Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Paulu Koelju
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots > Bibliotēkas plaukts
Lapas: 1, 2, 3
Grēkmeistars
Es izlasiiju visas un tagad lasu "Zahir". Pagaidaam graamata ir diezgan putraina... ermm.gif Vislabaakaa noteikti bija "Pjedro upes krastaa..." un "11 minuutes" ar nebija slikta. "Alkjiimikis" man patika vismazaak ermm.gif maktub un gaismas bruninieks - taas ir labas graamatas, ko dot absolventiem laughing.gif
berserks
Nu man jau Koelju ļoti patīk ... pirmo izlasīju Alķīmiķi - baigi labā ... pēc tam Veronika grib mirt - nezinu , laikam biški nesapratu to grāmatu, bet kautkā ne īsti patika ...un vēl dažas ...

P.S. Bišk ne pa tēmu bet vēl viena forša grāmata par līdzīgu tēmu ir Kaija vārdā Džonatans Livingstons - baigi patika - laba dāvana izlaidumā smile.gif
Ného
Neesmu lasījis ši autora grāmatus, bet ielikšu nelielu informāciju par viņu un viņa izdotajām grāmatām latviski.Cerams, ka kādam noderēs.
pats autors




CITĀTS(xnet.lv)
Ja tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokās, lai tev palīdzētu.
"Pasaules dvēseli baro cilvēku laime. Un arī to nelaime, ļaunums vai skaudība. Īstenot savu likteni ir cilvēka vienīgais, patiesais uzdevums. Viss kalpo vienam."

Brazīlijas mūsdienu rakstnieks Paulu Koelju ir dzimis 1947.g. Riodežaneiro. Savu karjeru viņš uzsāka kā dramaturgs, teātra direktors, populāru dziesmu tekstu autors un žurnālists. Paulu Koelju ir otrs visvairāk lasītais Latīņamerikas rakstnieks pēc G.G.Markesa. P.Koelju ievērojamākais darbs "Alķīmiķis" jau publicēts vairāk nekā 80 valstīs un tulkots 41 valodā, tas tiek salīdzināts ar A.de Sent-Ekziperī "Mazo princi" un R.Baha "Džonatanu Livingstonu Kaiju".

Vāka noformējumam izmantota Karavadžo gleznas "Narciss" reprodukcija.

Tulkojis Edvīns Raups.
Mākslinieks Uldis Sosnovskis.
184 lpp.



CITĀTS(Xnet.lv)
Brazīliešu rakstnieks Paulu Koelju (Paolo Coelho) pasaules slavu ieguvis, pateicoties arī latviešu lasītāju iemīļotajai grāmatai “Alķīmiķis”. Vēlāk Latvijā izdotas arī citas viņa grāmatas: "Veronika grib mirt", "Ceļavārdi Gaismas Bruņiniekam", "Maktub", "Nelabais un senjorita Prima", "Pjedro upes krastā es sēdēju un raudāju".

Viņa darbu kopējais metiens jau pārsniedz 51 miljonu eksemplāru, tie tulkoti 58 valodās (Latvijā izdotos darbus no portugāļu valodas tulkojis Edvīns Raups).
P. Koelju ir Francijas Goda leģiona ordeņa kavalieris, viņš saņēmis Pasaules Ekonomikas foruma Kristāla balvu un citas prestižas starptautiskas balvas.

“Vienpadsmit minūtes” ir stāsts par Mariju – meiteni, kas dzimusi nomaļā Brazīlijas pilsētiņā un agrā jaunībā smagi vīlusies mīlestībā. Nejaušība aizved Mariju uz Ženēvu, kur viņa cer atrast slavu un veiksmi, taču kļūst par ielasmeitu. Atklājusi, ka sekss spēj sniegt baudu, viņa aizrautīgi tam nododas, arvien vairāk nocietinoties pret patiesām jūtām. Bet kādu dienu Marija satiek jaunu gleznotāju, un viņas līdzšinējie uzskati par mīlestību sašķobās…

Ja nedomāšu par mīlestību, es nebūšu nekas.




CITĀTS(xnet.lv)
Populārā portugāļu rakstnieka Paulu Koelju stāsts "Zahir" - par mīlu, ilgām, apmātību...

Mīla, ilgas un apmātība - tas viss liek domāt par dzīves jēgu šai pasaulē.

Zahir arābu valodā nozīmē - redzams, klātesošs, noteikti pamanāms. Kas tāds, ar ko mums bijusi darīšana un kas galu galā pārņem mūsu prātu, līdz mēs vairs nespējam domāt ne par ko citu. To var saukt gan par svētlaimību, gan par vājprātu.

...Kādu dienu piepeši pazūd rakstnieka sieva, kara korespondente Estere. Lai gan dzīve sola vēl lielākus panākumus un jaunu mīlestību, sievas pazušana rakstniekam nedod mieru, vēlme saprast tās iemeslu pamazām pārtop apsēstībā.

Cenšoties izprast mīlestību un likteņa spēku, viņš atsakās no droši iemītas takas un dodas pretī nezināmajam. Meklējot Esteri un dzīves patiesās vērtības, viņš no Parīzes caur Spāniju un Horvātiju nonāk Centrālāzijā...

No portugāļu valodas tulkojis Edvīns Raups
368 lpp.




CITĀTS(xnet.lv)
"Tikai tagad viņa saprata, ka ir divi iemesli, kas cilvēkiem traucē īstenot savus sapņus: apziņa, ka to izdarīt ir neiespējami, un pēkšņie likteņa pavērsieni, kad sapnis negaidīti sāk piepildīties. Tās ir bailes un neziņa par to, kurp aizvedīs jaunais ceļš, bailes un neziņa par jauniem likteņa izaicinājumiem, bailes, ka viss, pie kā esam tik ļoti pieraduši, izzudīs uz visiem laikiem."

Zaudējums, bailes no nezināmā un drosme mainīt savu likteni. Ko katrs cilvēks spēj, ja viņam tiek dota vienreizēja iespēja piepildīt savus sapņus...

Ar šo romānu rakstnieks noslēdz savu triloģiju par mīlestību ("Es sēdēju pie Pedro upes un raudāju"), nāvi ("Veronika grib mirt") un varu ("Nelabais un senjorita Prima") - par pārbaudījumiem, kas nedēļas laikā pilnībā izmaina romāna galveno varoņu likteņus.

Vāka noformējumam izmantoti S.Botičelli un H.Memlinga gleznu fragmenti.
No portugāļu valodas tulkojis Edvīns Raups.
Mākslinieks Aivars Plotka.
200 lpp.




CITĀTS(xnet.lv)
"Mīlestība ir vienas vienīgas lamatas. Kad tai iegribas mūs pārņemt, tā rāda vienīgi savu gaišo pusi, liedzot saskatīt šīs gaismas mestās ēnas."

"Dieviem nerūp, lai tev būtu dzīve, kurā viss ir sakārtots un kur ik vēlme būtu piepildāma ar čaklu darbu un neatlaidību. Dievi nerēķinās ar mūsu plāniem un cerībām, kaut kur Visuma tālēs viņi izmet spēļu kauliņus, un izvēlētais, iespējams, būsi tu..."

Ar romāna "Pjedro upes krastā es sēdēju un raudāju" Paulu Koelju iesāk savu triloģiju par mīlestību, nāvi ("Veronika grib mirt") un varu ("Nelabais un senjorita Prima") - par pārbaudījumiem, kas nedēļas laikā pilnībā izmaina romāna varoņu likteņus.

No portugāļu valodas tulkojis Edvīns Raups.
Mākslinieks AIvars Plotka.
232 lpp.




CITĀTS(xnet.lv)
Daudzi cilvēki baidās no laimes. Laimīgam būt nozīmē mainīt daudzus ieradumus un zaudēt savu identitāti. Bieži vien labais, kas ar mums notiek, rada nepatiku. Mēs nepieņemam labo, jo tas rada sajūtu, it kā mēs būtu kaut ko Dievam parādā.
Mēs spriežam: Labāk nebaudīt no laimības kausa, jo mēs cietīsim vēl vairāk, kad tā vairs nebūs pie rokas.
Baidoties krist, mēs pārstājam augt.
Baidoties raudāt, mēs pārstājam smieties.

Izlasē "Maktub" populārais brazīliešu rakstnieks Paulu Koelju apkopojis atziņas, ko deviņdesmitajos gados publicējis vairākos laikrakstos. Īsajās līdzībās, kuru tēmas smeltas dažādu tautu kultūrā, autors apliecina savu dzīves filosofiju.

No portugāļu valodas tulkojis Edvīns Raups.
Mākslinieks Aivars Plotka.
176 lpp.




CITĀTS(xnet.lv)
Gaismas bruņinieks zina, ka visās valodās vissvarīgākie ir mazie vārdi-
Jā.
Mīlu.
Dievs.
Šie vārdi, kas ikvienam padodas viegli, spēj aizpildīt neaptveramus plašumus.

Brazīlijas rakstnieks Paulu Koelju ieguvis pasaules slavu ar romānu "Alķīmiķis", kas izdots vairāk nekā 80 pasaules valstīs un izpelnījies arī daudzu latviešu lasītāju mīlestību.

No portugāļu valodas tulkojis Edvīns Raups.
Mākslinieks Aivars Plotka.
152 lpp.


šeit citātos informācija atkārtojas, jo man bija slinkums izrediģēt.
joua
izsmeļoši. Man personīgi Koelju škiet ideālā lasāmviela naktīs,jo tad rodas pavisam citas emocijas. Iesaku izlasīt " 11 minūtes"
Elie
Pagaidām esmu izlasījusi tikai grāmatu "Alķīmiķis", man ļoti patika. Tā pagaidām ir viena no manām mīļākajām grāmatām.
Plānoju izlasīt arī visas pārējās viņa grāmatas.
spitzbube
Man vinsj dikti patiik happy.gif . neeeeenormali patika gramata Nelabais un Senjorita Prima. vnk wub.gif & veel pareejas arii ir super happy.gif
saulove
Esmu lasījusi gan "Alķīmiķi", gan "Veronika grib mirt".
Daudzi ir sajūsmā par Paulu Koelju un viņa grāmatām, bet man nešķiet, ka viņš ir tik ļoti īpašs. Tās grāmatas ir tikai tādu domu graudu savārstījums un tie nedaudz apaudzēti ar kādu sižetu.
Pārlieku vieglas priekš manis ir šīs grāmatas.
murasaki
alkjiimikjis ir mana miiljaakaa graamata - un viennoziimiigi! esmu lasiijusi arii veronika grib mirt un maktub - un patika ljoti! grin.gif
Leduspuķe ziemeļ rūtī
'' Aļķīmiķis'' ir vienreiz;eja grāmat. Man ļoti patikās. Interesanta un aizraujoša. Mana māsa man nopirka un e par to priecājos. Mn ļoti patikās. Es vēl esmu gatava izlasīt viņa darbus.
Bandists
"Alķīmiķis", "Nelabais un senjorita Prima" un "Gaismas bruņinieks" šķiet tīri labas un interesantas grāmatas (kaut arī ļoooti savādas, manuprāt), bet "Veronika grib mirt" man šķita diezgan liels murgs.
Kira m.emo.ria
Man ļoti patīk viņa darbi... Mājās pat stāv smile.gif Alķīmiķis bija ļoti dziļdomīgs (un tas man patīk!!!!!! ) un protams bieži pārskrienu ar acīm pār "Ceļavārdi gaismas bruņiniekam"
Leduspuķe ziemeļ rūtī
Tik lieliska grāmta. Man ļoti patikās. Tā ir viena no manām mīļākajām grāmatām. Man vislabāk patikās atziņas, kas tur bija uzrakstītas.
Tagad mana mamma arī lasa šo grāmatu. Viņa arī saka, ka ļoti laba..
Iesaku visie izlasīt. Aizraujoša un interesanta..
whitegirl
Diemzheel ir sanaacis izlasiit tikai "Veronika grib mirt".Man LJOTI taa graamata patika....
murasaki
kaads sasodiiti labs rakstnieks.. silent.gif tagad lasiitas ir visas, iznjemot 11 minuutes. anotaacija man kkaa galiigi negaaja pie sirds.. ir kaadas atsauksmes tieshi par sho graamatu??
aFēra
11 minūtes esot pat ļoti laba grāmata. Maniem draugiem ļoti patīkot.

Paulu ir vienkārši ģeniāls rakstnieks. Katrā lapaspusē ir kāda atziņa. patiesībā - gandrīz katrā teikumā. Nu vienkārši dženiāli.
Ausminta
Pēc Alķīmiķa man radās ļoti idealizēts priekštats par Viedo Autoru (tas gan bija gana sen, attiecīgi viegli ietekmējamā vecumā). Bet viņš jau neraksta pats. Nu - ideju nozīmē. Bet es nedomāju, ka tas ir slikti, ka super-truper oriģinālums ir tik nozīmīgs, sevišķi par šīm tēmām. Lielās Idejas vieglās uztveramības panākšanas spēja viņam ir perfekta. Tā teikt - paliek. Un es grāmatas pēc savas absolūti subjektīvās mērauklas ranžēju pēc tā, cik man pašai no viņām tiek.
birokraac
Jā, šis nu ir viens no rakstniekiem, ko jālasa tīņu vecumā, bet tad savukārt rodas vēl lielāks bet ... šajās grāmatās "ideja&jēga" ir pasniegtas uz paplātes un tās ir grūti nesagremot, pat gluži pretēji pārāk jau nu krīt acīs. Ja cilvēks pierod lāsīt tik viegli saprotamas grāmatas, tad tie rakstnieki kuri patiešām radīja šīs idejas tiek nepelnīti aizmirsti un visi lauri tiek Koelju sad.gif tā nu tas ir.

Pirmo es izlasīju alķīmiķi, izpildījums labs - īsa, viegli saprotama pasaka, cerības, ticības uz likteni ieviešoša grāmatiņa, kas man pat patika, konevaru teikt par pārējām. Palika neizlasītas, pat tās nieka 100lpp 12 fontā 10x10cm blink_a.gif laughing.gif

Vai lasīt? Un ieteikt citiem? Nezinu, godīgi nezinu, bet kaut kas tajās grāmatās liek man aizdomāties par plaģiātismu un cilvēku naudas izspiešanu, autors ir pats radījis savu naudas taisīšanas mašīnu.

Bet es pati tādu neesmu radījusi, tāpēc katram pašam ir tiesības izvēlēties wink.gif
hermione15
uzskatu ,ka Paolu Koelju ir lielisks raxtnieks..man ir divas vinja graamatas-"alkjiimikjis" un "gaismas bruninjieks"....graamatas ir super!:)
harijs
Izlasiju visas.. loti smaga lasaamviela.. patika... labaak nevar pateikt
Kas_i_tas
Brīnišķīgi viegli lasāmas grāmatas! Tādēļ iesaku visiem. Patiešām. Nu un, ja ne izlasīt visas, tad kādu no... noteikti!
Teikšu atklāti - nelasu bieži, jo nav īsti laika iedziļnāties utt., bet Koelju grāmatas ir viegla, taču interesanta lasāmviela!
Džūna
Es sāku lasīt ar Alķīmiķi un man tā nenormāli patika.

Pēc tam izlasīju Pjedro upes krastā es sēdēju un raudāju.
Tagad lasu Veronika grib mirt

Viņas visas ir labas un neatkārtojamas.

Manā nakamo lasāmo grāmatu sarkstā pavisam noteikti ir Nelabais un senjorita Prima un Maktub

Lieliski darbi.
Flora
"alķīmiķis" man ļoti patika. no tām Paulu Koelju gramatam, kuras es esmu lasījusi, šī manuprāt ir vislabakāa...vel man patika arī "Pjedro upes krastā es sēdēju un raudaju" un "vienpadsmit minūtes"...
"Veronika grib mirt? "...hmmm neesmu lasijusi...laikam tuvakaja laikā to izdarishu... laughing.gif
Džūna
Es savukārt pameklēšu vienpadsmit minūtes

Veronika grib mirt ir pat ļoti laba.
Ariona
Mmmm...tikko izlasiiju "Maktub"- baigi labaa! Tik skaista, dzila, ir par ko padomaat...Patieshaam kvalitatiiva graamata.
Fijusska
Vajadzēja lasīt pēc kādiem trīs gadiem, jo pagaidām neaizķēra. Šai grāmatai laikam katram savs laiks pienāk tās lasīšanai. Manējais vēl nebija pienācis, tāpēc ar nožēlu jāsaka, ka nepatika. Vai vismaz ne pārāk patika.

Vislabāk atmiņā palika ievads - stāsts par Narcisu. Tas gan patika.
(sun)
man patiik taads darbs kaa pjedro upes nkrasta seedeeju un raudaaju!!!

Citi arii nav slikti....

Un vispaar ir paulu koelju!!!..... grin.gif rolleyes_a.gif
Antons Ego
es nezinu, vai te jau kaut ko rakstīju, bet ja arī, tad visticamāk gribēju izklausīties kaut kāds pārgudrs un rakstīju, ka man baigi patīk.
patiesībā, pašlaik tas man šķiet apmēram tāpat kā lasīt ilustēro zinātni vai bērnu bībeli - nu, stulbi. kaut kāda galīga pseidofilosofija - drausmīgi vinnozīmīga un pompoza.

veronika grib mirt vēl kaut cik jauka gluži tā - palasīties uz poda sēžot
Džūna
Nu visbeidzot esmu ķērusies pie Maktub. Jauki. Man patīk autora atziņas un filozofija.

Vispār laba ir Vienpadsmit minūšu pirmā rinda.

Būšu daļu klases aplipinājusi ar savām pļāpām par to cik, Koelju labi darbi.

Tas gan ir kaut kas priekš manis.
maichestera
Ļoti patika Alķīmiķis un Ceļavārdi gaismas bruņiniekam.Veronika grib mirt arī nav slikts bet ne tik labs.
Daudz domugraudu un lieliska atmosfēra.Tās abas grāmatas atnāca tieši tad kad bija man visvairāk vajadzīgas-saņēmu ne tikai uzmundrinājumu,bet arī vielu pārdomām...
Margo
Hmmm...ļauj padomāt... Nu protams, ka esmu! biggrin.gif
Ceļavārdi gaismas bruņiniekam, Veronika grib mirt, Alķīmiķis un Pjedro upes krastā es sēdēju un raudāju.
Visas šīs (visas izlasītās) grāmatas mani ļoti aizkustināja. Tagad nevaru izlemt, kuru lai lasa nākamo. Man ļoti patika visi šie izlasītie Koelju darbi.
Pašlaik manā plauktā stāv Veronika grib mirt un Ceāvārdi, taču ceru, ka kolekciju paplidinās arī pārējās neizlasītās grāmatas.
Ljudo4ka
"Alķīmiķis" man toč patika, mēģināju lasīt arī "Maktub", bet tas laikam man bija biški par gudru... blush.gif
Elainora
Esmu lasījusi kadu pusi viņa grāmatu. "Alķīmiķis" viennozīmīgi man patīk vislabak! Tā bija grāmata, kas ilgu laiku skaitījās kā mana mīļakā, gramata, ko ieteicu izlasīt klasesbiedriem. Vēl pozitīvo pastiprina tas, ka izvelējos rakstīt topiku par šo grāmatu, dabūju visai patīkamu atzīmi. happy.gif
Vēl lasīju "Veronika grib mirt", "Pjedro upes krastā es sēdēju un raudāju", Ceļavārdus, tiesa tos labak vienkārši atvērt jebkādā lapaspusē, nevis meģināt lasīt no vāka līdz vakam, un vēl Dēmons un senjorita Prim (nezinu kā īsti saucās latviešu valodā).
shanty
Redzu ne man vienīgajai patīk.. laughing.gif esmu lasījusi ''Pedro upes krastā es sēdēju un raudāju'' un ''Maktub''.
''Maktub'' man tiešām ļoti, ļoti patika.. Tas bija kkas priekš manis.. smile.gif
versache
Ja zinams rakstnieks.Aber protams kapazistamakais darbs no viņa repertuāra ir Alķīmiķis....Pats ar to esmu izlasijis....Man jau patikas.Viegli lasas.
Mauvaise Mademoiselle Blanc
Lasīju "Veronika grib mirt" .
Ideja laba; bet vārdu izvēle, rakstīšanas veids... tas likās pārāk kokaini priekš manis . Esmu lasījusi labākas grāmatas , patiesi , piemēram R. Baha "Ilūzijas" , vai "Tilts pāri mūžībai" , bet man šī te nepatika. Nē.
Varbūt kādu vēl varētu palasīt, kādu mazliet sarežģītāku.
Malduguns
man laikam tieši "Veronika grib mirt" patika vislabāk no visām Paulu Koelju grāmatām.
maichestera
Mademoiselle-tad tik ķeries klāt Ceļavārdiem gaismas bruņiniekam un Alķīmiķim.Domāju ka patiks daudz labāk.Tajās grāmatās stils ir nedaudz savādāks,dzīvāka,plūstošāka valoda.
Leduspuķe ziemeļ rūtī
Es nesen atkal lasīju vienu no šī raksnieka grāmatu. '' Veronika grib mirt ''.
Man gandrīz aikustināja. Vēl veids, kā tas vis tika rakstīts. Tā bija viela pārdomām. Es esmu laikam kļuvusi par šī rakstnieka fanātiķi. Nav brīnums, ka viņu salīdzina ar Mazo Princi. Šī grāmata šķiet ir tieši preikš manis. Tieši manam stilam. Žēl, ka tomēr šādu grāmatu nav vēl vairāk. Noteikti ņemšu savās rokās vēl kādu no viņa grāmatām.
Un es iesaku citiem. Bet tas jau arī ir atkarīgs no tava stila.
misszandale
Daudzi izsakās, ka idejas nav Koelja utt. Bet man laikam ir prieks, ka neesmu tik informēta un izglītota šajā jomā un varu vienkārši izbaudīt viņa grāmatas, bez nekādiem 'bet' .
Spilgtāk atmiņā palikusi "Veronika Grib Mirt" . Liek paskatīties vismaz mazu brītiņu uz pasauli pavisam citām acīm.


Mademoiselle , pilnībā pierkītu par R.Baha "Ilūzijas" . Esmu pārlasījusi neskaitāmas reizes, vnk lieliska grāmata!
sanny
jā,un Koelju-Vienpadsmit minūtes- rolleyes_a.gif specifiski grin.gif
Viesis_Sofija_*
Vienkārši superīgs stāsts no kura mums visiem vajadzētu mācītiet dzīves nebaltajām dienām!
Roserette
Nū, es savos 12 gados esmu izlasījusi pusi alķīmiķa un vismīļāko "Pjedro upes krastā es sēdēju un raudāju".
Grāmata nav tik interesanta apti par sevi, bet vairāk ar skaistiem un patiesiem vārdiem. Vārdiem, pilniem ar filozofiju. Jā, man patika, un iesaku visiem. ^-^
Arbūzgalva
Es neesmu izlasījusi visas, taču... no tām, kuras esmu "Alķīmiķis" visvairāk gāja pie sirds. Taču arī "Vienpadsmit minūtes" ir laba grāmata. Viņas nav biezas, bet ilgi lasu, jo tur ir domas, kuras uz pirmā acu uzmetiena nemaz nevar saprast, vai dažreiz ātri lasot to nemaz nepamana.
Flightless Bird
Vispirms izlasīju "Alķīmiķi", pēc tam "Nelabais un senjorita Prima" un visbeidzot "Veronika grib mirt". Katra nākamā grāmata patika labāk. Ļoti gāja pie sirds "Veronikas" ideja par trakajiem. Kaut kas tieši priekš manis...

Nesan sāku lasīt "CGB" bet likās totāls sviests silent.gif
pinku_princis
Laikam jau ar Koelju biki nepareizi sāku - neīstajā vecumā,, Lasīju "Veronika grib mirt" gandrīz visu izlasīju, nu bet grāmata nepatika. Likās nomācoša utt.. tapē atmetu Koelju no sava rakstnieku saraksta
Vēlāk tomēr pieķēros Alķīmiķim un biju starā. Ārkārtīgi patika domu graudi, viegli lasāma un saistoša.
Tagad nesen pārlasīju Veronika grib mirt - šoreiz patika
Kalevale
Lasīju tikai trīs. Alķīmiķis nu galīgi nepatika. Tā nekādīgi. Un pilnīgi liekas, ka nepelnīti slavēts. Vai arī tieši to slavinājumu dēļ bija gaidīts kaut kas daudz vairāk.
11 minūtes it kā atšķīrās. Grāmatas beigās arī bija minēts, ka pēc patiesiem notikumiem, bet nepatika kā viņš to pasniedz. Un meitenes ieraksti dienasgrāmatā arīdzan.
No tām trim, ko esmu lasījusi, visjaukākā šķita Nelabais un senjorita Prima. Tā jauki par alkatību, bet arī ne līdz galam.
Droši vien izlasīšu vēl kādu, ja jau viņam tik daudz ir, bet, nē, nepatīk.

Ak, jā! Un 11 minūtes uz nākošo gadu bija obligātajā literatūra. Man. Personīgi. Lūk!
Grēkmeistars
Izlasot gandrīz visas grāmatas, nāku pie secinājuma, ka tās ir grāmatas, kas savas gudrības dēļ ātri no prāta aizmirstas. Nenoliedzami rakstīt viņš māk, bet mazliet pārslavēts arī ir.
Austākajā vērtējumā man ir ilgi-izmocītā Zahir, kuru uzskatīju par stulbu līdz izlasīju pilnībā un jā... šī ir patiešām laba. Labākā. Pilnībā sakrita ar manu dvēseles stāvokli un vispār ar to, ko es pati vēlējos aprakstīt un pateikt cilvēkiem, kas man ir blakus.
Arī Maktub izmantoju par nez-cik reižu pārlasāmo un neapnīkstošo grāmatu. Toties CGB ir samērā vispārzināmas atziņas. Nevisai.
Pārējās būtu jāpārlasa, lai atcerētos, par ko bija runa.
nenuil
vai, es pat nezinu. esmu izlasījusi vienu grāmatu, ko man uzdāvināja - "pjedro upes krastā sēdēju un raudāju". nu, lasīt sāku tāpat kā lasīju "mazo princi" - skeptiski. jo visur tik briesmīgi pārslavēts un tā, vienīgi vismaz koelju citātus tik daudz neizmanto. neteiktu, ka ļoti patika, bet arī neriebās. uzrakstīta tā, ka ātri var izlasīt. vienkārša un diezgan banāla. neesmu šāda veida grāmatu fane. tādas pārāk pareizas tās grāmatas.
var jau būt, ka tās domas un atziņas grāmatā ir patiesas, bet es labāk nonāku pie tām pati, nevis meklēju grāmatās.
Lēdija Čaterleja
Tagad lasu Maktub, pagaidām šķiet tīŗi laba (esmu kkur pusē).

Bet vislabāk man patika Veronika grib mirt, tāda neierasta.
tragg
šobrīd lasu par Nelabo un Primu. patiesībā gana interesanta, patīk. tomēr Veroniku nepārspēj [jā, jā, pievienojos 'Veronika grib mirt' fanu pulciņam]. šausmīgi patika. paspēju identificēties ar varoni.
izlasīju arī Alķīmiķi. biju laikam salasījusies par daudz labu atsauksmju un gaidīju ko patiešām Labu. nesagaidīju. katrā ziņā lika piedomāt, apdomāt un tml, bet kaut kas pietrūka. mazliet.
tomēr autoram ir iekšā. interesanta dzīves uztvere, manuprāt. kaut gan dažbrīd liekas, ka viss ir pārlieku naivi un viedoklis par Dievu šad tad nesakrīt, noteikti turpināšu lasīt Koelju daiļradi.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.