Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Alķīmiķa atslēga, Kristīna Brambilla
Vērtējums 2 V
ils
iesūtīt 25.05.2008 21:57
Raksts #1


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Latviešu valodā ir iznācis itālietes Kristīnas Brambillas fantāzijas darbs "Alķīmiķa atslēga".

Kristīna Brambilla «Alķīmiķa atslēga»
«Apollo»
Piektdiena, 16. maijs (2008) 00:14

Jauns, oriģināls, lieliski uzrakstīts pusaudžu romāns, kas veiksmīgi balansē starp mistiku un realitāti.

Venēcijas visdziļākajā nostūrī ir paslēpta sena atslēga. Atslēga, kam piemīt visvarenākais spēks maģijas vēsturē…

Vai pastāv vakcīna pret šarmantās Venēcijas pievilkšanās spēku? Lučilla zina vismaz trīs:
- pārcelšanās no Milānas uz šo miglas un ūdens labirintu;
- mamma, kas cietusi auto avārijā un pašlaik cīnās par savu dzīvību slimnīcā citā pilsētā;
- tēvs alķīmiķis, kurš ir tik ļoti aizrāvies ar saviem noslēpumainajiem pētījumiem, ka neatliek laika parūpēties par meitu.

Un kas gan ir kopīgs spārnotam akmens lauvam un groteskajam radījumam gārgulim, kura vieta ir baznīcas tornī, ļaujot lietus ūdeņiem plūst caur ķērcienam atvērto muti? Bez tam kāpēc ķēniņa Salamana atslēga — šī noslēpumainā, maģiskā relikvija reiz tikusi noslēpta Venēcijas dziļākajā nostūrī?

http://www.apollo.lv/portal/life/articles/127614
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 8)
Malduguns
iesūtīt 09.06.2008 16:36
Raksts #2


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Izlasīta divu stundu laikā. Sarakstīta vienkāršā, saistošā valodā, tomēr bija ellīgi paredzama, kas man nepatika. Un laikam mazākiem bērniem domāta.
Venēcijas apraksts, manuprāt, bija gaužām niecīgs un jau grāmatas vidū bija nojaušams kā viņa beigsies.
Bet kopumā, vienas reizes lasīšanai grāmatiņa jau nav slikta.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kagura
iesūtīt 10.06.2008 15:10
Raksts #3


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.11.05
Kur: Night's Watch



Galīgi nepatika. Varbūt tāpēc, ka pārāk paredzama un bērnišķīga, bet galvenais iemesls laikam tomēr bija tas, ka nesen izlasīju "Bartimaja triloģiju", un nespēju nesaskatīt simt un vienu līdzību abu grāmatu starpā. Likās, ka lasu neveiksmīgu Stroda triloģijas atdarinājumu.

Turklāt neko labu nevaru teikt arī par tulkojumu - tas vietām kliboja, turklāt... gārgulis. Garguja, tā ir garguja! pinch.gif

Bet nu ko. Vismaz Latvijas grāmatnīcu plauktos parādās arvien vairāk fantasy literatūras, un par to vien jau prieks.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sfinksa ar uguns...
iesūtīt 03.11.2008 23:32
Raksts #4


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.03.08
Kur: Cēsis.



Nu, tā kā te raksta, ka bērnišķīga un varētu patikt bērniem- tad es arī pasaku ka patika.

Njā, piekrītu, iepriekš paredzama, taču precīzi manas domas nesakrita ar autores uzrakstīto.
Esmu lasījusi vēl pāris grāmatas par venēciju. Tajās bija vairāk apraksts un tas viss izteiktāks skaistāk, jo venēcija, taču ir skaista zeme!
Esmu lasījusi tikai latviešu versijā un nav ne prātā lasīt kādā citā valodā.
Jā, grāmata ir interesanta- vismaz priekš manis.
Godīgsakot beigās pat pasmaidīju!!!!! Un vietās varēja mazliet pasmieties.
Viena reize izlasīta- šaubos, vai lasīšu otreiz- domāju, ka ne.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NaEoS_oWn-08
iesūtīt 08.11.2008 17:50
Raksts #5


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.10.08



NepAtika... grin.gif
Grāmatele pārāk "aizraujoša". Žāvas nāk. Es labāku varētu uzrakstīt - vienīgi vāciņš smuks.
Jā - un par Venēciju tur pateikts tikai tas ka tur mīl lauvas un tur ir ūdens. xD.gif

Šo rakstu rediģēja NaEoS_oWn-08: 08.11.2008 17:51
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 08.11.2008 18:05
1  Raksts #6


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



Es arī šo grāmatu nesen izlasīju (pa vienu dienu!), BET sākumā bija pārāk daudz agonizēšanas, tikai grāmatas pusē sākās action.

Likās nejedzīgi ka Gārgulis (star citu latviskais tulkojums patiesībā ir -garguja, nevis gārgulis) nīda to skuķeni pus grāmatu, bet tad pēkšņi ir viņas labākais draugs.

Un beigās iznākums ir tāds pats kā sākumā, proti, nejedzīgs. Kāda jēga bija no grāmatas ja nekas nemainījās tās laikā?

Lasīt var, bet ar vienu reizi mūžā pilnīgi pietiek.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ļipa
iesūtīt 09.12.2008 17:13
5  Raksts #7


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.04.04
Kur: rasā
Draudzīgākais forumietis 2009



Nezinu, man ga patika šī grāmata. Pat neskatoties, ka ir no tām, kuru izlasa un pēc mēneša aizmirst. Paredzams man tur pilnīgi nekas nešķita. Tāda jauka no bērnu sērijas nākusi grāmatiņa, kas ļauj atpūtināt smadzenes un iegūt mazu kripatiņu no kaut kā netverama un es pat atļautos teikt, ka nedaudz pozitīva. Es, piemēram, nekad neesmu lidojusi ar gārguļa palīdzību. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
smilga
iesūtīt 31.12.2008 10:48
Raksts #8


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.11.08



man personīgi šī grāmata būtu patikusi agrā bērnībā. lasot tagad, es jau diemžēl daudz ko uzminēju ( kaut vai to "lielo"noslēpumu sakarā ar rutu vēvaldi). no venēcijas šajā grāmatā vispār praktiski nekā nebija un man tas nepatika, jo šī ir viena no manām mīļākajām vietām. bet visumā man tomēr šī grāmata likās pieņemama.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Moriartijs
iesūtīt 02.01.2009 01:32
Raksts #9


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: trust me, i'm a liar
Fotogrāfs 2009



Likās tāda ļoti bērnišķīga. Taču atslodzei var lasīt - taču tādai absolūtai atslodzei.

Sižets bija dīvains, un pavērsieni nesaprotami. Joprojām liels daudzums jautājumu nav atbildēti.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 21:31