Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Vai pārlasāt jau lasītas grāmatas?
lirella
iesūtīt 06.07.2004 14:17
Raksts #1


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.05.04
Kur: ...citur...



Galvenā doma - vai pārlasat jau iepriekš lasītas grāmatas? Kāpēc jā un kāpēc nē? Cik reizes? un tt
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
13 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Drakles
iesūtīt 06.07.2004 14:25
Raksts #2


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.06.04
Kur: brīvsolī



Jā, turklāt daudzas jo daudzas reizes... Kā'pēc - nudien nezinu, jo veselais sparāts man saka, ka noerīgāk būtu izlasīt kādu jaunu. Nu, varbūt tāpēc, ka zinu, ka tajā ir kaut kas labs - grāmata spēj likt man smieties vai raudāt... Nu, kaut kas tāds... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Luna
iesūtīt 06.07.2004 14:39
Raksts #3


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Kraukļanaga koptelpa



Labāk simtām reižu pārlasīt labu grāmatu, nekā vienu reizi sliktu. unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Laupītājmeitēns ...
iesūtīt 06.07.2004 14:39
Raksts #4


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04



Ir daudz taadas graamatas ko paarlasu daudzas reizes 5,6,7...
bet ir arii taadi darbi kurus otrreiz pavisam negribas lasiit, tachu taadu ir ljoti maz.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mērfija
iesūtīt 06.07.2004 15:01
Raksts #5


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.05.04
Kur: latvija,valmiera



ik reizi kad man nav ko dariit es paarlasu visus poterus... grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
-=RonS=-
iesūtīt 06.07.2004 17:41
Raksts #6


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.07.04
Kur: Kaut kur uz pasaules malas



He nu es vairāk par divām reizēm grāmatu pārlasīt nevaru. Man vairs nav interesanti jo ir labi zināms kas tev sagaida grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 06.07.2004 18:04
Raksts #7


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Noteikti ir grāmatas, kuras pārlasu. Ne vienmēr visā pilnībā. Dažkārt paņemu no plaukta un izlasu (gadās arī, ka lasu sev priekšā skaļi, sevišķi dialogus) pāris mīļākās nodaļas. Tādu gan nav daudz. 5-6 reizes gan laikam nevienu pilnībā pārlasījis nebūšu. Pārāk daudz ir vēl labu un nelasītu grāmatu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 06.07.2004 19:05
Raksts #8


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Agrāk patiešām aizrāvos ar grāmatu pārlasīšanu- lai cik dīvaini tas nelikās citiem, labas grāmatas varēju lasīt neskaitāmas reizes, neskatoties uz to, ka sižetu jau zinu no galvas. Tagad gan tā vairs nedaru, ne tikai laika trūkuma dēļ, bet arī tāpēc, ka vairāk velk uz kaut ko jaunu un nelasītu- tagad lasītās grāmatas pārlasu tikai tad, ja gribu noskaidrot kādu detaļu, vai arī tad, ja nav galīga nekā cita, ko lasīt. Bet tas gadās reti tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lirella
iesūtīt 07.07.2004 14:26
Raksts #9


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.05.04
Kur: ...citur...



Fuuu, tad jua neesmu tāda viena. Ok es jau to zināju, bet man gribējā zināt iemeslus kāpēc citi pārlasa grāmatas...
es todaru, lai vēlreiz un vēlreiz izbaudītu grāmatas piedāvāto, citu pasauli!!!
Patiesība HP grāmatas (gan latviešu, gan orģinālvalodā) esmu lasījusi simtiem reižu (tikai ar nelielu pārspīlējumu)
grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birdman
iesūtīt 07.07.2004 15:00
Raksts #10


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.04.04
Kur: šeit



es pārlasu dažreiz jo dažreiz vienkārši gribās un starpcitu tu CEPspeķi dūdijam
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
fire
iesūtīt 07.07.2004 15:05
Raksts #11


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.04



ja grāmata ir interesanta - jā, 1.reiz lasot daudz ko nepamanu, visādi sīkumi pazūd kontekstā...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elentari
iesūtīt 08.07.2004 20:43
Raksts #12


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.11.03



Absolūta pārlasīšanas rekorda īpašniece manā personīgajā bibliotēkā ir Vizmas Belševicas "Bille" (ar pirmās grāmatas nosaukumu apzīmēju visas trīs grāmatas kopā). Tā tikai lasīta apmēram 4 [+1/2?] reizes. Pārlasīju tāpēc, ka nebija bail, ka apniks. Nebija bail, ka apniks, jo ļoti patika. Ļoti patika, jo bija tik viegli identificēties ar varoņiem, to attieksmi pret notikumiem politikā, sadzīvē. Protams, neesmu piedzīvojusi ne Ulmaņlaikus, ne Pirmo pasaules karu, ne iestājusies komjaunatnē, tāpēc ne jau šie notikumi bija tie, kas mani "satuvināja" ar grāmatu. "Billi" par pārlasīšanas rekorda īpašnieci padarīja smeldzīgā pašironija, kas vijas cauri notikumiem.
Vislabāk prātā palikusi tā pati pieaugušo īpašība, kas bija tik raksturīga arī manā bērnībā, proti, "kad tev kaut ko neļauj darīt, saka, ka tu vēl esi tīrais bērns, bet, kad kaunina, saka, ka nekāds bērns jau vairs neesi" (aptuvens un ne-labskanīgs citāts).
Citas grāmatas pāri divām lasīšanas reizēm nav tikušas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sirradze
iesūtīt 09.07.2004 14:34
Raksts #13


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.06.04
Kur: tepat.



Nu ja graamata ir iipashi miilja man un tuva, tad protams es paaris reizes veel to paarlasu, bet parasti, ja man taa graamata taa ne iipashi, tad es arii vairs nelasu un taa ir arii ar graamataam dazhaam, kuras man arii patiik. Vienkaarshi man vairs nav interesanti, ja zinu, kas notiks taalaak....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lirella
iesūtīt 09.07.2004 14:47
Raksts #14


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.05.04
Kur: ...citur...



Principā uzskatu, ka grāmatas vajadzētu pārlasīt vairāk kā vienu reizi, jo:
pirmo reizi lasot sekojam notikumiem, uzmanību galvenokārt piesaista sižets, darbība
Tad nāk nosacījums, ka grāmata bijusi daudz maz viegli lasāma, jo grūtu grāmatu otrreiz nepārlsīsi.
otro reizi jau sākam pievērst uzmanību cēloņsakritībām, kaut kādiem priekšnoteikumiem un norādēm. Ja nezinātu tālākos notikumus, uzmanību tiem nepievērstu. Protams ir grāmatas, kurām tā teikt var uzminēt beigasm, bet man personīgi tas liekas pavāji. nav intrigas...Arī dialogiem un vietu aprakstiem, kā vidi raksturojošiem.
Trešo reizi ja sākam pievērst daudz lielāku uzmanību grāmatas valodai, tās kvalitātei, baudāmībai.
ceturto un pārējās reizes vienkārši baudam grāmatas piedāvāto pasauli.

OK es neapgalvoju, ka viss notiek tieši pēc šiem punktiem, tas ir mans skaidrojums, kāpēc vajadzētu lasīt grāmatu vairāk kā vienu reizi. Esmu grāmatu tārps ar stāžu un spēju visus punktus apvienot vienā lasīšanas reizzē un ticu, ka lielākā daļa lasītāju to spēj.
Tomēr mna patī lasīt grāmatas vēl un vēl, sevišķi, ja to piedāvātā pasaule man šķiet īpaši vilinoša...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
angel
iesūtīt 10.07.2004 16:12
Raksts #15


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.06.04
Kur: Riiga



[FONT=Arial][FONT=Arial]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 11.07.2004 22:53
Raksts #16


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



HP grāmatas lasīju jau nezin cik reizes grin.gif citas protams arī ir lasītas vēl un vēl
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Katy=)
iesūtīt 11.07.2004 23:14
Raksts #17


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.07.04
Kur: Latvijas nostūris



Nop... Es nepārlasu...ja vienreiz esmu izlasījusi man ar to pilnīgi pietiek...labāk paņemu kādu citu interesantu grāmatu nekā izlasu vēlvienreiz to pašu...es domāju kā vairākas reizes lasīt vienu un to pašu grāmatu nav jēgas...bet tās ir tikai manas domas... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alfirin
iesūtīt 12.07.2004 15:05
Raksts #18


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



Es pārlasu savas mīļākās grāmatas. Tās ir labi pazīstamas un tāpēc dod to pašu fundamentālo drošības apziņu, kas ir tik ļoti nepieciešama maziem bērniem, kas negrib dzirdēt citu pasaciņu, tikai to vienu jau kuro reizi...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
alise brīnumzemē
iesūtīt 12.07.2004 15:50
Raksts #19


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.06.04
Kur: virs zemes



nju es paarlasu....pagaidaam gan neesmu sevishkji daudz graamatu paarlasiijusi, bet nu to daru...gan taadeelj, ka nav citu,ko lasiit. bet vairaak gan tas ir taadeelj, ka esmu aizmirsusi kas graamataa iisti notika, visus siikumus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aziz
iesūtīt 12.07.2004 16:19
Raksts #20


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.03.04
Kur: 23 000



CITĀTS(lirella @ 09.07.2004 14:47)
Principā uzskatu, ka grāmatas vajadzētu pārlasīt vairāk kā vienu reizi, jo:
pirmo reizi lasot sekojam notikumiem, uzmanību galvenokārt piesaista sižets, darbība
Tad nāk nosacījums, ka grāmata bijusi daudz maz viegli lasāma, jo grūtu grāmatu otrreiz nepārlsīsi.
otro reizi jau sākam pievērst uzmanību cēloņsakritībām, kaut kādiem priekšnoteikumiem un norādēm. Ja nezinātu tālākos notikumus, uzmanību tiem nepievērstu. Protams ir grāmatas, kurām tā teikt var uzminēt beigasm, bet man personīgi tas liekas pavāji. nav intrigas...Arī dialogiem un vietu aprakstiem, kā vidi raksturojošiem.
Trešo reizi ja sākam pievērst daudz lielāku uzmanību grāmatas valodai, tās kvalitātei, baudāmībai.
ceturto un pārējās reizes vienkārši baudam grāmatas piedāvāto pasauli.Esmu grāmatu tārps ar stāžu un spēju visus punktus apvienot vienā lasīšanas reizzē un ticu, ka lielākā daļa lasītāju to spēj.
Tomēr mna patī lasīt grāmatas vēl un vēl, sevišķi, ja to piedāvātā pasaule man šķiet īpaši vilinoša...

Precīzi!!!! grin.gif grin.gif grin.gif Es arī ļoti daudzas grāmatas pārlasu neskaitāmas reizes, laikam visvairāk tiešām Poteru. Pirmo reizi lasot parasti izskrien grāmatai cauri, neko daudz līdzi nepiedomājot, jo gribas uzzināt to, kas notiks tālāk. Dažas nākamās reizes lasot satraukums ir kautcik nomierināts, un tad tu vari grāmatu izbaudīt. Bet vēlāk-sava prieka pēc! Man arī ir grāmatas, kuras vairāk par vienu reizi nevar izlasīt, nu, bet nezinu, nekādu sakarību neesmu pamanījusi. Un vienīgās grāmatas, kas man NEPATĪK, ir tās par trollīšiem Muminiem!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

13 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 24.04.2024 18:14