Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: fantasy grāmatu iztrūkums...
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots
aglos
Pagājšziem bija laiks - sēdēju pie datora, meklēju augšā un lasīju dažnedāžādākās fantasy grāmtiņas. Atradu dažus autorus, kas man tīri labi patika (R.E.Feist, D.Eddings) tagad jau būšu izlasījusi visu ko no viņiem varēju dabūt rokā.

Bet lai šos dažus atrastu, pārlasīju veselu lērumu visādu draņķu. Šogad šādai meklēšanai neatliek laika.

Tātad jautājums - vai kāds nevarētu ietekt baudāmu lasāmvielu aptuveni augšminēto autoru garā?
Lia'angia
Njā, diemžēl neesmu lasījusi ne Feistu ne Edingsu. Varbūt apraksti, kas tev fantasy patīk - piedzīvojumi, action, kauju ainas, filozofija, paralēlās pasaules, starprasu problēmas, mīlasstāsti, maģija, nu kas tur vēl... raudzīsim, ko varam ieteikt. smile.gif
aglos
Ptiesībā patīk visi tevis nosauktie viedi (nu mīlasstāstus gan mazās devās tikai).

Bet Feista grāmatās man visvairāk patika tas reālisms. Jā, tur ir pūķu, briesmoņu, burvju cik uziet, bet galvanie varoņi ir stipri cilvēciski - nav tādu supervaroņu gaļasmašīnu, kas vienrocīgi piesit visus ļaunīšu barus. Liela daļa ir diezgan parasti cilvēki, kas iemesti notikumu virpulī. Pasaule un notikumi aprakstīti visai sīkās detaļās - tādās par kurām parasti nav domāts un reizēm arī negribas domāt.

Nu un Eddingsam bija tās grāmatas tādas mazliet naivākas, bet kaut kādā ziņā ar līdzīgu ievirzi.
Lia'angia
Nu es jau ieteiktu Nortoni - Raganu Pasaules darbus (pati RP, RP tīmeklis, tad Vienradža gads, Kristāla grifs, Ragu kronis, ai, visus uzreiz pat atcerēties nevar), Forerun arī bija jauks. man tīri labi aptīk arī salvatores Tumšā elfa sērija. Maks Frai ar savu Eho - ironija, paviegla, bet aizraujoša lasāmviela. Sirsnīgi iesaku Mitago mežu (Holstoks, ja nemaldos - lieliska mitoloģiskā fantāzija). Nu, Veģmaks, protams (pirmās grāmatas).
Jā, jautājums -vai tu lasi arī kieviski, vai tikai angliski?
aglos
Paldies,
Lasu gan tikai angliski.
Pamēģināšu Nortoni (vai viņia nebija tāda grāmtiņa "Saules Karaliene"?).
Salvatori nu jau esmu bišķi atlasījusies, bet Tumšā elfa sērija nebija slikta. Mitago mežu arī kaut kad ļoti sen lasīju.
Roviela
Bija gan, bet tā ir pilnīgi savādāka. "Saules karalienes" ir SF, bet "Raganu pasaule" - fantasy.
aglos
Tā jau verētu būt. Bet man viņa savlaik šausmīgi patika - vai padsmit reižu pārlasīju laughing.gif (nebija jau nemaz tik daudz interesantu lietu manā grāmatplauktā vēl dažus gadus atpakaļ)
GameMaster
Nu tā kā Feists atkrīt (to es vienmēr iesaku), tad vienīgais, kas atliek ir Margaretas Veisas un Treisija Hikmana Dragonlance Chronicles. Triloģija diezgan interesanta, lai gan, atšķirībā no Feista, te viss varoņu party ir krutās gaļas mašīnas. Bet nu šā vai tā interesanti.
Andza
Ja nebaidos no autora, kursh ne tikai raksta fantazy zhanraa, bet paraleeli tam arii njirgaajas par to, palasi kaut ko no Terija Pretcheta. Piem., diskpasaules pirmo graamatinju Colour of Magic.
vargr
Vērienīga maģija, monstri un vienkārši cilvēki –
G.Cook Black Company
G.R.R.Martin Song Of Fire And Ice
Martinam arī sci-fi ir stipri uz fantasy pusi.
J.Vence Dying Earth
Šitais ir ne pārāk nopietns. laughing.gif
aglos
"Discworld" sērija gan man īpšu sajūsmu neizraisīja - vismaz ne tas gabals ko dabūju palasīt. Pat nemāku īsti pateikt kāpēc, varbūt bija vainīgas manas tābrīža vājās angļu valodas zināšanas.
G.Cook "Black Company" triloģiju izlasīju visai raiti un ar diezgnan lielu prieku.
Vakar sāku lasīt R. Jordan sērijas "The Wheel of Time" pirmo grāmatu. Pagaidām liekas gandrīz vai lasāma...

Šā vai tā, jāsāk meklēt rokā ieteiktās grāmtas smile.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.