Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Uz kraujas rudzu laukā, Džeroms Deivids Selindžers
Vērtējums 4 V
Martins
iesūtīt 20.02.2004 15:21
Raksts #1


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Ieteicamo graamatu pavedienaa nupat saakaas paarunas par Selindzzera "Uz kraujas rudzu laukaa". Lai nepiesaarnnotu ar konkreetas graamatas apspriessanu to pavedienu, luudzu domas par sso graamatu izteikt sseit.

Izskaneeja viedoklis, ka graamata esot gralaiciiga un nekaa taada tur neesot. Es pats to izlasiiju pirms divaam nedeellaam peec Che sse pat dotaa ieteikuma. Un graamata mani nepavisam neatstaaja vienaldziigu.

Pirmaas apmeeram simts lapaspuses tiessaam ir garlaiciigi. Sskkiet, ka staasts ir par kaadu apjukussu, diezgan cinisku pusaudzi, kurss kaarteejo reizi izsviests no skolas, stiepj gumiju un nevar saprast kaa to paveestiit vecaakiem. Arii rakstiissanas stils - staasts ir no pirmaas personas, pie tam visai saraustiiti staaststiits - var likties taads pastulbs. Tomeer lasot taalaak, iepaziistot galveno varoni labaak, man radaas sajuuta, ka es vinnaa atpaziistu gan sevi, gan arii dazzus manus draugus. Pat tagad, kad man jau sen vairs nav sesspadsmit gadu, es tiiri labi atceros apjukumu, cinismu, bezceriibu un passapzinnas truukumu, kaadu izjuut galvenais varonis. Sajuutu, ka gribaas buut labam pasaulee, kuraa nevienam nevar ticeet un kur visapkaart ir tikai idioti. Apjukumu un paniku par to kaa veidot jelkaadas attieciibas ar preteejo dzimumu. Neuzticeessanos vecaakiem un skolotaajiem.

Uz graamatas beigaam man nepavisam vairs nebija vienalga, vai puisis izvilks, tomeer atradiis kaut ko kaa deell buutu veerts nenojuugties, nepadoties un censties dziivot vai arii nonarkosies vai nodzersies kaut kur pa stuuriem. Graamata tomeer nav pavisam pabeigts staasts, tikai taads gabalinnss no paardziivojumiem. Var jau buut, ka taadiem saulainaakiem cilveekiem tas staasts neko neizsaka, ka vinni galiigi nesaprot par ko ir satraukums un neskaidriiba varonna galvaa, bet man vinnss likaas gana tuvs un lai arii ne paaraak miillss, tomeer izprotams.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V   1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Sigfa
iesūtīt 20.02.2004 15:26
Raksts #2


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.12.03
Kur: Marss, Sektors 5Ba, 3 Dome



Ok, vispirms atvainojos par 1/2 spamu.

Pats lasiijis neesu, bet izlasot Martina teikto, pavisam sagribeejaas tikt pie shiis graamatas... Cik atceros Mastero reiz par vinju staastiija.. Vaita tu buutu tik luudzams & iedotu man sho gramatu izlasiit?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
gildors
iesūtīt 20.02.2004 15:27
Raksts #3


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03
Kur: Vecpiebalga, Rīga, Liepāja un visur citur pa vidu.



Opā- tagad tieši pārlsu šo grāmatu otro reizi.... nu ko lai te saku, man liekas pats par sevi saprotams, ka šī grāmata ir kļuvusi par klasiku. tiešām laba grāmata! Teksts, kādā tā rakstīta- interesanti, varbūt tieši tas vēl vairāk piesaista.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 20.02.2004 15:35
Raksts #4


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Pie joda, taa ir fantastiska graamata! Viena no manaam pirmajaam angliski izlasiitajaam ar iistu aizrautiibu graamataam, kuru laiku pa laikam, kad uznaak attieciigais garastaavoklis paarlasu. Te gan ir viena pieziime, tieshaam shii ir viena no taam, kuru ir gruuti tulkot, un angliski to var izjust daudz labaak. Atmosfeera ir daudz savaadaaka. Un par personiigi pat saakums kaut kaadaa meeraa patika labaak ar visu to niciigo attieksmi pret skolu. Viena no taam graamataam, ar kuras varoni man ir ljoti viegli pashasocieeties. Daudzas no vinja domaam esmu piekjeeris sevi arii domaajam.


Un peedeejais interesantais moments ir taads, ka tieshi sho graamatu lasiija kaads pusaudzis - slepkava pirms kaarteejaa massacr`a kaadaa no amerikaanju skolaam, taa kaa esiet uzmaniigi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
gildors
iesūtīt 20.02.2004 15:51
Raksts #5


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03
Kur: Vecpiebalga, Rīga, Liepāja un visur citur pa vidu.



CITĀTS(Andza Arrdh @ 20.02.2004 15:35)
Un peedeejais interesantais moments ir taads, ka tieshi sho graamatu lasiija kaads pusaudzis - slepkava pirms kaarteejaa massacr`a kaadaa no amerikaanju skolaam, taa kaa esiet uzmaniigi.

Nu, cik zinu, arī Lenona slepkava pija nopietni aizrāvies ar šo grāmatu. Turēja to gluži kā bībeli unsure.gif . Varbūt, ka jaunajiem.."aktīvistiem" tas ir tāds kā stils huh.gif ohmy.gif sad.gif

Šo rakstu rediģēja gildors: 20.02.2004 15:52
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mastero Jazz
iesūtīt 20.02.2004 20:10
Raksts #6


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.11.03
Kur: Baltimore Hospital for the Criminally Insane



Uff... Mīļākā grāmata, lai gan esmu lasījis tikai latviski. Hmm.... Daudz asociēju Holdenu ar sevi... Daudz... Tiešām - a must-read...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Che
iesūtīt 20.02.2004 20:18
Raksts #7


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.09.03



Es pat taa iisti nevaru pateikt kaadeelj man tik ljoti shii graamata patika, jo paareejie (kuru ir ljoti maz) Selidzhera staasti man kaut kaa nepatika.

Tajaa graamataa ir kas taads, kas nav aprakstaams vaardos, bet gan izjuutams.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimloth
iesūtīt 20.02.2004 21:35
Raksts #8


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.12.03
Kur: Follow the Yellow Brick Road ^_^



Par selindžeru tikai pozitīvas atsauksmes smile.gif "Uz kraujas rudzu laukā" ir vislabākais, bet arī citi šī autora stāsti man ļoti patīk ("Tedijs", "Labi ķeras banānzivtiņas" utt.) Katrā ziņā garlaicīga šī grāmata nav noteikti wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Yume
iesūtīt 20.02.2004 21:42
Raksts #9


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04



Gomen, gomen...
Cik saprotu sadalas saakumaa biaj domaats tieshi mans posts...
Es tishaam veel nepabeidzu lasiit sho graamatu...un varbuut man bija par agru spriest peec pirmajaam 70 lpp, bet nu taad pagaidaam ir mans viedoklis...redzeesim kaa vinsh mainiisies kad to izlasiishu liidz galam..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hareki
iesūtīt 21.02.2004 16:31
Raksts #10


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.01.04
Kur: Vientuļa klints kore bieza meža vidū



Ne vien tikai "Uz kraujas, rudzu lauk'a, bet ar'i citi selindzera stasti ir vienkaarsi lieliski - nemaz nepukojos par to, ka tik labas graamatas man iesaka ka obligato literaturu - lielu dzlju labu gramatu esmu iepazinusi tiesi saadaa celjaa. Pasniedzeeji tak tomeer biski zina, ko dereetu izlasiit
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Yume
iesūtīt 21.02.2004 19:46
Raksts #11


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04



Iespeejams deelj zhargona vinja nav obogaataa literatuuraa ieklauta..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 22.02.2004 20:08
Raksts #12


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Kas mani izbesiija, lasot sho graamatu, bija nepaartrauktaa vaarda "sasodiits" lietoshana visos lociijumos.. Man palika interesanti, vai anglju valodaa tas bija f**-ing? laughing.gif Nu, graamata kaa graamata, ne pati labaakaa, ko es buutu lasiijusi, patiesiibaa galvenaa varonja dveeseles staavoklis ljoti atgaadinaaja shiibriizha maneejo, tachu atskjiriiba ir taada, ka par tik stulbu kaa vinjsh es sevi tomeer neuzskatu.. rolleyes_a.gif
Graamatai man patika beigas... Tur bija vismaz ko aizdomaaties, tachu saakums- tikpat labi vareeja buut no kaada tiinju probleemu apraksta vai arii kaada puisiisha dienasgraamatas..
iespeejams, ja nebuutu lasiijusi ko labaaku, teiktu, ka darbs ir gjeniaals.. unsure.gif
Tomeer, palasiet taadus darbus kaa Heses ""Demians", un arii juus saaksiet sho darbu uzskatiit par viduveeju vai bisku virs viduveejaa liimenja.. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Yume
iesūtīt 22.02.2004 21:41
Raksts #13


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04



Es uzskatu ka shii graamata ir jalasa originaalaa, savaadaak zuud vaardu un zhargona noziimes, piemeeram Bastards latvieshu valodaa man nenoziimee it neko, bet anglju valodaa man ir dziljas simpaatijas pret sho vaardu happy.gif
Un Reiki... es domaaju ka vaarda sasodiits bija kautkaads damn..jo cenzuura savaadaak nepalaistu..
Un veel viens..to Raike...nepiejauc te Hesi, tie ir divi dazhaadi darbi veersti uz dazhaadu publiku, saraxtiiti dazhaados laikmetos... getlost.gif

Šo rakstu rediģēja Yume: 22.02.2004 21:44
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 23.02.2004 15:29
Raksts #14


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(Yume @ 22.02.2004 21:41)
nepiejauc te Hesi, tie ir divi dazhaadi darbi veersti uz dazhaadu publiku, saraxtiiti dazhaados laikmetos...  getlost.gif

Es nemaz vinju neiejaucu, vienkaarshi saliidzinu, un nevis autorus un darbus kaa taadus, bet gan kaa veiksmiigi un neveiksmiigi uzrakstiitus darbus tongue.gif Laikam jau nevaru sho graamatu nosaukt par pilniigu (....), taapeec jaasaka- es saliidzinaaju veiksmiigaaku un neveiksmiigaaku darbu.. rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 02.08.2004 11:20
Raksts #15


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Es nesen grāmatnīcā redzēju šī autora grāmatu " Uz kraujas Rudzu laukā". Vai kāds man nevarētu par to ko pastāstīt? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Gerts
iesūtīt 02.08.2004 11:57
Raksts #16


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.05.04
Kur: Ceļā uz virtuvi - pakaļ tējai!!!



Pilniigi neieredzu Dž.Dž. Selindžeru!!! mad.gif mad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 02.08.2004 13:51
Raksts #17


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Gert ,kapēc tā? ohmy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 02.08.2004 14:19
Raksts #18


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Nu jā. Piedodiet man visi Selindžera fani, bet grāmata "Uz kraujas rudzu laukā", kuru es uzskatu par ne visai ģeniālu, man vēl likās viņa labākais darbs. Kas man darbā patika? Varbūt pašas beigas- skaisti uzrakstīts, labs nobeigums. Taču pa vidu- tipisks pusaudža dzīvesstāsts, kaut kas līdzīgs lasīts neskaitāmas reizes. Un arī lasīti labāki kā tāda varianti. Palasiet kaut vai Dženiferu Loku, viņa nav ne uz pusi tik populāra, cik Selindžers, bet grāmatai ir pavisam cita kvalitāte
Palasīju "Deviņus stāstus" tam pašam autoram. Skatoties uz cenu un citu komentāriem, gaidīju kaut ko ģeniālu. Nekā. Manā izpratnē tas labākajā gadījumā bija viduvēji uzrakstīts.
Es gan palikšu pie viedokļa, ka katram jālasa pašam un jāizdara savi secinājumi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dekaels
iesūtīt 07.08.2004 13:59
Raksts #19


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Tornis



Nez kā ar "Uz kraujas rudzu laukā"... Tas mums starp dažiem brāļiem teju vai kulta gabals, nez, vajadzēs pārlasīt un pameklēt, kāpēc tad šis varētu likties viduvējs (un es arī nenoliedzu šādu iespēju, sen nav lasīsts, augu un veidojos, ha ha ha...).

Bet stāsti, manuprāt, nemaz nevelk uz viduvējību, nu itin ne drusciņu. Stāsti ir lieliski, tās pašas banānzivtiņas, piemēram... Taču nevaru tagad savu viedokli pamatot, so es bedeutet nichts.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 17.08.2004 13:20
Raksts #20


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Beidzot iesāku to grāmatu. Pagaidām neredzu tajā nekā spoža! getlost.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V   1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 22:42