Kurbijkurne forums

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Izlasi, pirms iesūti!

Lūgums neaizrauties ar jaunu pavedienu veidošanu pa labi un pa kreisi – par visiem sīkumiem, par ko tik vien varētu iedomāties. Ja vēlies aizsākt jaunu tematu, tad runā par jautājumu, kas tevi interesē, par ko tev ir, ko teikt, un kuru tu patiešām vēlies apspriest.

Katra jauna pavediena pirmajam rakstam ir jābūt vismaz 150 vārdu garam (šajā lūgumā kopā ir 76 vārdi). Pretējā gadījumā pavediens tiks dzēsts, neskatoties uz to, kādas atbildes būs iesūtītas.

> 7. grāmatas kļūdas un personāžu iespējamie tulkojumi
Daniels_Redclifs
iesūtīt 30.07.2007 22:59
Raksts #1


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.05
Kur: Viduszeme



taatad, es tiiri esmu paarsteigts, ka Adult versijaa nav taada lieta, kaa satura raadiitaajs, vai arii, piemeeram, kad saakas epilogs, taa arii skaidri uz gaishi uzrakstiits... par kkaadaam ilustraacijas probleemaam nevar buut runa, jo Adult versijai vnk tika izmantota bilde, ne kaada ilustraacija, kas jaasaka, beernu versijai arii nebija visai spiidosha, laikam bloomsbury ir vajadziigs labs maaklinieks! smile.gif veel ko pamaaniiju, JKR bija saakusi piekopt taadu lietu, kaa uzdot jautaajumus, nu , piemeeram, Harijs tur par kko iedomaajas un tad seko 3 teikumi ar jautaajumu ziimeem, vai, vai, vai. es vismaz neatceros, ka ieprieksheejaas graamataas vinja - JKR buutu izmantojusi shaada veida rakstiishanas tehniku. nu jaa, vistrakaak mani shokeeja, ka nav tik vienkaarsha lieta, kaa satura raadiitaajs, tas iisteniibaa laikam ir graamatas lielaakais miinuss... kaa arii nepatika tas, ka pie katras jaunas nodaljas nav kaads ziimeejums, kaa tas ir ieksh LV graamataam, arii US versijai, bet taa laikam UK versijaam ir bijis ar visaam graamataam, taa kaa nav ko vairs taalaak komenteet. iespeejams, bija veel kaadas kljuuda,s bet pashlaik taas neatceros.. un par iespeejamajiem tulkojumiem, kaa deiz tiks iztulkots vaards "Thicknesse”?
kaadus miinusus juus atraadaat vai ieraudziijaat?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V   1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Siri
iesūtīt 31.07.2007 00:37
Raksts #2


Metamorfomags
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.01.04
Kur: Jūrmala
Mods 2008



Ja nemaldos, Bloomsbury izdevumiem nekad nav bijušas bildes un saturi, ne bērnu, ne pieagušo. Nezinu, man tas neliekas baigi liels mīnuss, vajadzīgo nodaļu tāpat var atrast dažu sekunžu laikā, jo nodaļu nosaukumi ir katras lpp augšā. smile.gif Priecājos, ka nebija bilžu. Izlasījusi DH, beidzot iemetu aci iekš slavenās CarpetBook, kas ir US izdevums, galvenokārt bilžu dēļ... nu zini, tur daži attēli ir reāli spoileri nodaļai, un tā kā es spoilerus neieredzu ne acu galā, nopriecājos, ka Bloomsbury izdevumā tādu nebija. happy.gif LV versiju, protams, pirkšu, jo nu ir foršs tas noformējums, bet priekš manis - tikai tad, kad grāmata jau izlasīta, it sevišķi tāpēc, ka tā ir noslēdzošā...

Domāju, ka tie Harija jautājumi pārdomās ir ar nodomu, varbūt apzīmē to, ka viņš pieaug, domu gājiens mainās. No sarunas ar vienu cilvēku (pēc viņas personīgās pieredzes) zinu, ka daudzie jautājumi varētu būt saistīti arī ar daudzu tuvu cilvēku nāvi. Tīri psiholoģiski.
CITĀTS
The thing I hate about Death is that it feels so final. The different emotions you go though,and the Hundred questions you ask yourself,and get no answers.[...]


Thicknesse - kaut kādas variācijas par vārdiem "stulbs", "dulls" laikam. Solās būt jautri. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
terapsina
iesūtīt 31.07.2007 13:28
Raksts #3


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.07.07
Kur: Cīnās par maģisko radību līdzvērtības tiesībām...



Es domāju, ka Thicknesse varētu būt kautkas līdzīgs "Treknragam", jo tulkojumā tas nozīmē apmēram to, un dīvaini Roulingai jau ir visi vārdi.
Bet vai jūs neievērojāt, ka Roulinga mēģina labot savu kļūdu ar mājas elfu spējām teleportēties Cūkkāpā? It kā nevienam no grāmatu varoņiem tas iepriekš nebūtu varējis likties neparasti.
Vairāk kļūdu uzreiz nevaru iedomāties, bet gan jau kad grāmata tiks pārlasīta otrreiz un sāksies kārtīgas diskusijas mēs tādas vēl uziesim.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
voldy
iesūtīt 31.07.2007 13:40
Raksts #4


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.05
Kur: Riga



Vai tad visi nav jau izlasijushi gramatu vismaz 2 reizes? smile.gif

Nu tās par kļūdām īsti nevaretu saukt bet es tikai nesaprotu vienu:
Kā Strups varēja iekļūt Direktora kabinetā kad Ministrija vēl nebija kritusi? Es domāju par to bridi kad viņs runāja ar Dumidora portretu par to kā apburt Mahorku un ieteikt par 7 Poteriem.
Vienigais kas varetu buut ka vinjs ielavījās Cūkkārpā bet nez kapēc tas nešķiet parak ticami
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
terapsina
iesūtīt 31.07.2007 14:24
Raksts #5


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.07.07
Kur: Cīnās par maģisko radību līdzvērtības tiesībām...



Nu es izlasīju vienreiz, un tad interesantākās vietas vēlreiz. Bet visu grāmatu pārlasīšu pēc kāda laika lai aizmirstas sīkumi un ir interesanti lasa_a.gif

Nu man liekas Dumidors bija atstājis Strupam kādu iespēju atgriezties, es gribu teikt viņš taču bija jau paredzējis Harija aizbraukšanu no Dērslijiem un tieši cik daudz Strups var stāstīt Voldemortam. Gan jau viņš zināja kā ļaut Strupam iekļūt kabinetā.
Bet kā Strups tika Bleku namā lai izlasītu Lilijas vēstuli? Tas varēja nozīmēt tikai to, ka Strupam tiešām padodas burvestības un aizsardzība pret tumšajām zintīm, jo cik es noprotu Trakača burvestība bija visai spēcīga.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Siri
iesūtīt 31.07.2007 16:08
Raksts #6


Metamorfomags
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.01.04
Kur: Jūrmala
Mods 2008



CITĀTS(terapsina @ 31.07.2007 15:24) *
Bet kā Strups tika Bleku namā lai izlasītu Lilijas vēstuli? Tas varēja nozīmēt tikai to, ka Strupam tiešām padodas burvestības un aizsardzība pret tumšajām zintīm, jo cik es noprotu Trakača burvestība bija visai spēcīga.


Roulinga uz šito atbildējusi vakardienas čatā... viņš bija Drūmkaktē pirms tika uzliktas visas tās pretburvestības. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 31.07.2007 16:44
Raksts #7


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS(voldy @ 31.07.2007 14:40) *
Kā Strups varēja iekļūt Direktora kabinetā kad Ministrija vēl nebija kritusi? Es domāju par to bridi kad viņs runāja ar Dumidora portretu par to kā apburt Mahorku un ieteikt par 7 Poteriem.
Kāpēc lai skolotājs neprastu aiziet līdz skolas direktora kabinetam?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
voldy
iesūtīt 31.07.2007 17:26
Raksts #8


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.05
Kur: Riga



CITĀTS(Shadowstalker @ 31.07.2007 17:44) *
Kāpēc lai skolotājs neprastu aiziet līdz skolas direktora kabinetam?

Tādēļ ka viņš bija nogalinājis skolas direktoru un visi viņu uzskatīja par slepkavu. Un kaut arī bija vasara tad nu noteikti kādam vajadzēja apsargāt skolu un patrulēt, lai nepieļautu, lai piemeram Voldemorts sāk tur dzīvot.

Šo rakstu rediģēja voldy: 31.07.2007 17:27
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
arturchix
iesūtīt 31.07.2007 18:11
Raksts #9


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.05



Nu, Thicknesse (angļu val - thickness) var tulkot kā Resnis, Resnītis, Resniņš, Blīviņš, Stulbiņš, Bieziņš vai kaut kā tā. Tad jau labāk lai ir Resnis. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Medus Mošķis
iesūtīt 31.07.2007 20:02
Raksts #10


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.04.07
Kur: Rīga



Neskaidrība unsure_a.gif
Kad Cūkkārpas elfi ar Mokšķi priekšgalā dodas cīnīties pret tumšajiem spēkiem, aprakstīts, ka viņi ienesas hallē, bruņojušies ar nažiem un dunčiem. Priekš kam gan mājas elfiem ieroči, ja zināms, ka viņi paši plikām rokām (ķepām) spēj veikt spēcīgas burvestības (spilgākais piemērs - Dobijs vs Lūcijs Malfojs)? (*čukstus*) Un vispār, ņemot vērā elfu spējas, viņi vieni paši varētu neitralizēt visus sliktos...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nessie
iesūtīt 31.07.2007 20:08
Raksts #11


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Antarktīda
Pasakzine 2007



Mani samulsināja daudzsulu mikstūras, pirmkārt, jau biežā lietošana (kur viņi tik daudz sabrūvēja?), otrkārt, tas, ka tā tik ilgi iedarbojās. Jo vai tad viņi ministrijā, piemēram, varēja tikt galā stundas laikā??
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
spoon
iesūtīt 31.07.2007 21:27
Raksts #12


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.10.05
Kur: Rīga



Jā.. šoreiz daudzsulu mikstūra bija vairāk iztempta kā sviestalus. laughing.gif Cik atceros tās iedarbības ilgums bija atkarīgs no izdzertās kvantitātes, bet vai tur ir kādas nesakritības ar otro grāmatu vai citu informāciju gan nespēju atcerēties. Pašu mikstūru taču brūvēja pieaugušie burvji un Hermione tik nočiepa (laikam kādu 3l burku spriežot pēc izmantošanas biežuma) cik atminos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
šķirmice
iesūtīt 31.07.2007 22:22
Raksts #13


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.03.07



satura rādītāja trūkums tiešām kaitināja, jo bez tā tomēr grūti tai biezumā orientēties. Attiecībā uz kļūdām varu vien teikt, ka mums ir paveicies, jo daži labi ārzemēs dabūja eksemplārus, kuros iztrūka kādas 30 lapas wacko_a.gif Nešaubos, ka pēc laba laiciņa fani būs uzrakuši kaudzēm kļūdu. Starp citu, USA varianta vāka zīmējums likās kļūdains, palabojiet mani, ja es maldos, bet man liekas, ka aina uz vāka bija moments, kur noris Voldija un Harija pēdējā cīņa - tjipa, kur Vecākais zizlis pēc raidīto burvestību saskaršanās palecās gaisā un kur Harijs to noķer ar brīvo roku (tāpēc tā paceltā roka un tāpēc viņi abi skatās vienā virzienā nevis viens uz otru). Ja tā - tad kur ir Harija paša zizlis?? Attēlā viņa abas rokas ir tukšas! Es pēc teksta tā saprotu, ka paša zizlis viņam bija rokā, jo beigās Harijs turēja divus zižļus. Un otra lieta ir tas maisiņš (tjipa medaljons) Harijam ap kaklu. Vai tik tas nepalika Hermiones somā, kuru viņai konfiscēja pie sagrābšanas uz aizvešanas uz Malfoju namu. Kaut kā nepiefiksēju, kur tā soma palika.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
voldy
iesūtīt 01.08.2007 10:56
Raksts #14


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.05
Kur: Riga



PAr to maisiņu nav kļūda.
Harijs vēl no viņa vilka ārā lietas pirms iešanas mežā.
Un par Hermiones somu:Viņa to iebāza zeķē. Tas bija rakstīts grāmatā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 01.08.2007 19:39
Raksts #15


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS(voldy @ 31.07.2007 18:26) *
Tādēļ ka viņš bija nogalinājis skolas direktoru un visi viņu uzskatīja par slepkavu. Un kaut arī bija vasara tad nu noteikti kādam vajadzēja apsargāt skolu un patrulēt, lai nepieļautu, lai piemeram Voldemorts sāk tur dzīvot.
So what, tas, ka tevi uzskata par slepkavu, liedz kaut kur iekļūt? Un principā pa vasaru tur laikam skolotāji tomēr uzturas. Gan jau džeks nebija tāds salaga, lai varētu pa pustukšu skolu kaut kā nebūt aizvilkties līdz kabinetam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
voldy
iesūtīt 01.08.2007 21:25
Raksts #16


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.05
Kur: Riga



CITĀTS(Shadowstalker @ 01.08.2007 20:39) *
So what, tas, ka tevi uzskata par slepkavu, liedz kaut kur iekļūt? Un principā pa vasaru tur laikam skolotāji tomēr uzturas. Gan jau džeks nebija tāds salaga, lai varētu pa pustukšu skolu kaut kā nebūt aizvilkties līdz kabinetam.

Nu ja tevi uzskata par slepkavau tad tu esi diezgan atpaziistams , iipashi ja tu esi nogalinaajis vienu no paziistamaakajaam personaam. Un kā jau teicu kādam vajadzēja skolu apsargāt, lai pārliecinātos, ka tur ir viss kaartiibaa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
terapsina
iesūtīt 01.08.2007 21:57
Raksts #17


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.07.07
Kur: Cīnās par maģisko radību līdzvērtības tiesībām...



CITĀTS(Shadowstalker @ 01.08.2007 20:39) *
So what, tas, ka tevi uzskata par slepkavu, liedz kaut kur iekļūt? Un principā pa vasaru tur laikam skolotāji tomēr uzturas. Gan jau džeks nebija tāds salaga, lai varētu pa pustukšu skolu kaut kā nebūt aizvilkties līdz kabinetam.


Nu tik viegli tas nevarēja būt, mūsu pasaulē tā tiešām būtu bērnu spēlīte, bet neaizmirsti par burvestībām, kas visticamāk bija saliktas gar kabinetu un portretiem, kas ieraugot strupa degungalu būtu sacēluši trauksmi. Kā jau es teicu man šķiet Dumidors bija parūpējies par Strupa piekļuvi kabinetam, bet citādi es nedomāju, ka tur iekļūt būtu bijis tik viegli.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 04.08.2007 09:40
Raksts #18


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Harijam ar brandžu izdevās tīri labi slapstīties, kur nevajag. Un bez pāris dumjiem izgājieniem izdotos vēl labāk. Tāpēc man nešķiet, ka rūdītam burvim Strupam rastos baigākās problēmas aizšmaukt garām kaut kādai nelielai Cūkkārpas iekšējai apsardzei.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
trobelius
iesūtīt 06.08.2007 12:37
Raksts #19


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.03.04
Reģis 2008



par kļūdām nezinu, bet tas septiņu Poteru gājiens šķita diezgan stulbs. Varēja palaist sešus Harijus debesīs, kamēr īstais zem paslēptņa dodas prom pa trotuāru. Ar miesassargu pie rokas, ja vajag.
katrā ziņā likās tāds prasts gājiens.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kaķurēgs
iesūtīt 06.08.2007 13:58
Raksts #20


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.02.05



Es kļūdu atradu Strupa atmiņās. Viens no tiem bija aina no "Strupa briesmīgākajām atmiņām", kur beidzas Lilijas un Strupa draudzība. Taču pirms tās bija aina ar to, kā Lilija atgādina Strupam, ka Poters ir izglābis viņa dzīvību. Kā tas var būt, ja iepriekšējais fragments norit sestajā gadā, bet draudzība izirst piektajā?

Ar apmetni nebūtu līdzēts - kāds taču pamanītu, ka pa ielu pastaigājas vēl kāds burvis (gluži viens, kāda sagadīšanās?). Turklāt vareni burvji var redzēt cauri Paslēpnim - to pieminēja Dumidors pirmajā grāmatā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V   1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 17.04.2024 00:55