Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Dienas jautājums nr. 293, Jautājumu sagatavoja: Andromeda
Grāmatas
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 119
Viesi nevar balsot. 
Andromeda
iesūtīt 09.09.2013 18:50
Raksts #1


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



Parocīgākais grāmatu veids? Kādu Tu redzi grāmatu nākotni?

Jauku lasīšanu,

Andromeda

Šo rakstu rediģēja Andromeda: 09.09.2013 18:51
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V  < 1 2  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 28)
Romija
iesūtīt 02.11.2013 21:16
Raksts #21


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



Diez vai parastais lasītājs zina un īpaši uztraucas par bibliotēku izdevumiem šajā gadījumā. Tad, kad tas sāks atsaukties uz viņa kabatu, varbūt domās. Bet par digitālo bibliotēku izmantošanu tāpat ir jāmaksā abonēšanas maksa, tā kā pēc visādiem ekonomikas likumiem un aprēķiniem tur tai summai būtu jābūt iekļautai. Vai nu pērk pats sev grāmatu vai maksā abonēšanu — katrs pats izvēlas.

Par pašu grāmatu un iespēju lasīt ir filosofisks jautājums (ko mēs saprotam ar vārdu "grāmata", tās saturu un funkcijas vai arī fizisko formu?). Protams, ka digitālai grāmatai ir tikai iespēja lasīt. Mušas ar to nenositīsi un laptopam paliktni neuztaisīsi, tāpat arī makulatūrā nenodosi. Bet tad atkal - kas ir grāmatas funkcija? Ko tad cilvēks vēl gaida no grāmatas, ja ne lasīt un bildes apskatīties? Augstāk minētām funkcijām var izmantot citus objektus. Tas ir līdzīgi kā teikt, ka referāts man nav (ja tas nav izdrukāts), jo tas ir digitāls, netaustāms, fiziski neizmantojams. Man ir tikai tiesības to lasīt vai iesniegt pasniedzējam.

Šo rakstu rediģēja Romija: 02.11.2013 21:18
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
echo3
iesūtīt 02.11.2013 21:27
Raksts #22


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.08.04
Kur: Nu jā, - pašlaik pie datora
Klusais censonis



Lasītājs parastais, it sevišķi augstskolu studenti un arī daudzi pasniedzēji, pat nenojauš, kādas summas par digitālo literatūru samaksā bibliotēka, lai to varētu lasīt "par velti".
Bet šis jau nav konkrētās diskusijas jautājums. Jautājums ir par dažādām grāmatu formām, un kura kuram labāk patīk.

Ar grāmatu saprot saturu + tā noformējumu. Tā ka principā nav atšķirības, kādā formā grāmata ir. (Par formu plusiem rakstīju savā iepriekšējā postā, tagad neatkārtošu.)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Beppo
iesūtīt 03.11.2013 10:28
Raksts #23


Sātana advokāts
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.06
Ziedoņa māceklis



Audio grāmatas klausos skrienot, mazgājot traukus, ejot pa ielu, trolejbusā — situācijās, kad īstu grāmatu nepalasīsi. Diemžēl diezgan dārga padarīšana.

Visiecienītākās ir e-grāmatas. Manās mājās nav tik daudz vietas, lai glabātu tos klučus. Turklāt LV grāmatizdevējiem piemīt nejauks paradums izvēlēties īpaši biezu papīru un īpaši lielus burtus, kas grāmatas padara vēl klucīgākas. Pat uz mana niecīgā telefonekrāniņa lasās labi. Var mainīt burtu izmēru, atkarībā no lasīšanas apstākļiem. Var rakstīt piezīmes un nesabojāt grāmatu.

Papīra grāmatas ir daudz ērtāk šķirstīt un daudz labāk iespējams noformēt ilustrācijas. Taču cik gan bieži lasītajās grāmatās ilustrācijas vispār ir? Vismaz manās noteikti ne.

Es par to, lai grāmatas būtu pieejamas gan papīrā, gan e-formātā. Protams, ka tām ir jāmaksā,, e-formāts neatceļ lielāko daļu grāmatas sagatavošanas izmaksu, taču vai tiešām dārgāk par papīra grāmatām? Es šad tad savus pierakstus konvertēju e-grāmatas formātā, lai ērtāk uz telefona lasīt, tas neprasa nedz dārgas programmas, nedz lielu māku, nedz lielu laiku.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
~Vanesa~
iesūtīt 26.12.2013 12:48
Raksts #24


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.04
Kur: Ledus valstība



Man patīk grāmatas gan drukātā, gan elektroniskā, gan audio formā.

CITĀTS
Malds ir tas, ka "viss ir atrodams elektroniski". Nav atrodams un nebūs atrodams. Jā, e-grāmatu būs arvien vairāk, jo tādas tās tagad tiek jau radītas, bet tās, kas oriģinālā ir citādās formās - nav un nebūs visas pieejamas digitāli.


Kopš man ir e-grāmatu lasītājs, pārsvarā lasu elektroniski. Citreiz biežāk, citreiz retāk klausos audiogrāmatas. Ļoti svarīgs aspekts ir pieejamība valodā, kurā konkrēto grāmatu vēlos iegūt. E-grāmatas lasītājs izlādējas salīdzinoši reti, nav jālādē tik bieži kā mobilais telefons, tā kā tas manās acīs nav nekāds vērā ņemamais mīnuss. E-grāmatu lasītāja pluss – varu līdzi "nēsāt "kaut 60 grāmatas, ierīce ir daudz vieglāka un aizņem daudz mazāk vietas somā nekā grāmatas, kuras mēdzu lasīt.

CITĀTS
Papīra grāmatas ir daudz ērtāk šķirstīt un daudz labāk iespējams noformēt ilustrācijas. Taču cik gan bieži lasītajās grāmatās ilustrācijas vispār ir? Vismaz manās noteikti ne.


+ Parasti ir tikai vāka ilustrācija un pāris kartes, lai lasītājs apjauš fantāzijas zemes izkārtojumu. Ir arī krāsainie-lasītāji. Man ir melnbalts, attēlus var apskatīt, ja grāmatā tādi ir.

CITĀTS
Audio grāmatas klausos skrienot, mazgājot traukus, ejot pa ielu, trolejbusā — situācijās, kad īstu grāmatu nepalasīsi.


Es tāpat. Visbiežāk audiogrāmatu formātu izvēlos, ja vēlos uzlabot savu izrunu, piem., krievu valodā.

Ja gribu iekļūt grāmatas pasaulē, tad formāts nav galvenais, – kurš būs pieejams man, to izmantošu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 04.01.2014 00:31
Raksts #25


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Es atbalstu papīra formātu kā autors, bet jāatzīst, ka kā lasītājs, kurš daudz braukā apkārt ļoti labi saprotu e-grāmatu un Kindle un visu pārējo e-lasītāju ērtību un popularitāti. Ir patīkami, ka vienā šādā ierīcē ir vesela kaudze lasāmvielas. smile.gif Tomēr papīra formāta grāmatu turot rokā- tā ir pavisam cita sajūta.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 19.01.2014 21:50
Raksts #26


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Man patīk gan papīra formāts, gan elektroniskais. Klausāmgrāmatas vēl nav iegājušas manā apritē, kaut kā īsti nevelk.
Papīra formātam gan dodu vislielāko priekšroku, jo tā ir tā īpašā sajūta, ka vari turēt rokās grāmatu, sajust viņas smaržu, smagumu un nebūt atkarīgs no tā, ka kādam elektroniskajam štruntiņam beigsies baterija. Tiesa, lasīt arī manā mazajā telefona ekrāniņā ir diezgan parocīgi, jo vismaz nav lielie ķieģeļi jāstaipa līdzi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
...dovenda...
iesūtīt 14.09.2014 17:47
Raksts #27


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.11.07



Taustāmām grāmatās viennozīmīgi dodu priekšroku, kaut gan lasot angļu valodā patiešām novērtēju arī elektronisko formātu. Ērti, kad datorā vienā logā atvērta grāmata, bet blakus logā vārdnīca, kur uzreiz var saņemt tulkojumu, ja kas neskaidrs. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bjustinja
iesūtīt 26.12.2014 14:51
Raksts #28


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.12.14



Es piekrītu par ''aizpeldēšanu'' klausoties audio grāmatas. Kad es pirmo reizi mēģināju, man tā ''peldēšana'' reāli sarežģīja visu grāmatu lasīšanu. Bet tad es centos izslēgt savu prātu un koncentrēties uz to, kas skan pa austiņām. Un jā! Man izdevās + uzlabojās koncentrēšanās spējas. Sāku biežāk nedomāt neko (vārdsakot, meditēt), koncentrēties uz kādu vienu, konkrētu lietu un mans prāts sāka darboties ar lielākiem apgriezieniem smile.gif Savā ziņā tā ''peldēšana'' ir viens no mītiem par audio grāmatu klausīšanos - http://www.audiogramatas.lv/2014/10/miti-p...o-gramatam.html
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bite
iesūtīt 23.04.2016 20:47
Raksts #29


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.07.06



Es atbildēju, ka visi grāmatu veidi ir noderīgi, jo kā nu kuram labāk patīk. Arī es visus izmantoju. Papīra formāts ir tas pats ierastākais, ko esmu lietojusi vienmēr. Pēdējā laikā esmu sākusi klausīties audio grāmatas angļu valodā, lai apgūtu valodu un man ļoti patīk. Sēžu vai guļu, atpūšos, uzlieku austiņas un klausos. E-grāmatas vispār ir super. Var dabūt noderīgas grāmatas mācībām un darbiem neizejot no mājas. Parasti ilglaicīgai lasīšanai gan neizmantoju šo grāmatu formātu, jo ātri nogurst acis un lēnāk lasās. Tad vajag biežāk atpūtināt acis. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V  < 1 2
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 11:53