Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Vai latviešu dainās var atrast 10 baušļu tematiku?, Salīdzinam dainas ar bībeli
Adriana
iesūtīt 29.11.2005 20:07
Raksts #1


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.06.04



Tā nu ir sanācis, ka tuvāko dienu laikā man "jāuzcep" diezgan apjomīgs argumentēts darbs, kurā jāsalīdzina Bībeles 10 Baušļi ar latviešu dainām, tādēļ arī labprāt uzklausītu jūsu viedokli,

Vai dainās paustās idejas var salīdzināt ar Bībeles 10 baušļiem?

Doma tāda, ka 10 Baušļi pauž 10 pamatpatiesības sakārtotai dzīvei, un jānoskaidro vai šīs pamatpatiesības ir līdzīgas arī citās kultūrās, precīzāk, tieši mūsu- latviešu "wisdom literature" dainās.

Mazliet pavandījos pa dainuskapi.lv un atradu, lūk, šādu:

4. Tev būs godāt savu tēvu un savu māti.

Labi man šim brīžam,
Kaut visam mūžiņam:
Māte galvu izsukāja,
Tēvs uzlika cepuriti.


Priecāšos par ikvienu jūsu viedokli un domu graudu!
smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Lia'angia
iesūtīt 29.11.2005 20:28
Raksts #2


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Izņemot 1. bausli, par kuru neesmu pārliecināta, visiem pārējiem var atrast analogus dainās. Ņem tik kādu biezāku dainu sējumu un skaties pa tematiem. Tur i par svešas mantas neiekārošanu, i par svētas ienas svētīšanu, i par visu citu var atrast. bet tas, protams, prasa darbu! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 29.11.2005 20:40
Raksts #3


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



Ņemot vērā, ka 10 baušļos ir paustas idejas, kas ir tikai loģiskas cilvēka kā sabiedriskas būtnes eksistences iespējai starp citām tādām būtnēm, tad kāpēc nē. Šaubos, vai kāds tev noliks priekšā gatavus citātus, bet domāju, ka tas nav nekas neiespējams.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adriana
iesūtīt 29.11.2005 20:48
Raksts #4


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.06.04



CITĀTS(Lia'angia @ 29.11.2005 20:28) *
Izņemot 1. bausli, par kuru neesmu pārliecināta, visiem pārējiem var atrast analogus dainās. Ņem tik kādu biezāku dainu sējumu un skaties pa tematiem. Tur i par svešas mantas neiekārošanu, i par svētas ienas svētīšanu, i par visu citu var atrast. bet tas, protams, prasa darbu! smile.gif



grin.gif

Jā, pieņemu, ka salīdzināt pirmo varētu būt "diezgan grūti" smile.gif , bet, manuprāt, problēmas varētu sagādāt arī "Tev nebūs iekārot sava tuvākā sievu " Man jau liekas, ka senlatvieši līdz tik ikdienišķām lietām nenolaidās grin.gif Joks, protams, bet es tiešām neesmu dzirdējusi neko par cita sievas iekārošanu smile.gif

Paldies par atbildi!

smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 30.11.2005 11:33
Raksts #5


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Nu jā, sāksim ar to, ka kaimiņa dārzā vienmēr āboļi saldāki.
Tā, iemetot aci tautasdziesmu izlasē:
Nu atstāj tu, svainīti,
Visas savas draudzenītes,
Mīļo vienu man' māsiņu
Par Laimītes likumiņu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adriana
iesūtīt 30.11.2005 11:51
Raksts #6


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.06.04



w00t.gif
Kolosāli!!! Tiešām milzīgs, paldies.. šī tēma man tiešām likās nereāla..
Paldies!
Vai šī tautasdziesma ir ņemta no tiem lielajiem, vecajiem dainu sējumiem?
manuprāt, internetā nekā tāda nebija.. blush.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 30.11.2005 14:20
Raksts #7


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



Īstenībā uz vietas jau nevar pateikt... jāskatās netā. www.dainas.lv, vai arī www.dainuskapis.lv
Kaut kas tamlīdzīgs - viss saits ar latviešu dainām w00t.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 30.11.2005 14:52
Raksts #8


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



CITĀTS(Adriana @ 30.11.2005 11:51) *
šī tēma man tiešām likās nereāla..

nu es gan nezinu par to nereālumu. lai arī senākos laikos tradīcijas un visādas dzīvošanas vadlīnijas tikai turētas dikti lielā godā, man ir grūti iedomāties, ka cilvēks savās dziņās un vēlmēs bija daudz citādāks nekā šodien. toreiz par to laikam tik atklāti neviens nerunāja, tomēr es pieļauju, ka šāda parādība pastāvēt varēja... un kā izrādās pat kādā dainā ir aprakstīta smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adriana
iesūtīt 30.11.2005 16:59
Raksts #9


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.06.04



CITĀTS(Inx @ 30.11.2005 14:52) *
nu es gan nezinu par to nereālumu. lai arī senākos laikos tradīcijas un visādas dzīvošanas vadlīnijas tikai turētas dikti lielā godā, man ir grūti iedomāties, ka cilvēks savās dziņās un vēlmēs bija daudz citādāks nekā šodien. toreiz par to laikam tik atklāti neviens nerunāja, tomēr es pieļauju, ka šāda parādība pastāvēt varēja... un kā izrādās pat kādā dainā ir aprakstīta smile.gif


Man gan liekas, ka senlatvieši bija ūber- cilvēki salīdzinoši ar mūsdienām...es, piemēram, uzskatu sevi par +/- normālu cilvēku un, ja nebūtu šīs lielās informācijas gūzmas, daudz ko nenormālu un slimu vienkārši nezinātu- dzīve liktos tīkamāka. smile.gif
Tātad, ja es būtu senlatvietis mana dzīve būtu labāka tongue.gif


Par nereālumu.

Desmit Bībeles baušļi manām ausīm izklausās kā diezgan liela diktatūra- tie vairs nav ieteikumi, bet gan pavēles vai draudi.."ja nedarīsi TĀ un ŠITĀ, tad būs GALĪGI tā!"

Dainu forma turpretim liekas daudz mīļāka un cilvēcīgāka, arī informācijas pasniegšanas veids ir neuzspiestāks un.. nezinu, man bija kaut kādā veidā prātā iesēdies, ka "Tev nebūs svešu sievu iekārot!" Nevar pārvērst panteisma četrrindītē smile.gif Bet izrādās, ka senlatvieši bijuši tiešām spējīgi ļaudis grin.gif

Vēl, nabaga latvieši tak vienmēr ir strādājuši "30 stundas dienā un 8 dienas nedēļā". Kur gan rastos laiks sveša sievas iekārošanai?!
grin.gif

Šo rakstu rediģēja Adriana: 30.11.2005 17:09
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 30.11.2005 18:09
Raksts #10


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS(Adriana @ 30.11.2005 16:59) *
Desmit Bībeles baušļi manām ausīm izklausās kā diezgan liela diktatūra- tie vairs nav ieteikumi, bet gan pavēles vai draudi.."ja nedarīsi TĀ un ŠITĀ, tad būs GALĪGI tā!"

Dainu forma turpretim liekas daudz mīļāka un cilvēcīgāka, arī informācijas pasniegšanas veids ir neuzspiestāks un.. nezinu, man bija kaut kādā veidā prātā iesēdies, ka "Tev nebūs svešu sievu iekārot!" Nevar pārvērst panteisma četrrindītē smile.gif Bet izrādās, ka senlatvieši bijuši tiešām spējīgi ļaudis grin.gif
Tas tāpēc, ka bībele ar tādu domu pielietota, lai apspiestu un pakļautu, bet dainas ir domātas "dabiska" procesa nodrošināšanai.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 30.11.2005 21:20
Raksts #11


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Adriana @ 30.11.2005 16:59) *
man bija kaut kādā veidā prātā iesēdies, ka "Tev nebūs svešu sievu iekārot!" Nevar pārvērst panteisma četrrindītē smile.gif Bet izrādās, ka senlatvieši bijuši tiešām spējīgi ļaudis grin.gif

Vēl, nabaga latvieši tak vienmēr ir strādājuši "30 stundas dienā un 8 dienas nedēļā". Kur gan rastos laiks sveša sievas iekārošanai?!
grin.gif


Tu man tik nocitē bausli (es vairs neatceros, kādā secībā tie gāja), un es tev ko līdzīgu atradīšu tautasdziesmās. Vispār es jau diezgan pasen nonācu pie secinājuma, ka latvieši savā dzīvesziņā pēc tiem pašiem baušļiem vien dzīvoja, tik citiem vārdiem izteiktiem. Ja nu vienīgā atšķirība ar 1. bausli - jo latviešiem tak ir daudzdievība, bet ir arī tautasdziesmas, kur Dievs ir minēts kā virs citiem dieviem esošs (šobrīd necitēšu). Bet, no otras puses, latviešu Dieviņš netiek uztverts kā tālais, bargais soģis, bet gan kā visa labuma devējs, viņa priekšā juta godbijību, nevis bailes:
Klusat jauni, klusat veci,
Dievs ienāca istabā,
Dievs ienāca istabā
labu ļaužu pulciņā.

Vai:
Dieviņš nāca istabā
lielu, platu mētelīti,
nāc Dieviņi, saņemies
šauras manas duraviņas.

Tomēr latvietis var Dievam arī aizrādīt:
Dieviņš brida ruzu lauku
lielu, platu mētelīti,
es sacīju Dieviņam:
Pacel savu mētelīti,
Ja necelsi mētelīti
Nosliedēsi rudzu lauku.

Un par strādāšanu ir teikts "Savu laiku dubļus bridu, savu laiku rotājos". darba laikā strādāja, bet svētkos svinēja tā, ka maz nelikās. Svinēja tā, ka Jāņos pazudusī sieva tik pēc nedēļas - atradās:
Jānīšami slaista sieva
Pazūd Jāņu vakarāi,
Pēterosi atradāmi
Magonīšu krūmiņā.

Vispār arī Tēvreizi varētu sakārtot pa tautasdziesmām, ja būtu gribēšana.
Un par to sve
sas sievas nekārošanu es, šķiet, atradu izlasē "Puisīt's augu", vai kādā no tām mazformāta - man mājās čupiņa ir, es vias iekrāmēju klēpī un otrajā atradu. grin.gif

Šo rakstu rediģēja Lia'angia: 30.11.2005 21:23
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 30.11.2005 21:44
Raksts #12


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



CITĀTS(Adriana @ 30.11.2005 16:59) *
man bija kaut kādā veidā prātā iesēdies, ka "Tev nebūs svešu sievu iekārot!" Nevar pārvērst panteisma četrrindītē smile.gif Bet izrādās, ka senlatvieši bijuši tiešām spējīgi ļaudis grin.gif


Ha, ha, ko Tu ar to gribi teikt? Ka senlatvieši nodarbojās ar 10 baušļu adaptēšanu savai dzīvei? laughing.gif Tā gan diez vai bija. Paralēles - jā, bet šie darbi (ja par tādiem var uzskatīt baušļus un dainas), nesekoja viens aiz otra, ka kāds varētu no cita ņemt piemēru. Tie veidojās neatkarīgi. Protams, daļa dainu ir vēlākos laikos mainījušās dēļ kristietības ienākšanas.

Varbūt prezentēsi arī savējo viedokli? wink.gif

Patiesībā jau arī dainas ir tik ļoti dažādi interpretējamas. Tev nebūs nokaut, tev nebūs zagt - vai šie nav ļoti izplatīti? Par Dieva godināšanu kā vienīgo gan varbūt mazāk, bet par dievu kā augstāku būtņu godināšanu ir katrā otrajā dainā.

Šo rakstu rediģēja Sindra: 30.11.2005 23:22
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adriana
iesūtīt 30.11.2005 22:15
Raksts #13


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.06.04



nē, es negribu teikt, ka senlatvieši nodarbojās ar baušļu kopēšanu, šāda postu interpretācija man liekas diezgan smieklīga, Kā jau iepriekš teicu, es novērtēju citu zināšanas un pieņemu, ka manas ir nepilnīgas, vienīgais, ko gribēju ir dzirdēt- forumiešu domas par attiecīgo tēmu, lai nebūtu sausa faktu atsijāšana. Un humora izjūta arī dzīvi dažkārt padara vieglāku. grin.gif

BTW, sen jau pierādījies, ka, jo īsāks laiks, jo lielāka darba efektivitāte tongue.gif

Būtībā vienīgais šī pavediena mērķis bija dzirdēt vienlaga kādus, bet tomēr viedokļus no dzīviem cilvēkiem par tēmu, jo iepriekš, prezentējot materiālu par dainu un vēdu salīdzinājumu, balstoties uz hinduisma 7 dzīves patiesībām, sanāca diezgan sausi.

Un man jau tiešām nav grūti paņemt tos 10 smagos dainu sējumus un pēc tēmām atrast tautasdziesmu, tas ir jau izdarīts, bet diezgan aptuveni. sad.gif Tāpēc milzīgs paldies, Lia'angia, par tautasdziesmiņu iedrukāšanu un sava skapja krāmēšanu smile.gif Jo tas tomēr ir šausmīgi interesanti- es esmu atradusi vienu aptuvenu tēmu katram bauslim, bet tas, ko iedrukā Lia'angia ir ar citu pieskaņu un izklausās dzīvāk, un rada dažādību. Man ļoti patika par sievu magoņu krūmā- tiešām ļoti noderēs, lai atdzīvinātu diezgan sauso tekstu smile.gif

Paldies!

Šo rakstu rediģēja Sindra: 30.11.2005 23:24
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 30.11.2005 22:48
Raksts #14


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Izskatās ka kāds grib izmantot haļavas iespējas, bet nemāk.. rolleyes_a.gif Daram ka tā: aizejam uz www.dainuskapis.lv un ievadam mūs interesējošos vārdus. Kompīts izdod veselu kaudzi variantu. Un tad mēs pacietīgi izlasam to visu cauri, un, pielietojot savas analītiskās spējas, atlasam savai tēmai noderīgos piemērus.

Šo rakstu rediģēja Sindra: 30.11.2005 23:26
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 30.11.2005 23:02
Raksts #15


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



Bet ir arī liela atšķirība starp dainām un 10 baušļiem. Juu pieminētā lūguma/ieteikuma forma pret striktiem noteikumiem. Un arī tas, ka senlatvieu uzskati par dievībām tomēr šķiet daudz piezemētāki. Dievības tiek personificētas un iekļautas ikdienā, nevis nostādītas par visiem augstāk!

Vai, lūdzu, nevarētu palūgt vismaz baušļus šeit iedrukāt, jo atzīstos, nezinu viņus no galvas!

Šo rakstu rediģēja Sindra: 30.11.2005 23:29
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 30.11.2005 23:35
Raksts #16


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Baušļi:

1. Bauslis - "Es esmu tas Kungs, tavs Dievs, tev nebūs citus dievus turēt manā priekšā."
2. Bauslis - "Tev nebūs Dieva, sava Kunga, vārdu nelietīgi valkāt, jo tas Kungs nepametīs to nesodītu, kas Viņa vārdu nelietīgi valkā."
3. Bauslis - "Tev būs svēto dienu svētīt."
4. Bauslis - "Tev būs savu tēvu un māti godāt, lai tev labi klājas un tu ilgi dzīvo savā zemē."
5. Bauslis - "Tev nebūs nokaut."
6. Bauslis - "Tev nebūs laulību pārkāpt."
7. Bauslis - "Tev nebūs zagt."
8. Bauslis - "Tev nebūs nepatiesu liecību dot par savu tuvāku."
9. Bauslis - "Tev nebūs iekārot sava tuvākā namu."
10. Bauslis - "Tev nebūs iekārot sava tuvākā sievu, kalpu, kalponi, lopu, nedz ko citu, kas viņam pieder."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 30.11.2005 23:54
Raksts #17


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Kāds ir šī topošā garadarba mērķis? Atrast kopīgās lietas? Un viss? Atrast jau nav problēma. Pielasam to, kas saskan un hopaa - jauna hipotēze rokā! Bet kā ar sīkāku analīzi? Un ja tā ir - tad kas ar to ir plānots pierādīt? Problēma ir uztaisīt kaut ko paliekošāku par baušļiem piemeklētiem piemēriem no dainām. Pēc tā līdzšinējā tēmas formulējuma izskatās, ka dažs mēģinās pierādīt kaut ko uz to pusi, ka senie latvieši lūk, esot bijuši tik pat labi balti un pūkaini kā mīļie, labie kristieši, kas še mūsu senčus 12. gs. beigās nejauši atrada dzīvojam šai dieva pamestajā nokaktā pie Baltijas jūras un ar spogulīšiem un stikla krellēm nomānīja lejā no kokiem? Tikai nez kāpēc viņi beigās sakāvās...un pat līdz asinīm... blink_a.gif Man tas pasākums dikti ož pēc kaut kā tendencioza, kur jau ir iepriekš zināms, ko mēs gribam pierādīt - tobiš autiora viedokļa uztiepšana lasītājam. Manuprāt, vajag ļoti precīzi sev noskaidrot, ko mēs ar iegūto līdzību virteni iesāksim tālāk, kādā virzienā interpretēsim etc. Īstenībā šāds piegājiens manī izraisa lielas aizdomas, jo līdz šim Latvijā ir uzdarbojies ne viens vien līdzību meklētājs. Ja labi grib, izraujot no konteksta var pierādīt arī to, ka te mums ir allāhticīgie arī dzīvojuši vai ka senie ar viņiem aktīvi vismaz kontaktus uzturējuši. Par hinduismu un Vēdisko tradīciju tas jau ir izdarīts...tur diemžēl šis lauciņš ir aizsists tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 01.12.2005 00:53
Raksts #18


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



Nu bet tapēc jau to iespējams sauc par hipotēzi, nevis pierādītu faktu, ka mūsu senčiem ir bijusi kāda saistība ar austrumu kultūrām... wink.gif

Pats gan arī šādai hipotēzei piekrist nevēlētos, tomēr man jānorāda, ka es šajā darbā nesaskatu mērķi "autora viedokļa uztiepšana lasītājam". Cik es zinu, šī konkrētā darba mērķis nav visas šīs informācijas interpretēšana, bet gan vienkārša līdzību meklēšana. Un vienīgais loģiskais secinājums pēc šo līdzību atrašanas var būt tikai tāds, ka gan mūsu senči, gan kristieši, gan arī visi austrumnieki ar savām vēdām, dziļākajā būtībā atbalsta un veicina labdabīgu dzīvesveidu. Manuprāt, interpretēt kaut ko tālāk būtu pilnīgi nevajadzīgi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 01.12.2005 01:01
Raksts #19


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



CITĀTS(Inx @ 01.12.2005 00:53) *
Un vienīgais loģiskais secinājums pēc šo līdzību atrašanas var būt tikai tāds, ka gan mūsu senči, gan kristieši, gan arī visi austrumnieki ar savām vēdām, dziļākajā būtībā atbalsta un veicina labdabīgu dzīvesveidu.


Katrs teksts ir saprotams dažādi. It īpaši tik vispārīgi teksti kā svētie raksti un folklora. Tad, kad šie teksti tapa, cilvēki, iespējams, domāja savādāk. Protams, tie visi atbalsta mierīgu līdzāspastāvēšanu ar citiem tādiem pašiem indivīdiem. Un tas ir tikai loģiski, jo raksti, kas rosina uz ļaunumu, vardarbību u.c. diez vai spētu izdzīvot līdz mūsdienām, jo gluži vienkārši nebūtu, kas tos nestu - cilvēku. Un tagad ir grūti pateikt, vai tas, kas bībelē, dainās vai vēdās teikts, ir jāuztver to tiešajā nozīmē, vai pārnesti. Ir jau daži, kas, piemēram, gandrīz katrā dainā saskatīs kaut ko neķītru un ar dzimumtieksmi saistītu. Un nevar jau pateikt, ka arī tam nav taisnības.

Svarīgi ir tas, vai mēs uzstādam mērķi un tad visu tam pievelkam, vai arī cenšamies secināt, netiecoties uz jau iepriekš noteiktu patiesību. Tas daudz ko maina. wink.gif

Šo rakstu rediģēja Etasi: 01.12.2005 01:03
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adriana
iesūtīt 01.12.2005 01:13
Raksts #20


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.06.04



Aizdomājos par pastāvēšanu līdz mūsdienām.

Kristietība un dainas. Baušļu pavēlnieciskais un uzbrūkošais tonis un dainu gandrīz izdziedātais un draudzīgais- divi pilnīgi pretstati. Bet līdz mūsdienām taču "izdzīvojusi" ir kristīgā ticība (ar to es domāju, kā aktīvu svēto rakstu citēšanu, mācīšanos, svētdienas skolas, dievnamus- ticība ir dzīva), savukārt dainas ir palikušas vairāk kā kultūras piemineklis, folklora.

Pastāv gan dievturi, bet, pēc citu nostāstiem spriežot, tur salīdzinoši maz kas saglabājies tieši no senlatviešu ticības(atzīstos, pati neesmu bijusi ne uz vienu viņu sanākšanu, zinu tieši neko, bet paziņas, kas apmeklējuši, nav lielā sajūsmā).

Tātad mans viedoklis ir sekojošs- visas mācības un reliģijas būtībā izmantotas kā pasaules skaidrojums vai sakārtotas dzīves dzīvošana, arī tautu apvienošana, izvirzot līdzīgus pasaules uzskatus (ļoti aptuvena definīcija, jāatzīst laughing.gif ), taču "aktīva" un "dzīva" ir tieši šī agresīvā reliģija- kristietība, dainas vairāk vai mazāk ir vēstures mantojums.

Jūsu domas?

Šo rakstu rediģēja Adriana: 01.12.2005 01:14
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 21:02