Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Par likteni..., ...
Hikari
iesūtīt 13.04.2005 11:41
Raksts #1


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Mēs ar vienu manu draugu ilgi vienreiz spriedām par likteni. Vai tāds vispār ir?!
Mēs ilgi diskutējām par to, vai liktenis ir jau katram sen paredzēts vai arī cilvēks pats nosaka savu liteni. Bet, ja jau cilvēks pats nosaka likteni, vai viņš var izbēgt no nāves? Ja jau nāve ir paredzēta mūsu liktenī, bet mēs paši nosakam likteni, vai tādā gadījumā no nāves nevar izvairīties?! huh.gif
Es nezinu, varbūt priekš jums tas izklausās murgaini, bet, ja jau mēs paši vienmēr nosakam ko daram ar savu dzīvi, tas priekš kam mums liktenis?! Varbūt tāda vispār nav un nekad nav bijis? ohmy.gif unsure.gif Kā domājat jūs- priekš kam cilvēkam vispār liktenis, vai tāds pastāv un, vai to nevas apiet? whistling.gif
p.s. modiem. Ja šāds pavediens jau ir, tad, lūdzu piedodiet... unsure.gif

Šo rakstu rediģēja Rowenny: 13.04.2005 11:42
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 14)
Hikari
iesūtīt 13.04.2005 12:00
Raksts #2


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Es domāju, ka liktenis pastāv. Cilvēkam tiek dotassākuma ceļš, viņam piedzimstot. Tad viņa priekšā tiek nolikti vēl daudzi ceļa atzarojumi, takā, kopumā, globālas lietas, jeb pamata ceļu cilvēks ietekmēt nevar, bet, viņš savu likteni vada, izvēloties vienu vai optru ceļa atzarojumu... whistling.gif
Tātad, liktenis dod cilvēkam iespēju izvēlēties... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 13.04.2005 12:17
Raksts #3


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Nevajag jaukt lietas par kurām mums ir izvele (vismaz teorētiski) ar lietām ar kurām mums izvēles principā nav. Mirst visi cilvēki. Dažkārt var izvelēties nomirt ātrāk vai vēlāk, bet nekad nevar izvēlēties nemirt vispār. Ja to, kā ir uzbūvēts cilvēka organisms sauc par likteni, tad, jā, nāve ir ierakstīta "liktenī". Taču vai tas, ka visi mēs esam mirstīgi, nozīmē, ka kāds/kaut kas iepriekš nosaka visas mūsu ierobežotās, bet tomēr plašās iespējamās izvēles? Ja nosaka, tad derētu pavisam droši noteikt, kurš un kādā veidā?

Par to vai Dievs nosaka likteni. Ja Dievs tiešām noteiktu pilnīgi visas mūsu izvēles, tad vai tās vairs būtu izvēles? Vai tad varētu runāt par cilvēka gribas, izvēles brīvību? Vai tad mēs nebūtu vienkārši raustāmlelles? Vai varētu no cilvēka prasīt atbildēt par rīcību, "izveli", kuru ir noteicis Dievs? Ja Dievs tomēr nosaka tikai dažas izvēles, bet citas nenosaka, tad kā noteikt kurā gadījmā izvēli ir izdarījis Dievs un kurā cilvēks? Kā atšķirt "Dieva gribu" no cilvēka gribas? Neaicinu atbildēt, bet gan padomāt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Riame
iesūtīt 13.04.2005 16:06
Raksts #4


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.08.04
Kur: Es esmu nekur, nekad un necikos...



Vāks, Martin! smile.gif Tu nu gan esi gudrs! grin.gif
Nu labi, es ticu liktenim, bet par to, ko teica Martin, ir vērs padomāt... whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 14.04.2005 07:36
Raksts #5


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Paldies Tev, Martin, par tik dziļdomīgiem spriedumiem, tavu postu patieis bija vērtrs lasīt... smile.gif
Par to nāvi Tev ir pilnīga taisnība... whistling.gif
Un es jau tikai devu iespēju pakustināt pelēkās šūnas padomājot... wink.gif

Šo rakstu rediģēja Rowenny: 14.04.2005 07:37
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 14.04.2005 18:54
Raksts #6


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



ja ir lietas kas notiek neatkariigi no muus veelmeem un iespeejaam, bet ir lietas ko mees ietekmeejam vairaak nekaa gribeetos.
shai gadiijumaa es ticu likumsakariibaam, ka viena muusu riiciiba vai izveele noved pie ka cita. sanaak ka dziivojam no vienas izveeles liidz naakamajai, bet pa vidu esoshais ir tas ko esam izveeleejushies un ko tik loti vairs neietekmeejaam ar savu esiibu.

tad jau driizaak ka mees veidojam vairaak citu likteni nekaa saveejo, jo tieshi apkaart esoshie muus ietekmee un mes ietekmeejam vinus, tad kaa var buut runa tikai par savu liktens veidoshanu?

kaa jau maartinsh mineeja tad naave ir tas kas ir nezibeegami mus visiem ... nu ko - ir lietas ko mees nespeejam ietekmeet, taapeec jau daudzi tik loti tic un cer uz dievu, bet man personiigi neliekas ka dievs vada katru no mus visur kur ejam (shai gadiijumaa neveelso apshabiit visu varenaa speejas), bet vai varat iedomaaties ka pilniigi viss ko mees darm jau iz izdomaats? (loti traapiigi izteicaas martins par dieva jautaajumu)

es driizaak ticu tam ka mus katram ir nosprausti kaadi meerki dziivee kas ir jaaizpildfa, jeb ka mums katram ir sava vieta shai ritumaa, bet ka mees liidz shiem piepildiijumiem nonaakam paliek muusu zinjaa.

Šo rakstu rediģēja Zanete: 14.04.2005 18:55
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pinsy
iesūtīt 19.04.2005 08:26
Raksts #7


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.06.04



Es neticu liketnim, un domāju ka mēs paši varam visu ietekmēt. pastāv tikai nejaušīabs un sgadīšanās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 19.04.2005 14:55
Raksts #8


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



Liktenis ir. Tikai mēs paši to radām. Sev... Viens otram... Patiesībā jebkas izslēdz likteni, tāpat kā jebkas to pierāda. Es piemēram tagad varētu izlekt pa savu balkona logu, un teikt, ka esmu apgājis likteni, jo mirt man bija paredzēts vēlāk.
Tai pat laikā tieši tas varētu būt likteņa plāns, un mans pierādījums nebūtu ne mata vērts.

Tātad, ja mēs likteni neieturam noteiktās robežās, tad tāds neapšaubāmi ir.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tiigjeris
iesūtīt 19.04.2005 18:12
Raksts #9


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.12.04
Kur: Dzīvnieku Saietā 90210.



nu jaa... diezgan apdomaajama teema... es domaaju, ka izdomaats nekas nav, bet viss vnk notiek kaut kaadaa seciibaa... un arii, ka viena lieta, ko izdaraam taa vai citaadi, ietekmee kaut ko taalaaku. es domaaju, ka laiks mirt ir tieshi tad, kad ir, un to jau neviens nezin, kad ir...un ja cilveeks no kaut kaa izdziivo, tas nepieraada, ka vinjsh izbeedzis liktenim... tas tikai noziimee, ka vinjam tagad nebija jaamirst...

diez gan interesanta teorija bija filmaa celja gals... ka ja naave ir kaadu noleemusi panjemt, vinja taapat vien viss neliksies mieraa...es gan tai iipashi neticu... man skjiet, ka no naaves nevar izglaabties...(nu, bet taa jau galu galaa tkai filma... wink.gif )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 19.04.2005 18:23
Raksts #10


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



skaidrojums no enciklopeedijas:
Destiny – predetermined course of events considered to be beyond human control.

Liktenis ir taads kaads tas ir. Ja tas vispaar pastaav... Nu bet ja pastaav tad tas ir kaut kaads informaacijas kopums, kas nosaka katru siikumu muusu dziivee... Un tas nav muusu kontrolee...

Un taadaa gadiijumaa briiviiba ir tikai iluuzija, jo mees ejam pa noteiktu celju un nespeejam nogriezties ne pa labi, ne pa kreisi.. mees tikai ejam un iedomaajamies, ka izdaraam izveeli. Kaa jau tur ir teikts – predetermined!

Un tas viss ir pretrunaa briiviibas definiicijai:
Liberty (freedom) – right of individuals to act as they choose. In this sense, it is frequently called individual liberty.

Cilveeks ir ljoti pretruniigs radiijums... cilveeka maaksliigi radiitaas paraadiibas biezhi vien ir pretrunaa viena ar otru wink.gif

Šo rakstu rediģēja Inx: 19.04.2005 18:45
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
earnella
iesūtīt 19.04.2005 19:59
Raksts #11


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04
Kur: here there be dragons.



Liktenis dzīves sākumā ir nolikts aptuveni tik tālu, kā tas, vai tu izdzīvosi piedzimstot. Un kā tas, ka reiz tu mirsi.

Nekas mūsu rīcībā nepaliek bez sekām, un katra mūsu kustība kaut ko labo mūsu noliktajā liktenī.

Izvēles ir, bet nav pareizas un nepareizas, ir tikai - liktenīgas..
Katrs burts, ko tu uzraksti, izsvītro vārdu tavā dzīves grāmatā, lai to nomainītu uz citu, un tā veidojas tavs liktenis.

Kas raksta šo grāmatu...? Kas zina.. Tavs sargeņģelis vai dēmons, kas alkst pēc tavas dvēseles?

Un kā tu domā...?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Canadian
iesūtīt 24.04.2005 10:21
Raksts #12


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.04.04



Liktenim vajadzētu pastāvēt. Vismaz man tā liekas. Mēs piedzimstam katrs savā vietā (Kontinentā, Valstī, Pilsētā), līdz 18 gadiem mums sāk rasties intereses par kādu tēmu, vairākus gadus apgūstam profesiju, tad mēs ar šo profesiju parasti nodarbojamies līdz dzīves beigām... Vai tad tas nav liktenis? Mums viss izlemts pirms dzimšanas. Ja mēs piedzimstam Āfrīkā, mēs nodarbosimies ar kādiem āfrikāņu darbiem, radisies intereses par dzīvniekiem utt., ja piedzimstam ASV vai Japānā, mēs varētu kļūt par labiem zinātniekiem. Tomēr, ja tiešām KĀRTĪGI iedziļinās, var saprats, ka liktenis tomēr pastāv. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sapņu Teātris
iesūtīt 24.04.2005 16:04
Raksts #13


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.09.04
Kur: The Hellsing Mansion



Zini,vis atkariigs,par kaadu naavi runaajam....Ja par dabiigo tad tas nemaz nav liktenis,jo reiz jau visi dabuusim galus...
BEt ja tu nomirsti nelaimes gadiijumaa,tad ir nepatiikami,un to vareetu saukt par likteni,un taads arii vieim ir jaapienjem...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kurbads
iesūtīt 07.05.2005 11:13
Raksts #14


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.08.04
Kur: Rīga



laughing.gif psc liktenis... ir tikai sagadiišanās, veiksme un nojauta, jebmūsu 90 proc neizpētīto smadzeņu darbību. Ticiet tiai sev un gadījumam...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
The Master
iesūtīt 07.05.2005 11:16
Raksts #15


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04



Shaubos vai ticu liktenim, bet shaadu iespeeju nenoliedzu. Ja taads ir katram- tad kursh gan to nosaka, augstaakie speeki?
Neticu, ka katrs pats sev nosaka likteni, jo jebkuraa gadiijumaa kaads cits to var mainiit. Teiksim nogalinaat tevi un tad tavs liktenis buus bijis kaada cita rokaas..
Likteni nevar mainiit, ja nav paarliecinaats par taa esamiibu!.

Šo rakstu rediģēja Sbafulo-The Lost Vampire: 07.05.2005 11:17
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 19:19