Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Buramvaardi
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris > Arhīvs – NK
zero
''Buramie vaardi ir ruupiigi saglabaatas formulas, kuraam senos laikos piedeeveeja burviibas speeku. Saadus vaardus skaitiija, vai nu lai pasargaatos no ljauna, vai arii lai izsauktu magisku speeku paliidziibu jebkuraa svariigaa un ziimiigaa situaacijaa, kuraa cilveeks jutaas bezspeeciigs vai nedrosh par rezultaatiem.''
Vai juus nezinat kaadus buramvaardus?
Vai arii vienkaarshi uzrakstiet ko juus zinat par to un vai vipaar kas taads liidz.
vientuļniece
Burmavārdi - izklausās apšaubāmi pēc pesteļošanas. Bet ir vārdi, ar kuriem var izdziedēt (bet tikai cilvēks, kam ir spējas dziedināt). Viss pārējais, kas neattiecas uz dziedināšanu, ir burvestības (šaubos, vai tas var būt kas labs).
Ashly
Es zinu, ka man mājās bibliotēkā ir tāda Latviešu buramvārdu grāmata. Kau tkad es šķirstīju, bet neko neatceros. grin.gif Laikam būs kādu reizi jāaizet jāpaskatās.
Es zinu arī tās garu izsaukšanas. Man klasesbiedri tādas esot izmantojuši, lai sazinātos ar kādu mirušo. Viņš esot atsaucies, bet tā kā es to neredzēju, nevaru teikt neko precīzāk.
Tad vēl mana vecvecmamma bija kaut kāda dziedniece. Viņa spēja izārstēt slimus dzīvniekus un cilvēkus. Atbrīvot no vajātājiem utt. huh.gif
Roviela
Jā, zinu. Gatavojoties Senlatviešu spēlei izlasīju visu iespējamo literatūru. Un tad? Manuprāt, tādus vārdus var izmantot tikai spēlē. Reāli tie ir vārdi - un viss! Nekas vairāk. Iedarbojas tāpat kā jebkuri citi runāti vārdi. T.i., ja iedarbojas, tad iedarbība ir tīri psiholoģiska. Ja es ticu, ka bez tādiem runātiem vārdiem mans ievainojums nedzīs, tad es, protams, pārdzīvošu, ja neviens tos neskaitīs, bet nomierināšos un ticēšu, ka viss būs kārtībā, ja skaitīs. Kā redzams, tam, ko tad tieši noskaitīs, te nav nekādas nozīmes smile.gif
Un otrādi - ja es uzzinu, ka kāds (it sevišķi, ja tas ir izdaudzināts vārdotājs, vai pat vienkārši kaimiņš) kaut ko ir skaitījis un skatījies uz manu īpašumu pusi, tad es sākšu uztraukties (ja es tam ticu!), ka tik nav kas slikts novēlēts un nenomierināšos, pirms kāds cits, kaut vai mana vecāmāte (kas, teiksim, arī ir izdaudzināta vārdotāja) nebūs kaut ko izdarījusi, protams, ar vārdu skaitīšanu, kas atvairītu iedomāto ļaunumu. Te arī - vai nav vienalga, ko skaita? Ka tik abas puses tic, ka kaut kas reāls notiks vai nenotiks.


CITĀTS(zero @ 02.11.2004 16:12)
es gan negribeetu piekrist jo vaarda speekam ir LIELA noziime.  man ir bijusi saskarshanaas ar to un teikshu kas tas ir visai nopietni

Psiholoģiska. Jā, ir. Bet vārdam pašam par sevi nozīmes nav. Tas ir saziņas līdzeklis, nekas vairāk. Man arī ir bijusi saskarsme, konkrēti, ar lāstiem, tāpēc es uzdrošinos apgalvot, ka zinu.
vientuļniece
CITĀTS(Roviela @ 02.11.2004 16:23)
CITĀTS(zero @ 02.11.2004 16:12)
es gan negribeetu piekrist jo vaarda speekam ir LIELA noziime.  man ir bijusi saskarshanaas ar to un teikshu kas tas ir visai nopietni

Psiholoģiska. Jā, ir. Bet vārdam pašam par sevi nozīmes nav. Tas ir saziņas līdzeklis, nekas vairāk. Man arī ir bijusi saskarsme, konkrēti, ar lāstiem, tāpēc es uzdrošinos apgalvot, ka zinu.

Bet vārdam seko doma, un domai ir tiešām liels spēks. Bez jēgas jau neviens tāpat neko taču neskaitīs un neteiks?! Ja kāds grib kaut ko ietekmēt ar saviem vārdiem, tad tas ir apzināti, un šī doma ieņem enerģētisku veidolu, kas var ietekmēt (it sevišķi tādu jūtīgāku, neaizsargātāku cilvēku).
Roviela
CITĀTS(vientuļniece @ 02.11.2004 17:39)
CITĀTS(Roviela @ 02.11.2004 16:23)
CITĀTS(zero @ 02.11.2004 16:12)
es gan negribeetu piekrist jo vaarda speekam ir LIELA noziime.  man ir bijusi saskarshanaas ar to un teikshu kas tas ir visai nopietni

Psiholoģiska. Jā, ir. Bet vārdam pašam par sevi nozīmes nav. Tas ir saziņas līdzeklis, nekas vairāk. Man arī ir bijusi saskarsme, konkrēti, ar lāstiem, tāpēc es uzdrošinos apgalvot, ka zinu.

Bet vārdam seko doma, un domai ir tiešām liels spēks. Bez jēgas jau neviens tāpat neko taču neskaitīs un neteiks?! Ja kāds grib kaut ko ietekmēt ar saviem vārdiem, tad tas ir apzināti, un šī doma ieņem enerģētisku veidolu, kas var ietekmēt (it sevišķi tādu jūtīgāku, neaizsargātāku cilvēku).

Tu gribi teikt - pirms vārdiem ir doma.
Nē. Nevar. Doma nav materiāla tādā nozīmē. Ja jums kādam ir zināmi konkrēti pašu piedzīvoti gadījumi, tad pastāstiet par to! Es mēģināšu vai nu tam piekrist, vai apstrīdēt, vai izskaidrot. Lūdzu, tikai nejaukt ar sagadīšanos! Tas, ka kāds kādam vakarā dusmās ir pateicis: "Lai tavs zirgs nosprāgst!" un zirgs pa nakti tiešām nosprāgst, nebūt nav pierādījums domu spēkam, jo te trūkst vienas būtiskas informācijas - vererināra slēdziena par zirga nāves iemesliem. Bez tā var izfantazēt visu ko.

Kāpēc domā, ka neskaitīs? Pat, ja zin, ka nav jēgas? Un kā vēl skaita! Tieši tāpēc, ka zin, ka tas otrais noticēs. Un, ja noticēs, tad - viss! viņš ir iekritis. Ne jau domai vai vārdiem, bet pašiedvesmai ir milzīgs spēks. Un, jā, taisnība, cilvēkiem var iestāstīt visu ko. Dažam pietiek stingrā un pārliecinošā tonī pateikt: "tā, tagad tu vairs nevari pakustināt labo roku!" un viņš to tiešām vairs nevarēs izdarīt. Bet tā notiek ne jau tāpēc, ka domai vai vārdiem kāds spēks būtu grin.gif Uz kādu citu cilvēku (uz lielāko vairumu) tas nedarbosies.

Ja domā, ka vārdi paši par sevi ir spēks, tad pamēģini skatīties uz sarkanu bumbu un tai atkārtot "zaļa", "zaļa". Redzēsim, pēc cik ilga laika tā tāda arī kļūs.
W-Shadow
khm :blink:
par visu peec kaartas...
buramvaardu man nav, k-gan i-netaa tie maniiti ir daudzviet un dazhaadi. neesmu tos izmantojis, jo vaardam jau tieshaam tik vien ir kaa vaarda speex - skanja. neko daudz ar to vien panaakt nevar [..].

t.s. 'burvestiibaas', ja taas veic kaut nedaudz sakariigi 'burvji', vaardiem ir sekundaara noziime. darbojas doma - energjija tiek ar domu programmeeta un vadiita, panaakot k-kaadu rezultaatu. vaardi, kas izsaka sho domu, paliidz uz to koncentreeties un tai vairaak noticeet. dazhos gadiijumos tiek lietoti vaardi, kam nav tulkojuma/noziimes - tieshi to skanisko iipashiibu deelj, tachu par to es nejuutos speejiigs spriest.

domai ir liels speex. un arii tad, ja veterinaars pateiktu, ka 'zirgs nospraaga, jo bija apeedis naglu...'[var gadiities], dereetu padomaat, kaapee vinjsh to naglu eeda wink.gif neba jau laasts taa vienkaarshi njems un uz vietas sirdi apstaadinaas upurim - taads speex reti kuram piemiit. un ljoti aizdomiigi tas buutu arii. ietekmeet shkjietami nejaushus notikumus ir vieglaak.
[un ja es kaa laadeetaajs ticu, ka tas zirgs nospraags, tad man ir vienalga, kaadaa veidaa, un vienalga, vai tu ticeesi, ka tieshi laasta deelj tas noticis]

par iedarbiigumu un pashiedvesmu.
pashiedvesma arii ir magjijas forma tongue.gif
ja tu sev iedves, ka taa ljaunaa cilveeka laasts ir tikai vinja iedomas un uz tevi neiedarbosies, tu automaatiski un neapzinaati izveido sev aizsardziibu. ja tas ljaunais nav graamatinjas lasiijis un ciitiigi treneejies, tad ar tavu neticiibu visbiezhaak pietix lai vinja uzbrukumu neitralizeetu.

eh, ko es te runaaju...

http://biomagic.by.ru/
http://www.nlp.lv
http://www.san.pp.ru/
http://biosens.ru/index.php

iesaakumam vajadzeetu pietikt...
Roviela
Jā, piekrītu, bet tad tas jau nav vairs tas, ko es saprotu ar "maģija".
Pašsuģestija nav maģija un hipnoze arī nē.

Ja vetārsts pateiktu, ka zirgs apēda naglu, tad tas, vienalga (pēc manām domām, protams), nekādi nav saistāms ar to, ko kāds kādam kaut kur ir teicis. Ja vien bez teikšanas šis viens kāds nav aizgājis uz stalli un iebēris zirgam silē naglas.
Bez rīcības - konkrētas, tīšas un nepārprotamas, nekādi lāsti nevienam neko nevar padarīt. Jūs ko, domājat, ka Āfrikas burvji iztiek tikai ar lāstiem? rolleyes_a.gif

Ja tas ļaunais pat ir grāmatiņas lasījis, tad, lai tiktu galā ar kādu, viņam vēl ir jāpamanās piedzimt pareizā dienā, tāpat kā nodomātajam upurim. Ja sāk lasīt grāmatas, tas viss paliek tik ļoti pretrunīgi un sarežģīti, ka upuris - ja vien viņam ir kaut necik saprašanas, vienmēr var atrast grāmatiņu, kurā ir paskaidrots, kāpēc viņš ir stiprāks burvis par uzbrucēju.
shary
Man mājās arī ir tāda buramvārdu grāmata, bet tā līdzinās ticējumiem jo tur ir tā., ka tu jānoskaita kaut kādi vārdi, tad jāskrien mājai apkārt un ja to izdara tad visu gadu būsi vesels. nu tādā garā. cool.gif
W-Shadow
nu jaa, graamataas tieshaam pretruniigi meedz buut viedolkji un ieteikumi unsure.gif
taapeec lasiitaajam jaaliek lietaa sava saprashana un ar logjiskaas domaashanas un prakses paliidziibu jaanoskaidro, kas 'darbojas' un kas ir 'nezinaatniskaa fantastika' smile.gif

un, protams, katram 'panjeemienam' var piemekleet neitralizeejoshu darbiibu.

njaa, ieprieksheejaa post'aa es jeedzienu 'magjija' pielietoju paaraak briivi, slinkums bija siikaak daliit, kas ir psihologjija, psionika, okultisms un kas - 'magjija' pati par sevi [lai kas taa buutu].

peace smile.gif
vientuļniece
Man ir zināmi gadījumi, kad cilvēks kaut ko pasaka, un tas piepildās. Atliek tikai secināt, ka domai patiešām liels spēks. Varu uzrakstīt kādus piemērus.
Viena manas mātes paziņa bija dusmīga uz kaimiņieni (laikam zemes jautājumos) un pateica tai kaimiņienei: "Kaut tev zemes vēži samestos!", un pēc laiciņa viņas zemes teritorijā bija uzradušies zemes vēži.
Man arī ir bijis, ka es nodomāju (tā es domāju, kad biju vēl maza un glupa)"kaut tu pakluptu" uz kādu konkrētu cilvēku, un tai pat mirklī tas cilvēks arī paklupa. Tagad es cenšos domāt un vizualizēt tikai labas domas, jo apzinos, ka ar savām domām vien cilvēks var izdarīt ļoti daudz, bet tikai tad, ja tas nāk no sirds (gan labas, gan sliktas domas).
Roviela
CITĀTS(fijusska @ 04.11.2004 22:15)
Es zinu ka vardiem abrakadabraka ir kaut kada magiska noziime, bet nekadus ipashos nezinu! sad.gif

A b r A k A D A b r A
 A b r A k A D A b r
  A b r A k A D A b
   A b r A k A D A
    A b r A k A D
     A b r A k A
      A b r A k
       A b r A
        A b r
         A b
          A

Jau no 3.gadsimta lietota maģiska formula. Kā apgalvo, tās izcelsme nav skaidra. Šādā formā uzrakstīta, tiek lietota kā amulets pret slimībām un visādu labo garu izsaukšanai.
(Tas ir tikai izziņai. Man ir cieša pārliecība, ka tas līdz tad, ja tam notic, kā jau parasti wink.gif )
W-Shadow
Ir versijas --

CITĀTS
There is also the view that Abracadabra derives from the Hebrew, ha-brachah, meaning "the blessing" (used in this sense as a euphemism for "the curse") and dabra, an Aramaic form of the Hebrew word dever, meaning "pestilence." They point to a similar kabbalistic cure for blindness, in which the name of Shabriri, the demon of blindness, is similarly diminished. Other scholars are skeptical of this origin and claim that the idea of diminishing the power of demons was common throughout the ancient world, and that Abracadabra was simply the name of one such demon.

Some point to the Hebrew words ab ("father"), ben ("son"), and ruach hacadosch ("holy spirit").

Some have argued that the term may come from the Arabic Abra Kadabra, meaning 'let the things be destroyed' or from the Aramaic abhadda kedhabhra, meaning 'disappear like this word'. Rather than being used as a curse, the Aramaic phrase is believed to have been used as a means of treating illness.


un

CITĀTS
The word abracadabra is derived from a Hebrew phrase (Abarah K'Dabarah) meaning, "I will create as I speak." It has appeared in Kabbalistic and Gnostic texts alike.


Es biju dzirdeejis, ka tas noziimeejot "pronounce the blessing"..
Kedriks
SATOR AREPO - populāra viduslaiku formula kaurai ar nezin ko piedēvēja smile.gif

Ko tik tur neizlasīja dažādi tos burtus kombinējot smile.gif

Nu un vēl `tada lieta, ka II PK 2 /3 karavīru ir nēsājuši lidzi aprakstītas lapiņas ar dažādām "maģiskām" formulām, tipa lai novirzītu lodes un iznāktu dzīvi. Bet ir bijuši gadījumi, kad cilvis atnācis no frontes saka baigo paldies savai vecmuterei, kas viņam tos vārdus tipa uzrakstījusi pirms došanās uz fronti, a šī viņam paziņo ka viš ir muļķis jo šī vnk uzraxtījusi kaut ko tādu nesparotami nesakarīgu, lai šim vnk būtu kam ticēt getlost.gif
Aiva
Man personiski labi patika maģijas izskaidrojums grāmatā "Lothlennas raganas un mošķi" (aizmirsu autoru).

Galvenais varonis ir speciāists par maģiju, kas dzīvo Holivudā. Pamatnodarbošanās - lāstu noņemšana, ļaunās acs atvairīšana, amuleti u.t.t. Brīvajā laikā nodarbojas SCA, mājas tur bruņukreklu un zobenu no titāna sakausejuma.

Atnāk pie viņa aktrise un saka, ka viņai esot teikts, ka viņa ir noburta, lai noņemot lāstu.

"Maģijas nav," čalis atbild.

"Kā nav? Bet ... " (Ko pie velna tad tu dari?)

"Maģijas nav. No tā ka es te skaitīšu vārdus, nekas nenotiks. Bet arī jums ir taisnība, maģija ir nogalinājusi miljonus un nogalinās vēl vairāk. Jūs, piemēram jau esat sev iestāstījusi, ka esat nolādēta. Jūs pati sevi tagad noskaņojat uz to, ka ar jums notiks kaut kas ļauns. Un pašsuģestija ir varens spēks. Jūs kļūstat nervoza, biežāk kļūdaties, asi reaģējat uz apkartējiem un tas protams nenāk par labu jūsu karjerai. Rezultātā - jūs pati parūpējaties par lāsta piepildīšanos."

Galu galā, pēc kārtīga psiholoģijas seansa aktrise dodas mājās ar pāris amuletiem un ūdens pudelīti, ar ko apslacīt mājas slieksni. Čalis savukārt dodas pie ūdensvada piepildīt nākamo no tukšajām pudeļitēm un novietot amuletu skapītī.

Protams, tā kā tā ir 'fantasy' grāmata, tad neticīgais galvenais varonis nonāk maģijas pasaulē un tur paplosās ne pa jokam, bet pats interesantāais bija šis fragments pašā sākumā...
nixons
CITĀTS(Roviela @ 05.11.2004 09:18)
A b r A k A D A b r A
 A b r A k A D A b r
  A b r A k A D A b
   A b r A k A D A
    A b r A k A D
     A b r A k A
      A b r A k
       A b r A
        A b r
         A b
          A

Jau no 3.gadsimta lietota maģiska formula. Kā apgalvo, tās izcelsme nav skaidra. Šādā formā uzrakstīta, tiek lietota kā amulets pret slimībām un visādu labo garu izsaukšanai.
(Tas ir tikai izziņai. Man ir cieša pārliecība, ka tas līdz tad, ja tam notic, kā jau parasti  wink.gif )

esi lasijis/usi kas ir kas HP pasaulee????
Roviela
CITĀTS(nixons @ 06.11.2004 13:03)
esi lasijis/usi kas ir kas HP pasaulee????

Kāds tam ir sakars ar HP? huh.gif Roulinga arī to zināja? Kāds brīnums, ne? whistling.gif
Skaidrojums ir no pilnīgi nopietnas grāmatas par Augstāko maģiju. Tur ir vēl citas formulas, amuleti, teksti, zīmes, utt. arī, bet man nešķiet, ka to te būtu nepieciešams citēt.
Jeb gribas, lai te sarakstītu buramvārdus no HP?

Pilnīgi piekrītu Aivas citātam un Kedrika tekstam - maģijas nav. Tā ir psiholoģija.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!