Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> LOTR based larp Igaunijā, Ko nu katrs par to saka:)
DrDragonEye
iesūtīt 21.08.2005 18:46
Raksts #1


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05
Kur: Košalāku mežs



Mīnusi

Nu tā... Esmu saslimis temperatūra ir 37,6, iesnas, sāpošs kakls.
No larpa tur bija tikai tērpi.
Nekādu kvestu un aktīvas darbības (laikam tāpēc, ka igaunijā).
No sižeta līnijas nekā (tjipa politiskā darbība norisinās mums neredzot) visi sēž galvenajā bāzē un gaida brokastis, pēc tam pusdienas, pēc tam vakariņas smile.gif

Plusi

Forši cilvēki (es domāju mūsējie) un daži igauņi.
Tā kā tas ir mans pirmais larps, biju gaidījis ko vairāk laikam, bet tas tāpēc, ka biju salasījies postus par Troļļu naktīm.
Bija kaujas apmācība Superīga fīča. (visiem netiks stāstīts, lai neizmanto cīņā troļļu naktīs smile.gif)
Pēdējā kauja vienkārši superīga batālija. Apmēram 20-30 labi apmācīti cilvēki pret apmēram 40-50 vienkāršiem cilvēkiem. Zajebis. Sajūta, kad vairogi pret vairogiem tiek triekti un kaujas karstumā neko nesaproti, kurš ir ienaidnieks, kurš nem, ir neaprakstāma.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
AxelBladd
iesūtīt 21.08.2005 19:40
Raksts #2


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.01.04
Kur: ZzZ



Sanaca patuseshanas ar karadarbibas elementiem. No zireta vai kavestiem nebija ne smakas. Vismaz, kas aizpeldeja lidz mums, par vera namamu nevar uzskatit. Pavazajamies lidzi musu cienijamajam karalim un viss.
Pirmaja diena nebija slikta atmosfera. Apmetnes vieta bija vienkarshi fantastiska, ari par laika apstakliem nevajadzeja sudzeties.
Otra dienaa ik pa laikam uzmacas diezgan smaga garlaiciba, kuru mazinot ik pa laikam pasitamies ar zobeniem.
Loti patikams parsteigums bija militarie manevri. Taja paradija tiesham daudz jaunu lietu. Pamacija mus formaciju un vairogu lietoshanas pamatos. Apmaciba ari notika visai efektivi, manevru vaditajas izskatija diezgan pieredzejis cilveks. I pasparditi, i ar koka rungu, pa vairogiem tikaam padauziti (daza kartona vairugi no neiztureja tongue.gif ). Shi un pedejas kaujas nelika nozelot Igaunijas brucienu.
Smagi vilies biju vinu "zobenos". "Spapping weapons" un "Pilov fights" butu diezgan precizs apzimejums. Iero4u un vairogu vieglums bija vienkarshi "fantastiski", bija drusku japierod, pie tadas ricibas brivibas.
Visu dienu nepameta sajuta, ka viss pasakums velkas tikai uz pedejo lielo kauju. Kludities tani bija diezgan gruti smile.gif. Pati kauja un tas atmosfera bija vienkarshi fantastiskas. Kaujas saucieni, mierigo iedzivotaju panika begot uz cietoksni, kamer sargu saujina censahas tiem izlauzties cauri, musu pashu berserka Traka Cara, ardishanas. Mierigo iedzivotaju slepkavoshan, izv^@#$#@a, dedzinashana, izv^@#$#@a un vel paris ceelas ricibas radija lielisku sajutu. Pirmoreizi piedalijos 4 grupas sastava, kas vienkarshi lieliski realizejas pretinieka apieshanu no aizmugures.
Cietokshna ienamshana ari bija ieveribas cieniga. Apkart tumsa, cietoksnis ar paris sargiem kas to veiksmigi sarga metot leja akmenus un kuri pacentushies uzcelt iekspuse barikades no kadiem 10 kartigiem balkeniem ka ne pashi ne citi netiek ne ieksha ne ara. Dabuju pacinieties pashaa ieejaa, kopa ar Soirvakt un vienu igauni.
Kopuma nemot sanaca kartigs tusins cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Susuriņš
iesūtīt 21.08.2005 20:55
Raksts #3


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.05.04
Kur: Bedrē.



Biju viens no shoferiem, taapeec iespeejams, esmu nedaudz nogurushaaka un taapeec iignaaka nekaa paareejie.
1. Paldies ES. Robezhas shkjeershoshana bija triviaala, par spiiti faktam, ka uz mashiinas jumta bija nemaskeeti shkjeepi un vairogi.
2. Bija izdeviiba iepaziities ar muusu kaiminju LaRPG vidi. Igaunjiem taa ir ierasta nodarbe - notiek kaadi 5 larpi meenesii un tajos savaacas pamatiigs cilveeku daudzums. Lietuvieshiem ir maz larperu un 20 cilveeku prieksh larpa ir vidusmeers.
3.Viss tas notika nevis kaut kaadaa mezhinjaa vai pljavinjaa, bet gan rekonstrueeta koka cietoksnja tuvumaa. Tur bija galdi ar soliem, mazgaajamais uudens, silta paartika, u.c.

Notikumu atstaasts.
Latvieshi ar lielaam puuleem jau krietnaa tumsinjaa ierodas norises vietaa. Tur tos sagaida viens no GM, hmm, reibumaa. (Alkoholu var nopirkt vieteejaa krodzinjaa par kronaam). Visi jau ir teerpos un notiek kaut kaada svineeshana. Latvieshi tiek pavadiiti uz nometni, kur nospriezh, ka nu ir vaaks, viss ir baigi nopietni, un ja mees neuzvediisiemies kaa naakas, tiksim nomeetaati ar Tolkiina kopotajiem rakstiem. Otrs riits. Kopaa ar karali atgriezhamies galvenajaa nometnee. Paeedam brokastis. Nekas nenotiek (10x). Smagi brunjotie viirieshi dodas manevros. Es seezhu un skatos. Tad mees njirgaajamies par igaunju zobeniem. Trenneejos ar Goldberry. Taa kaa esan teerptas piemiiliigaas kleitaas, piesaistaam uzmaniibu un sanjemam draudziigus padomus. Tad ir brunjinieku turniirs. Soirvakt uzvar. Es seezhu un skatos. Pusdienas. Nekas nenotiek(10x). Es runaajos ar lietuvieshiem, par to, kaadi ir vinju larpi. Nekas nenotiek (10x). Atnaak GM pilniigaa paalii. Staasta par to, ka pashiem vajag biidiit sizhetu un apjautaajas, vai mees zinaam, kuru valsti paarstaavaam, un aptuveni pastaasta sizhetu. Nekas nenotiek (10x). Saakas panika, iespeejams saskanjaa ar sizhetu, ko paaraak neizjuutu. Mees atkaapjamies uz nometni. Nekas nenotiek (10x). Mums uzbrukshot. Histeeriski plaani. (Visa komunikaacija notiek latvieshu komandas iekshienee. Ja igaunji saveejiem kaut ko saka kas vismaz 5 rindkopaas tad "in common" tas ir "gathering of swordsmen" ). Nekas nenotiek. Muusu charachteri "dodas liidz karalim uz muusu valsti", taapeec visi saspawnojamies par kaut kaadiem random karotaajiem (automaatiski), un dodamies nomirt. Man nav brunju, taapeec mirstu aatraa un stulbaa naavee. Muuseejie kaadas 2 stundas nes pili. Iznes. Tikmeer seezhu nometnee un skatos ugunskuraa, jo mirushie (meitenes/streelnieces un Inx) ir apsoliijushi buut par zemniekiem, un taapeec tiekam palaisti aatraak. Atvelkas saveejie un prieciigi staasta, kaa ir nesushi pili. Ejam guleet. Atnaak dzhekinsh ar boofedu, kuraa iebuuveetas gaismas diodes, un kas izskataas peec light-saber (it iipashi, ja iipashnieks duuc). Ejam guleet. Pamostamies, kravaajamies, braucam projaam.



Paldies saveejiem, iipashs Elernasam par organizeeshanu un Goldberry par to, ka vinja ir.

Šo rakstu rediģēja K...: 21.08.2005 21:01
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 21.08.2005 21:19
Raksts #4


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Es tikai sametiishu kaudzi bilzhu ar komentaariem, bet par pasaakumu izteikshos iisi - tas sakoja.


Mees eedam putru. Priekshplaanaa redzami TC un sienaazis - soirvakt.


Manevru maaciibas. Viena no retajaam jeedziigajaam lietaam shajaa pasaakumaa.


Muusu patiikami kompetentais (nevis random jampampinjsh)instruktors raada, cik svariiga ir formaacija RIM TO BOSS, kad kaads meegjina ar visu svaru iztriekties tai cauri.


Tiek izpildiita komanda TURN ROUND (b.itches!).


Priekshplaanaa kaads seksiigs sienaazis, fonaa es. (lieku bildi, tikai sevis deelj. Jaa, jaa atziistos)


Uz Lord Pisha vairoga "Puukainiisha" ™ tiek raadiiti paaris strateegjiskas riiciibas plaani.


Nu kas ir, Aksel?


Redzat to priekshmetu, tam dzekinjam rokaas? Vinjsh sver mazaak par teejkaroti un saucas diivainaa vaardaa - shkjeeps. b.ljin.


Artedainas karalis.

Šo rakstu rediģēja Andza Arrdh: 21.08.2005 21:20
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 21.08.2005 21:21
Raksts #5


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.




K... pozee. Dziivee vinja taa nestaav.


Elfu paartijs. Aicinu pieveerst uzmaniibu treshajam no labaas puses charam. Tas ir perfekts elfs - students, zaales piipeetaajs a la " Lotlorienas Aplenkums".


Maartinjsh piedalaas turniiraa. Uzvar pirmajaa ciinjaa itin paarliecinoshi, lai arii vinja zobenciinjas pieredze ir meeraama, nevis dienaas vai stundaas, bet gan minuutees.


Soirvakts, kurhs pateicoties praatiigai strateegjiskai riiciibai uzvar shajaa b.itchslapping konkursaa.


Lietuvieshu brachinji (vai, preciizaak, maasheles) ar savu itin jauko priekshnesumu, par kuru sapelniiji paaris ripas.


Muusu nometne jaukaa karjerainaa lokaacijaa.


Es, antiberserks. Beigaas abi ar TC izdomaajaam, ka no smagi brunjotiem tankiem, muteesim uz distractotaajiem, berserkiem. Taapeec izgjeerbaamies un apkraasojaamies ar pelniem. Tachu, ja TC bija iists berserks un tieshaam savaaca ap desmit fragiem (mieriigajos iedziivotaajos), tad es nenokaavu nevienu un vispaar biju aplam piesardziigs, vieniigais pirmajaa beigu kaujaa (kad abas vairodznieku grupas sasitaas) no mugurpuses kaut ko sitos savaa nodabaa. Uz muguras man bija $ ziime. Un veedera LOL.


Atkal es. Juusu narcistiskais un pashapmierinaatais, bl.jin, es.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 21.08.2005 21:25
Raksts #6


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Vienmēr patīkami paskatīties uz savām bruņām no malas - parasti nesanāk smile.gif
Mnjā, tie zobeni izskatās patiesi nozēlojami... vai taj;a turnīrā tika lietoti izliekti zibeni, vai viņi tā līdzi visiem vējiem locījās?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 21.08.2005 21:30
Raksts #7


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Edz, muusu buufi, saliidzinaajumaa ar to, ko vinji tur lietoja, ir smagi, brutaali priekshmeti. Shkjeepi vispaar visi tika nobanoti.

Piem., ar to vinju zobenu var ieb.itchslappot ar videeji trim sitieniem sekundee. Ej, nu vispaar kaut ko izskaiti liidzi.
Bet taa bija shii LARPa specifika, daudziem citiem esot arii viss kaut kas smagaaks un jeedziigaaks.

Un, jaa, ja uzpuush dvashu, tad noliecas kaa smilga.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 21.08.2005 21:47
Raksts #8


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



Njah...

Atnācu mājās un nosēdēju tualetē kādas 20 minūtes. TĀ biju pēc tualetes noilgojies, ka negribējās to pamest.

Bet pati spēle. Nu man nekas labs par Igauņiem sakāms nav. Pirmkārt, viņi visi ir mīkstie, jo viņiem ir bail no dažiem zilumiem. Viņu ieroči nesver vairāk par simts gramiem un tos var vicināt kā tādas pūciņas, tāpēc katrs sīkākais vārgulis var paņemt tādu zobentiņu un iet baigi zvetēt, nebaidoties no tā, ka kāds viņam pa galvu saliks. Manuprāt tas ir galīgi garām. Ar koka zobeniem vajag močīt! Vo tā ir manta.
Otrkārt - GMi bija absolūtā pārpālī un nespēja pastaigāt, kur nu vēl pār lūpu pārspļaut un kaut ko sakarīgu pateikt. Viens mums pat aizdeva naudu. Varētu derēt, ka viņš par šo faktu jau ir aizmirsis, jo tobrīd pie pilnas saprašanas nebija.
Treškārt - visi tie suņi bazarēja savā šausmīgajā valodā un es ne sūda nesapratu. Tas automātiski nozīmēja ka kaut kādi kvesti vai socializēšanās ir neiespējama. Sāli vēl brūcē iebēra viens no kliņķī esošajiem GMiem, paziņojot, ka "dont wait for the show, act yourselves, you are a part of this world..."
Ceturtkārt - ēdiens visu laiku bija sūdīgs, izņemot pēdējā vakarā, kad bija pagatavoti kartupeļi ar ceptām desiņām un ceptiem sīpoliem.
Piektkārt - mūsu nometnē bija kaut kāda lazarete, bļ*, tur katram kaukāda temperatūra, iesnas, sāp kājas, galvas, mati un kas viss vēl nē. Un vēl Žanetei kāds uzkāpa virsū lielās cīņas laikā un man jau likās ka pilnam komplektam tūlīt viņa paziņos par smadzeņu satricinājumu. Vobšem tas slimību un kaišu līmenis un daudzums bija nomācošs.

Bet to visu atsvēra pāris citas lietas. Pirmkārt jau burvīgā sajūta, esot pirmajā rindā lielā kaujā un mežonīgais piedzīvojums, kad abu pušu pirmās rindas nesas viena otrai virsū un saduras ar vairogiem, un tad pilnā rīklē bļaujot, sākas slaktēšana. Tā sajūta ir neaprakstāma un manā gadījumā izglāba pārējos no maniem sliktajiem komentāriem par larpu. Tieši šis man lika no turienes aizbraukt pilnīgi apmierinātam.
Otra lieta - Igauņi ir nenormāli žūpas. Liela daļa no viņiem tur visu laiku bija mērenā pālī un tas man lika uz viņiem skatīties daudz vēlīgāk, jo pirms tam biju iedomājies šamos kā nenormālus sausiņus, kas pārzin visus lotr smalkumus niansēs un mīl par tiem visu laiku diskutēt.
Trešā lieta - tur bija komforts. Čajs, konstantie dārzeņi uz galda, alus, pat mūzika bija (meitene ar vijoli un puisis ar kaut kādu jokaina paskata senatnīgu ģitāru), nopietnas ingame sejas un iespējams arī sarunas, kuras gan man nebija lemts saprast, daudz skaistu zvaigžņu, labs laiks, saulīte u.tt
Ceturtā - lielās kaujas priekšvakarā ar mašīnu daži no mums devās meklēt ezeru, kurā nopeldēties, ko mēs arī izdarījām, kamēr pārējie svīda un suta savās bruņās.

Mans verdikts - ļoti labi pavadīts laiks. Tas bija to vērts grin.gif

Paldies visiem, kas ieradās smile.gif

Un re, kur jau ir arī manas bildes - no paša larpa, kā parasti, pamaz...

ftp://159.148.55.189/Bildes/lotr_larp/

Un vēl piebildīšu, ka nav ko bļaustīties par faktu, ka bildes nav sazipotas. Downloadējiet visu folderi. Tur nav atšķirības.

Šo rakstu rediģēja Inx: 21.08.2005 22:01
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 21.08.2005 21:54
Raksts #9


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



CITĀTS
Otra lieta - Igauņi ir nenormāli žūpas. Liela daļa no viņiem tur visu laiku bija mērenā pālī un tas man lika uz viņiem skatīties daudz vēlīgāk, jo biju iedomājies šamos kā nenormālus sausiņus, kas pārzin visus lotr smalkumus un mīl par tiem visu laiku diskutēt.

Abas galeejiibas ir smirdiigas.
BTW, veel viens potenciaali pozitiivs moments - laikam saakshu downloadod Dungeons Siege II.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 21.08.2005 22:02
Raksts #10


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



CITĀTS(Andza Arrdh @ 21.08.2005 22:54)
Abas galeejiibas ir smirdiigas.

piekrītu!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 21.08.2005 22:17
Raksts #11


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Izklausās pabriesmīgi... labi, ka biju citā Igaunijas galā smile.gif
offtops - man pēdējais DS2 disks sūknējas smile.gif tikai līdz spēlēsanai tikšu labi ja pēc nedeēļas...

Man uzreiz praktiskas dabas jautājums - kā ar ekipējumu, izturēja? Elfu (sienāzveida grin.gif ) armors nebija ilgstoši lietots pirms tam, gribas zināt kā bija lietošanā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 21.08.2005 22:34
Raksts #12


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Par elfu brunjaam nezinu.
Zinu, tikai to, ka taas tika noveerteetas kaa +6 pleit armors.
Melnajam pleitam pirms veel braukshanas, kad testeeju, kaa jams velkams nopliisa labaas rokas viena no plecu plaaksniiteem (kaut kaada no vidus, kur taas paarklaajas, taapeec kopumaa tas nekaa netrauceeja, vienkaarshi atziistos shajaa negadiijumaa).

Iespeejams, ka vairogam kaada no malinjaam nedaudz atlupusi (aada), bet neesmu droshs, un nezinu, vai tas nebija jau taa pirms tam.

BTW, beigaas itin paarsteigts konstateeju, ka vinju masiivie un lielie tower shieldi arii ir viegli kaa spalvinjas. Kas noziimee, ka muusu ar TC iecereetaa harrassin taktika (saakotneejaa sizheta ietvaros, ka mums uzbruks), droshi vien nebuutu iipashi nostraadaajusi.





Nedaudz par speeli kopumaa.
Negribu, lai cilveeki domaa, ka man taa nepatika LARPa "miikstuma un viegluma" deelj. Galu galaa kaujas nav galvenais. Teoreetiski. Tachu taa kaa shis crap' iigais LARPs bija buuveets un pozicioneets kaa random fests ar kautinju beigaas, bez shkjietamaam iespeejaam kaut ko diplomaatiski biidiit (un ko gan lai biida, ja igaunji tomeer nu zin, kaa zin, to inglish + tu esi peec lomas tikai kaut kaada random peshka).
Meegjinaajaam, bet tas aatri apsiika (neientereseetiibas un fataalistiska ````isma jautaas).

Vaardu sakot, driizaak tas bija vienkaarshi kaut kaads renfairs (viduslaiku festivaals) overvieglu buufedu meercee, ar paardzeerushos fonu.

Virtualitaate ar WYSIWYG, b.itches jaucaas nesaprotamaas proporcijaas, un es biju aplam paarsteigts, kad gaidot lielo uzbrukumu, peekshnjo noskaidrojaas, ka "mees visi esam aizceljojushi atpakalj uz Ruudauru" un tagad esam citi chari, kuri uzbruks, nevis aizstaaveesies.

No LOTRa idejiski tur nekaa nebija, taa kaa muusu aptuveni ciitiigaa materiaalu pastudeeshana pirms speeles neko nedeva.
Es pats biju tomeer paaraak
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 21.08.2005 22:49
Raksts #13


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



Zelta elfu bruņām pamazām sāk nākt nost krāsa, jo tās segmentētās vietas viena pret otru berzējas, kad cilvēks kustas un, kad braucām prom, tad tur vietām vīdēja zaļš cauri. bija arī daži dekoratīvie vijumi atlupuši.

anyway - ņemnožko padkļeiķ (podkrasiķ) i buģet kak novij grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 21.08.2005 23:03
Raksts #14


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



OK, thx par info smile.gif
Mnjā, tā jau ir ar tiem LARPiem, kas festu l;aikā notiek - laikam nav ko cerēt uz ko sevišķi nopietnu, un nevajag tos arī kā nopietnus LARPus pozicionēt - ja raksta - tusiņš tērpos, tad viss būs skaidrs smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 22.08.2005 09:07
Raksts #15


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Ha-ha-haaaā! Bārdaino elfu idejas mūžam dzīvo un uzvar! laughing.gif Nu ja. Un kurš vēl te kaut ko pukstēja par bremzējošajiem kociniekiem? Nekas, pasitīsities ar dzelžiem, būs vēl asākas izjūtas! wink.gif Bet kopumā ....BRRRRRR! sick.gif

Šo rakstu rediģēja Kedriks: 22.08.2005 09:08
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elernass
iesūtīt 22.08.2005 10:48
Raksts #16


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.02.04



Vispirms jaasaka paldies shoferiem. Ja nebuutu juusu, tad mees tur vispaar nebuutu nokljuvushi. Taatad - liels paldies Tijai un Dragoneye.

Bet Kamazam pienaakas atseviskhs paldies. 1kaart - paldies, ka uznjeemies muus (Goldberry, Lich un mani) aizvest uz Igauniju, lai arii pats peec tam brauci atpakalj uz Latviju un LARP'aa nepiedaliijies; 2kaart - paldies, ka brauci mums pakalj no Lietuvas, lai atvestu maajaas; 3kaart - paldies par izdomu un uznjeemiibu, braucot ar "modificeetu" mashiinu (Valgaa mums sapliisa gaazes pedaalja trose. Nezinu, kaa tas tika salabots, bet skjeersojaam robezhu un aizbraucaam liidz Raganai ar mashiinu, kura tika gaazeeta nevis spiezhot ar kaaju gaazes pedaali, bet gan ar roku raujot strikji, kas bija piesiets kaut kur motoraa un caur logu ievilkts salonaa. Vaardsakot diezgan interesants risinaajums, bet peec neilgas praktizeeshanaas atskjiriibas starp gaazes pedaalja spieshanu ar kaaju vai "gaazeeshanas" ar rokas paliidziibu, nebija juutamas) 4kaart - par to, ka nogaadaaji muus tomeer maajaas; 5kaart par to, ka atvedi manu mobilo.
Iisteniibaa "paldies" nav iistais vaards, lai raksturotu pateiciibas un apbriinas izjuutas, kas mani ir paarnjeemushas peec shii brauciena.

Kas attiecas uz LARP'u:
Principaa lielaakaa dalja jau te ir piemineeta. Man nepatika dazhi jeegu paardzeerushi igaunji - vinji gan bija iipashi izpaliidziigi un runaatiigi, un laipni, bet nu eniivei... iipasha prieka komuniceet nebija. Secinaajums - alkoholu atljaut LARP'os noteikti nevajadzeetu. Tas pats attiecas uz cigareteem. Man nepatika, ka visos stuuros bija redzami smeekjeejoshi Viduszemes "varonji". Piipes bija ok, bet cigaretes tik atklaati gan nee.
Nepatika arii tas, ka nebija nekaadu kvestu, sociaalaas daljas, intrigu utt (iespeejams, ka pie taa bija daleeji vainiiga valodas barjera, bet arii pashi igaunji peec speeles atzina, ka ar kaut ko liidziigu intrigaam nodarbojaas tikai kaadi 5 cilveeki (karalji u.c. svariigas personas). Visticamaak taa bija GM'u vaina, kas pa lielaakai daljai sajaa pasaakumaa nodzeeraas, bet cik vareeja noprast, tad shaadas situaacijas ir driizaak iznjeemums, nekaa likumsakariiba igaunju LARP'os vispaar.
Nepatika arii tas, ka emocionaala rakstura informaacija un plaani no atseviskjiem cilveekiem tika pasniegta ar lielu lamuvaardu devu. Apvainojumi kaujas laukaa vai noteiktos gadijumos ir ok, bet biezhi vien neredzeeju iemeslu tik biezhai lamuvaardu lietoshanai.

Ljoti laba bija norises vieta. Vienkaarshi izcila bija militaaro manevru maaciiba. Nozeloju, ka nepiedaliijos tur no pasha saakuma. Liela noziime sajaa procesaa nenoliedzami bija apmaaciibas vadiitaajam, kuram bija overwhelming kompetences aura un ljoti plashas zinaashanas. Tajaa pashaa laikaa vins prata visu pastaastiit pietiekami vienkaarsi, interesanti, ar praktiskiem piemeeriem. Un neradiija iespaidu, ka nostaada sevi augstaak par citiem, lai gan vinjam buutu pilniigas tiesiibas taa dariit.
Interesanti bija veerot zobenciinju turniiru. Vispaar laikam mees diezgan izceelaamies (pozitiivaa noziimee), jo Soirvakt uzvareeja zobenciinju turniiraa, bet Dveeseliite daliija 1. un 2. vietu loku shaushanas sacensiibaas smile.gif
Liela meeroga kaujas arii bija ljoti interesanta pieredze. Turklaat kaujas nebija tikai truls slaktinsh, bet gan riiciiba ar zinaamaam formaaciju un taktikas ieziimeem. Protams, ka viens no visas speeles neaizmirstamaakajiem mirkljiem bija tas kaa Lich, Soirvakt, Axels un es veiksmiigi iistenjaam heavy armored ambush (pa mezhu nonaacaam cietoksnja aizstaavju aizmuguree un kaujas laikaa uzbrukaam igaunju formaacijai no aizmugures). Efekts bija vienkaarshi grandiozs smile.gif Peec diezgan ilga aplenkuma izdevaas ienjemt arii cietoksni.

Un veel viena lieta par igaunju LARP kopienu vispaar: lai arii skjiet dalja no daliibniekiem bija ar visai lielu pasapzinju un paarlieciibu, tas tomeer netraucee uztureet saliidzinoshi draudziigas attieciibas starp, piemeeram, LARP'eriem un dzelzhiniekiem. Militaaraas apmaaciibas vadiitaajs bija dzelzhinieks un dazhi no dzelzhiniekiem arii piedaliijaas LARPaa. Savukaart LARP'eri labrpaat apmeklee dzelzhinieku pasaakumus un maacaas no vinjiem.
Lai arii atskjiriibas uzskatos pastaav, tas tiek normaali pienjemtas. Un cilveekiem (vismaz tiem, kas piedaliijaas sajaa noteiktajaa LARP'aa) bija pietiekami daudz fantaazijas, lai neiespringtu par iismatainiem vai baardainiem elfiem un sapratnes, lai pilniibaa nenoliktu to vai citu ierochu veidu par to neko nezinot.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 22.08.2005 11:23
Raksts #17


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



CITĀTS
u ja. Un kurš vēl te kaut ko pukstēja par bremzējošajiem kociniekiem?

Uz to
CITĀTS
Abas galeejiibas ir smirdiigas.

Piip.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 22.08.2005 12:17
Raksts #18


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



Un kur tad ir vidusceļš?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 22.08.2005 12:23
Raksts #19


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Viennoziimiigi un tikai mees! Jo mees esam teh labaakie. Mees esam tik nezheeliigi uber!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kamazs
iesūtīt 22.08.2005 12:56
Raksts #20


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.04



Jā..šī bija viena no manām psihodēliskākajām nogalēm mūžā. 5dien 12os pametu Elernasu, Lichu, Goldb kaut kur ellē ratā Igaunijā, lai mauktu atpakaļ uz Latviju, jo plkst.7 no rīta dodoas uz Daugavpili, vēlāk Lietuvu, kapusvētkiem. 7dien plkst. 6 pēcpusdienā beidzot pametu Lietuvu un ripinos uz Rīgas pusi. Ap 9iem vakarā izripoju no Rīgas un dodos uz Igauniju, kur, par laimi, beidzot satieku savus pasazhierus, kas izskataas ir mani nogaidiijushies liidz bezjeegai. Saakas brauciens atpakalj. Viss rit chikiniekaa liidz ~5 km no Valgas ar skaļu blīkšķi pārplīst gāzes pedāļa trosīte, mēs paliekam bez akseleratora un es sāku histēriski smieties.

Risinājums tomēr atradās piesienot virvi un ievelkot to salonā. Veikli iemanījies ar to rīkoties, es galu galā gandrīz sasniedzu savu tipisko ātrumu (~110). Robežsargi mūs palaida, lai gan es nezinu, ko padomātu par sarkanu, viegli klabošu, trīcošu mašīnu ar nodilušiem bremžu klučiem (gārdzošs kauciens bremzējot) un virvi, kas rēgojas no kapota un vadītāju ar lielu, melnu ādas cimdu bez "pirkstiem" kas to tur. Lieki piebilst, ka zobeni, vairogi un čeins, kas rēgojās aiz stikla āri nebija diez ko..hm.."tipiski". Un tas viss - ap četriem no rīta..

Anyways, mājās tikām, pa ceļam gan uzpīpinot policijai, gan nomainot mašīnas (un atstājot dokumentus), gan apdzenot vairākus. Liels paldies Licham par viņa atbalstu gan morālā gan materiālā ziņā (aukla nāca no kājsargiem, kā arī laipni piedāvātais ādas cimds..), Elernasam par sulu (nebūtu tās, izrubītos vēlāk), Goldb lielisko ceļa zināšanu. Bet visiem kopā - par sapratni (gaidīt no 3iem dienā līdz 12iem naktī purvas pilnā nometnē nav pārāk iedvesmojoši) un spēju uztvert notiekošo maksimāli pozitīvi.

Kopumā šorīt pēc odometra konstatēju, ka nedēļas nogalē noripināti 1800km. Wii!
------------------------------------------------------------
Ah, nu jā, tik daudz par manu Igaunijas larpa pieredzi. Man savukārt šķiet ļoti interesanti un pat pozitīvi tas, ka visās Baltijas valstīs tomēr ir vairāk vai mazāk atšķirīgas larpu tradīcijas un katram ir gan savi plusi, gan mīnusi. Kopumā brauciens kā pieredzes apmaiņas pasākums, imo, bija ļoti noderīgs (bez tam, sen nebiju tā izbraukājies).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 23:10