Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Apģērbs LARPos
Kurbijkurne forums > Foruma spēles > Brīvdabas lomu spēles > BDLS arhīvs > Par un ap LARPiem
Lapas: 1, 2, 3
Grims
Nevienā no iepriekšējiem pavedieniem mans jautājums īsti tēmai neatbilstu, tamdēļ jātaisa jauns grin.gif

Ko labāk vilkt zem bruņām? ķēžu, ja tips ir no svara
Kur to raut, un cik tas varētu izmaksāt?
Lia'angia
Linu "stjoganku" - nezinu, kā latviski tas apģērbs saucas - no vairākām kārtām šūtu vamzi. Vai striķu kreklu. Maksā - nu par cik sarunā. Veikalā nenopirksi, tātad jārunā ar tiem, kas to lietu taisa mājas apstākļos...
Farliner
Cik zinu, tad vamzis ("stjoganka") jebšu akentons parasti ir dabūnams sākot no kādiem 35-40 latiem, atkarībā no varianta. Tā, kā Latvijā šobrīd ir, ja nemaldos, 1 gatavs un kādi 3 nepabeigti striķu krekli, tad par cenu vēl nav īsti zināms, bet varētu būt līdzīga.
Grims
Tātad tas ir ideālais variants, kas pieejams izredzētajiem.
Ar ko izlīdzas vnk mirstīgie? Vai vienkāršu džemperi bruņukrekls sabojās?
Farliner
Ar vienkāršu džemperi tev pašam būs problēmas - pēc pāris nopietnākiem trāpījumiem pat ar booferi bez normāla akentona vai striķu krekla maz neliksies.
Esmu redzējis, kā izskatās, kad cilvēks ir bijis uzvilcis buņukreklu uz plikas miesas, un dabūjis ar koka zobenu... baisi neestētisks skats!

Ja nu gribi tikt cauri "pa lēto", iesaku uzvilkt apakšā džemperi un virs tā vilnas vai bieza lina vamzi, virs kura arī vilkt bruņukreklu. Lielākā daļa mūsdienu sintētisko džemperu būs par plānu, un butted mail - nekniedētie bruņukrekli tiešām var sačakarēt džemperi, jo diegi ķersies gredzenos.
Grims
Un kur un par cik raut tādu vamzi?
Farliner
Runā ar Liaāngiu vai Rovielu. Vai apskaties netā piegrieznes un uzšuj pats - nav nemaz tik sarežģīti.
AxelBladd
Nezinu es zem kezu krekla vilku parastu kreklu, nekada vaina, protams, litoja buffed iero4us. Ar "jaudigakiem" ta cauri netiksi wink.gif
Farliner
Roie - viss atkarīgs no sitiena spēka. Pat ar buferi var gana spēcīgi ievilkt, lai bruņukreklu "justu" cauri kreklam. Šinī gadījumā viss atkarīgs no sitēja.
Pet
Biezs dzhemperis (bet ieteicams ne silts - piem ar 'retu' adiijumu, kam riktiigi puush cauri), pa virsu mosh krekls, kas izskataas autentiskaak (bet kursh nomelnosies no brunjukrekla).
Ideaali veel buutu kautko mikropolsterveidiigu uz pleciem uzmaukt, savaadaak peec visas dienas brunjukreklaa pleci liks sevi maniit;
Un - OBLIGAATI - jaavelk kaartiiga josta paari brunjukreklam - ja puse vinja svara ir uz jostas, nevis uz pleciem, tad ir daudz eertaak vinjaa skraidiit & dziivoties.
Grims
TN2 ziemeļnieki zem savām plātņu bruņām vilka polsterus no kaut kā aizdomīgi līdzīga tam, ko izmanto boofošanā. Un ne tikai uz pleciem, bet tādu kā vesti.

Kā strādātu kombinācija maika(?) -> putupokānuturbija veste -> džemperis -> bruņukrekls -> josta?
Farliner
IMO, strādātu karsti smile.gif - proti, ķamēr nav ilgi jāskrien vai jācīnās - OK, bet tādā ekipējumā ātri vien kļūs ļoti karsti. Bez tam, bruņukrekls uz pleciem taisa lielāku slodzi nekā vienlaidus metāla plākšņu bruņas, attiecīgi - tur putuporolons vai ko nu viņi tur lieto ātri sapresēsies un maz ko dos. Tad uz pleciem labāk uzlikt pāris slāņus tā materiāla... un džemperi tad vajadzēs pāris izmērus lielāku nekā parasti - izskatīsies pēc baisā "kačoka" smile.gif
Zem plātņu bruņām var iztkt ar krietni plānāku vamzi nekā zem bruņukrekla...
Grims
Hmz, pirmais pielietojums tam bruņukreklam ir paredzēts TN3, kas norisināsies oktobra vidū, tā ka pārlieku karsti nevajadzētu būt. Un tad jau pa ziemu varēs kaut ko labāku sadabūt.
Tikai, ja nepieciešams lielāks džemperis, domājams, ka arī bruņukreklam jābūt platākam, bet tad, lai sakarīgi izskatītos bez polsteriem nāksies pārtaisīt getlost.gif
Farliner
A tev bruņukrekls galīgi pieguļošs uztaisīts? Vienmēr der atstāt vietu tam, ko vilksi kā bruņu vamzi...
Grims
Patiesībā vēl nav uztaisīts grin.gif es pie tā strādāju (tb atsākšu strādāt tiklīdz nopirkšu nolāpītās knaibles, ko man vajadzētu paveikt šodien).
Tā ka es vēl varu uztaisīt viņu platāku neveicot lieku darbu, es vnk domāju par to kā krekls, kas piemērots viena biezuma apģērbam izskatīsies uz krietni plānāka apģērba.
Farliner
A uz plānāka apģērba labāk vienkārši nevilkt, ja negribi iedzīvoties liekos zilumos/nobrāzumos.
Grims
Kā plānāku apģērbu es biju domājis normālu vamzi, kam nevajadzētu polsterus.
Bet vispār - vispirms uztaisīšu un tad uztraukšos. Cerams, ka tikšu pie pāris zobeniem vēl pirms spēles, lai varētu izprovēt, kādas izjūtas pie kāda iepakojuma.
Farliner
Bruņukrekla pinums parasti ir gana elastīgs, lai pāris centimetrri turp vai šurp neradītu lielu problēmu, tā kā, domāju ka tur visam vajadzētu sanākt ok. Jautājums tikai, vai līdz TN III pagūsi? Laika nav daudz...
Grims
Pietiekami, it sevišķi ar manām jaunajām Daiken troses knaiblēm - muahahahaha!
Bez tam - man ir izstrādāts plāns. Tiesa pašlaik tas ir iekavēts par divām dienām, taču rezervē ir 2 nedēļas un brīvdienā var bez īpašas piepūles izpildīt divu dienu plānu.
Kedriks
Reiz vienā no 1999. gada "Drakona" spēlēm pamanīju vienu kolorītu personāžu - viens maziņš orciņš bija uztaisījis sev bruņas no hokejistu aizsargekipējuma - paņēmis plecu daļu un apšuvis ar zvērādām - skats nudien bija baismīgs! laughing.gif

Pats maziņš, bet kas par PLECIEM un v-veida muguriņu! laughing.gif laughing.gif laughing.gif laughing.gif laughing.gif laughing.gif laughing.gif laughing.gif
soirvakt
CITĀTS
Reiz vienā no 1999. gada "Drakona" spēlēm pamanīju vienu kolorītu personāžu - viens maziņš orciņš bija uztaisījis sev bruņas no hokejistu aizsargekipējuma - paņēmis plecu daļu un apšuvis ar zvērādām - skats nudien bija baismīgs!

Pats maziņš, bet kas par PLECIEM un v-veida muguriņu!     



tas taks varetu but kadas legendaras brunas kas ir atrodamas kada kvesta tn laughing.gif
pievisa tas trolim varetu but loti atbilstosi
Viking
Runājot par apģērbu ... cik noprotu pilnīgi viss ekipējums savs i pašam jaaveido un jānodrošina ... ja?
un ja tā ir .... tad man i jautājums kur pie tāda tikt un cik tas varētu izmaksāt.....?
soirvakt
nu iesaku pastaigat par humpalam un tur jau var atrast visadas noderigas lietas prieks larpiem vel vari iegriesties latgalite tu var nopirkt par kadiem 5ls labu jostu un es pats tur pirms 2 dienam nopirku zabakus prieks larpiem par 6ls ta nu tur var dabut letus zabakus
Kedriks
CITĀTS(Viking @ 27.09.2004 23:02)
Runājot par apģērbu ... cik noprotu pilnīgi viss ekipējums savs i pašam jaaveido un jānodrošina ... ja?
un ja tā ir .... tad man i jautājums kur pie tāda tikt un cik tas varētu izmaksāt.....?

Skatoties kādiem larpiem! Jo ne viss kas derēs vienā, 100 % derēs otrā! Lielāko daļu taisām paši. Bruņas no atsperšaibām var uztaisīt itin mierīgi, kaut gan tas rezultāts ir smags tiešā nozīmē, nekā no stieples. Un stieples krekli izskatās arī labāk. Tikai darba vairāk - pašam arī tie gredzeni jāsakniebj. smile.gif Apģērbu var tiešām humpalās pameklēt. Teiksim, Farliners tā reiz tika pie lieliska huda (kapucīte tāda) no vecas ādas jakas, kas tika brutāli nedaudz "uzlabota". Elementārus apavus var uztaisīt pats, lai nav armijas kerzās `jāskraida.

Principā, ņākamajā LFFB pasākumā drusku par šo te lietu pastāstīsim!
Viking
a TN pagaidām ir vienīgais laprs, kas tagad notiekās .... ja?
unj kur atrodās tādas labākās humpalas Rīgā, kur varētu atrast tādas labākas lietas, kas varētu derēt visulabāk.....?
par īstajām bruņām es vēl neko nezinu kas un kā, bet ar laiku ar visu vislielaako prieku iepazītu šo mākslu un pac iemācītos taisīt gan iero4us, gan brunjas utt... smile.gif
un kā tos apavus sataisiit tad var ?? apvilkt parastos apavus ar kaut kaadu aadu vai ko tamlīdzīgu ...?
Kedriks
CITĀTS(Viking @ 28.09.2004 14:28)
a TN pagaidām ir vienīgais laprs, kas tagad notiekās .... ja?
unj kur atrodās tādas labākās humpalas Rīgā, kur varētu atrast tādas labākas lietas, kas varētu derēt visulabāk.....?
par īstajām bruņām es vēl neko nezinu kas un kā, bet ar laiku ar visu vislielaako prieku iepazītu šo mākslu un pac iemācītos taisīt gan iero4us, gan brunjas utt... smile.gif
un kā tos apavus sataisiit tad var ?? apvilkt parastos apavus ar kaut kaadu aadu vai ko tamlīdzīgu ...?

Labākā ādu bode (gan padārga) ir Blaumaņa ielā 19. Zābaki (a la mokasīni)gatavojas vienkārši, no 2 gabalie - zoles un virsas, kas tiek sašūti kopā. Virsām piegrieznes vari pameklēt dažādos rekonstruktoru saitos vai googlee ar vārdiem "medieval footwear". Der arī "viking footwear" Par humpalam gan nezinu tik labi. wink.gif
Viking
ooo jā smile.gif
Viking footwar izklausaas itin labi smile.gif
a kur to zoli tad var dabuut ... arii aadas veikalaa ?? un kaada aada der vislabaak ???
ar ptieku uzzinu ko jaunu par foršo vikingu tautu smile.gif
un tajos gadiijumaa kaajas nesalst ?? vai arii vnk ir jāuzvelk VISMAZ viesn pāris vilnas zeķu .. ja?
Farliner
Parasti zoli taisa no biezākas ādas nekā virsu, bet zoļādu arī tajā veikalā tirgo.
Ar tiem apaviem lielākā problēma ir tajā, ka tie mēdz samērā ātri izmirkt, un tad vismaz viens pāris vilnas zeķu ir nepieciešamas notiekti, parasti jau vēl virs zeķēm uztin kājautus - garu aduma strēmeli, kuru zem ceļa nostiprina.
Viking
mmmmm... izklausās interesanti..... patiešām būs jāaizbrauc uz to veikalu un jāpaskatās kas tur ir ....
a tad kad kājas tā apaun, tad kājas mazāk izmirkst .. ja?
un kādu parasti audumu izmanto kāju apaušanai virs vilnas zeķītēm ???
man vnk.sāk ļoti interesēt šitās lietas smile.gif
kāda dzīvnieka ādu parasti izmanto apaviem ???
Lia'angia
Lai apavi tik ātri neizmirktu (bet tie šā vai tā izmirks ātrāk, kā "modernie"), to vajag ieziest vai nu ar zosu taukiem, via vasku. Uzkarsē apavu, lai silts (bet ne karsts!!!), uzsildi ziežamvielu un kārtīgi ieviksē.
Par autiem - vasarā izmantoja lina, ziemā - vilnas autus.
tupenis
apavu variants gumijas zābakus aplīmē ar ādu un miers whistling.gif
bet tas tāds nenopiets variants whistling.gif
Viking
tā .. kur tik klatu pie zosu taukiem ?smile.gif
un vasks .....der vasks ko paardod veikalos ... itkaa matu veidošanai ...?
a kā vispā izskatās auti ? ...
es esmu iesācējs šajā seno laiku apģērbu jomā, bet vēlos uzzināt daudz ko vairāk....
un visupirms ..... man jau jāpamēģina sataisīt kaut kad tie apavi smile.gif
a no kādas ādas apavus parasti darināja ...?
piem. cūkas āda der ????
tupeni smile.gif variants labs ..... bet vai tā āda pielīmētā ilgi turēsies pie tās gumijas ? smile.gif bet tik un tā ... var jau mēģināt smile.gif
Lia'angia
CITĀTS
tā .. kur tik klatu pie zosu taukiem ?


Nopērc zosu kājiņas un iztecini. smile.gif gatavi viņi ir šausmīgi dārgi makšķernieku bodē, kā zināja stāstīt mans vīrs.

CITĀTS
un vasks .....der vasks ko paardod veikalos ... itkaa matu veidošanai ...?


Nea. Bišu vasks. Tāds, kādu sveču un medus veikalos var dabūt.

CITĀTS
a kā vispā izskatās auti ? ...


Aptuveni 20 cm (slinkums iet mērīt) platas, ap 3 m garas auduma stērbeles.
Ja negrasies iet uz rekonstruktoriem, iesaku aiziet uz daudzreiz pieminēto Klippansauli un nopirkt lentes segu malu apšūšanai. Tur ir 10 m gara lente, to sagriežot 4 daļās un sašujot pa 2 kopā (plakaniski, ne gareniski), sanāks lieliski, elastīgi un smuki kājauti. Bet tā ir sintētika. Ja gribi taisīt apģērbu, kas derētu Cēsu viduslaiku festā, šādas bantes laikam nederēs (bet es gan ar tādām staigāju... whistling.gif).

CITĀTS
a no kādas ādas apavus parasti darināja ...?


Virsa, domāju, var būt no cūkādas, bet zole droši vien no vēršādas vai kā tamlīdzīga. Aizej uz viekalu un pačamdi - jo cietāka un biezāka, jo labāk derēs zolei. Tas ir, kja tu vīles atstāsi uz ārpusi. Ja griezīsi uz iekšpusi, tad labāk mīkstāku laikam... Bet par apaviem labāk prasīt Rovielai un Kedrikam, tie abi ir šuvuši, es tik rezultātus redzējusi.

Iesaku apmeklēt LFFB pasākumu bibliotēkā, kas būs oktobrī, tur mēs tieši par tērpu darināšanu runāsim. Un par apavu darināšanu arī.
Viking
uu smile.gif tad jau ar vasku būtu vislabāk un vienkāršāk smile.gif
eemmm .. Klippansaule ir tas iepriekšminētais ādu veikals ??
un auti it cik noprotu jāapsaitē rinkjī apkārt ap kāju ..ja?
hmmmm ... rekonstruktoori ?
es jau vairāk gribu tendēties uz apģērbu priekš TN un citiem larpiem

a varētu lūdzu man sniegt plašāku info par to saietu biblotēkā ....?
jo es te esmu riktīgs jauniņais un maz ko sajēdzu .....
Lia'angia
Nē, KlippanSaule ir vilnas audumu fabrikas veikals, kur audumi ir daudz lētāki, kā citos veičos, jo bez uzcenojuma. Apmetnim iesaku pirkt vilnas audumu, jo tas silda arī slapjš, bet lietus Latvijā rudeņos līst bieži...
Autus tin ap kāju. Kā - nu izstāstīt es tev nevarēšu, ja paziņu lokā ir kāds armijā bijušais, paprasi, viņš mācēs pastāstīt. Es vēl šo sarežģīto māku tikai apgūstu. smile.gif
Par LFFB pasākumu bibliotēkā var lasīt attiecīgajā pavedienā, paskaties pie "forumieši un pasākumi". Datums laikam ir 9 oktobris.
Kedriks
Starp citu, pat beigās kad mani aļņādas zābaki pēc laba laika tomēr sāka laist to mitrumu cauri, es ar prieku konstatēju, ka viņi jioprojām silda! w00t.gif Vilnas zeķe pat nav obligāta, ja sien kājautus. Traucēs nostiprināt tos apakšdaļā pie potītes. Es parasti zābakus velku uz plikas pēdas. Pat ja esmu pirms tam bijis nosalis, šamajos zābakos kājas var sasildt neparasti ātri, kau t gan no ārpuses skatoties, tie nav nekas pārmērīgi izcils.






Tā nu tas mans ražojums izskatās. Starp citu viens no maniem pirmajiem zābaku pāriem.
tupenis
par tiem maniem gumijas-adas apaviem grin.gif
ieteicams ādu līmēt klāt ar momentu wink.gif
salaiduma vietas sašūt wink.gif
jeb tu uztaisi tādu takā adas zeķi un uzmauc to zābakam virsū un augšā sašuj kopā ar zābaku wink.gif
Viking
un kur atrodas Klipansaule ?? adresīte būtu ? (ceru ka riigaa smile.gif )
kedrik ! smile.gif šitie izskatās labi zābaciņi , bet .. es kaut ka nesaprotu kā viņi var sildīt ....tad ja utie ir labi kārtīgi cieši jāsašuj ....a tev tei zābaki ir pilnīgi viscaur no aļnādas ?? vai arī zole ir no kāda cita dzīvnkiea ādeles ???
es ar gribu pameeģināt tādus sašūt smile.gif tik man šita leita ira tumša bilde ...jo ar to nekad vēl neesu nodarbojies ....(kā saka nekad nesaki nekad smile.gif )
varētu man kāds varbūt iemācīt ? vai vismaz dot padomus .... sākot ar to kur var lēti tikt pie ādām un audumiem .....
ādas cik noprotu var dabūt veikalā, kas atrodas Blaumaņa ielā 19 ..ja?
kedrik ... a tie ir vikingu tipa zaabaki ??smile.gif ja jā tad es ar tādus vēlētos kaut kad pamēģināt satasīt .....
ā un kāds varētu lūdzu pateikt man kādu rokonstruktoru saita adresīti ?
Roviela
Klippan-Saule atrodas Rīgā, Bruņinieku ielā 139a.

Piegrieztnes tādiem zābakiem var atrast bibliotēkā smile.gif
Ir tāds izdevums "Arheoloģija un Etnogrāfija". Ja nemaldos, nr. 14 (tas ir tas, ko es īsti neatceros!) bija raksts ar piegrieztnēm par ādas apaviem ap 14.gs.

A rekonstruktoru saites nu gan pats var pameklēties caur googli smile.gif
Lai gan tur, parasti, piegrieztņu gan nava...

Manējie zābaciņi/kurpītes ir šitādi:
Krāsota plāna cūkāda. Zole likta dubultā, vīles uz iekšu. Vasarā valkāšanai ļoti patīkami, ziemā gan būtu kā būtu laughing.gif
Viking
ņu tad jau tad kad būšu centrā būs jāpaklīst pa to un jāpalūkojas ko var atrast ...smile.gif
a skolas biblootēkā varētu būt piegrieznes ..?
un piegrieznēm izmērs būtu jāmaina tās izmērs attiecībā uz paša kāju ..ja?
eu bet tev tie zābaciņi ar i izdevušies makten labi ar smile.gif
un cik noprotu tad kedrika zābakiem ..vīles i uz āru ?
smile.gif ... cūkādaai kas līdzīgs man mājās laikam jau i ....
a vispār .. lai pa ziemu nēsātu .. der tā aļna vai vērša āda?
Kedriks
No kāda zvēra ādas bija manējiem tās zoles nemāku teikt, bet tā bija drusku cietāka nekā tā no kā taisīju virsu. Pēc idejas, no vēsturiskuma viedokļa manējiem zābakiem tā virsa ir par biezu. KAut gan no ērtības un praktiskuma viedokļa - labāk nevar būt. Pluss vēl izskatās gana pieņemami. Vienīgais tā šuve, kas ir uz āru nav labi, jo diezgan bieži jālabo, tobiš jāpāršuj. Bet ar tik biezu ādu ir pagrūti to apavu izgriezt uz otru pusi, lai šuve paliktu iekšā. Virsām laikam laba būs cūkāda, zolēm - govsāda.
Viking
tātad taviem zābakiem bija vnk. aļnādas virsa un zolē bija viena kārta tās biezākās ādas ...ja?
lūk tā smile.gif ja būtu tev dota tā dāvana dzīvot senajos laikos, tad varētu ierādīt vēl vienu labāku apavu darināšanas veidu smile.gif
nu tad ...cik atceros cūkāda man vecākiem mājās kaut kur mētājās ...bet vai dos ....?
un tad atliek tik tikt klātu pie govs ādas ..... ar kādu cenu man vajadzētu rēķināties apm .. lai mēgīnātu pirmo reizi kādu apģērba gabalu sameistarot(apavus šajā gadījumā) ?
Lia'angia
Zini, ko es tev sirsnīgi ieteikšu? Paņem vecu dvieli, vai palagu, vai tepiķi, un patrenējies vispirms sašūt tos brīnumus no aduma. Un, kad tev taps skaidrs, kā tās lietas tiek darītas, nomēri, cik materiāla tev izgāja, un pieliec drusku klāt. Un būs arī drošāka roka, piegrieztni taisot.
Kedriks
CITĀTS(Viking @ 29.09.2004 16:52)
tātad taviem zābakiem bija vnk. aļnādas virsa un zolē bija viena kārta tās biezākās ādas ...ja?
lūk tā smile.gif ja būtu tev dota tā dāvana dzīvot senajos laikos, tad varētu ierādīt vēl vienu labāku apavu darināšanas veidu smile.gif
nu tad ...cik atceros cūkāda man vecākiem mājās kaut kur mētājās ...bet vai dos ....?
un tad atliek tik tikt klātu pie govs ādas ..... ar kādu cenu man vajadzētu rēķināties apm .. lai mēgīnātu pirmo reizi kādu apģērba gabalu sameistarot(apavus šajā gadījumā) ?

Vispār lai neķēzītu materiālu, varu ieteikt vispirms uztaisīt piegriezni no biezas polietilēna plēves un rupji sašūt un paskatīties kā tas turas kājā. Tad var izlabot arī kļūdas jau taisot no riktīgas ādas. Alnis virsai nav obligāti. Vēlams tikai lai to ādu biezumi (zolei un virsai) nebūtu PĀRĀK atšķirīgi.
Roviela
Nupat uzgāju lapu, kur ir simtiem padomu "How-to..."
eHow

tieši zem: http://www.ehow.com/list_1043.html ir padomi, kā viskautko uztaisīt pašam.
Viking
tad jau laikam būs jāpamēģina visupirms sašūdināt no plēves ..... bet tad cik noprotu zolei buus tā plēve dubultā jāsaliek ... un šūšanai der jebkāds diegs ??
a ko buutu visuvislabāk ... sākumā mēģināt ar audumu kaut kādu, vai arī ra plēvi ...? vai arī vispirms ar plēvi .. pēc tam ar audeklu un tad jau ar ādu ....?
Roviela .. tajā lepelē no ādas es man uzrāda tik :
Make a Leather Belt
Shape Leather
Paint Leather
Tool Leather
Cut Leather
shitās te lietas .... un apavus es tajā sarakstelī nemanu .... buss jau laikam googlē jaaieraksta vainu .. kā jau kedriks minēja "viking footwear" vai arī vikingu apavi .... apavu piegrieznes .. vai kaut kā tml ....
Roviela
CITĀTS(Viking @ 30.09.2004 16:29)
tad jau laikam būs jāpamēģina visupirms sašūdināt no plēves ..... bet tad cik noprotu zolei buus tā plēve dubultā jāsaliek ... un šūšanai der jebkāds diegs ??
a ko buutu visuvislabāk ... sākumā mēģināt ar audumu kaut kādu, vai arī ra plēvi ...? vai arī vispirms ar plēvi .. pēc tam ar audeklu un tad jau ar ādu ....?
Roviela .. tajā lepelē no ādas es man uzrāda tik :
Make a Leather Belt
Shape Leather
Paint Leather
Tool Leather
Cut Leather
shitās te lietas .... un apavus es tajā sarakstelī nemanu .... buss jau laikam googlē jaaieraksta vainu .. kā jau kedriks minēja "viking footwear" vai arī vikingu apavi .... apavu piegrieznes .. vai kaut kā tml ....

Slikti meklēji! grin.gif Tur bija "kā sašūt mokasīnus", tikai angliski, protams.
Viking
eeemmm ... mokasīni ir tie apavi ko kaut kad domāju sataisīt.... ?? smile.gif
Lia'angia
CITĀTS(Viking @ 30.09.2004 16:29)
un šūšanai der jebkāds diegs ??
a ko buutu visuvislabāk ... sākumā mēģināt ar audumu kaut kādu, vai arī ra plēvi ...? vai arī vispirms ar plēvi .. pēc tam ar audeklu un tad jau ar ādu ....?

Tie tavi pirmie darinājumi būs tikai eksperimenti, tā ka šuj, kādā kārtībā vien vēlies. Ja domā par plēvi, tad tikai biezu plēvi, nevis Rimi maisiņu, labi? wink.gif Manuprāt, vislabāk ir kaut kāds biezs audums, veca sega vai vēl kas, jo tad tu iegūsi priekšstatu, cik biezas sanāk vīles un, atitecīgi, cik leilāku tev to apavu vajag griezt, lai neberztu kājas. Un labākajā gadījumā vēl būsi ticis pie silt`ma istabas čībām. smile.gif
Par diegu - mēģināt var ar jebkuru, bet īstajiem apaviem vajadzētu linu diegu paresnu, tas būs izturīgs.
Kedriks
Nu tai izmeginaajuma versijai laikam vajadzees resnu diegu jo tievs sapleesiis to pleevi! Atrodi kaadu lielu adatu in panjem resnu auklu. Kaapeec saucas "mokasiini"..... nu taapeec, ka vinjiem Eiropaa nav taada konkreeta iisa vaarda smile.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.