkiem ( Beors Vecais, Haladins, Marahs u.c.)
1 - maiaram (Saurons)
Vai šie gredzeni (3,7,9) tika veidoti ķa atgādinājums par Viduszemes un Valinoras tautām?Jūsu domas...
Saurona gredzenu nepieskaitu, jo
1)viņš nebija vienīgais un pirmais maiars
2)Viņš izveidoja gredzenu pats, lai paverdzinātu pārējos (Vai līdz ar to arī visas tautas?)

BTW - ceru, ka šāds pavediens vēl nav bijis... whistling.gif
agronoms
īsti nesapratu jautājumu
Nulukkizdin
Godīgi sakot, es arī nesapratu... Bet daudz informācijas par gredzeniem atrodams šeit - http://www.kurbijkurne.lv/forums/index.php...topic=9355&st=0
altonis
Jautājums bija par gredzenu skaita sakritību ar cilšu vadoņiem, bet es tā palasīju to informāciju par gredzeniem un daudz kas kļuva skaidrāx...smile.gif
Nulukkizdin
altoni- ņemot vērā, ka pantiņš sacerēts tā saucamajā Balck speech, un ka Saurons bija tas, kurš izdalīja gredzenus 7 rūķiem (Appendixos rakstītais liek domāt, ka izņēmums varētu būt Durina klans) un 9 cilvēkiem..

[But Sauron gathered into his hands all the remaining Rings of Power; and he dealt them out to the other peoples of Middle-earth, hoping thus to bring under his sway all those that desired secret power beyond the measure of their kind. Seven Rings he gave to the Dwarves; but to Men he gave nine, for Men proved in this matter as in others the readiest to his will..(Silmarillion)]

..man tā vien šķiet, ka tam nebūs nekāda sakara ar pirmatnējo cilšu vadoņiem. Elfu meistari izkala 19 gredzenu; Saurons lielākoties tos viņiem atņēma.. Nedomāju, ka viņa mērķis bija atņemt tieši tik daudz, lai varētu izdalīt 7 rūķu ciltstēviem, 9 cilvēkiem (arī kaut kādiem ciltstēviem) un cēlsirdīgi atstāt 3 elfiem (jo bija 3 ciltstēvi).. manuprāt, absurdi.. smile.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.