Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Halls of Mandos
Kurbijkurne forums > Pasaules > Viduszeme > Diskusijas par Tolkīnu > Jautājumi Rivendellai
Rosie Cotton
Labi, tātad man jauns jautājums. Kas ir tās vientuļās Mandosa zāles, kas tiek šur un tur pieminētas? Kaut kur izlasīju, ka tās ir vietas, kur nonāk Viduszemē kritušie elfi, bet varbūt es kaut ko jaucu...
Antons Ego
apmēram tā arī ir. Tas i Valinoras rietumos. sauktas arī par Houses of Death, Halls of Mandos ir vieta, kur piespiedu kārtā nonāk mirušo dvēseles, lai pameditētu par savām pagātnes dzīvēm, pirms tiek atlaistas kaut kur... . Pēc tam elfu dvēseles vēlreiz atmostas Blessed Realm (nu tulkot adekvāti nemaz nevarētu...), bet mirstīgo cilvēku dvēseles aizceļo uz visiem laikiem.
Par Mandos viņas sauc tāpēc, ka tā sauc viņu sargu.
Rosie Cotton
Sanāk, ka Halls of Mandos ir tāda kā šķīstītava?
Antons Ego
nu jā, manuprāt tieši tā...
lai gan Tolkīnam nepatiktu, ka tu tā saki... wink.gif
Elf
Jā, šķīstītava diez vai - Melkoru tur diez ko nešķīstīja to gadu laikā. wink.gif
Bet Roveram ir taisnība - Halls of Mandos ir vieta, kur Cilvēku un Elfu dvēseles nonāk pēc nāves, lai tālāk turpinātu savu ceļu. Bet, man šķiet, ka ne visi Elfi atgriežas ķermenī un ir brīvi staigāt Amanā.

Ah jā, iespējams, es rauju greizi, bet, cik atceros, ka Namo sauca par Mandosu dēļ tā, ka viņš lielākoties uzturējās Mandosā, kur bija Houses of the Dead, nevis otrādi.
eardstappa
" The Fëanturi, masters of spirits, are brethren, and they are called most often Mandos and Lórien. Yet these are rightly the names of the places of their dwelling, and their true names are Námo and Irmo.

Námo the elder dwells in Mandos, which is westward in Valinor. He is the keeper of the Houses of the Dead, and the summoner of the spirits of the slain.
He forgets nothing; and he knows all things that shall be, save only those that lie still in the freedom of Ilúvatar.
He is the Doomsman of the Valar; but he pronounces his dooms and his Judgements only at the bidding of Manwë.
Vairë the Weaver is his spouse, who weaves all things that have ever been in Time into her storied webs, and the halls of Mandos that ever widen as the ages pass are clothed with them." silmarillion

domaju, ka Halls of Mandos ir k.kas liidzigs Valhallai. tikai bez jautriibas.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.