Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Laiks un lielums
Vai lielums ietekmē laika ritējumu?
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 45
Viesi nevar balsot. 
novemberunge
iesūtīt 28.03.2005 17:00
Raksts #1


Velvet goldmine
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.08.04
Stāstnieks 2009



Tātad... Es vienubrīd skatījos kādu filmu un nedaudz aizdomājos. rolleyes_a.gif

Ja mēs būtu skudras, vai laiks mūsu lieluma pēc ritētu lēnāk?

Nu.
1. Itkā jau nē. Laiks ir vienāds visiem 1h ir 1h un 1min ir 1 min.
2. Jā. Piemērs: cilvēks 1 sekundē sper vienu soli, bet ja skudra sēdētu uz cilvēka kājas, tad viņai šis milzīgais solis taču neliktos tikai vienu sekundi īss.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
The Shine
iesūtīt 28.03.2005 21:40
Raksts #2


Valara
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.03
Kur: kaut kur te
Dzejnieks 2008



Mia pinch.gif tavs nežēlīgais intelekts mani satriec ar katru dienu arvien vairāk.

atbildot uz otro variantu -- viņai nevis liktos, ka laiks ir ātrāks (drausmīgi pat IZKLAUSĀS pinch.gif ), bet gluži vienkārši -- ka darbība ir ātrāka. tā piemēram, kad tu iekāp vilcienā, tu tač nedomā, ka -- opā opā, piepeši laiks sāk skriet ātrāk. tas tā, pavisam vienkāršoti izklāstīts ^____^ ><

par laika relatīvismu gan ir runājis Einšteins un Hokings, un vēl daži cienījami zinātnieki, though man ir nelāgas aizdomas, ka tas tev varētu izrādīties par komplicētu. turklāt tas arī pavisam īsteni neatbilstu pavediena tēmai (proti, viņi NEUZSKATA, ka lielums ietekmē laika ritējumu).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 30.03.2005 21:35
Raksts #3


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



lielums manu praat ietekmee pasha aatrumu, jo shia gadiijuma skudrai ja ieprieksh buutu bijusi tik liela ka cilveeks vareetu likties ka laiks saacis iet aatraak, jo tagad to pashu atalumu ko vinja veikusi pimeeram 1 h tagad vinja veiku 5 h.

visatkariigs no uztveres un parvietoshanaas aatruma, jo katrs ir pieradis pie saviem izmeeriem un aatruma.
vai tev liekas ka tavs izmeers speej ietekmeet vispaarejo laika ritumu?

visdriizaak ka nee - tavs izmeers speej ietekkmeet tavu veikto attaalmu un tavu personiigo laika izjuutu.

nevaru nepiekrist alchemy pirmajam teikumam silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Simple Girl
iesūtīt 31.03.2005 10:58
Raksts #4


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.04
Kur: Fata Morgana



ak mī un žē es par tādām lietām neēsmu aizdomājusies, bet nu... hmm getlost.gif katrai būtnei ir sav lielums un ātrums, viņi neskaita dienas un stundas, viņi vispār tik tālu neaizdomājas :blink: es uzskatu ka mēs dzīvojam ar saviem ātrumiem un lielumiem takā mums nav svarīgi kādi tie ir skudrai vai kam citam huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 01.04.2005 07:27
Raksts #5


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Par šito es nekad neesmu domājusi... whistling.gif
Bet zini, man liekas, ka tādēl, ka mēs būtu sīkākas radības, laiks lēnāk viss neritētu... whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 03.04.2005 21:16
Raksts #6


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



Laika ritējums ir ar prātu uztverams šķitums, kam nav nekāda sakara ar ķermeņa izmēriem. Tās ir vistīrākās uztveres un interpretācijas īpatnības.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
saulove
iesūtīt 03.04.2005 22:06
Raksts #7


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04
Kur: pašlaik šeit :)



Jo vairāk darba un jo sīkāki mēs būtu savas evolūcijas gaitā, jo laiks mums ritētu lēnāk. Skudrām dzīve varbūt ir īsa, bet tā to izdara tik produktīvi, ka viņšm laiks arī ir relatīvi produktīvi izmantots un tas iet lēnāk... bet varbūt ātrāk (galīgi saputrojos :blink: )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 04.04.2005 08:07
Raksts #8


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



saulove - neizprotu tavu domu par darba ietekmi uz evolūciju. Kādas būtnes attīstības stadija (prāta un fiziskie dotumi) nosaka cik liels darbs nepieciešams, lai būtne apmierinātu savas vajadzības. Tātad evolūcija iespaido nepieciešamo darba apjomu nevis otrādi. Turklāt neredzu nekāda iemesla kāpēc sīkām būtnēm darba būtu vairāk nekā lielām.

Vēl tu saki, ka, jo vairāk darba, jo lēnāk rit laiks. Te es gribu piebilst, ka laiks ir konkrēts un nemainīgs un nevar ritēt ne ātrāk, ne lēnāk.. Viss ir šķitums un kā mēs laiku uztveram. Un tad nu jāsaka, ka noslogots cilvēks laiku uztver paātrināti, savukārt nenoslogots cilvēks - lēnāk. Un nedomāju, ka, runājot par citām dzīvām būtnēm, tas varētu būt diametrāli pretēji.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Endija
iesūtīt 07.04.2005 11:17
Raksts #9


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.06.04
Kur: Virtuālajā realitātē...



Šis ir ļoti filozofisks jautājums, bet es uzskatu, ka laiks rit visiem vienādi, atšķiras tikai tā uztvere, kas atklājas darbībā. Ja jāpaspēj paveikt ļoti daudz šķiet, ka laika ir maz un otrādāk.

Piekrītu, ka laiks ir šķietams. Vispār mūsu sabiedrība dzīvo tādā laikmetā, kad visi steidzas, homo faberis - steidzīgais cilvēks, mums nav laika dzīvot vienkārši, atļauties neko nedarīt un padomāt par nepārejošām vērtībām. Manuprāt, laika uztvere ir visciešākajā saistībā ar laikmetu, kurā dzīvojam.

Bet runājot par skudru, kas vienkārši eksistē, bez sajūtām un emocijām, kā arī, vissvarīgāk, bez apziņas, viņai laiks nevar šķist ne ātrs, ne lēns. Viņai vispār nekas nevar šķist.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lord Fish
iesūtīt 09.04.2005 12:33
Raksts #10


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.09.04



Ak dievs, lai gan es shim iisti neticu, bet shis pavediens patieshaam ir neidomaajami ````s.

p.s. Labi, nu kas dziivee ir pieraadiits un nav vairs teoreetisks, laiks iet leenaak, ja tu kusties aatraak. Protams es saprotu, ko juus no taa izsecinaasiet, taapeec jau tagad pasaku, ka tas visticamaak buus pilniigi un galiigi ````s secinaajums, un taatad arii nepareizs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tiigjeris
iesūtīt 09.04.2005 13:10
Raksts #11


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.12.04
Kur: Dzīvnieku Saietā 90210.



laiks ir relatiivs jeedziens...(man liekas, ka ko taadu kaut kur esmu dzirdeejusi)

laiks iet uz priekshu vienaadaa aatrumaa, kaa skudrai, taa cilvekam. ja skudra seezh uz cilveeka kurpes, vinjai solis neliekas leenaaks nekaa cilveekam... kaapeec gan? ja mees jaajam uz zilonja, mums tachu viens km neliekas ilgaak veicams nekaa ziloni, ne? es domaaju, ka izmeers neko neietekmee... nope... kaapeec gan lai zvirbulim 1 min vilktos ilgaak nekaa albatrosam?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Maxwels
iesūtīt 12.06.2005 18:07
Raksts #12


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.04



Nu... par skudrām un cilvēkiem... Skudrām nav sava pulksteņa (varbūt ir? huh.gif laughing.gif ), bet skudras veic mazākus soļus, tās pašas ir mazākas, dzīvo īsāku laiku, taču tāpēc tām pasaule liekas lielāka, teritorijas vairāk, visums vēl milzīgāks. Laika mērīšana ar pulksteni ir cilvēka izgudrojums, lai vieglāk visu varētu izdarīt un nekļūdītos, nekavētu, būtu precīzs. Diena ir sadalīta 24 stundās, bet var būt arī vairāk, taču tad ir jāmainās stundas pieņemtajam ilgumam, kāds tas ir. Tas pats ir arī ar minūtēm, nedēļām, mēnešiem utt. Tāpēc laiks jau nemainās - mainās tikai iespēja kaut ko izdarīt pēc dzīves ilguma spriežot un veikuma iespējamību. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Riame
iesūtīt 14.06.2005 11:23
Raksts #13


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.08.04
Kur: Es esmu nekur, nekad un necikos...



Tas nu gan ir ļoti dīvaisn jautājums... blink_a.gif
Es domāju, ka laiks rit vienāid neatkarīgi no lieluma... silent.gif
Savādi, Mia, ka Tu maz ko tādu iedomājies... blink_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 15.06.2005 12:50
Raksts #14


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



Laiks nu gan visiem ir vineads, tik atkariba ka kads to pavada tongue.gif ja vinja(skudra) taja laiak gules, ta likseis, ak leiks eit lenaak, ebt ja stradas, nepaies ne deina, akd atskartis, ka laiks mirt ! silent.gif ta nu tas ir... tapat aju ar cilvekeim
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 15.06.2005 19:00
Raksts #15


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS(fijusska @ 15.06.2005 13:50)
Laiks nu gan visiem ir vineads, tik atkariba ka kads to pavada tongue.gif ja vinja(skudra) taja laiak gules, ta likseis, ak leiks eit lenaak, ebt ja stradas, nepaies ne deina, akd atskartis, ka laiks mirt !  silent.gif  ta nu tas ir...  tapat aju ar cilvekeim
Ja skudra gulēs, tad viņa pat nepamanīs, ka atdos galus. Guļot laika ritums vispār nav manāms.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 15.06.2005 19:03
Raksts #16


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



CITĀTS(Shadowstalker @ 15.06.2005 20:00)
Ja skudra gulēs, tad viņa pat nepamanīs, ka atdos galus. Guļot laika ritums vispār nav manāms.
*


nu bet ka pamodisies, ta ar savam skudras smadzenēm sapratis(ja sapratis), ka ir pagajis laiks, ja protams nenosprags tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tirkiiZza
iesūtīt 23.06.2005 11:24
Raksts #17


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.02.05



pēc Einšteina "dvīņu paradoksa"
milzīgā ātrumā iespējams izstiept laiku (tas it kā jau esot eksperimentāli pierādīts)

lielums šai gadījumā nav masa,bet ātrums


es gan tomēr neesmu spējīga iztēloties,kā tas varētu būt iespējams..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
serafa
iesūtīt 23.06.2005 14:57
Raksts #18


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.04.05
Kur: visur kur,tikai ne tur kur vajag...



iisteniibaa es neko no shitaas aptaujs nesaprat!!! blink_a.gif pilniiiiig neko...kas tas i pa lielum,kas ko tur ietekmee???? blink_a.gif

Šo rakstu rediģēja serafa: 23.06.2005 14:57
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Chukonens
iesūtīt 01.10.2005 22:11
Raksts #19


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.09.05
Kur: Uz Zemeszs



Nu tas neietekmee laika riteejumu.......vienkaaarshi nee...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Livillas
iesūtīt 01.10.2005 22:13
Raksts #20


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.07.05



Neesmu domājis bet tagat esmu naacis pie secinaajuma ka Jā jo mums minūte būtu īsāka(Padomātu tachu esi tik leens!)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 22:47