Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Bērnības grāmatas
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots
Lapas: 1, 2, 3, 4
vientuļniece
Cerēsim, ka tāda aptauja nav bijusi.
Man, protams, patīk visas Lindgrēnas grāmatas - tās ir dievīgas, īpaši Karlsons!
"Vārnu ielas republiku" es lasīju ar mokām, laikam pat nepabeidzu, bet varbūt ir kāds, kam patīk.
Kādas bērnu dienu grāmatas vēl jums ir mīļas?
GameMaster
Dīvaini, bet man bērnībā (nu tā - ap 4-5 gadiem) nepatika neviena no minētajām grāmatām. Tais laikos biju sajūsmā par Roberta Luisa Stīvensona "Bagātību salu", kuru droši varu saukt par sevis visvairāk pārlasīto grāmatu.
Crash
Hmm, nu visp no taam graamataam man vairaakas tiiri labi ir patikushas... Bet nobalsoju par 'Braaljiem Lauvassirdiim', jo shaads staasta settings (no real life varonis nonaak fantasy world un tur veic varonjdarbus) kau kaa tiiri labi iet pie sirds arii taga... rolleyes_a.gif
Pūkainīte
Brāļi lauvassirdis ir kolosāla grāmata... rolleyes_a.gif ..........tiešām iesaku to izlasīt pilnīgi visiem...ļoti skumja un mīļa sad.gif
Crash
CITĀTS(Pūkainīte @ 31.08.2004 17:08)
Brāļi lauvassirdis ir kolosāla grāmata... rolleyes_a.gif ..........tiešām iesaku to izlasīt pilnīgi visiem...ļoti skumja un mīļa  sad.gif

Patiesiibaa nekas skumjsh tur naf, tas atkariigs no taa, kaa lasiitaajs uztver naavi, jo graamataa ir pausts, ka abi braalji nonaak atkal citaa pasaulee, kas nebuut naf jaauztver kaa aizsaule, bet gan naakoshaa shaada fantasy pasaule. Un visp staasti par paaraak laimiigaam beigaam sux, jo tad naf tik liels liidzpaardziivojums...
Nihil
Kur Trollītis Mumins? Pienācās nobalsot par Ronju laupītāja meitu, tāda jauki padrūma gŗamatiņa, man vienmēr ir patikusi.
Bet Vinijs Pūks - tā nu noteikti nav bērnu grāmata! Viss piedūriens atklājas tikai vēlāk.
Nīke
taada pirmaa lasaamaa graamata bija "vinnijs puuks" .. bet man ljoti patika arii "bembijs","pepija"... whistling.gif
nessie
Es par citu nobalsoju, bet nezinu kas tā varētu būt, jo man patīk gan "Pepija Garzeķe", gan "Brāļi Lauvassirdis" (kaut kas līdzīgs ir brāļiem Holbeiniem - "Pasakzeme", arī interesanta, vēl nesen lasīju), gan Karlsons, gan "Vinnijs Pūks"... Un vēl visas daudzās pasakas...
Par "Pifa piedzīvojumiem" arī nedrīkst aizmirst...
Crash
Btw, 'Pasakzemee' ar bij taadas taa kaa sliktas, ne visai paarliecinoshas beigas, itkaa 'sliktie' uzvar, bet tad, bladauksh, viss atgriezhas kaa bijis, jo staasta moraale - ljaunajam ar labo jaabuut liidzsvaraa... unsure.gif
Nīke
aa vecaa labaa pasakzeme.. es pirms kaadiem 3 gadiem jau izlasiiju.. man jau tad patika.. laughing.gif
Sol Invictus
Kad biju maza man ljoti patika lasiit. A.Lindgreenes graamatas ir vienkaarshi thumbsup.gif , Braalji Lauvassirdis gan man nepatika ne tik edaudz taapeec, ka skumiiga, bet taapeec ka zemei kuraa nonaaca abi braalji uzbruka ljaunums - staasts likaas diivaini tumsh un pat izciiniijushi uzvaru braalji nevareeja dziivot mieriigi, jo Jonatana ievainojuma deelj vinji atkal nomira. Starp citu no shiis autores graamataam man vislabaak patika Trokshnju ciema beerni, kaa arii Saalsvaarnas salas vasarnieki - neviena no shiim graamataam aptaujaa nav mineeta sad.gif
Vismiiljaakaa beernu graamata man bija Bez gjimenes (4.spriidiisha biblioteekaa) burviigs staasts, viena no retajaam graamataam, kuru esmu paarlasiijusi
Roviela
Man viena no vismīļākajām grāmatām agrā bērnībā bija Monteiru Lobatu "Dzeltenā Dzeņa Ordenis". "Mēs, Sālsvārnas salas vasarnieki" - tas bija jau vēlāk. Abas pārlasu laiku pa laikam joprojām.
Lia'angia
Ilgi nevarēju izšķirties starp Lauvassirdīm un Ronju. Izvēlējos pirmos, jo šī grāmata uz mani atstāja lielāku iespaidu,varbūt tāpēc, ka izlasīju to pirmo.
Bet vispār man bija tik daudzas mīļas grāmatas, ka starp tām izcelt kādu vienu ir gandrīz neiespējami.
Jā, un kur tad vēl stāsts par delfīnēnu Guku, skudriņa Ferda, Mazā Raganiņa... Eh...
Un, starp citu, ļoti ilgu laiku mana mīļākā grāmata bija "Trīs musketieri". Sākot no kādas 2 klases līdz kādai 7, kad to nomainīja "Saules Karaliene" un "Dārdu aizas noslēpums".
Sol Invictus
Atcereejos - Zentas EErgles graamatas ir forshas grin.gif
Grēkmeistars
Naksitrallīši...cik mīļi grin.gif šī grāmata tiešām bērnību atgādina... laughing.gif
Farliner
Nu, man laikam neatbilst nevian no minētajām, jo bērnības grāmats atceros kā "20000 ljē pa jūras dzelmi", "5 nedēļas gais balonā", "Noslēpumu salu", "Kapteiņa Granta bērnus", "Mana ģimene un citi zvēri" utml literatūru. Nu jā, un, protams, "Sargasi kosmosā" arīdzen.
echo3
Cita atbilde. Mīļākā grāmata bērnībā man bija "Sengrieķu mīti un varoņteikas". Agrākās vienkārši neatceros.
Sol Invictus
CITĀTS(Farliner @ 01.09.2004 12:55)
Nu, man laikam neatbilst nevian no minētajām, jo bērnības grāmats atceros kā "20000 ljē pa jūras dzelmi", "5 nedēļas gais balonā", "Noslēpumu salu", "Kapteiņa Granta bērnus", "Mana ģimene un citi zvēri" utml literatūru. Nu jā, un, protams, "Sargasi kosmosā" arīdzen.

w00t.gif superiigas graamatas, vieniigi nezinu "Sargasi kosmosā" unsure.gif par ko taa ir ?

"Sargasi kosmosā" ir zinātniskā fantastika.

Un, lūdzu, te turpmāk uzskaitīt mīļās bērnības grāmatas. Jautājumiem - par ko tur ir? ir citi pavedieni. two_handed.gif
Roviela, F&B mods
Hikari
Bērņībā lasīju maz, tapēc nobalsoju par garzeķi. wink.gif
NovemberNövelet
Vā.. Kāda man tuva tēma, būs kur izpausties.. Daudzas zviedru autoru grāmatas.. Esmu sajūsmā w00t.gif Labi, atgriežamies pie tēmas.
Man šausmīgi patika Astridas Lindgrēnes grāmatas- tas tā nu vairāk pazīstamiem autoriem..Ne tikai visiem zināmā "Pepija" un "Karlsons", bet arī "Trokšņu ciema bērni", "Mio, mans mio", "Kajsa Kavata piedzīvojumi", "Madīke" un citas..
..Bet vēl jau ir fantastiski autori- Viveca Lärn, Ulf Stark, Anna Höglund.. smile.gif
Romija
Bērnībā man dikti patika Tūves Jansones mumingrāmatas! Vēl nesen pārlasīju - mīļi un jauki!
Hareki
taadas lietas kaa miiljaakaas graamatas arii beerniibaa biezi mainaas - nu ir gruuti pateikt, kura beerniibaa vislabaak patika - manupraat taghad tas man jau ir taads pieaugushaa viedoklis par beernu graamataam. Atceros - man ljoti ljoti patika "Herbes cepure" - vai apmeeram taa to sauca. Sen nav gadiijies paarlasiit, bet gribeetos gan
Laushi de Lychan
Mana milaka bernu gramata ir J. Sirmana "Kriksis".

"Brali Lauvas Sirdis" bija ari laba gramata- emocionala...
Lia'angia
Geta - grāmata saucās: "Herbe ar lielo cepuri". Man vina arī ļoti iepatikās, lia gan pirmo reizi izlasīju jau pusudža gados. Es to nesen nopirku antikvariātā un lasīju priekšā savai meitai. Ja gribi, varu aizdot. smile.gif
Laushi de Lychan
"Herbe"- to neesmu lasijusi, bet kadreiz ta bija ierakstita ka luga, bernu kasete.
Lia'angia
Vēl bija tāda sērija "Pasaules bērni" daudzas grāmatiņas ar dažādu rakstnieku stāstiem. Tās man savulaik arī dikti patika, īpaši, ja saslimu - nokrāvu sev blakus kādas 10 un lasīju visas pēc kārtas.
Tagad nesen pārlasīju un konstatēju, ka šausmīgi politizēta lielākā daļa, bet pa starpām atrodamas jaukas pērles.
rowzee
Pirmām kārtām jau Vinnijs Pūks - mana pirmā patstāvīgi izlasītā grāmata, tad, protams, Pelīte Pīkstīte un Kriksis un jau nedaudz vecākos gados (7-9) visa ''Brīnumzemes" pasaku sērija (ap 30 grāmatas).
Kinky
Ronja! MAna mīļākā grāmata, pareizāk, pirmā nopietnā( laughing.gif ) ko izlasīju, kad iemācījos lasīt! grin.gif Tik tas, ka Pērs nomira, laikam arī sačakarēja manas 5 gadīgas smadzenes... silent.gif
***Dancing_Queen***
jaa, Karlosons bija forshhsh... man patikaas arii Pepija, bet baigi daudz reizhu lasiiju "Naksitraliishus.." nezinu kaapeec, bet man winju businjsh baigi patikaas... wienreiz izlasiiju un aizgaaja..
grapefruit
Arī man ļoti patika grāmata "Brāļi Lauvassirdis" par Karlasona nedarbiem ( tavās neganti dārgajās maizītēs ir par maz kanēļa) nekad nebeigšu smieties, Ronja noteikti ir viena no manām mīļākajām grāmatām, bet vispār mans mīļāko grāmatu saraksts ir ļoti, ļoti garš. grin.gif
Pieshels
man kaadreiz patika vinnijs puuks, bet tagad harijs poters...
Andza
Eh, Vinnijs Puuks rulzz foreva! Ne tikai mana miiljaakaa beerniibas graamata, bet patiesiibaa dala manas miiljaakaas graamatas vispaar vietu kopaa ar Trim viiriem laivaa un abaam Alises graamatinjaam.

Paarshkjirstot sho graamatu, kljuustu slimiigi sentimentaals un pilniigi nebaudaams. Ar lielu kaifu atceros Sheparda ziimeejumus (uh, cik ljoti niistu pashreizeejos disnejiskos vinji puhus). Jap, kuul... kuul.
Ļipa
Nju es nobalsoju par cita, jo es dievinu visas šīs izņemot gan Naksītrollišus. Nu un varbūt brāļi lauvassirdis nepieder pie manām mīļākajām grāmatām, jo ir kārtīgs raudamgabals, ko var lasīt tikai tad, kad gribas riktīgi raudāt. Un tad vēl Zenta Ērgle ar savējām grāmatām un Divas Lotiņas vai Emīls un Berlīnes zēni vai varbūt pat pavisam noteikti. J. Šīrmanis Kriksis un par to peli, ja nemaldos Pīkstīte? Nju nezinu vienmēr jūk ar grāmatiņu no manas vecmāmiņas jaunības, kura saucas Pelītes Pīkstes ceļojums pa Latviju vai kaut kā tā... smile.gif
Blacky
kad biju maza manas miilaakaas graamatinas bija Sarkangalviite....un Divas Lotinas...man veel tagad viena no miilaakajaam graamatinaam ir Divas Lotinas... cool.gif
Laupītājmeitēns Ronja
Visas Lindgrēnes grāmatiņas(Karlosons, Ronja, Lenenbergas Emīls...) Arī Kestnera "Divas Lotiņas" un "Emīls un Berlīnes zēni" un "Emīls un 3 dvīņī"
6-8gadu vecumā bija tāda sērija brīnumzeme ~45 grāmatas. Taču Pūks un Ronja ir vismīļākās... laughing.gif
Vaidu_Vairas radiniece
man vienmeer ir patikusi pasaka par Sniegbaltīti un Sarkangalvīti veel man ljoti patīk Vinnijs Pūks.... ir arī citas bet es neieshu te visiem krist uz nerviem ar savām mīļākajām grāmatām..... whistling.gif
Ashly
Reiki, zviedri rullz! tongue.gif

Man ilgus gadus mīļākā grāmata bija "Brāļi Lauvassirdis". Izlasīju vairākas reizes, ties, ar grūtībām. Skaista grāmata, taču smaga manai mazajai bērna psihei. wink.gif Kad biju maza, nelasīju par miršanām, taču sagadījās šo izlasīt.
Tagad es varētu izlasīt mierīgi, taču nu vairs man nevelk uz to grāmatu. Tagad man ir cita mīļākā grāmata. rolleyes_a.gif
Overlord
"Mio manu Mio", Tūves Jansones grāmatas par Trollīti Muminu, "Brāļi Lauvassirdis","Naksitrallīši" "Lauva,Ragana un Drēbju skapis" aizmirsu autoru,bet viena grāmata no Narnijas Hronikām tā bija, Skalbes "Kaķīša Dzirnavas" un "Brīnumzeme" Dažādu pasaules tautu pasakas.
Emmy
Man vismīļākā grāmatiņa bija Vinnijs Pūks. Tā bija arī manas mammas bērnības mīļākā grāmata, un ar to aizraujas arī mana sīkā māsa, jo viņa prot lasīt jau!
spitzbube
ronja..patika nuu arii pepija un karlsoninsh da baah daudzas..
shary
itkaaa nobalsoju par Pepiju, taču man patiik arii Ronja un brāļi Lauvassirdis. šitaas visas ir foršas graamatas. bet braaļus lauvassirdis tik labi neatceros
Maxwels
Laikam brāļi Lauvassirdis, patiešām aizkustinoši un mīļi.
emily
es dievinu vinniju puuku, mamma man to lasiija kad gaaju beerndaarzaa, ar to man saistaas tik daudz siltu atminju!
Nestors Grems
Pirmā grāmata, ko es pats izlasīju bērnībā, bija Naksitrallīši, Kā sacīt jāsaka fantasy žanra`grāmata Bērniem, kura man patika, jo bija interesanta(tai laikā, kad lasīju)
Simple Girl
protams ka Ronja!!! ta ir tik jauka..... viena no pirmajam!
es vel atceros savu pirmo gramatu, ko parlasiiju simtam reizu - "Rāpuncele" tur bij tadas rindas
"tu skaista, jauka Rāpuncel,
savu matu vilni vel"
iisti neatceros vai tieshi taa wink.gif bet man ta shausmiigi miila!
Sapņu Teātris
LAikam man pirmaa bija visu iemiiljotaa Pepija Garzekje...
Es veel tagad atceros to staastu,kur pepija sapinaas baltos
palagos un tomijs un anika domaaja,ka vinja ir spoks
taadeelj gandriiz ka izkrita pa otro staava...laughing.gif
gwinerva
Man ir bijussas lloti daudz miillas graamatinnas-pameegginaassu uzskaitiit.
Nu tad saakam :Kadrija,Karalis lauva,Karlasons(visas dallas),Vinnijs Puuks,Mulana,Milhauzens,Ronja laupiitaaju meita,Princese un punduris,Ērkšķroziite,Ziloniite Elija,Pasacinna pasaka,Pelnrušķīte,Pasakas visai ģimenei,Vaukundze un Klaidulis,Bembijs,Simbads juuraa brauceejs ,Hobits,Mezza pasakas (vissas seerijas),Odiseja,Skaistule un Briesmonis,Bissu karalis,Arteemijs Fauls,Valentiina briinumainais cellojums,Cita pasaule,Naminnss preerijaa(visas dallas); Saak jau griesties galva:wacko:
Protams visas jau nevaru atcereeties wink.gif
Ssiis ir dalla no manaam miillaakajaam graamataam beerniibaa. whistling.gif Nemaz nevaru izsskkirties kura patiik viss labaak. smile.gif
U-Star
Manupraat esmu uzlasiijusi visas (shaubos tikai par "Mazais cilvēks", taadu it kaa neatceros, bet nosaukums izklausaas paziistams!), kaapeec nav atbildes visas? huh.gif
pelmeniC
''Vārnu ielas republika'' w00t.gif Biju pavisam aizmirsusi, bet kā ieraudzīju šito nosaukumu...kā man tā grāmata patika rolleyes_a.gif
Un tomēr laikam tikai otrajā vietā, jo pēc šīs es izlasīju Zentas Ērgles grāmatu par musketieriem (sasodīts, aizmirsu nosaukumu blush.gif), un tad tā bija mana favorīte.
Atzīmēju tomēr ''Vārnu ielas republiku'', jo tā tomēr bija pirmā.
zakkite
Brāļi Lauvassirdis.... blush.gif ...es to grāmatu esmu daudz reizes lasījusi, un vienmēr man tā patika, kaut vai tā bija nedaudz skumīga... huh.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.