Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: No kurienes njemas taas visas daamas???
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris > Mitoloģiskas un noslēpumainas būtnes
Shadowgirl
No kurienes njemas taas visa daamas (Sarkanaa,Baltaa,Melnaa,Zaljaa) ???Kuru no vinjaam tu gribeetu satikt??? ohmy.gif
Maxwels
Ir vēl arī , piemēram, baltā dāma un zaļā dāma arī. Baltās dāmas gan vispār ir vairākas, jo vairākām pilīm ir iespējami savi spoki. Baltā dāma ir viens no visizplatītākajiem.
emily
un vairaakaam piliim ir arii savas melnaas daamas, es domaaja ka taas ir spocienes, kas miit pilii, un nosaukums ir no kleitas kraasas! citaadi es to nevaru izskaidrot!
Alfirin
Nu, kādu vārdu cilvēki grib, tādu arī iedod! Arzīsti taču - ir interesantāk spocieni nosaukt par Melno Dāmu nekā vienkārši par spoku, ne?
Sol Invictus
man liekas, ka tas varētu būt saistīts ar spoka krāsu (bet melnās dāmas vienkārši dzīvē bija ļaunas rolleyes_a.gif )
Goldberry
Cilveeki staigaa pa pili izteelojas dazhaadus maanjus, klaat veel naakt shadi taadi arhetipi un stereotipi piemeeram (melnaa daama ir "The sliktaa" un baltaa ir "the miermiiliigaa"). Un to visu samaisot kopaa rodas "iists mezhoniigs spoks"ar savu vaardu un agraak dziivojoshaa civleeka dziivesstaastu.

Visas piliis (patiesiibaa teju visaas kaut cik vecaas eekaas kaadrez notimkusi kaada naave ar kuru attieciigaa laika cilveeki nav speejushi samierinaaties. Taa nu vinji saka redzeet spokus un eenas, tur kur to nemaz nebija. un radīja nemirstoshas legjendas, kas muusudienaas piesaista tuuristus un palielina iipashuma veertiibu.
Roviela
Nav grūti iztēloties, ka bēniņos kāds staigā, ja dzīvo tādās pilīs, kādas tās bija agrāk. Visādu brīkšķu un krākšķu tur pietika atliku likām.
Jums neliek aizdomāties fakts, ka tādas spoku dāmas parasti kāds sastop, protams, naktī, bet galerijā, kur iespīd Mēness? Galerijām parasti ir tik jauki, augsti, krāsaina stikla logi. Mēness caur krāsainu stiklu. Un ja nu vēl kāds tur baltā, garā naktskreklā noplivinās aiz stūra? Cik tur vajag, lai iztēle radītu krāsainu spoku grin.gif
Pēc tam tas jau ir Stāsts un Piedzīvojums, ko ilgi un plaši apspriest tuvējā krogā.
grapefruit
Nu tik reaalistiski...
Vajag mazliet pasapņot grin.gif
Nu ja, laikam jau daamas asocieejas ar savu kraasu, kaadaa veidaa sakaraa ar vinju dziives staastu (izdomaato vai ne izdomaato) un domaats jau, ka vinjas ir spoki, bet no bagaatnieku kaartas, taapeec arii daamas. To kur vinjas rodas jaaizlemj mums pashiem (vai muusu izteelee, vai patieshaam taas bijushas spoki...) laughing.gif
Bet man jau tomeer patiik pasapnjot, un taadas pils izpeete ar tiem staastiem par daamaam paliek veel interesantaaka laughing.gif
summer angel
Baltā dāma ir spoks kurš tikai pabiedē, nu čīkstina durvis, grabinās u.t.t. Par viņu es zinu tikai to, bet par melno dāmu, jeb pīķa dāmu es zinu vairāk.Viņa bija normāls cilvēks, bet tad viņu sakrpļoja un cilvēki viņu apsmēja. Un tad viņa nomira, bet viņas gars staigā pa pasauli un atriebjas visiem cilvēkiem, proti nogalina. unsure_a.gif Baisi paliek. Man paliek viņas žēl sad.gif Man ir pierādījumi un vi''na tiešām eksistē, tāpēc neiesaku viņu izsaukt.{visas tās dāmas izsauc, ar kaut kādu rituālu} Nu apmēram tā. ermm.gif unsure.gif
elliitee
Šīs dāmas ie gandrīz katrā pilvī vai senā muižā, tās ir teiksmas, kas radušā reizē ar šo ēku uzcelšanu. Uzskatu, ka daļa no šīm dāmām patiešām eksistē. Mana mamma pazīst vairākus cilvēkus, kuri ir redzējuši Balto dāmu Rundāles pilī, tajā laikā, kad mana mamma tur mācijās!!!

P.S. Ja kādu interesē, ir tāda grāmata par pilīm un muižām un tur pie ketras pils vai muižas ir arī apraxts par tās dāmu, ja tāda šajā vietā ir.
tiigjeris
vienaa no ltv kanaaliem ir taads raidiijums. nosaukumu neatceros, bet nu tjip "viss nezinaamais", "neizskaidrojamais" utt. kaut kaadas divas reizes mekleejot ko skatiishanaas veertu esmu uzduurusies shitam. un visai interesanti, vienreiz staastiija par saucamo vadaataaju, veel kaut kaadu siiku spoku, kas dziives laikaa bijis punduris, un neiztruukstoshi melnaa un baltaa daama (abas vienaa pilii - katra savaa pils spaarnaa). un tur bija darbinieku lieciibas par diivainiem notikumiem. (starp citu, tur arii staastiija, ka melnaa daama nav the ljaunaa. driizaak iznaak, ka baltaa ir, jo viens viirietis (kaut kaads tautaa paziistams cilveeks) tur aizdevies padziivot (nu nez, smelties iedvesmu (jo vinjsh bija rakstnieks)vai kaa). vinjsh bijis taads pavecs, un taa vieniigaa nakts, ko vinjsh tur pavadiijis arii bijusi vinjam peedeejam. shameejam esot paraadiijusies baltaa daama, un tas attieciigi nomiris.

ps. es ljoti labi saprotu, ka tas ir ljoti nepreciizs apraksts, bet skaidraak neko neatceros.

njam, tas ir no maniem informaacijas avotiem.

d_w
lil`skater
Taas nema sno miitiem, teikaam un izdomaam....parasti taa ir...e sneeveeltos staikt nevienu...jo peec nostaastiem tie ir liiki kuri nes beedas un nelaimi un bailes...
shocked mouse
nuu nezinu...varbuut no teerpa kaadu taa daama biezzi bija neesaajusi kad bija veel dziiva..? vai arii vinjas naave bija saistiita kautkaa ar to kraasu ? Bet visticamaakais ka vnk kaads cilveeks izdomaaju nosaukumus visaam taam daamaam silent.gif grin.gif Manai draudzenei maajaas ir graamata kur aprakstiits visu to daamu pirmsnaaves dziive un kaa katru no vinjaam izsaukt..buus jaapaprasa draudzenei!
vestern
nu nez nezzz... bet melnaas noteikti bij launaas... silent.gif
Kognakschwenker
Nu no kurienes tās visas rodas - nezinu. Varbūt tie ir tautu izdomājumi, kas tālāk izplatoties, maina savu saturu. Es jau nevienu negribētu satikt. Kā jau kā tās min spoku stāstos. Bet uzskatu, ka nav labi tās izsaukt ar kārtīm. Varbūt es arī tām ticu, varbūt arī ne.
Kristy Light
Es redz kaut kad pagājušo gad uzvarēju vienā konkursiņā, un tiku uz Zvārtavas pili un vesalām 3. dienām (2 naktīm) mēs naķšņojām pilī, un stāstījām visādus spoku stāstus, biedējām viens otru un visādi ālējāmies pa pili...
kādu vakaru izlasījām vienu spoku stāstu, un gribējām mēģināt izsaukt melno, jeb pīķa dāmu...atnesām trauku ar ūdeni, ar lūpu krāsu uz spoguļa uzzīmējām trepes un iededzām pāris sveces, tad teicām 3. reizes-
Pīķa dāma parādies!
Nekas nebija...tikai rājiens no pils saimnieces par apzīmēto spoguli...tādēļ tādām lietām neticu...
antikriste
damas nak no seniem laikiem. tie ir spoki kuri jau tikushi nodeveti. parasti dazhadas pilis stasta mitus. pienjemsim tagad manuprat RUndales pili stasta par Zaljo jumpravu (zeljo damu) kurai nepatik, ja par vinju stasta visadus pekstinjus. tad vinja var ari nogrust no kapnem wink.gif mili cilveecinji. bet tomer visrealaka ir Melna Pikja dama... es vinju dievinu tongue.gif
Spītniece
No vēstures tālas vēstures.Nogalināja droši vien jaunavas un tad tās staigā no gadu simtiem un citiem un cenšas atriebties vai palīdzēt.
eardstappa
Hmm. Vēsturiski tādas 'dāmas' nevarēja rasties ātrāk kā laikmets atļāva. Tātad... aptuveni 18.gs. Latvijā, iespējams, vēl vēlāk.
Lai rastos pils spoki, nepieciešami vairāki priekšnosacījumi.
Pirmais - pils. Vajadzīga pils, muiža vai kāda cita iespaidīga apmēra ēka, kurā ierīkotas dabīga koka grīdas, kas tad arī, gaisa mitrumam mainoties, rada soļu skaņu. Tāpat nepieciešams mazliet caurvēja.
Otrais - sāsts. Nepieciešams 'gandrīz vai' aculiecinieks, kas savām ausīm (acīm, ādu utt.) dzirdējis, redzējis, sajutis kādu Tuvojamies.
Trešais - ticība. Vajag ticēt, ka spoki ir, un spoki nekavēsies rādīties. Šādi 'spoki' jāšķiŗ no parastās klaidonīgās ektoplazmas, kas, diemžēl, mēdz graut manus tikko aprakstītos principus, parādīdamās visur kur.

Kam patīk pasmaidīt, palasiet Kentervilas spoku.
Chilla
Domāju, ka liela daļa "Krāsu Dāmas" Ir izdomājums, bet, protams, ticu, ka ir kādu sieviešu tēli pilīs un muižās, tad nu aculiecinieki, izdomā, vai aceras stāstu vai teiku par šo personu.
Godīgi sakot, nekad neesmu zinājusi šo Dāmu atšķirību. smile.gif
Arbūzgalva
godīgi sakot, tādām lietām kā krāsainās vai jebkādas dāmas neticu.
Hēbe
Visas tās dāmas ir radušās no cilvēku fantāzijām,jo šaubos vai kāds spoks (ja ticiet,ka tādi eksistē) stadītos priekšā :"Sveiki,es esmu melna dāma!Man tāda slikta slava,ne?!" Ha,kāpēc man būtu jasatiek kāda no pieminētajām dāmam? Neesmu satikusi un visticamāk nodzīvošu mūžu nesatikusi.
Roviela
CITĀTS(elliitee @ 02.08.2005 12:56) [snapback]455662[/snapback]

Šīs dāmas ie gandrīz katrā pilvī vai senā muižā, tās ir teiksmas, kas radušā reizē ar šo ēku uzcelšanu. Uzskatu, ka daļa no šīm dāmām patiešām eksistē. Mana mamma pazīst vairākus cilvēkus, kuri ir redzējuši Balto dāmu Rundāles pilī, tajā laikā, kad mana mamma tur mācijās!!!

P.S. Ja kādu interesē, ir tāda grāmata par pilīm un muižām un tur pie ketras pils vai muižas ir arī apraxts par tās dāmu, ja tāda šajā vietā ir.

Nez, kāpēc Rundāles pils direktors, kas ir izracis caur un caur visus arhīvus un papīrus par šo ēku, stāsta pavisam ko citu. tongue.gif
Pirmkārt jau pils pati ir sākta projektēt 1735.g. un pamatakmens likts 1736.gadā. Un hercogu laikos neviens tur nekādus spokus pat nepiemin - nebija modē tādi. Tas ir vieglprātīgais baroka laiks, kam seko rokoko. Jūs spējat iedomāties šos jautros, pompozos, frivolos un gaišos stilus kopā ar spoku stāstiem?
Kā noskaidrots pēc dokumentiem, spoku stāsti parādās kopā ar romantismu, 19.gs. Tad pēkšņi sākas stāsti par Melno dāmu un Balto dāmu, ar dažādām leģendām un idejām par šo tēmu.
Baltā dāma - "19.gs rietumu korpusa pirmā stāva telpās dzīvoja muižas ārsts, rakstvedis, muižas pārvaldnieks un grāfa Šuvalova pilnvarotais Dr. Laurencijs, kas nodarbojies ne tikai ar medicīnu, bet arī ar matemātiku, fiziku un astronomiju. Viņa ekscentriskais raksturs devis aizsākumu kādam no Rundāles pils spoku stāstiem: kā apgalvo teika, viņš no savas mirušās meitas līķa sev paturējis skeletu, un kopš tā laika pils rietumu spārnā pārādoties Baltā dāma."
Melnā dāma - "biljarda zālē naktīs parādoties Melnā dāma. Brīdi pakavējusies, viņa cauri ēdamzālei pa rietumu puses parādes kāpnēm dodas lejup un pazūd vienā no pirmā stāva galerijas kolonnām."

Spoku krāsa nenozīmē to raksturu. Vienkārši viņus "redz" tādas krāsas apģērbā.
Ķipītis amonjakā
Nu kā! Tās dāmas pilīs kādreiz dzīvojušas un tad mirušas. Tad spokojušās! xD.gif Tikai nesaprotu kapēc viņas sauc piem.- Baltā dāma. Melnā dāma, pīķa dāma... ?
Lianjuks
Esmu dzirdējusi par tām ko nosauca Samāra. , bet nezinu neko par zaļo un sarkano, bet man ir pašai sava baltā sieviete.. happy.gif

negribētu satikt, jā nāk no leģendām, bija kaut kāda arī cēsu pilī, ja nekļūdos, TV3 rādija..
nezinu, iespējams krāsas kaut kā atspoguļo pirmsnāves dzīvi.. ermm.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.