Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Uz kraujas rudzu laukā, Džeroms Deivids Selindžers
Vērtējums 4 V
Martins
iesūtīt 20.02.2004 15:21
Raksts #1


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Ieteicamo graamatu pavedienaa nupat saakaas paarunas par Selindzzera "Uz kraujas rudzu laukaa". Lai nepiesaarnnotu ar konkreetas graamatas apspriessanu to pavedienu, luudzu domas par sso graamatu izteikt sseit.

Izskaneeja viedoklis, ka graamata esot gralaiciiga un nekaa taada tur neesot. Es pats to izlasiiju pirms divaam nedeellaam peec Che sse pat dotaa ieteikuma. Un graamata mani nepavisam neatstaaja vienaldziigu.

Pirmaas apmeeram simts lapaspuses tiessaam ir garlaiciigi. Sskkiet, ka staasts ir par kaadu apjukussu, diezgan cinisku pusaudzi, kurss kaarteejo reizi izsviests no skolas, stiepj gumiju un nevar saprast kaa to paveestiit vecaakiem. Arii rakstiissanas stils - staasts ir no pirmaas personas, pie tam visai saraustiiti staaststiits - var likties taads pastulbs. Tomeer lasot taalaak, iepaziistot galveno varoni labaak, man radaas sajuuta, ka es vinnaa atpaziistu gan sevi, gan arii dazzus manus draugus. Pat tagad, kad man jau sen vairs nav sesspadsmit gadu, es tiiri labi atceros apjukumu, cinismu, bezceriibu un passapzinnas truukumu, kaadu izjuut galvenais varonis. Sajuutu, ka gribaas buut labam pasaulee, kuraa nevienam nevar ticeet un kur visapkaart ir tikai idioti. Apjukumu un paniku par to kaa veidot jelkaadas attieciibas ar preteejo dzimumu. Neuzticeessanos vecaakiem un skolotaajiem.

Uz graamatas beigaam man nepavisam vairs nebija vienalga, vai puisis izvilks, tomeer atradiis kaut ko kaa deell buutu veerts nenojuugties, nepadoties un censties dziivot vai arii nonarkosies vai nodzersies kaut kur pa stuuriem. Graamata tomeer nav pavisam pabeigts staasts, tikai taads gabalinnss no paardziivojumiem. Var jau buut, ka taadiem saulainaakiem cilveekiem tas staasts neko neizsaka, ka vinni galiigi nesaprot par ko ir satraukums un neskaidriiba varonna galvaa, bet man vinnss likaas gana tuvs un lai arii ne paaraak miillss, tomeer izprotams.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V  < 1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Sigfa
iesūtīt 18.08.2004 08:49
Raksts #21


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.12.03
Kur: Marss, Sektors 5Ba, 3 Dome



uu, es te veel neesu iemetis savas atsauksmes w00t.gif

nu, graamata man ljoti, ljoti patika. bija paaris lietas kuraas es es iisti neiebraucu (it iipashi "labi kjeras banaanzivtinjas"), bet citaadi, jaapiekriit Mastero, a must read. It iipashi man patika taa briiviibas sajuuta, kad Holdens nakts viduu pastaigaajas pa NY ielaam... vareni smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nessie
iesūtīt 19.08.2004 09:51
Raksts #22


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Antarktīda
Pasakzine 2007



Jūs pamēģiniet izlasīt to grāmatu uzreiz pēc kāda kārtīga klasikas darba (es lasīju pēc "Kara un Miera") un tad izjutīsiet tā kārtīgi šo žargonu, tas likas tik brīvs un atpūtinošs, ka neviļus tā grāmata iepatiksies, kā atpūta.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 22.08.2004 16:34
Raksts #23


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



nu man šī grāmata tik tiešām bieži vien nāk atmiņā, un visā visumā piekrītu, ka tā ir ļoooti laba un brīvi uzrakstīta, turklāt pamācoša... manas domas varat novērot manā pašreizējajā avā wink.gif . (nez cik ilgi man tāds būs).

Šo rakstu rediģēja rover: 22.08.2004 16:35
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Logan
iesūtīt 23.08.2004 15:33
Raksts #24


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 21.05.04
Kur: Kamelota



Manuprāt grāmata ir lieliska! Tā sākumā nepatika, jo ļoti atšķīrās no visām grāmatām, ko esmu lasījusi, bet es katru nedēļu izlasu vienu vai divas grāmatas, tāpēc tās esmu pamatīgi iepazinusi, bet vēlāk tieši atšķirīgā valoda, stils un tas, ka grāmatai tā īsti nav nobeiguma un sākuma man ļoti iepatikās. Tiešām literatūras šedevrs!!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kwahemin
iesūtīt 23.08.2004 18:34
Raksts #25


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.08.04



es laikam ebidzot esmu sapratis kaapeec man taa graamata nu nepavisam nepatika... iespeejams Holdens ir man tik liidziigs, ka vairaak nevar buut un nav patiikami lasiit par sevi, ja to rakstiijis kaads taads kaa selindzjers... tomeer palasiijos arii selindzjera staastus.. man bija taada graamata ienaakusies... un skaties, man nepavisam nepatiik arii tie... var jau buut ka tie arii ir par mani, tomeer ja man veelkaukas patraapiisies no selndzjera TOCH NELASIISHU!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dekaels
iesūtīt 26.08.2004 13:17
Raksts #26


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Tornis



Heh, interesanti. Skatos, ir ljaudis, kam shii graamata iepatikusies "vienkaarshaas valodas, briivaa un atpuutinoshaa zhargona" etc deelj; dazhi juusmo par Holdena "briiviibu"...
Neieteiktu vinjiem neko citu no Selindzhera, var gadiities uzdurties elliigi sarezhgjiitiem tekstiem. "Uz kraujas rudzu laukaa" tieshaam ir ljoti vienkaarsha valoda, pat primitiiva, turklaat, originaala (pats neesmu lasiijis, tachu uzticos kaadai, kas ir) taa ir veel vienkaarshaaka; tulkotaajs ir drusku "paarcenties" un izbojaajis teju visu graamatu: Holdens nav nekaads pozitiivais varonis, nemaz ne, vish ir visnotalj aprobezhots un truls cilveecinjsh ar attieciigu ieksheejo pasauli. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 26.08.2004 15:00
Raksts #27


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



tur es pilnīgi piekrītu, un tieši tas jau ir tas grāmatas sāls! Tas, ka viņš ir tāds... nu drusku apdauzīts, un prasts, pat drusku jau iet sviestā (un tieši tapēc mēs visi viņā daudz atpazīstam sevi)... un pac labākais ir tas, ka ārī grāmatas beigās viņš nemainās! viņš nesaņem nekādu lielo mācību par to, ka tā nevajag darīt (nevajag nojūgties! he!), viš tā ar dzīvo tālāk... lasītājam pašam jānojēdz vai Holdena dzīve ir tāda, kādu mēs vēlētos un vai viņš tomērt mainīsies (un nejau tikai dzīve, bet arī iekšējā pasaule). Tiesa gan ir parādijies neliels šķērslis- mūsdienās cilvēki tik tiešām tādu vēlas. Viņš ir visparastākais cilvēciņš, tāds, kādi, no sērijas, mums katru dienu simtiem paiet garām... skumji, bet fakts.

grāmata orģinālvalodā tiešām ir ļoti viegli lasāma. Daudz vieglāk nekā tulkojumā, lai gan iztulkots arī ir perfekti. Tas, ka tik daudz 'sasodīti' un 'nolādēti', jau nav nekāds brīnums, jo arī angliski katra teikuma galā pa kādam 'goddom'.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dekaels
iesūtīt 26.08.2004 16:29
Raksts #28


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Tornis



CITĀTS(rover @ 26.08.2004 16:00)
grāmata orģinālvalodā tiešām ir ļoti viegli lasāma. Daudz vieglāk nekā tulkojumā, lai gan iztulkots arī ir perfekti. Tas, ka tik daudz 'sasodīti' un  'nolādēti', jau nav nekāds brīnums, jo arī angliski katra teikuma galā pa kādam 'goddom'.

Tulkojumaa esot pazudushi visi vietaa/nevietaa sabaaztie saliidzinaajumi "as hell" un taadaa garaa.
Buus kaut kur jaaizvelk originaals. un jaaizlasa pasham.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 26.08.2004 17:33
Raksts #29


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



varu aizsūtīt pa e-pastu... un tur jau pat kucesbērni utt pazuduši. un uzraksts uz sienas... nes ko tā tulkotāja ar to vienu burtu un daudzpunkti domājusi... angliski gan uzrakstīts '```` you' un viss
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aziz
iesūtīt 24.03.2005 19:22
Raksts #30


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.03.04
Kur: 23 000



O, ģeniāla grāmata, tiešām. Pirms pāris dienām (labi, naktīm) izlasīju, un vienīgais, ko nožēloju - ka mājās nav vairāk Selindžera darbu. Pats "Uz kraujas rudzu laukā" tomēr bija visunikālākais, un beigas - sanatorija un psihoanalītiķis, nē, man trūkst vārdu. Nosaukumu gan sākumā nesapratu, bet doma izrādījās dziļa (par beigto kaķi utt.), un vispār - Lieliska grāmata.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 24.03.2005 19:36
Raksts #31


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



CITĀTS(nessie @ 19.08.2004 09:51)
Jūs pamēģiniet izlasīt to grāmatu uzreiz pēc kāda kārtīga klasikas darba (es lasīju pēc "Kara un Miera") un tad izjutīsiet tā kārtīgi šo žargonu, tas likas tik brīvs un atpūtinošs, ka neviļus tā grāmata iepatiksies, kā atpūta.
*


Jā !
Es mīlu Selindžera darbus, ja jau viņš būtu tik viduvējs, netiktu iekļauts tik daudzos obligātās literatūras un klasikas sarakstos !
Man vislabāk patika ''Uz kraujas rudzu laukā'', jo tā ir patiesa, izjusta grāmata. Esmu pat ar fragmentu no šī darba piedalījusies daiļrunāšanas konkursā !
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zuzee
iesūtīt 29.03.2005 15:20
Raksts #32


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.10.04



Kad es to graamatu paneemu domaaju, ka tur runa ies par laukiem un rudziem utt..
Laikam taa kaartiigi nokluudiijos laughing.gif tagad zinu , ka nosaukumiem nevar uzticeties...
Bet laba , par beerniem , kakiem , laukumiem...
man ljoti patika tie teikumi: es staaveju un skatiijus blah, blah, blah... kaa rudzu laukaa... blah, blah, blah taadaa garaa..
Laba graamata un paareejie darbi man ar patiik , tas kur par sviestmaizi gaaja runa, un par pashnaaviibu... Briinumains rakstnieks...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ariona
iesūtīt 30.03.2005 15:47
Raksts #33


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.09.03
Kur: Kaut kur uz šīs Pasaules...(A varbūt citas...)
Labākā stāsta autore 2006



Laikam, kaut kad pasen izlasīju, bet nu... normāla grāmata, bet neteikšu ka bija kas baigi labs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Susuriņš
iesūtīt 30.03.2005 19:07
Raksts #34


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.05.04
Kur: Bedrē.



Neuzskatu šo par labāko Selindžera darbu, tomēr arī šeit nav iespējams nepamanīt šim autoram tik ļoti raksturīgo humānismu un cilvēkmīlestību.
Tā ir grāmata par moderno pasauli un tās ēnas pusēm. Par cilvēku, kuram ir dota vesela dzīve bet ne mazākā palīdzība tās izmantošanā. Viņš ir vientuļš, tik neizturami vientuļš, ka viņu nav iespējams nežēlot vai nosodīt.
Un viņš nav "nekas īpašs", vai "parasts cilvēks, kam mēs katru dienu ejam garām".
Kāds ir Holdena dzīves sapnis? Sēdēt uz kraujas rudzu laukā un ķert bērnus, kas varētu nokrist. Nekā par naudu, varu, slavu un pārējām pseidovērtībām, kuras ir tik ļoti svarīgas tiem ļautiņiem, kas ir aplenkuši Holdenu viņa dzīves ceļā.

Teikt, ka Selindžera doma ir dziļa, nozīmē nepateikt neko. Iespējams, tā ir pārāk dziļa lai lielākā daļa lasītāju spētu to saprast. Ļoti iespējams, ka arī es neesmu to izpratusi pareizi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zuzee
iesūtīt 03.06.2005 12:15
Raksts #35


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.10.04



tie vinja iisie staasti tomer ir daudz labaaki, par Rudzu lauku...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Namoo the Jellyf...
iesūtīt 16.06.2005 16:34
Raksts #36


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.02.05
Kur: Lietuviešu tipa dzīvoklis, kur vienā nelielā istabā ir iebāztas 9 lielas un 6 mazas mēbeles un vēl atliek pietiekami daudz vietas



It kā jau viss baigi forši, brīvi, cilvēcīgi, bet tieši līdz riebumam, godīgi sakot brīžam gribās aprakstot lietot atraugas skaņu vai kaut ko tik pat pretīgi ikdienišķu. Šito lasot dzima tāds termins ''piespļaut'' kas izsaka visu Holdena un vispār arī daudzu citu cilvju būtību.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 16.06.2005 17:33
Raksts #37


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



Nē, šis termins radās pirms tam. grin.gif

Un Holdenam nav piespļaut. silent.gif

kl.

Šo rakstu rediģēja B.D.: 16.06.2005 17:33
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Poesie*
iesūtīt 01.10.2006 17:38
Raksts #38


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.03.05



mm..paarskatot sen rakstiitos komentaarus,radaas jautajums-vairs nekas nav sakaams?

Nupat pabeidzu lasiit.Domas-o shead,cik atpuutinosa graamata!
No tiesas..tik patiikami izlasiit kaut ko vieglu un..
Nez,kaadeelj man shii graamata liek domaat par A.Chaku? unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 02.10.2006 17:36
Raksts #39


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Šī ir viena no tām grāmatām, kura ļoti patika, bet laiciņu pēc lasīšanas pilnīgi izdzēsās no atmiņas... ar citām Selindžera grāmatām man ir tāpat ermm.gif
Atceros tikai to, ka man patika valoda. Un arī grāmatā bija savdabīgs skatījums uz visu.

CITĀTS
No tiesas..tik patiikami izlasiit kaut ko vieglu un..

Man likās šī grāmata diezgan pasmaga. Nebij nekāds romāniņš atpūtai.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lauwinja
iesūtīt 25.10.2006 14:37
Raksts #40


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.05.05
Kur: tur, kur jūs nekad nebūsiet...



Daudz nav ko stāstīt. Selindžera darbi ir aizraujoši, cilvēciski un patiešām labi lasās. Esmu lasījusi 9 stāstus, uz kraujas rudzu laukā un frenija un zūijs. Laikam vislabāk jau patika "uz kraujas rudzu laukā" dēļ galvenā varoņa. 9 stāstos vislabākais stāsts manuprāt bija par smejošo cilvēku (ja pareizi atceros nosaukumu). Varu tikai teikt, ka Selindžera darbi man ir vieni no vismīļākajiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V  < 1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 14:26