Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Zīmogs sarkanā vaskā
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots > Bibliotēkas plaukts
Nestors Grems
Vai esat lasījuši šo grāmatu(2.daļu-Ķēniņš), tā nesen ir iznākusi. Man patika šī grāmata, man jau vispār patīk vēsturiskas grāmatas, īpaši par senlatviešu tautām, šeit ir par Tālavas valsti un tās valdnieku Tālivaldi.
Kedriks
Urāā... beidzot šeit vēl kāds kam šīs tēmas tuvas.... grin.gif

Btw, grāmatas "Zīmogs sarkanā vaskā" pirmā daļa iznāca ap 2000. gadu un saucās "Brāļi". Tagad tā ir piedzīvojusi savu jau otro izdevumu, kas manuprāt, ir diezgan unikāli mūsdienu Latvijas grāmatu tirgum. Plus - komplektā ar to autors Jānis Lejiņš mūs ir iepriecinājis atr plānojamās triloģijas otro daļu - "Ķēniņš".

Visā visumā varu tikai noņemt cepuri uz zemu paklanīties autoram par viņa centību uzburt tik detalizētu 12. gadsimta beigu ainas ne tikai Latvijā bet arī Rietumeiropā. Cik tur darba pie vēstures grāmatām ir ieguldīts lai sasksņotu visus valdnieku un citu vēsturisko personu darbošanās gadus!! Manuprāt šī puse ir izdevusies godam.

Mazliet pārdroša liekas viņa vēlme parādīt mūsu vietējos vadoņus pārāk skaistā gaismā. Otrais kas man mazliet krita uz nerviem - tā Gobas un Ozoliņa ideju ietekme. Šie abi vīri nodarbojas ar kaut ko līdzīgu, ko darīja Ivars Vīks sakarā ar Pokaiņiem - proti - viņi klausās akmeņu balsīs, meklē dažādas neredzamās enerģijas utt. Vienvārdsakot diezgan primitīvs misticisms sajaukumā ar diezgan reālistisku vēstures ainu. mans vērtējums - 7 balles no desmit. Nu un tā noskaņa...drūmi, drūmi....mace.gif devil.gif
Antons Ego
O man arī patika, esmu jau to kaut kur teicis.
Katrā ziņā- man jau daudz labāk 1. grāmata, to esmu pārlasījis vairākkārt, nezinu, bet patīk tā viņa valoda. Un arī pati tēma laba, jo par latvijas vēsturi (vairāk vai mazāk seno) daiļliteratūrā rakstīts visai maz...
Lasot ienāca prātā, ka vajadzēja Lejiņam iedot LotR iztulkot... silent.gif laughing.gif
Nestors Grems
CITĀTS(B.D. @ 11.03.2005 19:18)
O man arī patika, esmu jau to kaut kur teicis.
Katrā ziņā- man jau daudz labāk 1. grāmata, to esmu pārlasījis vairākkārt, nezinu, bet patīk tā viņa valoda. Un arī pati tēma laba, jo par latvijas vēsturi (vairāk vai mazāk seno) daiļliteratūrā rakstīts visai maz...
Lasot ienāca prātā, ka vajadzēja Lejiņam iedot LotR iztulkot... silent.gif laughing.gif
*

žel, ka neesmu atradis 1.grāmatu, bet par to ideju-laba, bet viņam pašam savs darbs-rakstīt grāmatas grin.gif
Kedriks
Kā jau teicu, tad pirmā daļa ir tagad pavisam svaigi pārzidota. Pats savām acīm redzēju vēl vakar "valterā un rapā" pretī vienīcai "Rīga". Cena gan pretīga - apmēram 7,5 laši....

Nu un nevarētu teikt ka romānu par mūsu pagāni būtu baigi maz. Šis tas jau saraxtīts ir. Vieni no labākajiem manuprāt bija un paliek Laimoņa Pura "pilskalnu" tetraloģija. Pirmās divas pirms pāris gadiem pat pārizdeva vienā grāmatā. Noslēdzošās abas gan laikam ne, droši vien naudas dēļ.
Nestors Grems
CITĀTS(Kedriks @ 11.03.2005 20:10)
Kā jau teicu, tad pirmā daļa ir tagad pavisam svaigi pārzidota. Pats savām acīm redzēju vēl vakar "valterā un rapā" pretī vienīcai "Rīga". Cena gan pretīga - apmēram 7,5 laši....

Nu un nevarētu teikt ka romānu par mūsu pagāni būtu baigi maz. Šis tas jau saraxtīts ir. Vieni no labākajiem manuprāt bija un paliek Laimoņa Pura "pilskalnu" tetraloģija. Pirmās divas pirms pāris gadiem pat pārizdeva vienā grāmatā. Noslēdzošās abas gan laikam ne, droši vien naudas dēļ.
*

nu jau šauj pār strīpu ar to cenu mad.gif mad.gif mad.gif
man vēl patika šajā ziņā Jāņa Mauliņa "Tālava"
Kedriks
Jā, "Tālavai" nebija ne vainas, atskaitot dažus pārspīlējumus par tiem arbaletiem (sic!) un neiztrūkstošo mistikas devu arī Ozoliņa un Gobas stilā. Bet šeit viņa bija drusku mazākās devās, tā ka kopumā itin baudāms ira arī šis gabals.

BTW - visiem kas grasās piedalīties "Asinsnaidā" būtu ļoti vēlams ar šīm grāmatām kaut nedaudz iepazīties, lai labāk iejustos savos tēlos un druscīt pārzinātu to vidi, kurā plānota spēles darbība. Spēle protams nebūs šo grāmatu sižeta pārspēlēšana, bet to izlasīšana par ļaunu nenāks nekādā ziņā.
Māris, volume88@inbox.lv
Manuprāt J.Lejiņa ieguldījums ir milzīgs. Iet runa ne tikai par vienas tautas ceļiem (leti, latvieši) bet par garīgas līgas likteni, kas nepārprotami izpaudīsies nākotnē. Tās zināšanas un pasaules uztvere, kādu pauž tās senās kultūras drumslas (dainas, rotas, raksti) nav plaši izplatāmas, jo saprotamas vien iesvētītajiem jeb uz ceļa esošajiem.. Tie ir universāli, ārpus nacionālā eksistējoši procesi, kas virza evolūciju. Skolotāju dota mācība. Jāceļ gaismā un jāizplata ziņa par mūsu mantojumu, kas pastāv ne tikai materiāli bet pastāv ģenētiski, izpaužoties kā zināšanas sajūtas un intuīcija.
kaiva
tā ir viena no trim grāmatām uz pasaules kas jau tuvojas ideālam manā skatījumā. pirmā no šīm trim. otrā ir lotrs.
es domāju tas pilnībā visu izsaka
(par trešo vietu cīnās rušdi ar blaumani uc)
Kedriks
Bez šaubām, TĀS sistēmas atainojumā Lejiņš ir perfekts. Pat ja mazliet piedzejo, būtību līdz šim labāk izteicis nav neviens. Visur citur tikai drumstalas.
kaiva
jā tas būtībā ir pirmais reālais latviešu vēsturiskais romāns. pārējie ir vai nu panaivi vai neprecīzi vai garlaicīgi un nemeistarīgi vai viss kopā. (lai gan tas protams nenozīmē ka Tālava vai pilskalni u daži citi būtu tieši "slikti"- nebūt. taču šis ir tas kādam būtu JĀIZKATĀS vēsturiskam romānam, tā vot grin.gif)

par piedzejošanu- galu galā viņš pats ir pateicis ka nepretendē uz absolūtu faktu pareizību un uzkata ka improvizācija tādā grāmatā ir nepieciešama. galu galā lai celtu patriotisma garu (grin.gif) skrupulozi fakti mums nepalīdzēs bet gan tieši tādas elpu aizraujošas epizodes kuras nevar pierādīt bet neviens nevar pateikt ka tā nebija un kas izklausās sasodīti ticami!
Demigod.
ir lasīta tikai pirmā daļa, taču saistoši. patika.
Jaukais Aikis
Iznākusi 3. daļa. Triloģija vienkārši ir ideāla!
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.