Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> LARP mērķi, a ko mēs tur vispār darām?
Durbals
iesūtīt 27.04.2010 13:59
Raksts #1


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.10
Kur: Savā iekšējā fentezī pasaulē



Cik man zināms, "krīze" nozīmē situāciju, kur uz priekšu var tikt vienīgi tad, kad izmaina savu domāšanu, jo līdzšinējā sevi ir izsmēlusi.

Piedāvāju ķecerīgu, bet nopietnu jautājumu: a ko mēs visi šeit vispār darām?

Jeb citiem vārdiem - kādi ir mērķi?

Lūk, daži piemēri.
Ja cilvēkiem mērķis ir izklaidēties (kā vienam otram no tiem pieminētajiem, kuri nepakļaujas noteikumiem, lieto ugunsdziras utt.), tad skaidrs, ka tādam cilvēkam LARP nebūs ilgstoša nodarbe. Viņiem vispiemērotākās ir kompānijas tipa spēles, kā, piemēŗam, www.Freeformgames.com - kuras ilgst 3...4 stundas, domātas ballītei, tusiņam.
Starp citu, ceru pats drīzumā pabeigt savu versiju ar nosaukumu "Jaunkurzeme", par hercoga Jēkaba laikiem - varbūt te varēšu atrast beta-testētājus? rolleyes_a.gif
Šo spēli var padarīt par (kaut nelielu) ienākumu avotu. Un tas, lai arī varbūt riskanti, kā jau viss, kas ar komerciju saistīts, varbūt varētu ienest zināmu dzīvības dvesmu Latvijas larpiešu aprindās.

Ja tā ir ieiešana fantāzijas virtuālajā realitātē, tad kino vai jaunākā datorspēle būs spēcīgs konkurents, jo prasa mazāk resursu - un ne tikai! Man ir dēls programmētājs, kurš caurām dienām spēļukus spēlē. Reiz aicināju aiziet paLARPot - vai zināt, ko viņš atbildēja? Tas viņam esot par šerpu. Labāk, ka PC skrīns kā interfeiss pa starpu. Ko tas nozīmē? LARP prasa zināmu drosmi, kuras daudziem vienkārši pietrūkst. Un ir jāatrod, kā jaunu cilvēku ieiešanu LARP vidē padarīt interesantāku, aizraujošāku un varbūt arī mazāk stresainu.

Pats divreiz gribēju piedalīties brīvdabas spēlēs, taču kaut kas traucēja. Tad vienugad nolēmu - tagad vai nekad, un, tā kā Latvijā sezona bija noslēgusies, aizbraucu uz Lietuvu. Teikšu tā - salīdzinājumā ar "Gredzenu pavēlnieku", kura nobeigumu pavēroju Lilastē, tas bija visai šķidrs, taču pirmajai reizei derēja braši. Un ko es atradu? To, ka bail rīkoties, kad jāveic izšķirošā darbība (biju iecerējis noslaktēt vienu ļaunu ekspluatatoru). laughing.gif
Kad sadūšojos, bija par vēlu. Citi bija pasteigušies...

Pēc mana redzējuma, LARP ir lielisks variants, metode, kā iziet ārpus savas šaurās pasaulītes robežām, kā izkopt kaut kādas iemaņas, ko reālā dzīvē izdarīt daudz grūtāk. Vārdu sakot, izmantot brīvdabas lomu spēles kā psiholoģiskus treniņus. Godīgi sakot, nesaprotu, kāpēc nevienā no forumiem, kurus esmu apmeklējis, par to netiek runāts. Jo, ieguglējot "lomu spēles", uzreiz var novērtēt, cik plaši tās tiek izmantotas biznesa pasaulē.

Ko ar to gribu teikt? To pašu, ko man teica Aļohins: spēlētāji mēdz iesēsties vienās un pašās sliedēs. Ja orks, tad orks; ja elfs, tad tikai elfs. Cilvēka lomu spektrs nepaplašinās, jaunas iemaņas neattīstās, un ar laiku sāk zust garša. Nekā jauna. Protams, būs vienmēr cilvēki, kuriem nepietiks dūšas iesēsties nepierastā lomā, un tur grūti ko mainīt. Bet, ja piedomātu tieši pie spēles kā treniņa aspekta, tad varbūt varētu iesaistīt, teiksim, izglītības sistēmu? Manuprāt, nav labāka līdzekļa, kā apgūt, teiksim, vēsturi, kā iesaistīt skolēnus lomu spēlēs, sākot ar savu kventu rakstīšanu un beidzot ar jaunu spēļu izstrādi.

Protams, te ir vesela gūzma jaunu šķēršļu. Bet varbūt tieši šeit ir tas lielakāis solis uz augšu? Jauns izaicinājums un jaunas izaugsmes iespējas? Arī iespējas piesaistīt zināmu finansējumu, kaut vai tad, kad izdosies ieinteresēt kādu TV kanālu? Protams, tas prasīs arī citu jomu speciālistu iesaistīšanu spēles meistaru komandā (pedagogi, psihologi) - jā, saprotu, ka tas ir far out, bet slikts esot tas ierindas orciņš, ka negrib kļūt par nazgulu. two_handed.gif

Galu galā - tās bija vienīgi manas fantāzijas. Atkārtošu jautājienu: kādi ir Jūsu mērķi šajā tik aizraujošajā un vērtīgajā jomā? Jo virzība uz priekšu notiek tikai tad, kad cilvēkam ir konkrēts mērķis. Un, kā NLP meistari saka, "pareizi nospraustiem mērķiem piemīt tā apbrīnojamā īpašība īstenoties it kā pašiem no sevis".

GV
www.laimesskola.lv
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V  < 1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Mattiass
iesūtīt 18.06.2010 00:14
Raksts #21


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Durbals @ 15.06.2010 15:57) *
galda/kabineta RPG, kā arī saistītās nodarbes no hobija perspektīvā pārvērst par "nopietnāku" nodarbošanos. Vai kāds ir par to domājis? Piemēram, darboties sociālajā sfērā un vadīt spēles riska kategorijas bērniem.

Nu tu aizrāvies. Lomu spēles mums, neprofesionāļiem pamatā ir patīkams brīvā laika pavadīšanas veids, hobijs, kā tu izteicies. Mūsdienu riska kategorijas bērli lielākoties ir tādi, ka ar viņiem galā netiek tie, kas mācījušies pedagoģiju un kā reiz darbu ar tādiem, tātad kā spēlētāji, maigi izsakoties, visai neperspektīvi. Līdz ar to — kādā ellē ratā ar viņiem būtu jānogrobī savs brīvais laiks? Pamatā cilvēki spēlējas, lai atpūsties.

Starp citu, Durbal, kad tu pats domā novadīt kādu spēli?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mausns
iesūtīt 18.06.2010 01:15
Raksts #22


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: vispaar Riigaa, reizeem arri kur citur



Mattias, viņš Latkonā vadīja spēli. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 18.06.2010 01:23
Raksts #23


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Es zinu, ka Durbals Latkonā vadīja spēli. Runa bija par pilnvērtīgu LARPu.

Šo rakstu rediģēja Mattiass: 18.06.2010 01:24
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Durbals
iesūtīt 18.06.2010 20:13
Raksts #24


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.10
Kur: Savā iekšējā fentezī pasaulē



CITĀTS(Mattiass @ 18.06.2010 01:14) *
Nu tu aizrāvies. Lomu spēles mums, neprofesionāļiem pamatā ir patīkams brīvā laika pavadīšanas veids, hobijs, kā tu izteicies.


Neprofesionāļiem... hmm... un kur ta' tie profesionāļi rasies?
Redzu 2 variantus: (1) vai nu neprofesionāļi kļūs par profesionāļiem, vai arī (2) iesaistīs tos, kas ir profesionāļi. Ja kāds zina trešo un ceturto variantu, lūdzu atsaukties. Manuprāt, jebkurā variantā tiem, kam ir lomu spēļu pieredze, agrāk vai vēlāk jāsadūšojas un jāiziet no komfortablajiem ierastības rāmjiem. Citādi neizbēgami iestājas stagnācija. Kā 2010. gada jūnijā (ja kāds vēl nezina - tāda ir krīžu būtība, likt mums saņemties un sākt darīt to, ko agrāk nav bijis dūšas).

CITĀTS
Mūsdienu riska kategorijas bērli lielākoties ir tādi, ka ar viņiem galā netiek tie, kas mācījušies pedagoģiju un kā reiz darbu ar tādiem


Bet varbūt tieši tāpēc, ka mācījušies konvenciālo pedagoģiju? Kura efektīvi darbojas vienīgi ar tiem, kuriem nav grūtību rātni nosēdēt pusi dienas garlaicīgās, neinteresantās stundās? Starp citu, riska kategorijas bērni bija tikai viens no variantiem, ko nosaucu ilustrācijas dēļ. Tai neilgajā laikā, kad varēju atļauties mācīties soc.darbiniekos, vienkārši sapratu, ka darbam ar šo kategoriju varētu būt lielāka pretimnākšana no dažādām institūcijām. Protams, būs jāiesaista arī "speciālisti" ar diplomiem. Taču esmu pilnīgi pārliecināts, ka, izmantojot savu pelēko vielu, visas šīs grūtības ir atrisināmas. Esmu darba lietās uzturējies bērnu namos un runājis ar vienu otru no "grūtajiem" un labi zinu, ka viņiem lielu daļu dzīves ir pietrūcis apkārtējo uzmanības un atbalsta, un reizem viņiem vienkārši nav kur izlikt enerģiju.

Viens no punktiem darbā ar riska bērniem ir tāds, ka viņu skaitam spēlē (lai varētu savaldīt) jābūt dažas reizes mazākam par "normālajiem", un kopējai atmosfērai jābūt pozitīvai - noteikti jānovērš jebkādas "vecāko" larperu kašķēšanās, tas ir ļoti svarīgi. Protams, sākt ar "Novaja Nadežda" tipa spēlēm vienam otram no šādiem bērniem noteikti būtu par šerpu - labāk sākt ar kabineta, galda RPG, freeform un līdzīgām, kurās vairāk sociālais nekā kaušanās elements, lai uzķertu pareizo fīlingu un sadarbošanās garšu.

Attiecībā uz spēles meistariem - viņiem šā vai tā vēlams mācīties tikt galā ar "neērtajiem" dalībniekiem, vienalga vai bērniem vai vecākiem - par šo vajadzību nepārprotami liecina drakoniešu vidē jūtamā rīvēšanās (atsaucos uz Lexara šīpavasara aicinājuma tekstu "Зову живых" sanktuārijā, kā arī diskusijām,ko esmu lasījis ārtofgeimā). Balstoties uz manu pašdarbības psitohrenapeita pieredzi, apgalvoju, ka tas namaz nav tik grūti apgūstams. Ja ir gribēšana un dūša.

CITĀTS
Starp citu, Durbal, kad tu pats domā novadīt kādu spēli?

Esmu gatavs sākt darboties tūlīt pat, vai esi ar mieru piedalīties ar savu pieredzi? Nopietni, man ir interese un entuziasms, tikai vienam šobrīd būs par grūtu. Oficiāli paziņoju: man iepatikās vadīt spēles (kā jau paredzēju), rolleyes_a.gif un gribu izmēģināt roku visos žanros. Ieskaitot arī galda RPG. Cita starpā, loloju pāris jaunas idejas: larpus/kabineta/galda RPG tautas pasaku vidē; kā arī aikido samuraju larpu, kurā būtu atļauti kokyu-nage, metieni bez satvēriena (diemžēl visiem dalībniekiem būtu vajadzīga vismaz 3 mēn. aikido treniņu pieredze tekošā gada laikā, lai prastu izvairīties no traumām).

Šo rakstu rediģēja Durbals: 18.06.2010 20:19
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kamazs
iesūtīt 20.06.2010 18:35
Raksts #25


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.04



Izmantot LARPus (un droši vien citus RPG paveidus) darbam ar problemātiskiem bērniem par laimi nav nekāda jaunā teritorija. Kad viesojos Vācijā RPG/LARP-conā Mittelpunktā vismaz viens tāds geimmāsters bija, viņš arī par to lasīja lekciju. Pieņemu, ka tā ir ļoti populāra lieta "rietumos" (lasi: valsts/Eiropa par to maksā). Un droši vien efektīva, ņemot vērā, ka "problemātiskajiem bērniem" svarīgākais ir lai ar viņiem darbojas, nav svarīgi kā.

Tiesa man personīgi liekas, ka LARPam vai RPG tomēr primāri jābūt ar vienu mērķi - radīt phunu, tobiš izklaidēt, sagādāt labu laika kavēkli. Piesiet tam citas funkcijas - izglītot, reklamēt produktus, audzināt etc. ir, protams, inčīgi, bet es personīgi tādam pasākumam nekad neuzticētos. Sajūta, ka kāds ar konfekti grib iemānīt tableti. Ne gluži nepareizi (pieņemot, ka tā ir laba tablete), bet kaut kā divkosīgi tik un tā.

Šo rakstu rediģēja Kamazs: 20.06.2010 18:36
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 20.06.2010 20:47
Raksts #26


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



tieši tā. laikam te visi tā apmēram domā
man liekas zem tā slēpjas šitas motīvs: ja cilvēks pa īstam priecājas par savu dzīvi tad viņam nerodas vēlēšanās "glābt pasauli". vai arī viņš saprot ka tam nav jāgas
nu tas tā rupji sakot bet domāju ka ir
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 21.06.2010 08:17
Raksts #27


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Es kaivu nesapratu. Ko nozīmē "pa īstam priecājas par savu dzīvi tad viņam nerodas vēlēšanās "glābt pasauli""? huh.gif
Tas ir ko - pie dzīves priekiem hobiji netiek pieskaitīti?

Mums lielum lielākajai daļai LARP ir vaļasprieks un tieši tāpēc, kā saka Kamazs, pašos pamatos, lai iegūtu kādu prieku no tā. Vienalga, kas LARPos īsti katram patiktu - tēlot, izvilloties ne pa īstam, rakt bunkurus postapokalipses izdzīvošanai, pārģērbties un izkrāsoties, vai jebkas cits, kaut vai mācīties labas manieres un uzvesties adekvāti situācijai.

Es saprotu arī Durbalu - LARPus tiešām var un izmanto visādiem citiem mērķiem, reizē apvienojot izklaidi un audzināšanu, piemēram, bet tad tas jau kļūst par visai profesionālu darbu. Neesmu pārliecināta, ka es, personīgi, vēlētos šai savai izklaidei pievērsties profesionāli. Tas ir pavisam savādāk, kā saka, darbs ir darbs, un vaļasprieks ir kas cits. Protams, nekur nav teikts, ka šīs abas lietas nevar sakrist, bet vai mums te ir tādi cilvēki, kam tas tā patiešām ir? Es pie tiem noteikti nepiederu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 21.06.2010 10:53
Raksts #28


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS(Mattiass @ 18.06.2010 00:14) *
Mūsdienu riska kategorijas bērli lielākoties ir tādi, ka ar viņiem galā netiek tie, kas mācījušies pedagoģiju un kā reiz darbu ar tādiem, tātad kā spēlētāji, maigi izsakoties, visai neperspektīvi. Līdz ar to — kādā ellē ratā ar viņiem būtu jānogrobī savs brīvais laiks? Pamatā cilvēki spēlējas, lai atpūsties.

Ir vēl viena nianse - LARPi un pročās šāda tipa spēles darbojas tikai tad, ja dalībnieki paši GRIB tās spēlēt. Ja tas nāk piespiedu, vai vismaz pierunāšanas kārtā, tad diez vai šim pasākumam būs kāds pozitīvs rezultāts (un tas jau pie tā, kā spēles organizators būs nogrobījis savu laiku un darbu).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 21.06.2010 12:30
Raksts #29


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



Roviela tieši to es ari saku. hobiji jau ir tas galvenais prieks parasti. resp ja tev pietiek ar larpu kā ar izklaidi tas nozīmē ka māki par dzīvi kopumā priecāties
nu tā es šito uztveru ^^

tas ko iesaka Durbals būtu okei ja sāktos no tās sabiedrības kurai tas ir darbs. tad moš kāds no "neformāļiem" varētu pamēģināt.
a tagad kā izskatās rodas sajūta ka viņš atnāk smilšu kastē un pasaka- eu džeki- vajag spēlēties nopietni. es jums parādīšu. turklāt tā jūs būsiet labi un palīdzēsiet citiem

no offence, lūdzu neapvainojies :>>
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Durbals
iesūtīt 21.06.2010 22:06
Raksts #30


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.10
Kur: Savā iekšējā fentezī pasaulē



Woow! Jūtos pagodināts par tik daudzām atbildēm! Paldies!
Katram gadījumam maza deklarācija:
Nebūt neesmu še nācis visus bīdīt "sabiedrībai derīga darba gultnē". Neslēpju, ka vēlos pārbaudīt, vai te kāds neatrastos tāds, kam interesētu šāds darbošanās virziens. Labi zinu, ka tādi pasaules lāpītāji kā es ir drīzāk kā retas mutācijas tongue.gif - ja atradīšu vienu vai divus, būšu pārlaimīgs. Un pat ja nevienam tas šeit nerezonē, just fine - es būšu ĻOTI apmierināts arī tad, ja jebkādā veidā - kaut druscīņ - atbalstīsiet manus kuslos centienus.

Piemēram, kaut ar labu padomu palīdzēsiet saorganizēt kādu spēli, pasākumu, utt., kas vērsts uz skolu jaunatnes piesaistīšanu. Jūsu pašu phuna rāmjos!

Protams, vienlaikus es apzinos, ka šādas aktivitātes var būt neierastas. Varbūt kāds ir pieradis piedalīties domubiedru lokā, kur visi ir savējie - un te atnāk viens un aģitē apgūt jaunas teritorijas... dwarf_a.gif

A kādēļ? A tādēļ, ka:
1) pienāks jauni interesenti, būs vairāk tautas,
2) spēlēm u.c. pasākumiem varēs piesaistīt finansējumu, kā jau Kamazs pieminēja Vācijas sakarā. Cits levels!
3) sakiet, ko gribat, bet nu ir patīkama tā sajūta, kad kāds tev pienāk klāt mirdzošām acīm un saka: "Man patika! Paldies!" Un jūs to piedzīvosiet (protams, ar atrunu, ka izdosies izdzīvot tepat un nebūs steidzami jālaižas tālumā maizīti pelnīt...).
4) tā ir vakcīna pret stagnāciju (zemāk pakomentēšu).
5) jebkurā gaadījumā tie, kam tie jaunie apvāršņi spriežas kaklā, nebūt nebūs spiesti kaut ko mainīt savos ieradumos. Vēlos skaidri pateikt - tas, ka es te pilinu ausīs par sociāliem projektiem, nenozīmēs sliktāku attieksmi pret tiem, kuri grib dzīvot tālāk tāpat kā līdz šim. Brīnišķīgi ir jau tas vien, ka jūs visi te esat, ar jums var parunāties - un ļoti iespējams, ka atradīsies pieredzējuši dalībnieki, ja tiek uztaisīts kaut kas labs. Ko vēl vajag? Vienkārši vēlos pievienot vēl vienu aktivitāšu virzienu tiem, kam tas interesē. Labi?

CITĀTS(Kamazs @ 20.06.2010 19:35) *
(...) Tiesa man personīgi liekas, ka LARPam vai RPG tomēr primāri jābūt ar vienu mērķi - radīt phunu, tobiš izklaidēt, sagādāt labu laika kavēkli.

Tieši tā! Bet kāpēc gan lai tas nenestu vēl papildus labumu?

Un vispār - vai nevar iedomāties, ka es te piedāvāju vienu jaunu, specifisku larpu? pirate.gif Tādu, ko krievu mēlē sauc par вялотекучку - izstieptu ilgākā laikā, iesaistot šajā larpā arī sociālās/ped sfēras spečukus? rolleyes_a.gif .

Un vēl. Phuna ziņā ir divas galējības. Vieniem pilnīgi pietiek ar "pliku" phunu, un nekādi jēgas jautājumi viņus nesatrauc - atšķirībā no otrajiem. Tiem atkal ir tā, ka visu laiku vajag ko jaunu, un kad jaunais iepazīts, neizbēgami sākas domas: kāda tam jēga? Ja dziļāka jēga netiek atrasta, viņi metas uz ko citu, kas ir vai nu jauni iespaidi, vai šķiet jēgpilnāk. Tie, protams, ir skalas galapunkti, un ir arī starpstāvokļi, taču sāls tāda, ka jebkurā interešu grupā - un lomu spēles, fantasy un rekonstrukcijas navizņēmums - tie virzītāji, ideju ģeneratori, lielākie entuziasti un GM-i noteikti vairāk ir atrodami starp otrajiem.

Līdz ar to: ja darbošanās kļūst pašmērķīga, viņi ar laiku zaudē interesi (vai, iespejams, jūtas vīlušies, ka citi ir "pārā inerti") un aiziet. Paliek pirmie, bet viņiem pēc dabas pietrūkst tās dzirkstelītes, lai visu attīstītu, un pamazām sāk mākties virsū garlaicība... Es te, protams, mazliet sabiezinu krāsas, lai doma būtu skaidrāka, bet tāda tendence ir vienkārši likumsakarīga.

CITĀTS
Piesiet tam citas funkcijas - izglītot, reklamēt produktus, audzināt etc. ir, protams, inčīgi, bet es personīgi tādam pasākumam nekad neuzticētos.

Jūs to tāpat jau visu laiku darāt, tikai neapzināties. Lūdzu piedošanu, ja kādu esmu aizskāris, vēršot uz to uzmanību...
Pirms nedēļas runāju ar vienu lēdiju atceļā no pasākuma Vakarbuļļos. Viņa izteica tādu kā neziņu, kāpēc viņai pārgājusi interese par larpiem. Mana atbilde ir: viņa ir no tiem paņēmusi to, kas viņai bija aktuāli, un viss. Vairāk nav tik lielas vajadzības. Tas ir iemesls, kāpēc daudzi cilvēki atnāk un pēc kāda laika aiziet.

Es jau no pirmās dienas redzēju, cik efektīvi lomu spēlēs var uztrenēt visādas iemaņas, atbrīvoties no kompleksiem utt. To pašu savulaik redzēju aikido klubā 5 gadu garumā: atnāk cilvēks, it kā trenēties austrumcīņas, daudz ko apgūst, noliek eksāmenus līdz pat N-tajai jostai un... pazūd no redzesloka. Kāpēc? Tāpēc, ka viņš(-a) tur ir ieguvis to, kas personības attīstībai bija personīgi aktuāli un tālāk iet nebija vairs motivācijas. Un to, kā cilvēki mainījās gada laikā, esmu redzējis visai uzskatāmi.

CITĀTS
Sajūta, ka kāds ar konfekti grib iemānīt tableti.

Ar ko atšķiras larps "ar tableti" no parasta? A ne ar ko! Turklāt ne jau jūs te būsiet tie, kam tā "tablete" domāta, bet tiem, par kuru piesaistīšanu es te runāju. Turklāt arī viņiem var atklāti pateikt, lūk, šī spēle jums var dot tādu un tādu labumu.

Starp citu, ja Tev, Kamaz, nepatīk tablete, ko kāds grib iemānīt, tad gribu atgādināt, ka ar tādām - turklāt ne jau ar pozitīu efektu - ir pārpilna TV, kinofilmas, avīzes un rokmūzika, par reklāmam nerunājot! Uz tā fona (kur hipnoze ir nebūt ne kaitīgākais elements - varu pakomentēt, ja vajadzīgs!) kaut kādas iespējamas manipulācijas larpos ir - pilnīgas pupu mizas...

CITĀTS(kaiva)
ja cilvēks pa īstam priecājas par savu dzīvi tad viņam nerodas vēlēšanās "glābt pasauli"

Mana pieredze ir gluži pretēja. Protams, atzīstu, ka man tāda "pasaules lāpīšanas" indeve tiešām radās pēc iziešanas caur absolūto melno caurumu un intereses zudumu par dzīvi - bet tikai tad, kad biju ticis daudzmaz laukā. Taču tad man radās spēcīga vēlēšanās padalīties dzīvotpriekā ar citiem - jo it sevišķi šajā gadījumā taču nav tā, ka atdod un mums paliek mazāk - pat otrādi.

CITĀTS(Roviela)
Neesmu pārliecināta, ka es, personīgi, vēlētos šai savai izklaidei pievērsties profesionāli.

Vai tad es to tiku prasījis? Tas jau esmu es, kas to vēlētos izdarīt.

CITĀTS
Tas ir pavisam savādāk, kā saka, darbs ir darbs, un vaļasprieks ir kas cits.

Aiaiaiai. Vēl viens cilvēciņš, kam (tāpat kā man...) ieborēta pilnīgi nepareiza dzīves stratēģija... Steidzami palasi rakstu sēriju "Darbs, ko veikt esam dzimuši"!!!
Es esmu staigājoša ilustrācija tam, ka tā dzīvot un strādāt nevajag. Un tici, kad 40-50 gadu vecumā nāk atskārsme par izniekotu pusi dzīves, ir gan nejauki, gan grūti mainīt.

Vienreiz strādāju izdevniecībā par maketētāju. Darbs cauru dienu pie datora, bīdot klucīšus, bildītes un tekstus. Tikko pārmij pāris vārdus ar blakussēdošo kolēģi, izskrien šefiene un dusmīgi bola acis. Kādēļ tur tiku strādājis? Nu, kā saka, darbs ir darbs... Vienu rītu pieceļos, bet kājas ļimst, speka nav, nevaru izvilkties laukā no mājas. Tobrīd apmeklēju hipnoterapijas semināru ciklu, tāpēc, dabiski, prasīju savai zemapziņai, kas par lietu. Atbilde bija momentāna un tieša: "Darbs riebjas"! Kamēr biju jauns, pietika enerģijas, ko tādā veidā dedzināju, strādājot neinteresantu darbu naudas dēļ. Tagad esmu vecāks, enerģijas maz, un to vairs vnk nevaru izturēt... Ja kādreiz sastopat pārdevēju, ierēdni, skolotāju, utt., kas darbā ir nīgrs un burkšķ uz klientiem, tad ziniet - arī viņam ir ieborēta nepareiza pieeja darbam.

Dzīve ir pārāk īsa, lai to izniekotu naudas dēļ - turklāt paradokss ir tāds, ka ilgtermiņā darbs, kas sakrīt ar kādu no vaļaspriekiem, dod arī labākus ienākumus. Pie kāda ārsta (pavāra, galdnieka, utt.) iesiet? Pie tā, kuram darbs ir vienīgi peļņas... nu, varbūt vēl prestiža... avots? Vai pie tā, kam tas ir aicinājums, sirdslieta un dzīves misija? Vienīgi pēdējā variantā cilvēkam pietiek entuziasma visu laiku papildināt zināšanas, paaugstināt kvalifikāciju - un izstarot optimismu. Esmu šādus cilvēkus saticis pat Latvijā, lai gan Rietumvalstīs tādu, nenoliedzami, ir vairāk. Pasvītroju - ne tāpēc, ka viņiem dzīves līmenis augstāks, tas nozīmētu sajaukt cēloņus ar sekām.

Protams, pilnīgi iespējams, ka Tev īstais aicinājums patiesībā ir pilnīgi cits, to es (vēl) devil.gif nevaru zināt.

CITĀTS(Miervaldis)
LARPi un pročās šāda tipa spēles darbojas tikai tad, ja dalībnieki paši GRIB tās spēlēt.

Uhu. Iedomājos gan, cik grūti būtu piespiest skolu tīņus piedalīties, teiksim, airsofta larpā. Ai, kā būtu jānomokās... shoks.gif elfs.gif zorro.gif bow_arrow.gif medieval.gif dwarf_a.gif
Viss atkarīgs no tā, kā to pasniedz.

CITĀTS(kaiva)
...tas (...) būtu okei ja sāktos no tās sabiedrības kurai tas ir darbs. tad moš kāds no "neformāļiem" varētu pamēģināt.

Ja tā varētu... Bet tas laikam ir tāpat kā tu, piemēram, spēlē ej izpildīt kvestu, un, lūk, tev nāk pretī rūķu bariņš un nes pretī artefaktu uz apzeltītas paplātes.
Ne-e. Būs mums jāpastrādā, lai "viņus, kam tas ir darbs" pārliecinātu. Jo ieviešot jebkādas novitātes, jārēķinās ar pretestību.
Vistrakākais, ar ko ir nācies saskarties pēdējā laikā, ir tas, ka caurmērā visvairāk pretestības cilvēki izrāda tad, kad kāds mēģina palīdzēt padarīt viņu dzīvi labāku. Pat tad, ja tas ir iemesls, kādēļ šis cilvēks aizgājis pie speciālista uz konsultāciju. Paradokss, bet pārbaudīts fakts. Ar to jārēķinās, tā tas vienkārši ir.

Vēlreiz atvainojos par gariem rakstu palagiem... Ceru, ka nebija garlaicīgi?

Šo rakstu rediģēja Durbals: 21.06.2010 22:07
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Beppo
iesūtīt 21.06.2010 23:41
Raksts #31


Sātana advokāts
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.06
Ziedoņa māceklis



CITĀTS(Durbals @ 21.06.2010 23:06) *
Uhu. Iedomājos gan, cik grūti būtu piespiest skolu tīņus piedalīties, teiksim, airsofta larpā. Ai, kā būtu jānomokās... shoks.gif elfs.gif zorro.gif bow_arrow.gif medieval.gif dwarf_a.gif

Smagi apšaubu, ka tādiem pusaudžiem būtu baigā vēlme piedalīties kā civilistiem. Savukārt airsofta ieroči maksā nevāju naudiņu.
CITĀTS(Durbals @ 21.06.2010 23:06) *
Ja tā varētu... Bet tas laikam ir tāpat kā tu, piemēram, spēlē ej izpildīt kvestu, un, lūk, tev nāk pretī rūķu bariņš un nes pretī artefaktu uz apzeltītas paplātes.
Ne-e. Būs mums jāpastrādā, lai "viņus, kam tas ir darbs" pārliecinātu. Jo ieviešot jebkādas novitātes, jārēķinās ar pretestību.

Aha. Tikai spēlē tu esi motivēts iet izpildīt kvestu.

Ēm, Durbal, kā tu īsti iztēlojies izglītojošas/audzinošas lomu spēles? Nu, ar saukli, ka tagad, bērni, mēs spēlēsimies lomās, tā apmēram?

Un. Negribi izstrādāt un piedāvāt attiecīgajām iestādēm programmu, piemēram, vēstures skolotāju tālākizglītības kursiem par lomu spēļu mācību metodi? (Neņem ļaunā, ja pats sen to esi izdomājis vai pat kaut kur iepriekš to teicis.)\

P.S. Un beidz spamot tongue.gif

Šo rakstu rediģēja Beppo: 21.06.2010 23:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 22.06.2010 00:11
Raksts #32


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Man jau liekas, ka Durbals ir kādus pāris gadus nokavējis.
Patiesībā jau te pulcējās tikai fantasy, scifi, postapo larpu piekritēji un tie paši ir palikuši veci un kūtri.
Nu kā jau saku: pāris gadus par vēlu.

Viņi nespēj paši sev sarīkot elfu izklaides mežā, jo tas īsti vairs nav fun.
Kur nu vēl, lai mēģinātu ieviest kaut kādas novitātes.
Nē, nē... paldies...

Varbūt tad, kad visi bija sajūsmā par larpiem kā tādiem, tad varbūt arī kādam kaut ko te varētu ieborēt un paķert uz entuziasmu.
A šobrīd no larpošanas katram ir izkristalizējies, kas sirdij tuvāks. Tur viena daļa kļuvuši par rekonstruktoriem, pār citiem nākusi atklāsme, ka vairāk par pašu larpu patīk spēles reklāmfilmas taisīšana. Nu kaut kā tā...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 22.06.2010 08:05
Raksts #33


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS
CITĀTS(Roviela)
Neesmu pārliecināta, ka es, personīgi, vēlētos šai savai izklaidei pievērsties profesionāli.

Vai tad es to tiku prasījis? Tas jau esmu es, kas to vēlētos izdarīt.

Nē, bet man radās iespaids, ka tieši tādus cilvēkus Tu meklē. smile.gif

CITĀTS
CITĀTS(Roviela)Tas ir pavisam savādāk, kā saka, darbs ir darbs, un vaļasprieks ir kas cits.

Aiaiaiai. Vēl viens cilvēciņš, kam (tāpat kā man...) ieborēta pilnīgi nepareiza dzīves stratēģija... Steidzami palasi rakstu sēriju "Darbs, ko veikt esam dzimuši"!!!
Es esmu staigājoša ilustrācija tam, ka tā dzīvot un strādāt nevajag. Un tici, kad 40-50 gadu vecumā nāk atskārsme par izniekotu pusi dzīves, ir gan nejauki, gan grūti mainīt.

Vienreiz strādāju izdevniecībā par maketētāju. Darbs cauru dienu pie datora, bīdot klucīšus, bildītes un tekstus. Tikko pārmij pāris vārdus ar blakussēdošo kolēģi, izskrien šefiene un dusmīgi bola acis. Kādēļ tur tiku strādājis? Nu, kā saka, darbs ir darbs... Vienu rītu pieceļos, bet kājas ļimst, speka nav, nevaru izvilkties laukā no mājas. Tobrīd apmeklēju hipnoterapijas semināru ciklu, tāpēc, dabiski, prasīju savai zemapziņai, kas par lietu. Atbilde bija momentāna un tieša: "Darbs riebjas"! Kamēr biju jauns, pietika enerģijas, ko tādā veidā dedzināju, strādājot neinteresantu darbu naudas dēļ. Tagad esmu vecāks, enerģijas maz, un to vairs vnk nevaru izturēt... Ja kādreiz sastopat pārdevēju, ierēdni, skolotāju, utt., kas darbā ir nīgrs un burkšķ uz klientiem, tad ziniet - arī viņam ir ieborēta nepareiza pieeja darbam.

Dzīve ir pārāk īsa, lai to izniekotu naudas dēļ - turklāt paradokss ir tāds, ka ilgtermiņā darbs, kas sakrīt ar kādu no vaļaspriekiem, dod arī labākus ienākumus. Pie kāda ārsta (pavāra, galdnieka, utt.) iesiet? Pie tā, kuram darbs ir vienīgi peļņas... nu, varbūt vēl prestiža... avots? Vai pie tā, kam tas ir aicinājums, sirdslieta un dzīves misija? Vienīgi pēdējā variantā cilvēkam pietiek entuziasma visu laiku papildināt zināšanas, paaugstināt kvalifikāciju - un izstarot optimismu. Esmu šādus cilvēkus saticis pat Latvijā, lai gan Rietumvalstīs tādu, nenoliedzami, ir vairāk. Pasvītroju - ne tāpēc, ka viņiem dzīves līmenis augstāks, tas nozīmētu sajaukt cēloņus ar sekām.

Protams, pilnīgi iespējams, ka Tev īstais aicinājums patiesībā ir pilnīgi cits, to es (vēl) nevaru zināt.

Tu mani nesaprati. smile.gif Dari, ko vēlies, bet ļoti daudziem, lai neteiktu - visiem darbiem nāk klāt tas, ko sauc par pienākumu. Tikai pilnīgam vaļaspriekam, piedevām, kas nav ne no viena atkarīgs (arī utopija, protams) tā nav.
Es nespēju strādāt tikai naudas dēļ, un to arī nedaru. Strādāju darbu, kas man, ja nu ne pilnībā, bet vismaz lielā mērā rada gandarījumu. Tieši to nozīmē "darbs ir darbs un vaļasprieks ir vaļasprieks". Darbu nevar nepadarīt, vaļasprieku vienmēr atliek līdz brīdim, kad to gribās darīt, bet tāda entuziasma uz kaut ko, ko varētu darīt no rīta līdz vakaram un pat negulēt - man nemaz nav.

Tomēr, zini, Sindrai ir taisnība. Tā publika, kas apgrozās te - tā jau lielākoties ir tikusi līdz tam - "paņēmu no tā visu, ko man vajadzēja". Es, personīgi, esmu aizvirzījusies uz rekonstrukciju.
Domāju, savā pieredzē padalīsies, domāju, arī ar padomiem nebūs skopi, bet entuziastiski iededzināt, šaubos, vai vēl izdosies.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 22.06.2010 08:16
Raksts #34


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
Iedomājos gan, cik grūti būtu piespiest skolu tīņus piedalīties, teiksim, airsofta larpā. Ai, kā būtu jānomokās...

Nu, tas nav TIK vienkārši, kā izskatās...
1) Kā jau Beppo pareizi pieminēja - ekvips ir padārgs. Prasīt, lai tīņi to sagādā paši, ir, khmm, mazliet neadekvāti, daļēji tāpēc, ka tīņiem tik daudz brīvas naudas nemēdz būt, daļēji tāpēc, ka ekvipa ražotāji rekomendē to iegādāties tikai pilngadīgām personām... Un paši airsofta cilvēki, pat ja viņi ir filantropi (kas nozīmē finansiālus zaudējumus), ar aizdotu ekvipu var nodrošināt visai nelielu interesentu grupu.
2) Juridiskā figņa. Airsofta vidē newelcomējas nepilngadīgas personas, aiz tā iemesla, ka neviens nevēlas uzņemties atbildību par iespējamiem riskiem. Līdz ar to, parasti nepilngadīgajiem ļauj piedalīties, ja:
a. ir klātesošs nepilngadīgā vecāks vai tamlīdzīga persona;
b. nepilngadīgajam ir notariāli apstiprināta vecāku atļauja.
3) airsoftlarps parasti ir ar visai nelineāru scenāriju, kura izspēlēšana principā ir netriviāls uzdevums pieredzējušiem airsofteriem, kur nu vēl pirmo reizi uz laukuma uznākušiem ņūbiem (da vēl ja tur nāk klāt tīņiem raksturīgā ne līdz galam adekvātā pasaules uztvere, tad vispār ir čau)...

Tā ka kopumā es visai skeptiski skatos uz tīņu iesaistīšanu airsoftlarpā unsure_a.gif

Šo rakstu rediģēja Miervaldis Gotiņš: 22.06.2010 08:17
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kamazs
iesūtīt 22.06.2010 08:28
Raksts #35


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.04



Nav tā, ka es tev nepiekrītu, Durbal, bet manā skatījumā sausa diskusija ir bezjēdzīga. Tu uzrakstīji 9000 zīmes garu, nestrukturizētu, smagi lasāmu postu kuru es un daudzi citi pat nemēģināja izlasīt. Tā mēs nekur netiksim.

Man šķiet, ka tev vajag vienkārši ņemt un uzrakstīt koncepciju (ĪSI un LAKONISKI), ko tu gribi, nevis dancot aplinkus ar iecienītiem atslēgas vārdiem "Eiropas nauda", "attīstība" etc. Mēs visi zinām, ka ar LARPiem var ļoti daudz ko iesākt - ir miljons un viena iespēja, kā ar tiem padarīt sevi un pasauli labāku. Tā nav oriģināla doma un to jau sen visi zina. Problēma ir - kā tieši? Un vai es tiešām gribu?

Jebkurš larps sākas ar koncepciju -
  • vispirms KAS tas ir vienā teikumā (max 7 vārd.), tad
  • KAM tas domāts (mērķauditorija)
  • KUR
  • KAD
  • ...
- pēc tam arvien plašāk, bet tik un tā - pamatlietas iekļaujas pusē no A4 lapas. Lai arī ko tu gribētu darīt, tas viss tieši tāpat sākas definējot savu lielo mērķi ( "Pēc 3 gadiem būs šitik kruta: ... ") un reālo, šodien īstenojamu pirmo soli ("Lai to sasniegtu, šogad vajag..."). Godīgi un skaidri pasaki, kādi ir tavi mērķi un plāni, tad pasaki, ko tu gribi no mums.

Tad var diskutēt par konkrētu vīziju, nevis par to ka "Melns ir melns un balts ir balts" vai citām pašsaprotamām lietām ("ir labi attīstīties!").

Un tad ļauj katram izlemt, vai tas viņu interesē vai ne.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Durbals
iesūtīt 22.06.2010 12:38
Raksts #36


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.10
Kur: Savā iekšējā fentezī pasaulē



CITĀTS(Kamazs @ 22.06.2010 09:28) *
Tā mēs nekur netiksim.
Man šķiet, ka tev vajag vienkārši ņemt un uzrakstīt koncepciju (ĪSI un LAKONISKI), ko tu gribi.

Laba atbilde, Kamaz. Paldies.
Padomāšu un pastrādāšu pie tā. Pacentīšos arī uzmeklēt un parunāties ar kādu potenciāli ieinteresētu sociālās sfēras speciālistu.

CITĀTS(Beppo @ 22.06.2010 00:41) *
Ēm, Durbal, kā tu īsti iztēlojies izglītojošas/audzinošas lomu spēles?

Jebkura lomu spēle ir izglītojoša (sevišķi GM-iem) un audzinoša. Jo sevišķi tad, ja cilvēks spēlē tādu lomu, kas stipri atšķiras no "reālajā dzīvē" ierastās.

Sarežģītākai publikai var būt vēlams iesaistīt GM komandā labu sertificētu psihologu, kurš palīdz atrisināt sarežģītas situācijas, papildināt kventas ar elementiem, kas spēlētājam rosina izspēlēt tās lietas, kas šobrīd aktuālas, u.c. Īpašos gadījumos varētu būt tādas kā "treniņspēles", kurās vispirms spelētāji tiktu iepazīti tuvāk (varbūt arī anketēti, utt.) un lomas nevis izvēlētos paši, bet tiktu no GM sadalītas tā, lai tās veicinātu katram dalībniekam izmēģināt jaunus uzvedības modeļus un iemaņas.

Piemēram, vienam var būt ieaudzināts, ka "vienmēr jābūt labiņam" (kas rada daudzas problēmas darbā un bērnu audzināšanā) - lūk, tev orka loma! Citam otrādi. Vēl cits iemācījies visas konfliktu situācijas risināt vienīgi ar rupju spēku - lūdzu, loma, kurā savus uzdevumus vari atrisināt, vienīgi sadarbojoties. To visu jau noteikti esat lomu spēlēs piedzīvojuši, runa ir vienīgi par to, lai to darītu apzināti, tātad efektīvāk.

Un vēl viens - vissvarīgākais - noteikums: audzinošā vai dziedinošā (terapeitiskā) lomu spēlē jābūt pozitīvai atmosfērai, ko veido spēlētāju cieņpilna attieksme citam pret citu un prasme atšķirt sevi no savas lomas. Ja tā ir, tad daudzas problēmas atrisinās pašas no sevis.

Konkrētāk - kā?
Attiecībā uz vidējā skolas vecuma bērniem: pirms 6 gadiem biju aizbraucis uz "Pasaku tēlu nometni". Redzēdams, kas tur notika, biju stipri vīlies, jo redzēju vienīgi atrakciju sēriju, kur nometnes vadītājas bija tērpušās pasaku personāžu tērpos. Mežiņā bija izvietoti dažādi uzdevumi (ar alpīnisma inventāra palīdzību jāuzrāpjas kokā, no kurienes jāsaskata nākamais uzdevums, tur jāsakur uguntiņa, lai pārdedzinātu striķīti, utt. Tad vēl pasaku lasīšana un zināmi priekšnesumiņi.
Bet - kad parunāju ar bērniem, biju pārsteigts, jo vini bija absolūtā starā! "Tagad es ticu pasakām!" bija tipiska atbilde.

Secinājums: šī auditorija ir stipri mazākprasīga pret lomu spēles sagatavošanas līmeni. Tas nozīmē, ka efektu var panākt ar ļoti vienkāršiem līdzekļiem. Lūk, kā es to šobrīd redzu:
1) Lai rastu lielāku atsaucību no skolu puses, varētu izveidot kādu(-as) sociālo spēli(-es) tautas pasaku telpā. Tipa, izglābsim Pasaciņu. Ar NPC bariņu, ieskaitot pūķi un, protams, Raganu vai pat divas. Un pietiekami viegli izejamu.
2) sarīkot Freeform spēļu pasākumus skolās, kuras izdosies ieinteresēt. Skolotāju un vecāku atsaucību pagaidām nespēu prognozēt huh.gif, bet bērniem noteikti patiks. Pašas spēles var iesākumam kaut vai nopirkt no freeformgames.com u.c. autoriem. Pēc tam rosināt viņus pašus veidot spēles par dažādām ar mācību vielu saistītām tēmēm, un domāju, ka vismaz tiem no jums, kuri ir darbojušies kā GM, ir skaidrs, cik spēcīgi tas var pastiprināt tēmas apgūšanu.
3) Rīkot galda RPG seansus - vispirms skolās. Un arī vislabāk - adaptēt tos pasaku (un, iespējams, sci-fi) pasaulei, nu, vismaz bez nekromanceriem blink_a.gif. Sākumam - ar maksimāli vienkāršotiem noteikumiem.
4) organizēt t.s. nelabvēlīgajai publikai domātas spēles noteikti būs sarežģītāk, un tāpēc to še rakstu kā ceturto punktu. VIespējams, vslabāk būtu sākumam sakooperēties ar vasaras nometņu vadītājiem.

CITĀTS
Un. Negribi izstrādāt un piedāvāt attiecīgajām iestādēm programmu, piemēram, vēstures skolotāju tālākizglītības kursiem par lomu spēļu mācību metodi?

Labprāt (bet tikai ar pieredzējušāku lomspelētāju piedalīšanos programmas izstrādē), bet vispirms skolotāji jāieinteresē un jāiesaista vismaz kādā vienkāršā spēlē, lai viņi to iepazītu no iekšienes - jo skolas baidās no visa, kas nepazīstams.

Šo rakstu rediģēja Durbals: 22.06.2010 12:39
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 22.06.2010 14:33
Raksts #37


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Vispār galda rpg dod visai mazu priekšstatu par LARPiem.
Jo man personīgi galda rpg šausmīgā skaitīšanas sistēma dzen izmisumā. Tur viss balstās uz skaitīšanu un veiksmi ripinot kauliņus.
Kamēr larpi ir vairāk teātris, vairāk kā aktiermākslas pulciņš, kur vari izmantot savus dabas dotos talantus.

Vismaz es abus nemestu vienā katlā. Nekādi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 22.06.2010 19:41
Raksts #38


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



man liekas visi rādītu daudz priecīgākas sejas ja Durbals vnk piedāvātu vēl kādu viendienas spēli jo tā bija baigi foršā pat tikai kā skatītājam. tikai kauns lūgt jo zin ka paši to gm ņemšanos negrib uzņemties
ira tā? es jau nezinu, moš vajag uztaisīt aptauju?

(spēle kā spēle bez papildu "labumiem" ^__^ plīz? :>>)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Durbals
iesūtīt 23.06.2010 13:36
Raksts #39


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.10
Kur: Savā iekšējā fentezī pasaulē



CITĀTS(kaiva @ 22.06.2010 20:41) *
... ja Durbals vnk piedāvātu vēl kādu viendienas spēli jo tā bija baigi foršā pat tikai kā skatītājam.

Beidzot viena pozitīva atsauksme! Nu, zini, uzreiz tā silti palika... innocent.gif

Laikam beidzot būs jāsasparojas un jāpabeidz to spēli, kuras dēļ es še savulaik vispār ierāpoju...
Spēle sauksies "Jaunkurzeme", virtuālais laiks - 1656. gads, Tobago otrreizējās kolonizācijas 2. gadadiena. Der?
Un - kā domājat, kur būtu labāk izvietot spēles aprakstus, lomas u.c.? Šeit vai citur? Man, protams, nau problēmu ielikt visu arī Laimesskolā, bet kā tautai būtu ērtāk?

CITĀTS
(spēle kā spēle bez papildu "labumiem" ^__^ plīz? :>>)

Varat būt pilnīgi mierīgi, būs tikpat parasta spēle kā "Tālais Rietumkrasts".

Vispār, pat tad, kad kādreiz notiks spēle "ar labumiem", šos "labumus" sajutīs vienīgi tie, kuri (1) izteikuši vēlmi un (2) piekrišanu. Pārējiem tā būs pavisam parasta spēle. Jo patiesībā galvenais ir, lai tā būtu labi pārdomāta un rūpīgi sagatavota, nu, vienkārši forša visādā ziņā.

Tikai briesmonīgi drīzi nesolu, jo drusku jāpagatavojas "Jaunajai Cerībai 3", kurā arī grasos piedalīties.

Priecīgu līgošanu - tiem, kuri to vēl nav paveikuši!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 23.06.2010 16:00
Raksts #40


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



bija taču vel kāds kas par šito tev iejautājās
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V  < 1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 08:40