Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Ieroči triloģijā
Kurbijkurne forums > Pasaules > Viduszeme > Viduszemes krogs > Viduszeme: Filmas un aktieri
Svivens
http://lotr.swordforum.com/lyon-and-howe.php/

Intervija ar cilveekiem kuri piedaliijaas ieroču izstraadē. Džons Hovs ir pazīstams arī kā LOTR ilustrētājs.
Victor Krum
vienkaarshi RESPEKT dzhekiem.
taisni vai gribaas arii sev kaadu taadu zobenu lai gan lieliski apzinos ka izmantot nekur to nevareeshu (varbuut dziivzhoga apcirpshanai.... hei! nav slikta ideja happy.gif)

+man patiik vinja atbilde par to kaapeec chiksaam ir izliekti zobeni smile.gif
agronoms
Vai tad Eowinai nebija taisns zobens??

(saitu veel nelasiiju)
Nimue
Atbilde ir nevis kāpēc "čiksām" ir līki zobeni, bet gan kāpēc tādi ir elfiem. Nu jā, bildītē ir Arvena un elfi ir garmataini un slaidi.. jā jā, viegli jau sajaukt wink.gif

CITĀTS
Why not? It fits well with their style of combat, and it's very Art Nouveau. Did Professor Tolkien say they are all straight? Damn, I must have missed that bit!


Par Eowynas zobenu rakstā nav runāts, bet jā, tas bija taisns un piedevām diezgan plats - tāpat kā pārējie Rohirrimu zobeni.
Nulukkizdin
Intervijā par elfu zobeniem tika teikts: Why not? It fits well with their style of combat, and it's very Art Nouveau. Did Professor Tolkien say they are all straight? Damn, I must have missed that bit!

Un, acīmredzot, cilvēks nav kārtīgi iepazinies ar Tolkīna darbiem... Ir tikai divas vietas (man zināmas) Tolkīna tekstos, kur pieminēti izliekti zobeni:
CITĀTS
Egalmoth was their chieftain, and wore a blue mantle upon which the stars were broidered in crystal, and his sword was bent -- now none else of the Noldoli bore curved swords -- yet he trusted rather to the bow, and shot therewith further than any among that host.
(BoLT2, Fall of Gondolin)
- šeit Tolkīns lieliski parāda, ka izliekti zobeni ir liels retums un faktiski netiek lietoti elfu vidū...

Arī vēlākos tekstos profesors nepiemin izliektus zobenus, līdz beidzot HoME3 parādās kāds interesants dzejolis, kas stāsta par vēl pirms iepriekšējā citātā attēlotajiem notikumiem, un šeit ir teikts, ka Turgons lietoja falchion (izliektu viduslaiku tipa zobenu):
CITĀTS
"For Hurin standing storm unheeding,
unbent in battle, with bitter laughter
his axe wielded -- as eagle's wings
the sound of its sweep, swinging deadly;
as livid lightning it leaped and fell,
as toppling trunks of trees riven
his foes had fallen. Thus fought he on,
where blades were blunted and in blood foundered
the Men of Mithrim; thus a moment stemmed
with sad remnant the raging surge
of ruthless Orcs, and the rear guarded,
that Turgon the terrible towering in anger
a pathway clove with pale falchion
from swirling slaughter."
(HoME3, The Second Version of the Lay of the Children of Hurin)
- tomēr arī šis gadījums man izskatās vairāk pēc izņēmuma..

Tas, kā Tolkīns ir uzsvēris īzliekta zobena lietošanas gadījumus, man liek domāt, ka šādi zobeni bija īsts retums, un ka pārsvarā tika lietoti taisni zobeni.. Es neredzu iemeslu, kāpēc elfiem būtu jālieto ieliekti zobeni, kā šis cilvēks intervijā centās to apgalvot.
Roviela
Nu, par Džonu Hove nekādi nevar teikt, ka viņš nepārzinātu Tolkīnu, vai reālas bruņas un zobenus. smile.gif
Starp citu, viņš apgalvo tikai to, ka Tolkīns tieši NAV teicis, ka elfu zobeni IR taisni. Un Hovem ir taisnība, ka līki zobeni lieliski pēc stila piestāv elfu bruņām. Taisni zobeni neizskatītos ne uz pusi tik labi. Tā taču ir filma! Nevis grāmatas pārlikums zīmējumos.

Filmu extendos arī ir šīs intervijas, bet vēl garākas, tāpat arī vairāk par to, kā tad īsti zīmēja un konstruēja bruņas un zobenus un kāpēc tieši tādus. Un kā tieši Hoves ietekmē tīras fantasy bruņas kļuva par īstām, nēsājamām un funkcionālām.
Nulukkizdin
Piestāv elfu bruņām? Es vienkārši nespēju iedomāties, ka elfu varoņi (kaut vai tas pats Fingolfins vai Feanors) lietotu izliektus Samuraja tipa zobenus.. Daudz labāk piestāvētu gari taisni zobeni (kaut kas līdzīgs Anduril).. Bet nu ok, tās tikai manas domas..
agronoms
BTW, vakar, kad skatiijos, ieveeroju, ka Glamdrings ir garaaks par Narsilu. Tam taa jaabuut?
Roviela
CITĀTS(Nulukkizdin @ 09.03.2005 10:42)
Piestāv elfu bruņām? Es vienkārši nespēju iedomāties, ka elfu varoņi (kaut vai tas pats Fingolfins vai Feanors) lietotu izliektus Samuraja tipa zobenus.. Daudz labāk piestāvētu gari taisni zobeni (kaut kas līdzīgs Anduril).. Bet nu ok, tās tikai manas domas..
*

Protams! Tām bruņām, kas ir elfiem filmā, noteikti piestāv eleganti liekti zobeni u.c. ieroči.
Nu, tādām bruņām, kā Farlineram te: http://www.alleycatscratch.com/lotr/scrapb...sA/Elfs-2_a.jpg
P.S. Elfu zobens viņam ir kreisajā rokā, labajā ir taisnais Kedrika kocinieks.
Nulukkizdin
Roviela - Farlinera bruņas man stipri atgādina tās, ko valkāja Gondolinas elfi.. bet Gondolinas elfi lietoja taisnus zobenus.

agronom - Nezinu.. grin.gif Tik tiešām neesmu nekur lasījis (vismaz neatceros) cik garš bijis Narsils, nedz cik garš Glamdrings..
Varbūt kāds cits zina?
Roviela
Nē, Farlineram ir "komplektētas" bruņas - ķivere no vieniem laikiem, pašas bruņas - no citiem grin.gif
Apskaties pārējos attēlus: http://www.jedielfqueen.com/elvenwarriors/costumers2.htm
Nulukkizdin
Es tikai teicu, ko tas man atgādina.. grin.gif
Un ja reiz Tolkīns nav minējis, ka elfu zobeni ir līki (tieši pretēji - uzsvēris, ka līki zobeni ir izņēmumi), es nesaprotu, kāpēc viņu zobeni būtu visi kā viens tādi jāveido..
Roviela
Kas nu tur ko nesaprast smile.gif

Tā ir FILMA. Mākslas paveids, kurā smukam un saskanīgam izskatam ir milzīga nozīme.
Viņi noteikti nolēma apmēram tā: "elfiem labi izksatītos izsmalcināts Art Nouveau stils, bet šim stilam nav nevienas taisnas līnijas, tāpēc līki zobeni piestāv labāk; tiešas pretrunas ar Tolkīna rakstīto nav - taisam eleganti līkus un rakstainus ieročus". Apmēram tā.
Nulukkizdin
Heh.. zaimošana tā ir, lūk kas tas ir! grin.gif

Starp citu, vēl par ieročiem runājot, man ienāca prātā tāda lieta, ka Glamdrings filmā nespīd.. kaut arī grāmatā teikts, ka tas spīdēja (nu līdzīgi kā Frodo zobens).. Tā ir vēl viena lieta, kas mani pārāk nesajūsmināja..

Bet nu labi, nav ko te tik daudz šos cilvēkus zākāt.. Kopumā tik tiešām 'cepuri nost' šo ieroču meistaru priekšā! smile.gif
Shadowstalker
CITĀTS(Nulukkizdin @ 09.03.2005 13:56)
Bet nu labi, nav ko te tik daudz šos cilvēkus zākāt.. Kopumā tik tiešām 'cepuri nost' šo ieroču meistaru priekšā! smile.gif
Man domāt, ka meistari vadījās pēc gatava plāna, ko taisīja citi. Viņi tikai izpildīja, ko padeva priekšā, spīdīgu vai nespīdīgu, līku vai taisnu. Par darbu, protams, nost tik un tā.
agronoms
Silmarilionaa Meliana saka Tingolam par Feanora deeliem -

"Their swords and their counsels shall have two edges."

Manupraat shis teksts liecina, ka abpusgrieziigi zobeni (kaadi ir gandriiz visi taisnie un simetriskie) nebija nemaz tik nospiedoshaa paarsvaraa starp Elfiem.
Nulukkizdin
Hmm.. interesants citāts.. To tiešām varētu saprast kā pierādījumu, ka Thingola elfi lietojuši zobenus ar vienu asu malu (atšķirībā no Noldor elfiem). Bet šāda tipa zobeni parasti ir nedaudz līki.. Mjā, bet skaidri tas nekur netiek pateikts..
Viesis
Tikai veel viena probleema no real-life - scimitar/katana tipa liikie zobeni (kaa Arwenai un Elfiem) nav iipashi efektiivi pret orkiem, kuri teerpti full plate-mail. Lai ciiniitos pret taadiem daudz efektiivaaki buutu skeepi (kaa Turgona armijai - shkjeepu mezhs) un mace/flail tipa vaales. Vai vismaz kaartiigs 2 vai 1.5 roku zobens.
agronoms
Veel viena lieta par prieku Nulukkizdinam smile.gif

Glamdrings = tas pats Turgona zobens no kura orki veelaak tik naaviigi raustiijaas. Aciimredzot vinji atceras, kaa vinsh to lika lietaa Nirnaeth Arnoediad un Gondolinas krishanaa. Taatad Glamdringam, Gandalfa zobenam, vajadzeeja buut liikam. smile.gif
Nulukkizdin
Nē, nebija jābūt līkam.. grin.gif Protams, ka tas domāts tas pats Turgona zobens, tomēr, zinot, ka Tolkīns nekad neuzsvēra Gendalfa zobenu kā līku, izskatās, ka HoME3 izteikto domu rakstnieks vienkārši atmetis... smile.gif
agronoms
No otras puses - viņš arī nekur neuzsvēra, ka šis zobens būtu taisns. Vai arī ka jebkurš cits zobens būtu taisns...
Un par to spiideeshanu/nespiideeshanu filmaa - vai tad bija kadri, kur zobenam jaaspiid, bet vinsh, ````, nespiid?
Roviela
Jā, ir tādi kadri - kur Gendalfs uz mūriem ar orkiem kaujas. Zobenam vajadzēja spīdēt, jo orki ir blakus. Tiesa, tas notiek dienā, tāpēc blāvo spīdumu varētu arī neredzēt.
Svivens
Un, kaa tas izskatiitos, ja zobens spiideetu, kaujaa uz muuriem. Obivans atgriezhaas lai atriebtos, clown wars II.

Mani vairaak apbeedinaaja ierocju izmantoshana. Izskats man patika. Kaapeec brunajas atkal neskaitaas. smagi brunjotie gondorieshi paraadiiti kaa riktiigi zaudeetaaji. Un kadrs, kur Aragorns meegjina piebraukt Eovinai apstaadinot vinjas vingrinaajumu ar 90 graadiigu asmens-asmens bloku pashaas sliktaakajaas tradiicijaas. Filamaa tas ir domaats: re kas par velna zelli ir Aragorns, lai gan katrs kas kaut cik ko saprot no ierocju izmantoshanas redz, ka

1) Aragorns bezjeedziigi pakljaava briesmaam sevi
2) Aragorns bezjeedziigi pakljaava briesmaam Eovinu
3) Aragorns buutu sabojaajis Eovinas ieroci
4) Aragorns buutu sabojaajis savu ieroci

labi beidzu kladzinaat
Andza
Brunjas orkiem neskaitaas, taapeec, ka vinji izmisiigi ciinaas pret teiksmainiem varonjiem, kuru briinumainais speeks un iaveiciiba griezh pretiniekus kaa sviestu.
Taa, luuk, mani fantjazori.
Farliner
CITĀTS(Viesis @ 09.03.2005 14:48)
Tikai veel viena probleema no real-life - scimitar/katana tipa liikie zobeni (kaa Arwenai un Elfiem) nav iipashi efektiivi pret orkiem, kuri teerpti full plate-mail. Lai ciiniitos pret taadiem daudz efektiivaaki buutu skeepi (kaa Turgona armijai - shkjeepu mezhs) un mace/flail tipa vaales. Vai vismaz kaartiigs 2 vai 1.5 roku zobens.
*



Parādi man vienu orku filmā, kuršir tērpts full plate, un tad varam padiskutet par zobenu efektivitāti, bez tam, 90% no filmā rādītajiem elfiem ir divroči, tikai 2 ir hand and a half - Haldira un Elronda/Arvenas zobeni.
soirvakt

nu urukhaju armors. Bet par to ka neskatoties uz platnju brunju klatbuutni tiek izmantoti liiki zobeni nav veerts beedaat, jo
1) brunju iedarbiiba LOTR filmaa tiek atteelota neadekvaati jebkuraa gadiijumaa
2) Zobens nebuus izveeles ierocis pret samagi brunjotu pretinieku. primaarie elfu ierocji loks un skjeeps der. Arii Japaana, kad saaka taisiit samas teerauda brunjas, no katanas neatteicaas, jo tas taapat bija sekundaarais ierocis, kursh kalpoja galvenokaart beegosho/ievainoto pretinieku piebeigshanai.
Farliner
Bez tam, Urukhaju bruņas tur ir pilnīgs jaunievedums "ļaunīšu" ekipējumā, un, arī tās īsti neatbilst tam, ko pieņemts apzīmēt ar vārdu full-plate harness vai armour... drīzāk tas ir kas līdzīgāks rietumeiropas "transitional-style" bruņām, kas rakisturīgas 14 Gs vidum un otrajai pusei. Pret parastajiem orkiem šādi zobeni ir gana efektīgi...
agronoms
Nuu, ok, tas nav klasisks plate-mail. Bet tomēr, ņem vērā, ka tie nav arī klasiskie viduslaiki, bet Viduszemes 3. laikmets. Un kaut kāds plate-mail līdzīgs veidojums viņiem ir (vairāk plate nekā chain). Tad jautājums - cik efektīvs ir zobena cirtiens pa tādās bruņās tērptu tēlu? Imho tikpat efektīvs kā belziens ar slotaskātu pa neaizsargātu cilvēku - ja nav pa galvu, tad maza bēda. Vienīgais risinājums - dūriens plātņu salaiduma vietā.

Un kāds ir jūsu viedoklis par ainu Helm's Deep kaujā kur Elfi ar zobeniem un vieglās bruņās ar katana tipa zobeniem nesās pretī Urukiem, kuri ir tērpti smagās bruņās, turklāt bruņoti ar 4m šķēpiem un vairogiem + vēl paspējuši saformēties falangā?
Farliner
1) Tam bruņu komplektam ir vāji aizsargātas roku locītavas un kājām ar bija problēmas... pa šiem punktiem cirtiens ir gana efektīvs
2) Par elfu "vieglajām bruņām" runājiet - šiem bija apakšā zvīņu bruņas, pa virsu - ādas bruņas un pēc tam tērauda plāksnes... par īpaši vieglām to nosaukt nevar... man tās bruņas ir tapšanas stadijā, pagaidām projekts iekonservēts laika trūkuma dēļ, bet vajadzētu sanākt tīri labām bruņām.
3) Par to uzbrukumu - blame the PJ! Tikai režisora vārds var piespiest rīkoties pretēji loģikai un elementārai taktikai... bet nepareiza taktika ir vērojama visās filmas kaujās, ja neskaita to, kur Mordoras spēki aizstāv Osgiliatu no Gondoriešu pretuzbrukuma. Ja neskaita marazmātiskaus momentus kā orku bultas izduršanos cauri Faramira kaltajai kirasai, tad tie rīkojas ļoti pat saprātīgi.

P.s. - tiem orkiem, kas bija ar šķēpiem nebija vairogu - uz vienas rokas bija palielināts bruņucimds.
P.p.s. - ieteiktu izvairīties no nekorektu terminu lietošanas - visi tie plate-mail, chainmail utt maili ir ieviesti tikai 19 gs un pārceļojuši uz galda un datoru spēlēm. Korekti chainmail ir saukt vienkārši par mail vai, atkarībā no konkrētā varianta par mail hauberk vai mail shirt. Scale armour, plate armour (parasti norādot uz konkrēto bruņu tipu) nevis, piem. mistisku "banded mail" kas patiesībā ir bijis domāts Romiešu Lorica Segmentata...
Nulukkizdin
Starp citu, es atradu lielisku piemēru, kur uzsvērts, ka elfu zobeni nespēja normāli tikt galā ar orku bruņām -
CITĀTS
'I ask then for a sword of worth,' said Beleg; 'for the Orcs come now too thick and close for a bow only, and such blade as I have is no match for their armour.'
(Silmarillion)

Un runājot par to, kā bija bruņojušies orki.. nu vismaz Morgota laikā, es arī pamanīju šo to interesantu -
CITĀTS
For those of Ossiriand were light-armed, and no match for the Orcs, who were shod with iron and iron-shielded and bore great spears with broad blades;
(Silmarillion)
Svivens
Labs atradums. brunju izmantoshana tomeer nizraisa atteiksanos no liektajiem asmenjiem. samurajiem bija speciaalas tehnikas cinjai brunjaas izmantojot katanu, un arii eiropaa liektie asmenji pastaaveeja blakus taisnajiem arii laikaa, kad izmantoja platnju brunjas. protams katana vai kriigsmesers nebija izveeles ierocis pret brunkotu pretinieku. Longscords ar dimantveida skjeerzgriezumu un izteiktu sashaurinaashanos (tapering) asmenja galaa vareetu buut labaaks, bija arii iisi zobeni ar gariem rokturiem, aciimeredzot domaati ciinjai brunjaas. Bet vispaar zobens laikam nav iistais ierocis shaadai situaacijai. kaujas aamurs, kaujas cirvis vai alibarda (polaxe), luuk risinaajums.
Gribi lai Arvena vicina kaujas cirvi?
galu galaa ierocju veidotaaji izsprieda, ka nav iespeejams izdomaat 100% praktiskus ierocjus veselaam civilizaacijaam, njemot veeraa muusu ierobezjotaas zinaashanas par viduslaiku kauju tehniku. taapec bija princips "Anything thats cool goes", nedarot klajas mulkjiibas.
agronoms
Viena lieta ir ierocis, ko tu neesaa pie sevis visu laiku, jo taads nemieriigs periods iestaajies. Otra lieta ir ierocis, kuru tu njem uz kauju, kur tu zini, ka pretinieks buus teerpts biezaas metaala plaaksnees.
Svivens
Nu ierocju dizaina autori (kuri abi aizraujaas ar veesturiko paukoshanu), nevareeja zinaat kaa P.J. radiis to pielietojumu.
Brunju un ierocju mijiedarbiiba filmaa nav reaalistiska (Farlainers jau deva paaris piemeerus), nav pat veerts vairs piesieties. Nereaalistiskaa un viss. Ierocju dizains liekaas tiiri labs.
Brunjaas citiem nepatiik paaraak stuurainie rohanieshu plecu sargi, man tas nepatiku neizraise, bet es arii neesmu nekaads brunju ekspeerts, taapeec shinii zinjaa esmu saliidzinoshi bezjuutiigs.
Sienazabralis
Ja kāds vēl šitajā forumāiemet aci,tad vai neziniet kur var redzēt kādu elfu loku... esu traks uz to ''ranged attack'' mantiņu!
The Lord of The Ring
Nu manupraat Roviela! tolkiins raxtiija ka zobens laistaas tad kad tuvumaa ir OrdieshI!!un orki nav ordieshI! bet tas nu lai paliek ta! un filmaa Gendalfaa zobens nav domaats kaa Glamdrings!!
Erasmus
CITĀTS(The Lord of The Ring @ 20.08.2005 11:34)
Nu manupraat Roviela! tolkiins raxtiija ka zobens laistaas tad kad tuvumaa ir OrdieshI!!un orki nav ordieshI! bet tas nu lai paliek ta! un filmaa Gendalfaa zobens nav domaats kaa Glamdrings!!
*


Orki un Ordieši būtībā ir tas pats. Vienīgi dažiem tulkotājiem patīk varot valodu.
Un kā tad Gendalfa zobens filmā ir domāts, ja ne kā Glamdrings?
arbeth
njuuu nevienmeer filmaa paraada taa kaa ir raxtiits graamataa... ir arii citi gadiijumi.... unsure_a.gif bet nu... es sapratu taa kaa bija domaats- zobens spiid kad tuvumaa briesmas laughing.gif
Erasmus
Spīd tie Gondolīnas zobeni tik tad ja tuvumā ir Orki.
Roviela
Ui! Vai nu, lai atbildētu uz manu rakstu te:
http://www.kurbijkurne.lv/forums/index.php...ndpost&p=371299
vajadzēja jaunu pavedienu taisīt?

Orki un ordieši ir viens un tas pats, vismaz no zobena viedokļa. Jā, goblinu klātbūtnē arī tas spīdētu. Un kāpēc lai Gendalfs lietotu citu zobenu kā savu uzticamo Glamdringu?
stindzis
man vislabāk patika uruku ieroči ,ja kas getlost.gif
semo
un kā tad jūs zinat, ka samuraji zobenus neizmantoja kā primāro ieroci? Padomājiet loģiski reālu situāciju - šķēps noder tikai pirmajā uzbrukuma momentā, bet kad nonāk līdz tuvcīņai metra attālumā, tad šķēps kļūst visai neefektīvs. vēl varētu būt runa par cirvi vai kaujas āmuru, taču nekas nevar aizstāt zobenu. kvalitatīvi izkalts zobens no stiprāka triciena nesalūzt. Tāpēc jau samuraji taisīja zoenus no divu veidu metāliem, lai tas būtu izturīgs. Tieši liektā zobena forma ir īpaši piemērota ciršanai, kas ir efektīvi, ja pretinieks ir bruņās tērpies. Vai neesat dzidējuši par tādu damaskas zobenu? ja ir labs zobens, ar to var arī metālu cirst. Cirvis vai āmurs ir spēcīgi ieroči, taču tie ir smagi un ievērojami samazina kareivja cīņas ātrumu. Man gan šķiet, ka ar pareizi izgatavotu katanu var vēsā mierā pārcirst bruņas, īpaši jau ja cērt savienojumu vietās
valters69
šeit varbūt kaut ko interesantu var atrast
http://www.elvish.org/gwaith/movie_otherinscr.htm
http://www.tuckborough.net/swords.html#Morgul-knife
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.