Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> elle
Sol Invictus
iesūtīt 14.11.2004 18:01
Raksts #1


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Šorīt gadījās lasīt interesantu pastāstu par to vai elle aizsals vai ne, tur bija arī minēts, ka vairākas releģijas uzskata, ka tie kas nepieder šai reliģijas nonāks ellē, tāpēc man sagribējās uzzināt par elli un tās izskatu dažādu reliģiju ticējumos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V   1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Dinaer
iesūtīt 16.11.2004 17:02
Raksts #2


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



skandinavi to saliidzina ar ledus tuksnesi kur kaa parsti maajo kaads kas atbild par mirushajam dveeseleem. (apmeeram)

grieki - pazeme - aiida valstibaa kuraa lia nokluutu ir jaanomirst un jaapaarbrauc pari upei... tad seko vainu tara vai nu elizejas lauki lbaam vai launaam dveeseleem.

kristiigaa pasule - nu visa visumaa slikta vieta ar daudz katliem kur vaaraas daudz vainiigas dveeseles. un vispaar diezfan karsta vietinja.

tas taa diegan virspuseejs skats uz to visu smile.gif
par paarejaam iespejaam gan nesmu diezko in formeeta, bet reaalistiem taas ir tiiraakas desmit pedas zem zemes kur katrs sapuust pa savam...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
pelmeniC
iesūtīt 17.11.2004 08:31
Raksts #3


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.10.04
Kur: mana pasaule..vienalga, cik skaista, vai neglīta tā, tā ir mana vienīgā..



It kā jau kaut ko par šo tēmu zinu, bet ne tik daudz, lai gudri izteiktos. Ieteiktu tev kādu grāmatu izlasīt. Varbūt ''Reliģiju vēsturi''.
Es gan īsti nezinu, kā senajiem ēģiptiešiem bija ar elli, bet man liekas interesanti, ka viņi uzskatīja, ka pazemē ir istaba, kurā uz svariem sver cilvēka dvēseli. Kā atsvars ir kaut kāda putna spalva. Ja dvēsele ir vieglāka par spalvu, tad tā nav grēkojusi un tai ir atļauts atkal iemiesoties ķermenī. Bet es īsti nezinu, kas notiek, ja ķermenis ir smagāks nekā spalva, varbūt tad ir jādodas uz to elli?

Šo rakstu rediģēja pelmeniC: 17.11.2004 08:32
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 17.11.2004 17:59
Raksts #4


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Varbūt kāds varētu aprakstīt kristiešu elles uzbūvi - daudz dzirdēts par lokiem un vēl nez ko, bet nekad neesmu atradusi normālu aprakstu ?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
pelmeniC
iesūtīt 18.11.2004 20:22
Raksts #5


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.10.04
Kur: mana pasaule..vienalga, cik skaista, vai neglīta tā, tā ir mana vienīgā..



Varbūt, ka Bībelē ir kāds apraksts? Vari pamēģināt šeit. es tur vienreiz meklēju info referātam, diezgan izpalīdzīgi tie kristieši, sūtīja man atbildes smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 20.11.2004 14:30
Raksts #6


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Tu, Saule pazare teici, ka daudzas reliģijas uzskata, ka tas, kurš nepieder viņu reliģijai, nonāks elle...tās ir pilnīgas muļķības! Mēs visi zinām, kādi cilvēki nonāk ellē, un pat tādiem Dievs dod vēlvienu pēdējo iespēju...
Bet, par Kristiešu elli...palasi bībeli, tiešām... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 20.11.2004 16:06
Raksts #7


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Halin, labāk pastāsti un tas viss ir atkarīgs no tā par kuru dievu tu runā
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 23.11.2004 15:21
Raksts #8


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Katram cilvēkam, lasot bībeli, rodas savādāks skatījums uz to, kas tur sarakstīts..
Zi, par Elli es tik daudz neitneresējos...bet es pameklēšu savā bībelē...moš mammai pajautāšu, viņa ir zinoša. Es varu Tev, ja gribi, pastāstīrt tikai par Lucifera ietekmi uz cilvēkiem un kā viņš spēj kontrolēm mūsu prātus...to jomu es labāk pārzinu... whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alfirin
iesūtīt 25.11.2004 00:30
Raksts #9


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



wink.gif
CITĀTS(saule pazare @ 17.11.2004 17:59)
Varbūt kāds varētu aprakstīt kristiešu elles uzbūvi - daudz dzirdēts par lokiem un vēl nez ko, bet nekad neesmu atradusi normālu aprakstu ?
*


Par šito jau kaut kad tika runāts..

Septiņi Elles loki parādās Dantes "Dekameronā", interesanta grāmata. Bet ellei nekādu loku nav.

Žanete, tev nav taisnība par katliem utt. Tas ir viduslaikos radies priekšstats, turklāt ne jau kristīgajām tradīcijām bagātajos apgabalos, bet gan vietās, kur pagānisms sajuacās ar kristietību.
Elle nav "karsta vietiņa", tai nav nekāda sakara ar ugunskuriem un nešpetniem velniņiem, kas staigā apkārt ar trijzarīšiem un piemet malku. Elle ir pretstats Paradīzei. Paradīze būs vieta, kur cilvēks ar Dievu būs tiešā tuvumā, viņus vairs nešķirs grēks. Un tieši Dieva svētuma dēļ un tāpēc, ka grēka vairs nebūs, tur nebūs ne sāpju, ne baiļu, ne bēdu... Būs vienkārši fantastiski labi!

Elle, savukārt, būs tā vieta, kur Dieva nebūs. Un tā būs drausmīga vieta, auksta, tumša, vientulīga. Ja atceraties bērnību, droši vien atmiņā uzpeldēs aina, kad piepeši blakus nebija mammas, vai kad pazudāt, kad bijāt palikuši mājās vieni paši - tā pilnīgā bezpalīdzības, pamestības, nelaimīguma sajūta... Šodien Dievs ikvienam ir blakus, bet ellē tā nebūs. Un tā ir patiesā elles nozīme - mūžība bez Dieva, kas ir dzīvība un mīlestība.

Tad, kad cilvēks būs nonācis ellē, viņam otrās iespējas nebūs. Ir tikai divi varianti - elle vai paradīze, nav nekāda iemīļotā zelta vidusceļa. Un tas, kur mēs galu galā nonāksim, ir atarīgs no mums tieši mūsu šīspasaules dzīvē.

Starp citu, kristieši neuzskata, ka tie, kas nepieder pie kristietības kā reliģijas, nonāks ellē. Izņēmums no likuma! whistling.gif


Ceru, ka drusku skaidrāk palika
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 25.11.2004 00:42
Raksts #10


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Alfirin, lasot tavus vārdus diskusijā par dieva eksistenci man radās priekšstats, ka visi kas nepieder kristietībai nonāks ellē, ja vien viņi zin par šo reliģiju... Turklāt ''Dekamerona'' autors ir Bokačo nevis Dante, tu laikam domāji Dantes ''Komēdiju''

Halina, es varu gribēt daudz ko jautājums ir vai tu stāstīsi whistling.gif šī diskusija tam ir domāta, lai noskaidrotu vairāk un dalītos zināšanās.


Vai tad ellei nebija deviņi loki ?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alfirin
iesūtīt 25.11.2004 01:02
Raksts #11


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



Mjā, laikam sen nekas nav pārlasīts! Sorr, ka sajaucu autorus. Septiņas debesis un deviņi elles loki - pareizi, tā tur bija.

Ellei nav necik loku, ne septiņu, ne deviņu. Un debesu arī nav septiņas tongue.gif

Tev ir radies drusku nepareizs priekštats. Paradīzē nonāks tie, kas tic Jēzum kā savam Glābējam. Un tam nav nekāda sakara ar reliģiju vai teoloģiju, bet tas jau ir pavisam cits temats.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 25.11.2004 16:23
Raksts #12


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Forši, ka ir viens cilvēks, kas jēl ko zin par elli!
Saule pazare, es varu pastāstīt atkarībā no tā, ko tieši Tu vēlies dzirdēt...vai ko konkrētu... whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 26.11.2004 03:38
Raksts #13


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Halin, es neko par elli nezinu whistling.gif pastāsti kaut vai par tiem lokiem
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
pelmeniC
iesūtīt 26.11.2004 08:56
Raksts #14


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.10.04
Kur: mana pasaule..vienalga, cik skaista, vai neglīta tā, tā ir mana vienīgā..



Es neko nesaprotu - ja es zinu par kristietību, bet neesmu kristiete, es nonākšu ellē? Kā man tā kristietība jāizrāda - publiski? Vai pietiek, ja sirdī kaut kam tici?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 26.11.2004 23:35
Raksts #15


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Pelmenīt, kaut kur noslēpumu kambarī ir diskusija ''Vai dievs pastāv ?'' palasot to tu neapšaubāmi gūsi ļoti izsmeļošas atbildes uz šo jautājumu. Ja nekļūdos doma bija, ka ja tu neesi kristietis, bet zini par kristietības eksistenci tu pastarajā dienā nomirsi, nonāksi ellē un tādā garā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 29.11.2004 14:50
Raksts #16


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



Es reiz rakstīju stāstus par elli...

varat apskatīt šeit

tas ir pirmais... ir vēl turpinājumi tajā pat lapā...

nu bet tas viss ir tā kā ES elli biju iedomājies...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Maxwels
iesūtīt 29.11.2004 16:20
Raksts #17


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.04



Par elli esmu noskaņots neticīgi, šaubos, vai tāda pastāv, bet Paradīzei es kaut cik ticu... Vispār jau, kas notiek pēc dvēseles tā teikt "miesas atstāšanas" nevar zināt, jo neviens taču to pastāstīt nevar, tikai sagudrot, bet gan jau ir arī izņēmumi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alfirin
iesūtīt 30.11.2004 23:52
Raksts #18


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



CITĀTS(pelmeniC @ 26.11.2004 08:56)
Es neko nesaprotu - ja es zinu par kristietību, bet neesmu kristiete, es nonākšu ellē? Kā man tā kristietība jāizrāda - publiski? Vai pietiek, ja sirdī kaut kam tici?
*


Ne gluži tā. Emmm..... kā lai to paskaidro... Ja Tev dzīvē tiek dota iespēja pieņemt Jēzu par savu Glābēju, un tu to noraidi - tad gan Mūžīgā dzīvība tev iet secen. Parasti šāda iespēja ir tad, kad tu uzzini, kas Jēzus bija un ko izdarīja cilvēku labā.
Un nē, kristietība nav jāizrāda publiski. Ja tu to dari, tam īsti neticot un nejūtot par to pārliecību, iekšēju nepieciešamību būt arī redzamai kristietei - tad jau tā sanāk liekulība, un tad ir galīgi garām. Jātic pavisam noteikti ir sirdī, bet parasti ar to vien vienkārši nepietiek. Mainās dzīvesveids, un to noslēpt nevar.

Tā redz!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
emily
iesūtīt 02.12.2004 16:36
Raksts #19


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.04
Kur: Cēsis
Janvāra fotogrāfs



es ticu ellei, bet ne taadai, ka tur viss ugunjos un mani tur sitiis. es domaaju, ka elle ir muuziigas dveeseles mokas, kuraa dveesele piedziivo sava muuza saapiigaakos momentus muuziigi!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 06.12.2004 15:59
Raksts #20


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Ļoti labs ieteikums, ja tiešām vēlās uzzināt ko vairāk par elli, paskatīties mitoloģijas enciklopēdijā... whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V   1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 16:19