Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Latviešu literatūra, vec
Sol Invictus
iesūtīt 16.09.2004 12:11
Raksts #1


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Kādi latviešu literatūras darbi jums patīk ?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
Roviela
iesūtīt 15.03.2006 20:23
Raksts #41


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Corasonna @ 15.03.2006 17:02) [snapback]579525[/snapback]

Man ļoti patīk Zentas Ērgles darbi: Uno un trīs muskatieri(Supper) un Starp mums meitenēm runājot, un Vārnu ielas republika. rolleyes_a.gif

Vārnu ielas republika gan nav Ērgles darbs grin.gif Autors ir Jānis Grīziņš.

Bet Brigaderes lugas man patīk. Izņemot "Princese Gundega un karalis Brusubārda".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Corasonna
iesūtīt 15.03.2006 20:29
Raksts #42


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.10.05
Kur: Nekur nav tik labi, kā mājās, siltumā!!! :)



CITĀTS(Roviela @ 15.03.2006 20:23) [snapback]579823[/snapback]

Vārnu ielas republika gan nav Ērgles darbs grin.gif Autors ir Jānis Grīziņš.



Tas bija domāts, kā Zentas Ērgles darbi UN vēl arī Vārnu ielas republika! Sorr, neskaidri izteicos!!! unsure_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Scorpse
iesūtīt 15.03.2006 20:57
Raksts #43


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04
Kur: pati dzīve



Lasot sho pavedienu, ik pa briidim iesaucos - jaa, protams, un shitais ar, nu kaa es vareeju shito piemirst! Aptuveni taa.
Taatad izraadaas, ka man patiik diezgan daudz kas no latvieshu literatuuras. Diezgan paarsteidzoshi, jo nebiju gaidiijusi, ka taa buus.
Man patiik lielaakaa dalja darbu, kas sheit nosaukta. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džozefīne
iesūtīt 19.03.2006 19:45
Raksts #44


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.10.05
Kur: šeit, tepat un te



nuuu, man persōnīgi patīk Vizmas Belševicas ''Bille''. Citas latviešu grāmatas man šausmīgi nepatīk, tāpēc arī nelasu... silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
miu : miu
iesūtīt 23.03.2006 10:42
Raksts #45


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.09.05



Hmm... Man patiik Raiņa "Zelta zirgs" un vispaar Raiņa dramaturggija...
Veel man patiik arii Vizmas Belssevicas - "Taas dullaas pauliines deeell"
No dzejniekiem - Ojaars Vaacietis...
Vairaak taa iipassi nevaru atcereeties... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
BlueberryAnima
iesūtīt 23.03.2006 11:29
Raksts #46


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.05.05



CITĀTS(pelmeniC @ 17.01.2005 14:01) [snapback]343172[/snapback]

Vizmas Belševicas grāmatas par Billi vienā rāvienā izlasīju. Vienas beigās pat apraudājos blush.gif



nu gluzhi taa pat kaa man smile.gif bet veel man tik pat labi patii ''Cilveeka beerns'' nu vnk super graamata!

un kaut kas, kas dazhiem asoceejas ar garlaiciigu vasaras noteikto graamatu lasiishanu-"Staburaga beerni" nu man persooniigi ljoti patika wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Escaped BFly
iesūtīt 08.04.2006 19:03
Raksts #47


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.11.05
Kur: Tur, kur silti*



Skolai jaalasa Alberta Bela Cilveeki Laivaas. NEz, man patiik. Teema aktuaala arii muusdienaam-aizliegta miilestiiba, jaunieshi.

Piesaista arii Laimas Muktupaavelas graamatas, protams, A.Pumpura Laachpleesis arii.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
shocked mouse
iesūtīt 08.04.2006 19:33
Raksts #48


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.06



nu Aspazija dzeja...,Kaarlja skalbes pasakas..laikam vairaak nekas!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 08.04.2006 20:34
Raksts #49


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Šogad jaunās literatūras skolotājas ietekmē diezgan daudz kas no latviešiem ir izlasīts. ''Mērnieku laiki'' un Blaumaņa noveles visspilgtāk atmiņā, pati gribu ķerties pie Jaunsudrabiņa ''Aijas'' un ''Vēja ziediem'', kad būs vairāk laika.
Viens īss komentārs no manas puses būtu - latviešu literatūrā tomēr ir tāds pamatīgums, sāls iekšā. Tāpēc vien ir vērts lasīt smile.gif. Un mums ir ļoti skaista valoda - dažādi arhaismi, historismi un apvidvārdi, kas atrodami tikai iepriekšējā gadsimta literatūrā (pārsvarā) smile.gif.

Šo rakstu rediģēja Citronmētru Ledene: 08.04.2006 20:35
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 08.04.2006 21:49
Raksts #50


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Pamanīju šo pavedienienu un atcerējos vienu pasen lasītu rakstu "Literatūrā un Mākslā", nosaukums gana uzvedinošs - "Kāpēc es nelasu latviešu literatūru".
Tad nu tur bija. Dažas neapšaubāmi un nepārspējami krāsainās frāzes vēl joprojām stāv atmiņā: "monstrozā, pāragri novecojusī Annele, kuras rēgs joprojām nav izdzīts no skolu programmām", "nemitīgi ņaukstošais Skalbes kaķītis", "slienainais Cibiņš", kurš raksta autoram bērnībā sagādājis milzu prieku un atvieglojumu, stāsta beigās atstiepjot kājas. Un tā joprojām. Domāju, galveno noskaņu var gūt wink.gif
Toreiz es ļoti nesvēti par to izsmējos. Bet tagad aizdomājos par to savādo faktu, ka no brīva prāta arī es esmu lasījusi tikai dažas latviešu autoru grāmatas. (Izņemot dzeju. Dzeja - Čaks, Vācietis, Ziedonis, Belševica, Zālīte, to es esmu, pa ielu iedama, lasījusi un kā mantras skaitījusi smile.gif ) Nuu, bet kad par prozu jādomā... Maz kas tā patiesi dziļi ir uzrunājis. Jā, ir jau savs skaistums, stiprums tai zemnieciskajā reālismā, kas tomēr ir latviešu klasikas pamattonis. Un valoda ir, senuma aromāts, sevišķi Jaunsudrabiņam. Tikai kaut kā ... bez degsmes lasās. Lasīju obligāto literatūru gariem zobiem, visus baisos "Mērnieku laikus", un sevī sūkstījos, ka NEKĀ NEKĀ no skaistajiem ārzemju rakstniekiem mums, redz, nav laika mācīties - rindā tak visi trimdas dzejnieki, smagie latvju klasikas blāķi, utt, utjpr. (Tagad laikam ir citādāk, skolās citzemju autoru tiek apskatīti vairāk.) It kā arguments loģisks - kurš tad vēl lasīs, ja ne latvieši un kad tad vēl, ja ne skolā. Bet nu.
Ko esmu ar patiesu interesi lasījusi - Grīna "Dvēseļu Puteni", Anšlava Eglīša "Homo Novus", Zālītes lugas. Hm, ko vēl? Vēl ārpus skolas piespiešanas lasīju Ērgles romānus un pat Indrānes "Lazdu laipu", toreiz dikti patika. Par dzīvnieciņiem - Ulda Plotnieka darbus, vairākas jaukas bērnu grāmatiņas viņam bija. Tā. Nekas vairs prātā un sirdī nenāk.
Vēl ir tautasdziesmas, bet tās es par literatūru neskaitu, tās ir citādāk. Vairāk, man.

Mūsdienu latviešu literatūru arī "nepavelk". Palasīju Noru Ikstenu, Ingu Ābelei, palasīju - tā arī tas palika.
Hm. Jokaini. Kas tad velk uz to svešrakstniecību? Kā nav? Plašuma skatījuma man pietrūkst. Tāda latviska(?) savīkstīšanās, viss sākas un paliek tai ikdienišķajā savstarpējo mijiedarbību marinādē, dzīve vienmēr ir grūta, tikai ilgas kaut kur debesīs, un vēl daba, kas dod mieru. Un bērnība (cik daudz latviešu rakstniekiem ir darbu par bērnību, un lielākoties ar tādu skumju ideālisma noskaņu, esat pamanījuši?). Bet man dzīve ir piedzīvojums, mistērija, un to es arī meklēju lasot (nu gan patētiksi izrunājos smile.gif).
Bet pats galvenais - fantastikas mums nav. Gribot negribot citos mežos jāiet klaiņot. smile.gif

Šo rakstu rediģēja Ausminta: 08.04.2006 21:51
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Purple mist
iesūtīt 09.04.2006 18:51
Raksts #51


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.02.06



Vizmas Belševicas "Bille", jo man patīk ieskatīties pagātnē, kāda dzīve reiz ir bijusi.
Rainis : "Zelta Zirgs."
Jānis Klīdzējs "Cilvēka Bērns" Tur ir diezgan smieklīgi atgadījumi, kaut gan beigas ir sirdi plosošas
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 18.05.2006 23:03
Raksts #52


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Esmu šausmīgi ielasījusies Blaumanī happy.gif.
Sākās viss, kā jau parasti - obligātā literatūra, prozas analīze. Taču mani aizķēra un ieintriģēja, grūti pat pateikt, KAS, gluži vienkārši - viņš rakstījis ar dzirkstelīti. Reti mēdzu apraudāties lasot, taču ''Indrāni'' mani ļoti aizkustināja, ''Raudupiete'' ar`. ''Pazudušais dēls'' gan ne tik ļoti, kaut kā nepiesaistīja tēma.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Neons mežģīnes u...
iesūtīt 27.05.2006 20:58
Raksts #53


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.04.06
Kur: Angīnas gūstā!



Vilis Lācis.
lai gan bijis latviešu tautas nodevējs es muzeja stundas ierosināta aizgāju uz biblioteku un paņēmu viņa grāmatu sēriju tikai diemžēl aizmirsu kāds bija nosaukums.
Samērā skumjš stāsts, bet man ļoti patika. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hworang666
iesūtīt 27.05.2006 21:02
Raksts #54


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.05.06
Kur: Atprātojot atprātotājus...



Man ļoti, ļoti patīk lasīt A.Čaka dzejoļus un dažreiz var palasīt Jāņa Ivara Stradiņa kriminālromānus...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lightness_flame
iesūtīt 27.05.2006 22:43
Raksts #55


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.05.06
Kur: my private imaginary world



man patīk Aspazijas un Vācieša dzeja....vēl ļoti labas ir Regīnas Ezeras un Blaumaņa noveles, bet, manuprāt, ar to saraxts arī beidzas, nu varbūt k-ko piemirsu, bet naw nekas tāds īpaši saistošs...Diemžēl... silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kognakschwenker
iesūtīt 07.06.2006 09:13
Raksts #56


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.06
Kur: Rød himmelen



Skalbes un Blaumaņa darbi ir tīri normāli, taču man kaut tik un tā tie nepatīk, bet tie ir visnormālākie. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Demigod.
iesūtīt 30.06.2006 13:52
Raksts #57


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.08.05



CITĀTS(vientuļniece @ 16.09.2004 16:36) [snapback]282042[/snapback]

Man kauns, bet nespēju iedomāties, vai esmu lasījusi kaut ko no latviešu mūsdienu literatūras. Oi - tikko atcerējos! Vienīgais ko esmu lasījusi ir Laimas Muktupāvelas darbi "Cilpa" un "Ducis". Tās bija tiešām interesantas - īpatnējā valodā un manierē rakstītas. Bet dzeju gan no vecajiem var tīri labi palasīt. Un no jaunajiem arī!


Es arī sāku lasīt Cilpu (obligātā vasaras literatūra - 5 latviešu romāni), bet man nepatika, ka tur nebija rakstīts aizrautīgāk. Tiešām, es to grāmatu tā arī neizlasīju, un nodevu atpakaļ bibliotēkā. unsure_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
marts
iesūtīt 20.05.2012 15:20
Raksts #58


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.05.12



Ļoti labs stāstu krājums ir Andrai Neiburgai "Sum,stum"!Tik tiešām nenožēlosiet ,ja izlasīsiet!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 06.09.2012 22:39
Raksts #59


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš




Ilgu laiku man, kā fantāzijas un fantastikas literatūras lielai cienītājai, nebija ko lasīt no Latviešu autoriem. Beidzot sāk izdot arī pašmāju f&f. Patīk Lindas Nemieras darbs "Kaķa lāsts", Lauras Dreižes "Laimes Monitorings." un Toma Kreicberga "Dubultnieki".

Kā arī ļoti mīļa šķita Ilzes Liliānas Muižzemnieces " Kaķu meitene". laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kitijs
iesūtīt 07.09.2012 16:22
Raksts #60


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.06.11



Man patīk Annas Sakses ''Ziedu pasakas''. Nevaru izdomāt neko citu, kas man liekas labs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 01:38