Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> BBC Šerloks (Sherlock), Šerloks - jaunās BBC sērijas par Šerloku Holmsu mūsdienās
Andromeda
iesūtīt 22.04.2012 17:18
Raksts #1


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Nesen, cik nu nesen, atklāju jauno Šerloku. Cik daudzi no Jums skatās? Kādi priekštati?

Esmu redzējusi visas sērijas, kas līdz šim iznākušas un, pēc manām domām, ir vienkārši brilijanti! Visi aktieri perfekti, nevarētu iedomāties labākus! Kvalitāte vienkārši lieliska, līdz sīkākajām detaļām. Jaunais Moriartijs! Haha!
Nevaru vien sagaidīt turpinājumu!



Jūsu domas?

Šo rakstu rediģēja Andromeda: 18.07.2012 10:49
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
washulis
iesūtīt 22.04.2012 20:59
Raksts #2


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



Mhm, esmu ļoti prasīga pret seriāliem, bet nu šis ir tas, ko gaidu siekalodamās un izbaudu līdz nejēdzībai.
Aktieri noteikti atrasti labi un talantīgi, arī modernizācija notikusi ļoti veiksmīgi, sižets ļoti atjautīgs. Apjūsmot varētu ilgi un dikti.

Vienīgais mīnuss - trīs sērijas divu gadu laikā. Jebkurš, kas nav apveltīts ar izcilu pacietību, varētu droši nošauties.
Jaunākajās ziņās teikts, ka trešās sezonas filmēšanu sāks 2013. gada sākumā, visnotaļ saprotams, ja aktieri ir aizņemti ar saviem citiem projektiem, ar jauno Hobitu tai skaitā, kur abi, vairāk vai mazāk, parādās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 23.04.2012 01:12
Raksts #3


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Jā, piekrītu par to ilgo gaidīšanu Washulim. Tiesa, esmu gatava gaidīt, jo zinu, ka tas būs kaut kas patiešām labs.

Sērijas ir arī garākas nekā ierasts visiem jaunākajiem seriāliem 30 min. Tas man dikti patīk - katra sērija ir kā īsfilma. Patīk arī Šerloka mājas lapa. http://www.thescienceofdeduction.co.uk/ <--- tur visādas interesantas lietas var atrast, prāta spēles and stuff.

Runā, ka Amerikā arī gribot Šerloku taisīt. Man jau liekas, ka Šerloks ir jāatstāj britiem, viņiem par viņu viss zināms līdz matu galiņiem, plus ir tādas lietas, kuras tikai britiem saprast.

Šo rakstu rediģēja Andromeda: 23.04.2012 01:16
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 23.04.2012 08:10
Raksts #4


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



Man sieva skatās un fano par šo, tad nu es ar drusku redzu, un vispār jau jā, ir labs. Būtu vairāk brīva laika, es ar droši vien noskatītos visu, a pagaidām tikai tā, cik sanāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 25.04.2012 16:14
Raksts #5


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Ou. Tas ir viens no tiem seriāliem, kuru es varu skatīties pat desmit reizes mēnesī un neapnīk. Katra sērija ir viens neliels mākslas darbs kurā ir ideāli apvienots mūsdienu skatījums uz dzīvi un Konandoila ideja. Ļoti ilgu laiku nevarēju sevi piespiest viņu noskatīties, jo bija bail no tā, ka būs sabotāja klasika, bet nē. Viss ir pat labāk. (Kaut gan ar klasiskajām filmām protams salīdzināt nevar, jo tās ir divas dažādas pasaules)
+ tieši šim seriālam varu pateikties, ka esmu ieguvusi daudz jaunus draugus un piedalījusies interesantos pasākumos. ))
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Purple mist
iesūtīt 25.04.2012 22:23
Raksts #6


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.02.06



Ļoti, ļoti patīk. Humors, kas iepīts nopietnākajās ainās, parasti nemaz nešķistu atbilstošs, bet šis seriāls visam atrod īsto vietu un laiku. Mūsdienīgs, bet ar mazām Konana Doila odziņām.
Garākas sērijas sniedz filmas baudījumu, tikai briesmīgi un šaušalīgi ilgi jāgaida. Es 1. un 2. sezonu noskatījos dažu dienu laikā, tāpēc man grūti saprast, kā cilvēki spēj gaidīt pat 2 gadus ar cliff hanger. Bet nu izskatās, ka arī man būs jāpagaida vismaz gads.

p.s. Internetā var atrast arī Džona un Mollijas "oficiālos" blogus, kas liek gan pasmaidīt, gan paralēli sekot seriālā notiekošajam, gan uzzināt ko jaunu. Biju diezgan pārsteigta, jo šādu izveidotu un noturētu saikni ar skatītāju redzu pirmoreiz.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 07.05.2012 17:47
Raksts #7


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Pēc šitādām slavas dziesmām tad jau šim jābūt kaut kam labam. Būs kādā brīvbrīdī (aka vasarā) jānoskatās!
smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 18.05.2012 13:40
Raksts #8


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Sākot ar šo svētdienu, varēs pa LTV1 skatīties.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 24.05.2012 19:20
Raksts #9


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



O jā, man pat pilnīgi nejauši trāpījās tieši redzēt pa LTV1. Riktīgi labais! laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lianjuks
iesūtīt 26.05.2012 18:25
Raksts #10


Jenotu brālības arbūza sargs
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.04.07
Kur: pa diognāli noparkojies paralēlā pasaulē



Es redzēju pirmo sēriju un man patika, rīt atkal jāskatās. ;D Jauna aizraušanās - Šerloks. happy.gif

Man prātāienāca random fakts - šonedēļ Amerikā parādīja pēdējo Doktora Hausa sēriju. Labi vien ir, jo 7. sezona jau bija galīgi nebaudāma. -__- Skatāma aiz pieraduma.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 22.06.2012 08:47
Raksts #11


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Ļoti sasmējos par jaunumiem no Amerikas. Jāsaka esmu noskaņota ļoti skeptiski, bet paskatīšos intereses pēc, ja seriāls tiešām iznāks. BBC Šerloka fani ir ļoti negatīvi noskaņoti un uzskata, ka jaunā seriāla autori ir nozaguši ideju no BBC. Jaunais Amerikāņu Šerloks - reklāmrullītis Viņu versijā, kā ziņots, Doktors Vatsons būs sieviete.



Šo rakstu rediģēja Andromeda: 18.07.2012 10:57
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 21.12.2012 10:12
Raksts #12


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



Es te dienās tā kārtīgi un no visas sirds nolūrēju BBC seriāļa pirmo sēriju un noformulēju šādu tādu viedokli, kas man par to radās.

Viss zemāk rakstītais, protams, ir mans imho un nevienam par to nevajadzētu apvainoties, ja nu šis tas nejauši sanāk par skarbu blush.gif

Tātad:
1. Seriāla ideja, ar nelielām ogovorkām, ir ok. Par to tirgus nav. Ogovorkas:
1.1. No 1. sērijas īsti nepaliek skaidrs, no kā Holmss īsti iztiek. Konsultējošs privātdetektīvs, kas sabiedriskā kārtā palīdz policijai bez samaksas? Ok, vēlākajās sērijas laikam privātdetektīvošanas tēma tiek atklāta vairāk, bet, atkārtošos, 1. sērija šo jautājumu neatbild.
1.2. Kaut arī Holmsu tēlojošais aktieris ir lielisks un tēls ir kolorīts, tomēr manuprāt tas tomēr ir fail. Fail kāpēc - pamatā tāpēc, ka oriģinālais Šerloks Holmss, par spīti zināmam ekscentriskumam, tomēr bija klasisks angļu džentlmenis. ŠIS Holmss nekādā gadījumā nav džentlmenis un, patiesībā, ja viņš nebūtu tāds dedukcijas ģēnijs, viņš patiesībā būtu visai nepatīkams cilvēks, ar kuru neviens labprāt nekomunicētu. Ne jau velti ļauži 1. sērijā uzsver, ka Holmsam NAV draugu. Arī Vatsons ar viņu kopā būtībā paliek tikai tāpēc, ka ir adrenalīna džankijs, kurš vairs nevar bez briesmām un riska. PTSD sekas, bez šaubām.

2. Sižets ir interesants un gana sakarīgs, labs angļu humors visam klāt. Tīri no izklaides viedokļa var skatīties ar baudu.

3. Ko es līdz galam nesapratu vai arī kur sižetā bija nolaista laža (runa par 1. sēriju, pagaidām):
3.1. Kāpēc slepkava, kuram pēdējais upuris bija iesučījis savu mobilo telefonu, neatbrīvojās no tā uzreiz pēc tam, kad Šerloks sarīkoja slēpni ar SMS? Nu ok, var jau būt, ka slepkava vienkārši gribēja paspēlēties ar Šerloku kā kaķis ar peli - bet tā ir ļoti riskanta spēle, jo nebija jau garantijas, ka Šerloks nepienes šo infu Skotlendjardam, kurš notriangulē telefonu un aiztur slepkavu ar telefonu rokā?
3.2. Šerlokam diez ko nepiemīt pašsaglabāšanas instinkts. Saprotot, ka vainīgais ir taksists, varonīgais detektīvs kā tāds kaujams auns iesēžas taksometrā, kuru pats nav izsaucis. Kur ir garantija, ka slepkava nenoindē savus upurus ar gāzi, kamēr tie vizinās viņa taksometrā? Šāds scenārijs reiz bija ne CSI, ne ta kādā līdzīgā seriālā... wink.gif
3.3. Vatsons glabā/nēsā nereģistrētu ieroci? Tas ir nelikumīgi un bīstami, ņemot vērā to, ka, kā mēs redzējām, kratīšana Šerloka Holmsa miteklī var būt visai parasta parādība. Savukārt, nošaut cilvēku (kurš šķietami nevienu tobrīd neapdraud) ar reģistētu, legālu ieroci ir tas pats, kas atstāt uz līķa savu parakstu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 21.12.2012 13:51
Raksts #13


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Neko briesmīgu vai aizvainojošu Tavā rakstā nesaskatu.

Par taksistu - viņš reāli bija messenger, tas jau bija Moriartija uzdevums, lai piesaistītu Šerloka uzmanību. Tā kā nesaskatu, kur tur feileris. Viņam noteikti bija ļoti interesanti, kur ir āķis, ka taksists tā vienkārši bija devies rokās, bez tam viņš to kapsulu arī gandrīz norija pats, tīri tikai intereses pēc. He loves mind games. Tā nebija taksista spēlīte, tas bija Moriartijs, kas taksometra šoferi izmantoja kā puppet.

Šis ir mūsdienu Šerloks un cita versija par Šerloku, neredzu, kāpēc fail ar to, ka viņš varbūt nav tāds džentlmenis (ok, oriģinālā, protams, bija, bet te viss nav burts burtā). Viņš ir vienpatis, viņš arī nepārdzīvotu, ja viņam nebūtu neviens ar ko komunicēt. Tas parādās arī ar skull friend. Tomēr, piem., Misis Hudsone viņam rūp, lai arī reizēm viņš ir neiecietīgs pret viņu.

Par ieroci gan nekas nav zināms.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 27.12.2012 11:37
Raksts #14


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



Nolūrēju vēl vienu sēriju - nezinu, kuru pēc kārtas, bet nu to, kur Maikrofta iestādei ir nosperta kāda dikti vērtīga fleška, savukārt Moriartijs izaicina Šerloku, mīnēdams cilvēkus, un liekot Šerlokam noteiktā laikā atrisināt to vai citu noziegumu.

Tātad, kas patika:
- Nu, sērija ir gana aizraujoša un pietiekoši loģiska, lieliski balansējot uz tās robežas, kur ir pietiekoši sarežģīti, lai nebūtu pārlieku primitīvi (kā tas zināmā mērā ir CSI un `amatierdetektīvu` seriālos), un tai pat laikā nav samudžināts tik ļoti, lai skatītājs vairs nevarētu izsekot visam līdzi.
- Aktieri un dialogi, kā parasti, līmenī, angļu humors arī smile.gif

Un tomēr, bija arī loģikas lažas:
- Ņemot vērā Golema ārieni, viņu nevarēja neatrast/nenoķert. Jo īpaši, ņemot vērā to, ka Šerlokam (un tātad arī policijai) jau ir zināms viņa vārds. Iespējams, ka tas palika ārpus kadra - bet pat ja tā, tas atstāj zināmu nepabeigtības sajūtu.
- Aiz kadra palika arī tā pavediena šķetināšana, kas uzradās, atbrīvojot mīnētos cilvēkus. Nevar nomīnēt cilvēkus, neatstājot nekādas pēdas - sāksim jau ar to, ka tiek pētīta sprāgstvielu un detonatoru izcelsme un mīnēšanas `rokraksts`, tālāk - mīnētie cilvēki bija liecinieki, kas gan jau kaut ko bija redzējuši/dzirdējuši un atcerējās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 27.12.2012 13:15
Raksts #15


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Pirma sērija - A Study in Pink
Otrā sērija - The Blind Banker
Trešā sērija - The Great Game (tātad Tu noskatījies pirmo un tad trešo no pirmās sezonas)

BTW, ļoti iesaku tālāk skatīties secīgi, jo tad it makes better sense.

Ja Šerloks vēl pastarpināti pētītu sprāgstvielas un citas lietas, kas reāli ir Skotlendjarda pienākums, tad tie cilvēki jau sen uzlidotu gaisā visi kā viens.

Par atcerēšanos un lieciniekiem - Moriartijs tikpat labi tos cilvēkus varēja savākt tā, ka viņi neko neatcerētos, tikai pamostos kaut kur ar bumbām klāt un message, kas viņiem ir jādara, lai izdzīvotu. Neviens izņemot aklo, veco tantuku ne redzēja, ne dzirdēja pašu Moriartiju (jo lasīja no peidžera). Tantuku uzlaida gaisā tad, kad viņa sāka aprakstīt, kā Moriartijs izklausījās.


Šo rakstu rediģēja Andromeda: 27.12.2012 13:19
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 27.12.2012 14:52
Raksts #16


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



1. Nē, nu sprāgstvielas jau pēta tad, kad aktuālākās krīzes ir novērstas - te vairāk runa ir par to, ka sērijas kompozīcija liek domāt, ka tajā virzienā neviens nerok (kas ir nepareizi, ibo rok tā ka maz neliekas).
2. Paši upuri var atcerēties taimfreimu, kurā iekļaujas nolaupīšana. Savukārt kaimiņu utml. iztaujāšana par notikumiem taimfreimā var dot visādus sīkumus, a ļa nolaupītāju mašīnu apraksts utml.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 27.12.2012 22:25
Raksts #17


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Kaut kā tomēr man tas šķiet mazsvarīgi. Es pilnīgi varu aizdomāties, ka Skotlendjards rok. Ar ko tas netiek galā darbojas Šerloks un tā kā viņš ir stāsta centrālais tēls, tad man šķiet interesantāk, ko Šerloks dara, nevis kā CSI viņi tur ņemās. Ja vēlos CSI, tad to skatos, nav te viss jāsabāž vienā katlā.

Domā Moriartijs būtu tik sloppy, ka viņiem izdotos noteikt, kas aiz tā slēpjas? Bez tam, Šerloks zināja, kas aiz tā slēpjas, kāda jēga viņam vēl pētīt smalkumos, no kā Moriartijam ir bumbas? Skaistums ir prāta spēlītēs starp abiem.


Šo rakstu rediģēja Andromeda: 27.12.2012 22:30
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 28.12.2012 11:38
Raksts #18


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



Sāksim ar to, ka uz attiecīgo sēriju Šerloks par Moriartiju zin tikai un vienīgi Moriartija vārdu (par kuru vēl nevar zināt, vai tas gadījumā nav nikneims), un to, ka Moriartijs mēģina būt par cienīgu pretinieku Holmsam.

Attiecīgi jā - sprāgstvielu izcelsmes noskaidrošana viennozīmīgi dos papildus ziņas par Moriartija sakariem, iespējām un modus operandi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Moriartijs
iesūtīt 28.12.2012 11:54
Raksts #19


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: trust me, i'm a liar
Fotogrāfs 2009



Seriālam - jā, aktieriem - jā, sižetam - jā, Moriartijam - o,jā!

Pēdējās ziņas gan ir tādas, ka filmēšana tiek stumta arvien tālāk, es nesen kaut ko dzirdēju par aprīli, taču citā intervijā Martins Frīmens teica, ka aprīlī filmēšot papildus Hobitam, lai sanāktu trīs filmas.

Toties Stīvens Mofats atrada veidu kā iepriecināt fanus, un aizņēmās Holmsa cepuri un vienu no filmēšanas gaiteņiem un abus iestūma jaunajā Doktora Kas ziemassvētku izlaidumā, liekot Vienpadsmitajam Doktoram aizņemties Holmsa personību. Fani bija sajūsmā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 28.12.2012 16:27
Raksts #20


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Starp citu, nav jau vēl teikts ka atbrauks, bet Šerloka tēlotājs esot aicināts uz Holmsa dzimšanas dienas svinībām 5. janvārī Rīgā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 10:52