Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Fēniksi - tā nav tikai pasaka, Kā jums šķiet?
Vai Fēniksi ir? Vai Jūs ticat, ka tie eksistē?
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 33
Viesi nevar balsot. 
[maSteR]^CrasH^
iesūtīt 16.06.2005 12:13
Raksts #1


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.05
Kur: Kaut kur, tur starp debesīm un zemi



Es tiešām ticu, ka ir cita pasaule par kuru mēs neko nezinam, un tajā ir burvestības un burvju dzīvnieki tieši tādi kā Fēniksi, Vienradži, Vilkaču uc.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
minerwa*
iesūtīt 16.06.2005 12:51
Raksts #2


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.02.04



Un kāpēc lai nebūtu? Piemēram, iedomāsimies,ka mums šodien acu priekšā nostājās kkāds dronts vai neandartālietis vai kas tamlīdzīgs, es domāju mēs būtu ne mazāk pārsteigti, bet mēs taču visi *zinam* ka tādi eksistēja? Un kāpēc, lai nebūtu eksistējuši arī vienradži, fēniksi, runājoši dzīvnieki utt., utjpr. K.S.Luiss ir sarakstījis veselu grāmatu par to, kāpēc brīnumi VAR notikt. Zinātniski un pamatīgi pamatota katra doma, droši vien derētu izlasīt, lai gan es tāpat ticu brīnumiem. ^^
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
i`m_GriM&EviL
iesūtīt 16.06.2005 12:54
Raksts #3


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.01.04
Kur: Ēģipte - Faraona Kapenes



Neticu ... ja arī ir , tad kāpēc neviens nav atradis skeletus , nav redzējis u.t.t. It kā jau man patīk maģiski dzīvnieki , ļoti patīk , bet neticu , nav pierādījumu ! whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Uldis
iesūtīt 16.06.2005 13:51
Raksts #4


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.04
Kur: Saules sistēmā



Varbūt viņi eksistē kādā paralēlajā pasulē, kur mums nav lemts ieskatīties. Tāpēc kas zin
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Godzilla
iesūtīt 16.06.2005 14:06
Raksts #5


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.04.05



nu nezinu man liekas ka tas ir gan vienas vieniigas pasakas maziem beerneljiem ko staastiit lai tie labaak aizmieg..wacko_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Spicule
iesūtīt 16.06.2005 17:20
Raksts #6


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 14.04.05
Kur: Tumšas,pamestas mājas bēniņos...



CITĀTS(minerwa* @ 16.06.2005 13:51)
Un kāpēc lai nebūtu? Piemēram, iedomāsimies,ka mums šodien acu priekšā nostājās kkāds dronts vai neandartālietis vai kas tamlīdzīgs, es domāju mēs būtu ne mazāk pārsteigti, bet mēs taču visi *zinam* ka tādi eksistēja? Un kāpēc, lai nebūtu eksistējuši arī vienradži, fēniksi, runājoši dzīvnieki utt., utjpr. K.S.Luiss ir sarakstījis veselu grāmatu par to, kāpēc brīnumi VAR notikt. Zinātniski un pamatīgi pamatota katra doma, droši vien derētu izlasīt, lai gan es tāpat ticu brīnumiem. ^^
*


Es piekrītu minerwai...tieši tā! Mums jau arī nav pierādījumu, ka viņi neeksistē. Kurš var droši pateikt, ka tā ir? Neviens! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tiigjeris
iesūtīt 16.06.2005 22:52
Raksts #7


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.12.04
Kur: Dzīvnieku Saietā 90210.



hmm. tikpat labi pastaav, un tikpatlabi - nepastaav. pieraadiijumu nav ne vienai, ne otrai versijai. so, neko izsecinaat nevar. bet tas, ka mees kaut ko nezinaam, nenoziimee, ka taa nav. iisteniibaa, liekas malts un malts jautaajums. lai gan shaadi vinjsh veel nav uzdots. bet ir jau daudz pavedienu ar jautaajumiem par paardabisko, un visos nonaak aptuveni pie viena un taa pasha. un to es jau pateicu posta saakumaa.

d_w
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 16.06.2005 23:14
Raksts #8


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS(minerwa* @ 16.06.2005 13:51)
Un kāpēc, lai nebūtu eksistējuši arī vienradži, fēniksi, runājoši dzīvnieki utt., utjpr. K.S.Luiss ir sarakstījis veselu grāmatu par to, kāpēc brīnumi VAR notikt. Zinātniski un pamatīgi pamatota katra doma, droši vien derētu izlasīt, lai gan es tāpat ticu brīnumiem. ^^
Tāpēc, ka dronti un neandertālieši ir pierādīti, bet šie nav.

Ja neesi lasījusi to grāmatu, tad kā tu zini, ka tur viss ir tā pamatots? Brīnumi nenotiek, notiek nejaušas sakritības.

Pierādījumi, ka neeksistē, ir gan.

PS: Dzīvnieki runā.


PPS: Es neciešu idiotus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
minerwa*
iesūtīt 22.06.2005 12:26
Raksts #9


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.02.04



Hmm, ar ko fēniksa skelets atšķirtos no jebkura parasta putna skeleta? Par to, kas ir patiesība, mēs uzzināsim beigās.

P.s.Es itkā tevi par stulbu neuzskatu. Par augstprātīgu un neiecietīgu gan. Bet nu gan jau pārvarēsi, vismaz es tā ceru.

P.S.2. Esmu lasījusi fragmentus, izvilkumus, citātus utt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 22.06.2005 12:45
Raksts #10


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Uzskatu, ka tādu brīnumu kā fēnikss nav un nekad nav bijuši, bet ja pieņemam, ka tādi ir, tad kā var runāt par fēniksu skeletiem, ja fēnikss mirstot sadeg un pēc tam atdzimst no pelniem? Kādi skeleti!

Ar liecinieku atrašanu, kas tādus būtu redzējuši gan noteikti ir grūtības. Nav dzirdēts, ka tādus jel kāds būtu redzējis. Tas ir - es runāju par pilnīgi mitoloģisko putnu nevis tā reāliem prototipiem, kā zeltainais fazāns, piemēram, kas parasta vidusmēra ceļotāja acīm ļoti labi atbilst fēniksa ārējam aprakstam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
minerwa*
iesūtīt 22.06.2005 12:57
Raksts #11


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.02.04



Nē nu ok, varbūt fēnikss nav tas labākais piemērs. Nu jebkurš mitoloģisks dzīvnieks katrā gadījumā ir līdzīgs "normālajam" dzīvniekam, tādēļ vai tādi ir bijuši vai nē, to tik viegli nevar pateikt. Šis līdzības fakts var tik izmantots gan kā atspēkotājs(tip. cilvēki ņēma savus normālos dzīvniekus, bāza klāt ragus un spārnus un dabūja mitoloģiskos), gan kā teorijai labvēlīgs fakts(tādēļ nevar pierādīt).

Vienkārši mana galvenā doma ir tāda, ka neviens nevar strikti pateikt, kas ir un kas nav, godīgi sakot es zinātnei arī sevišķi neuzticos, neuzskatu, ka cilvēks ir spējīgs noteikt to, kas noticis pirms simtiem un tūkstošiem gadu, mēs varam tikai izdarīt pieņēmumus. Vienīgais, ko šajā jautājumā varam darīt, ir ieklausīties savā sirdsbalsī un klausīt tam, ko tā saka, vai ir kaut kas tāds eksistējis vai nav.

Šo rakstu rediģēja minerwa*: 22.06.2005 12:59
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 28.06.2005 13:56
Raksts #12


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



neticu, ka ir feniksi. Ir leitas, kas ir kadreiz bijushas, via pastav kru paraleeli, tachu feniski, vienradži utt . ir tiraei izdomajumi, un miiti! tongue.gif vismaz me ta domā. nedriskt jaukt mitus ar mistiskam butnem. enz kapēc es lauminjam ticu vairak neka fēniksiem ... whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
[maSteR]^CrasH^
iesūtīt 02.07.2005 18:40
Raksts #13


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.05
Kur: Kaut kur, tur starp debesīm un zemi



CITĀTS(Spicule @ 16.06.2005 17:20)
Es piekrītu minerwai...tieši tā! Mums jau arī nav pierādījumu, ka viņi neeksistē. Kurš var droši pateikt, ka tā ir? Neviens!  wink.gif
*


Spicule es tev pilnība piekrītu

CITĀTS(Roviela @ 22.06.2005 12:45)
Uzskatu, ka tādu brīnumu kā fēnikss nav un nekad nav bijuši, bet ja pieņemam, ka tādi ir, tad kā var runāt par fēniksu skeletiem, ja fēnikss mirstot sadeg un pēc tam atdzimst no pelniem? Kādi skeleti!

Roviela arī tev taisnība, tādēl jau arī nekad netika atrasts nevien fēniksa skelets! Bet nepiekrītu tam, ka tu saki ka tādi naw bijushi! grin.gif

Ar liecinieku atrašanu, kas tādus būtu redzējuši gan noteikti ir grūtības. Nav dzirdēts, ka tādus jel kāds būtu redzējis. Tas ir - es runāju par pilnīgi mitoloģisko putnu nevis tā reāliem prototipiem, kā zeltainais fazāns, piemēram, kas parasta vidusmēra ceļotāja acīm ļoti labi atbilst fēniksa ārējam aprakstam.
*


Un kā tev šķiet, kādēļ agrāk Ēģiptē Pielūdz Dievu RA man šķiet, ka Fēniksi bija un vēl aizvien ir, bet tur kur mēs nekad neesam tikushu un tas tiek sleepts! tongue.gif


CITĀTS(fijusska @ 28.06.2005 13:56)
neticu, ka ir feniksi. Ir leitas, kas ir kadreiz bijushas, via pastav kru paraleeli, tachu feniski, vienradži utt . ir tiraei izdomajumi, un miiti! tongue.gif vismaz me ta domā. nedriskt jaukt mitus ar mistiskam butnem. enz kapēc es lauminjam ticu vairak neka fēniksiem ...  whistling.gif
*
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 02.07.2005 18:53
Raksts #14


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS([maSteR]^CrasH^ @ 02.07.2005 19:40)
Un kā tev šķiet, kādēļ agrāk Ēģiptē Pielūdz Dievu RA man šķiet, ka Fēniksi bija un vēl aizvien ir, bet tur kur mēs nekad neesam tikushu un tas tiek sleepts! tongue.gif
*

Vēl viens sazvērestības teorijas piekritējs! wacko_a.gif
Un tad, ka pielūdza? Ra ir Saule! Sauli pielūdza daudzi. Ne visi, protams. Kā tas pierāda fēniksu eksistenci?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
[maSteR]^CrasH^
iesūtīt 02.07.2005 19:19
Raksts #15


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.05
Kur: Kaut kur, tur starp debesīm un zemi



CITĀTS(Roviela @ 02.07.2005 18:53)
Vēl viens sazvērestības teorijas piekritējs! wacko_a.gif
Un tad, ka pielūdza? Ra ir Saule! Sauli pielūdza daudzi. Ne visi, protams. Kā tas pierāda fēniksu eksistenci?
*


Kā, tad tu izskaidrotu Fēniksu, tādu kā vārda un tēla parādīšanās??? silent.gif Tie netika izdomāti tiaki tādēļ, ka tēli pasakām pietrūka vai bija pa maz! silent.gif whistling.gif

Šo rakstu rediģēja Sindra: 03.07.2005 14:59
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 02.07.2005 19:46
Raksts #16


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



1) Fēniksi nav Ēģiptiešu izdomājums;
2) diskusiju turpināsim pēc tam, kad būsi izlasījis "Mitoloģijas Enciklopēdijas" I sējuma 177. lappusi. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 04.07.2005 10:14
Raksts #17


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



CITĀTS(Roviela @ 02.07.2005 20:46)
1) Fēniksi nav Ēģiptiešu izdomājums;



Nu, nu, ir jau gan ēģiptiešu ugunsputns benu, un ar Ra pielūgšanu tiešām ir saistīts.
Vārds "fēnikss" ir grieķu cilmes (tā pati sakne, kas feniķijai), bet tieši kādā secībāā arābiem, grieķiem un ēģiptiešiem radās mīti par ugunsputniem nezinu, vai ir iespējams precīzi pateikt.
Pēc ēgiptiešu un grieķu leģendām, Fēnikss dzīvoja Arābijā - bet tas tāpēc, ka tā gluži vienkārši atrodas uz austrumiem, bet Fēnikss tika asociēts ar lēcošo sauli.. pieņemt, ka mīts nācis tieši no turienes tikai šī iemesla dēļ...


Pie tam, leģendas par ugunsputnu ir arī āzijā - gan japānā, ķīnā..

Īsi sakot - viennozīmīgi tas nav, bet ēģiptiešu benu visticamāk bija pirmais. Jo kultūra vienkārši senāka.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Spicule
iesūtīt 13.07.2005 07:46
Raksts #18


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 14.04.05
Kur: Tumšas,pamestas mājas bēniņos...



Tēma tiešām ir daudzpusīga. Kam lai tagad tic?
Nu nezinu nezinu....tiešām šis jautājums ir apsriežams.
Es vairs nezinu, kam ticēt! Bet manas domas paliek tādas pašas.
Ja nav pierādīts pretējais es domāšu....kaut vai tikai domāšu, ka kaut kur jau evolūcija pastrādājusi savus darbus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bleks
iesūtīt 19.07.2005 15:16
Raksts #19


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.05
Kur: Tumšā ejā starp garāžu un žogu



ir taadi pat juutami, kaut neredzami..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nellijs
iesūtīt 19.07.2005 15:30
Raksts #20


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.12.04



Kamēr viņu nebūšu redzējis pats ar savam acīm neticēšu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 19:55