Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ziņu iesūtīšana

Jaunu pavedienu veidošana šajā forumā ir atspējota.

Ja vēlies iesūtīt jaunumus, dari to Dienas Pareģa pamatforumā.

> Vatikāns par "Poteru"
ils
iesūtīt 11.09.2008 20:03
Raksts #1


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Svētā Krēsla oficiālais preses orgāns — avīze "L'Osservatore Romano" — šī gada janvārī bija publicējusi divus rakstus ar pretējiem viedokļiem par Džoannas Roulingas grāmatām par Hariju Poteru. Pirms neilga laiciņa tika publicēti šo rakstu tulkojumi angļu valodā, un tagad par to varam lasīt arī izdevumā "Sekretnye materialy XX veka" (Nr. 19 (249)).

Rakstā, kuru parakstījis Florences universitātes literatūras profesors Edoardo Rialti, Harijs Poters ir nosaukts par "nepareizu varoni". Pēc Rialti domām, romāni rāda lasītājam burvestības kā "pozitīvu ideālu". Autors par Roulingas grāmatām raksta: "Mērķis attaisno līdzekļus, tāpēc ka izredzētie intelektuāļi zina, kā apturēt tumšos spēkus un pārvērst tos labajā. Taču tie ir nožēlojami meli, kas aug no senā gnosticisma kārdinājuma jaukt glābšanu un patiesību ar slepenajām zinībām".

Rialti piebilst, ka "vientiešus", tas ir, parastos cilvēkus raksturo kā tādus, kas pazīst tikai slikto un ļauno, esot "īsteni sātaniska attieksme". Profesors salīdzina Hariju Poteru citām britu sāgām — Tolkīna Gredzenu pavēlnieku un Klaiva Lūisa Nārniju — ne par labu Roulingas romāniem. Pēc Rialti domām, rakstniece ir radījusi "kājām gaisā apgrieztu realitāti ar saputrotu garīgumu", nesakarīgu un saistītu ar ņūeidža filozofiju.

Savukārt tajā pašā "L'Osservatore Romano" atvērumā, kurā atrodas Rialti raksts, iespiests otrs materiāls, kura autors ir grāmatas par Tolkīnu autors Paolo Gulisano. Pēc šī autora domām, Roulingas grāmatas piespiež lasītāju atteikties no egoistiska ("vientiešu") uzskata par cilvēku jauna tēla dēļ, kurā cilvēki vadās pēc morāles vērtībām, izvēloties labestību, uzupurēšanos, draudzību un mīlestību.

Vatikāna kritiskāka attieksme pret Dž. Roulingas daiļradi sākās, kad par Romas pāvestu tika izvēlēts Benedikts XVI, kurš, vēl būdams kardināls, sauca Potera stāstus par "smalku kārdināšanu, kas atstāj nemanāmu un tiešu iespaidu, sagraujot kristietības dvēseli agrāk, nekā tā spēj nostiprināties pareizai augšanai", raksta izdevums.

Atgādināsim arī to, ka pāvests Jānis Pāvils II savulaik cildināja Dž. Roulingu par to, ka viņa dzīvo kā laba kristiete. Iepriekšējā pontifika laikā oficiālais Vatikāns sludināja, ka Harijs Poters nešaubīgi cīnās ar sātanismu.

Šo rakstu rediģēja eyedam: 29.09.2008 21:56
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Daniels_Redclifs
iesūtīt 30.09.2008 13:55
Raksts #2


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.05
Kur: Viduszeme



jaasaka, ka vatikaanu stulbums ir neizmeeeraams, gluzhi kaa ar amerikaanjiem, sheit tik vinji veel pieliek klaat ticiibu un bezjeedziigus izdomaajumus, lai tikai noniecinaatu autores darbu.
tas rialti iisteniibaa JKR ir izteicis diez gan labu komplimentu, ja reiz ir saliidzinaajis vinju ar Tolkiinu, domaaju, vinjai tas patika.. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mezha lauminja
iesūtīt 30.09.2008 17:34
Raksts #3


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.03.07
Kur: aaraa no laika, aaraa no dziives



Aciimredzot Vatikaanam atkal vajag kaadu ljaunumu ko apkarot. Bet nedomaaju ka par to vajadzeetu uztraukties - tas ir tikai kaarteejas pieraadiijums cik daudz cilveekus shii graamata speej kaut kaadaa veidaa aizkjert, likt par to domaat. Par Tolkiinu - piekriitu, tik saliidzinaatam ar vinju ir ko veerts.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
keramika~
iesūtīt 30.09.2008 18:52
Raksts #4


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.08
Kur: kkur starp debesīm un zemi...



un, galvenais, ir ļoti daudzi cilvēki, kas pat pēc visu grāmatu izlasīšanas un īstas pieķeršanās, tomēr klausa tam, ko sapūš ausīs! piemēram, es pazīstu divus cilvēkus, kas ir SADEDZINĀJUŠI savas potera grāmatas.. un tāpēc, ka poters esot pilnīgi vērsts pret ticību. huh.gif ohmy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Melnais Akvareļu...
iesūtīt 30.09.2008 21:55
Raksts #5


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.05.05
Kur: Pie Cerības



Ak, Vatikāns ir tāds pats kā lielā politika mūsu mazajā pīļu dīķī. Visu laiku vajag kādu, pret ko cīnīties, ko pasludināt par ultimate ļaunumu un dedzināt sārtos, lai patiesībā noslēptu vienu mazu sīkumiņu.
Tā ļumīgā vecā vāciešu pēcpuse tur sēž Romas pašā centrā un NEKO NEDARA!
(ļoti atvainojos, ja šādi aizvainoju kādu kristieti vai citu cilvēku. es neesmu pret kristietību, esmu pret idiotismu)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bjernsone
iesūtīt 01.10.2008 11:24
Raksts #6


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.09.08
Kur: līdzās



Vatikānam derētu pacīnīties ar saviem pedofīliski noskaņotajiem "Dieva vārda sludinātājiem" nevis ar grāmatu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 01.10.2008 20:06
Raksts #7


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



Nu tad aizstāviet savu Poteru! Uztaisat kādu demonstrāciju Vatikānā laughing.gif xD.gif No pāvesta apd.iršanas šeit nekas nemainīsies tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 01.10.2008 20:51
Raksts #8


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Ha ha. Man liekas, ka šitā viņi tikai vēlas piesaistīt sev uzmanību. Aprunā Poteru, lai cilvēki pievērstu uzmanību.

Poters ir daiļlitertūra, nevis filozofisks vai reliģisks darbs. Pie tam nemudina uz vardarbību ļaunumu vai ko tamlīdzīgu. Tā nemāca, ka no visa izeja ir maģija. Kristieša dvēseli vairāk var sagraut... teiksim Nakts Sardze, kurā ir kaut kāda filozofija iekšā.
Ja jau vēršas pret bērniem kaitīgo, lai labāk sūdzas par vardarbīgajām multenēm, kuras gan māca sliktas lietas. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mezha lauminja
iesūtīt 02.10.2008 14:30
Raksts #9


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.03.07
Kur: aaraa no laika, aaraa no dziives



Jaa, kaapeec nepaarmet, piemeerma Tomam un Dzherijam vai Powerpuff Girls? Poters nekaadaa veidaa nav saistiits ar religjiju - tas Dieva esamiibu nekaadaa veidaa nenoliedz un pretiim nerunaa - arii burvjiem pastaav labais un ljaunas, iespeejas un ierobezhojumi. Turklaat ideaala labaa tur arii nav. Tur vienkaarshi ir dazhas lietas, kas reaalaa dziive enav sastopamas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 02.10.2008 21:45
Raksts #10


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



CITĀTS(mezha lauminja @ 02.10.2008 15:30) *
Jaa, kaapeec nepaarmet, piemeerma Tomam un Dzherijam vai Powerpuff Girls? Poters nekaadaa veidaa nav saistiits ar religjiju - tas Dieva esamiibu nekaadaa veidaa nenoliedz un pretiim nerunaa - arii burvjiem pastaav labais un ljaunas, iespeejas un ierobezhojumi. Turklaat ideaala labaa tur arii nav. Tur vienkaarshi ir dazhas lietas, kas reaalaa dziive enav sastopamas.


Tiešām, vajadzētu viņiem pārmest arī par dažām labām multenēm, piem. Happy tree friends. grin.gif
Pati neesmu Poteru lasījusi, mani viņš besī, bet nu, cik saprotu no Vatikāna, tad kristiešiem nodarboties ar maģiju ir grēks, un tas ir bīstami, bet, kad safanojas par Poteru, tad domā, ka tas ir labi un vajadzētu pamēģināt. Nu es jau nezinu, vai tā paīstam kādam ir bijis, bet es, kad baigi fanoju par "Amuletu" aizrāvos ar tādām lietām. Viss jau atkarīgs no cilvēka. Kristieši tak arī lasa Poteru, visi viņu lasa. grin.gif Interesanti būtu izlasīt Potera fana-kristieša komentāru.
Man nav viedokļa šajā jomā, jo es nevaru komentēt grāmatu, ko neesmu lasījusi. Galu galā piekrītu Elony- Poters nav tas trakākais, ir arī vēl lielāki murgi. wink.gif
P.S. Besī, ka nod.irš Vatikānu kaut kādas grāmatas dēļ... Tā ir tikai grāmata, un es domāju, cilvēkiem ne silts, ne auksts, ko pāvests par to domā. Liela daļa par to neinteresējas. Domāju, ja kāds kristietis, kas atzīst pāvestu izlasīs tās jūsu nejaucības, viņs noteikti nostāsies vatikāna pusē un varbūt nejauši būsiet atrāvuši kādu no Potera. grin.gif
P.P.S Lūgums- neuzbrauciet man par šito, es neko sliktu neteicu. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 03.10.2008 13:11
Raksts #11


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Pāvests ir tikai cilvēks. Jans Pāvils II bija kruts vecis, jēdzīgs, un viss bija kārtībā (un viņš tiešām bija darījis daudz laba). Tagad tur sēž tā vecā piepe Benedikts, kurš tikai vārās, kur nevajag, un ar to arī sākas visa problēma.

Kas attiecas uz to, tiks kāds atrauts vai netiks, tas ir atkarīgs katra paša domāšanas. Lielās fanātiķu masa vajag kaut kā nodarbināt, lai viņiem nebūtu laika domāt par daudz, viņiem arī pasludina, ka kaut kas ir ļauns un pret to jācīnās (kaut arī tās ir pupu mizas), labs līdzeklis autoritātes saglabāšanai. Vai normāls cilvēks par ko tādu iespringst? Nē. Toties, ja cilvēkam jau tā galvā ir sa````ts, tad viņam vairs nekas nelīdzēs, tikai Pļāvēja.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
šķirmice
iesūtīt 05.10.2008 23:53
Raksts #12


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.03.07



par faniem un fanošanu: esmu liela HP fane - man ir visas viņa grāmats un filmas, esmu pat šo to no HP suvenīriem iegādājusies. Grāmatas esmu pārlasījusi neskaitāmas reizes, bet filmas nodrillējusi tā, ka daži diski ir jau tā nolietojušies, ka sāk raustīties smile.gif Taču vai tāpēc mani šī grāmata kā slikti iespaidojusi, vai mēģinu piekopt kādus burvju rituālus, buramvārdus vai pesteļus, vai esmu kļuvusi ļauna vai vardarbīga, vai man aizgājis ciet širmis? Nē. Esmu tāda pati kā agrāk un neredzu iemesla, kādēļ gan lai normāls garā attīstīts cilvēks dēļ Potera pēkšņi saietu grīstē. Tajā paša laikā TV, radio, prese un internets ir pilns ar reāliem draudiem vājiem prātiem. Man liekas, ka pāvēsts, visu cieņu viņa amatam, tikai mēģina stiprināt savu autoritāti sava elektorāta (ticīgo sabiedrības) priekšā, tieši tāpat, kā to dara politiķi pirms vēlēšanām vai nesen ievēlēti prezidenti (kā mūsu Zatlers), kam par visu un visiem gribas izteikt savu viedokli, ir vai nav tas nepieciešams. Bet Roulingai tāda reklāma no paša Svētā Krēsla - tas ir ievērības cienīgi! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 06.10.2008 01:05
Raksts #13


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



Mana ticības mācības skolotāja lika mums sanest HP grāmatas un Pokemonu fiškas un kladītes, tad mēs visu sametām kaudzē un dedzinājām. (sun) Viņa nebeidza pieminēt, ka esmu sātana meita, jo neesmu kristīta katoliete, atstāja mani pēc stundām un pratināja un es meloju, ka jau drīz būšu kristīta. Nē, tas vēl joprojām nav noticis, bet man ir palikušas šīs sirsnīgās atmiņas un darba burtnīcas ar mūķenēm kuras spēlē badmintonu.

Es būšu luterāne, btw.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 08.10.2008 12:09
Raksts #14


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Mauvaise Mademoiselle Blanc @ 06.10.2008 02:05) *
Mana ticības mācības skolotāja lika mums sanest HP grāmatas un Pokemonu fiškas un kladītes, tad mēs visu sametām kaudzē un dedzinājām. (sun) Viņa nebeidza pieminēt, ka esmu sātana meita, jo neesmu kristīta katoliete, atstāja mani pēc stundām un pratināja un es meloju, ka jau drīz būšu kristīta. Nē, tas vēl joprojām nav noticis, bet man ir palikušas šīs sirsnīgās atmiņas un darba burtnīcas ar mūķenēm kuras spēlē badmintonu.

Galīgs sviests. grin.gif To učeni vajadzētu likt psihenē — šķiet, ka viņai Poters un Pokemoni toč saskrēja galvā. Ja vien MMB to nav sacerējusi, bet man nepieleca. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lensgirl4ever
iesūtīt 22.10.2008 17:07
Raksts #15


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.10.08



hah, ko var ņemt no mūkiem? grin.gif par grāmatas kirtiku neko nesaku -katram savas domas un gaume, bet tas ka tie vatikānieši vienmēr visu saista ar dievu un vel hz kādām kristietiskām lietām. hp tak ir tikai grāmata, roulingas fantāzijas auglis un nekas vairāk + grāmata kas lielakoties rakstīta bērniem/pusaudžiem, nevis pieaugušajiem. manuprāt tas ir gandrīz tas pats, kas saistīt mazo nāriņu vai sniegbaltīti ar dievu. kaut arī šīs pasakas neviens i nedomā pat kritizēt silent.gif

Šo rakstu rediģēja lensgirl4ever: 22.10.2008 17:08
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 22.10.2008 18:13
Raksts #16


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(lensgirl4ever @ 22.10.2008 18:07) *
tie vatikānieši vienmēr visu saista ar dievu un vel hz kādām kristietiskām lietām.

Tas jau ir viņu darbs un lielākā paranoja.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Massacre
iesūtīt 22.10.2008 18:31
Raksts #17


Perfect Nobody
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.10.07
Kur: Vanity Fair



Un vispār.
Roulinga ir Sātanistu Mājsaimnieču Sektas Vadītāja! Un Vatikāns to ir uzodis, un iztērējot 10'000000 dolāru ir atklājis, ka HP ir īpašs burtu šifrs, kuru var atšifrēts katrs trīsgadīgs bērns, kurā ir kodēta informācija par sektas darbību, mērķiem, satūtiem, biedru sarakstu, kā arī aicinājums pievienoties visiem visiem šai sektai, lai pierādītu, ka mājsaimnieces valda pār pasauli 7 (!) grāmatu garumā.
Bet tas tā. Vislielāko niknumu Vatikānā izraisīja Roulingas paziņojums, ka Dumidors ir gejs. Līdz ar to HP noraka pavisam (un, ja kas es pat varētu noticēt, ka tā ir taisnība). Un šī paša iemesla dēļ katram pāvestam, mācītājam, altārzēnam, zem gultas ir HP, svarīguma un mīļākās literatūras listē uzreiz pēc Bībeles.

Kad nav kam piesieties vai viss cits ir novazāts, jāķeras pie modernās literatūras, tā teikt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 22.10.2008 19:06
Raksts #18


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Jā, jā, agrāk aptaujā, kurš ir mīļākais tēls no HP, mācītāji teica, ka Harijs, jo "viņš ir tāds mazs, piemīlīgs zēns..." tongue.gif

Tagad tas ir Dumidors, jo "mēs viņu saprotam".

Lai gan tikai daži mācītāji ir ar novirzēm.
Bet domāju, ka droši var teikt, ka labāk lai viņi mazāk cenšas piesegt savus perversuāļus, nekā novērst uzmanību no tā ar HP lamāšanu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 24.10.2008 20:50
Raksts #19


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Tā ir tikai pozicīju stiprināšana kristiešu konservatīvajā segmentā, kas ir viens no retajiem noturīgajiem segmentiem (Vatikāna produkcijas galvenais gala patērētājs) kuri tīri labi patērē tādus ražojumus kā šis paziņojums.
Taču enerģiju cīņā pret kaut ko ir labāk netērēt pret Vatikānu, bet pret kaut ko citu jo tā tomēr nav tik vienozīmīga TEH EVIL organizācija (kamēr nekļūst pārlieku agresīvi uzstājīga) kā dažas labas citas.

Šo rakstu rediģēja DarkJedi: 24.10.2008 20:52
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lensgirl4ever
iesūtīt 25.10.2008 12:44
Raksts #20


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.10.08



CITĀTS(DarkJedi @ 24.10.2008 21:50) *
Tā ir tikai pozicīju stiprināšana kristiešu konservatīvajā segmentā, kas ir viens no retajiem noturīgajiem segmentiem (Vatikāna produkcijas galvenais gala patērētājs) kuri tīri labi patērē tādus ražojumus kā šis paziņojums.
Taču enerģiju cīņā pret kaut ko ir labāk netērēt pret Vatikānu, bet pret kaut ko citu jo tā tomēr nav tik vienozīmīga TEH EVIL organizācija (kamēr nekļūst pārlieku agresīvi uzstājīga) kā dažas labas citas.


damn, tu vsp saprati ko pats pateici? man ne vārds nelec huh.gif nju labi, tik traki jau nav, bet pārgudri gan rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 24.04.2024 23:06