Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Raksti šajā forumā netiek skaitīti.

> sarunas par tēmu
kaiva
iesūtīt 18.08.2017 13:35
Raksts #1


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



mazā omulīgā pačalošana- apakšvirsraksts

varbūt tas drīzāk der gondorai bet gan jau aizvirzīsimies kaut kur arī prom no literatūras

paklau- vai tev tā krāsu tēma arī ir kaut kā pārsūtāma pa e pastu?
man ienāca prātā arī ko tev nosūtīt, gaidi!

nu skaidrs- tu esi ideālā tulkotāja! nopietni. bet tam jābūt baigi grūti ja grib tulkot īstas grāmatas. valoda ir ģeoloģijas slāņi svītas un epohas.
ko tu piemēram lasi lai apgūtu konkrētu stilu? un ko tu piemēram vēlies tulkot?
domāju ir ļoti derīgi ar tulkotāja aci lasīt Zanes Rozenbergas tulkojumus. arī hobits ir viņas darbs. (bail iedomāties par ko to padarītu mūsdienās) un protams lm montgomerija

un loģiski belševicas- arī alise brīnumzemē bet tu to noteikti visu zini pati

vai mācies tikai pati vai attiecīgi studē kaut kur angļu filologos?

man jau liekas ka vajadzētu pieņemt likumu, ka neko nedrīkst tulkot nepārbaudīts tulkotājs. reizumis tas noteikti varētu būt autodidakts bet tam vienalga būtu jānoliek eksāmens kā braukšanas tiesības

lasu pēdējā laikā latvju tekstus. un sajutu pilnīgi literāro procesu kādā mirklī. tagadnes iespaidu. it kā literatūra latvijā notiktu mūsdienās un es tajā būtu iesaistīta. :>> proti gadījās izlasīt pirms dažiem mēn bereļa fragmentu no topošās grāmatas par rakstīšanu- un pēc tam ievas melgalves komentāru par to- viņa pateica tieši to ko es domāju. rādās tiem tajās augstajās sfērās ir vajadzīgs kāds kas atgādina pašsaprotamo. tad vēl recenzija par monstriem un metaforām- droši vien esi lasījusi?- arī gluži manas domas
un dažus vecos karogus- tur izrādās ir visādas interesantas lietas- un daudz vairāk nekā mūsdienās- varbūt tu zini kādu, kam tādus nav kur likt?
vakar piedzīvoju dzīves mācību. lūk kāda tā ir:
klausi savai intuīcijai!
maijā man skolas biblenē lasītavā paziņoja ka viss arhīvs ir izmests laukā un es šokā nezināju ko darīt. gribēju iet pārjautāt biblotekārei, bet ko man tur jautāt- negribēju dzirdēt vēlvienu apstiprinājumu- jā jā vajdzēja atnākt pirms dažām dienām.
un tagad izrādās ka tieši karogi tobrīd vēl nebija izmesti. un neviens neiedomājās arī man pateikt kaut arī es tur gorījos ik pēc nedēļas. tāds rūgtums zini dvēselē...
crying.gif

nu labi :>> bet tu gan tā nedari. mirkli apdomājies un eskrien prom ja iekšējā balss kaut ko saka (protams var gadīties ka tā iesaka lasīties prom- piemēram ja esi nočiepis kādu žurnālu vai tādā garā)
ps- man vnk skolā ir blats

lasu šobrīd čempionu brokastis. varbūt to var pamanīt
vonnegūts visu raksta tādā garā?

tu noteikti esi labāk pazīstama ar lit klasiku :> apelsīns un skrūves pagrieziens un tādā garā man vēl gaida sarakstā
bet vienlaikus vakar līdz rītam lasīju arī vulfu- uz bāku. pēc satura ļoti līdzīga airisai mērdokai (to gan esmu pavairāk lasījusi. bet taupu un marinēju) pēc stila arī bet ar savu rokrakstu
nesaprotu kāpēc "autors voice" nevar tulkot kā rokraksts. tas jau sen ir tik pašsaptotams vārds
"balss" izklausās de.bīli. (ievēro, ka es nesaku "manuprāt") hahaha

methods of rationality ir bieži citēts tv tropes- to tu arī noteikti zini
es sāku sazināties ar amāliju bet tad viņa kaut kur pazuda- pēdējais ko viņai pajautāju- vai lasi tv tropes?
iespējams ka viņa ir pazudusi tropu džungļos...
lai nu kā- ja tu to iztulkosi būs baigi baigi super! novēlu visu kas tam vajadzīgs!


nu jā krēslā ir tā lieta par mitoloģiju- vairāk tas kas tur nav pateikts bet domāts- uguns un ledus, pūstošie vampīri par nāvi un siltie vilkači par dzīvību. bellas izteiciens- ejiet ieskrieties ar savu dvēseli, man to nevajag. voltūru vēture. vampīru "dzīves spēlēšana" piem alises modīgums. nemirstīgie bērni un izdzimteņi un jaukteņi jeb svētie bērni. viņas gaidību ainas bija visšaušalīgākās un fascinējošākās. tāpēc to tomēr var pieskaitīt pie šausmu lit. un voltūru gļēvulība. īstenībā viņi redzot pretestību nemaz neuzzsāka cīņu. viņi bija pieraduši pie visvarenības. un kur nu vēl pats āro- tas nu tiešām ir literatūras un arī kino gardumiņš. kā viņš viņu notēloja! turklāt filmā vēl bija pielikts klāt un uzlabots. nu tādas lietas
protams daudz kas no tā ir citās grām vnk pie mums tās nav tulkotas


(mājiens ar neuzkrītošu sētas mietu)

ļoti interesanti- man 4. poters tā patīk ka neesmu baigi daudz kļūdu manījusi, kaut arī izlasīts apm 46x
klau- vai e bukā teorētiski var labot? man jau sen interesē

klauss. jā, man šai sakarā nenormāli riebjās tā blondā, aizmirsu kā sauc. tik paštaisnu personu reti gadās redzēt! pat šinī fikšonlandē kur tādas vien mīt. un tas ka viņa beigās saiet ar stefanu! pfffff... vismaz tikpat bezsakarīgi kā Harijs un dž.
jā par boniju tev pilnīgi piekrītu. bet viņa tur ir drausmīgi pazemota. bez viņas tur neviens neizdzīvotu, bet viņa skaitās gandrīz kā 3. plāna tēls
laikam tāpēc ka melnā. un tāpēc ka nenoliedzami visskaistākā persona starp abiem dzimumiem visās sērijās. baltajiem vnk tas skauž. jau gadsimtiem. tas arī visu izskaidro. arī iekšēji visskaistākā- kopā ar savu grandma
arī blondā, nu klausa māsa ir baigi forša un arī ļaunā ketrīna tā neko
bet vnk vnk neatvairāms ir elaidža... rolleyes_a.gif rolleyes_a.gif rolleyes_a.gif
tik kārtīgs un godīgs...
ak...

grin.gif nē tiešām
labi esmu rdzējusi tikai 2 sezonas?- 2 un 3? un īsti neiebraucu pamatproblēmā kāpēc viņiem ir tās problēmas. bet zini literatūra tāpec ir literatūra ka simboliska. plus vēl kaut kā izjūtu cieņu pret tiem kam jāsabūvē tik ietilpīgs sižets tik īsā laikā un vēl jāuzfilmē. (tāpat kā once upon time.)
esmu piedalījusies par statisti- laikam ar to pietiek lai izjustu uz savas ādas cik sarežģīta lieta ir filmēšana. jo vairāk tāpēc ka pašai nav jāatskaitās nekādiem termiņiem- kā rakstu tā rakstu. un no otras puses sāku arvien vairāk izjust kāds lāsts rakstniekam ir laiks... :> ka viņam jāiekļauj sava iztēle tomēr realitātē
bet protams faniem ir jāsaredz muļķības
vienīgais domāju ka jāizšķiro par ko vērts besīties vairāk- stulbiem tēliem vai fantastisku sižetu. galu galā pastāv rule of cool.. * čukst* (tropi)

ok
pagaidām

Šo rakstu rediģēja kaiva: 18.08.2017 13:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
28 Lapas V  « < 13 14 15 16 17 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (280 - 299)
Hermaine
iesūtīt 08.06.2020 09:29
Raksts #281


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS(Mattiass @ 07.06.2020 08:24) *
Lensman.

Bet vispār, neiesaku ieciklēties uz vārda sastāvdaļām, bet gan funkciju. Piemēram, radioman nav radiozinis, tas ir radio operators vai sakarnieks. Lensman varētu būt lēcu operators vai arī vienkārši [no]vērotājs.


Aha, tieši tāpēc jau lasu pati tos darbus, lai saprastu, kas viņi īsti ir. Ja tā būtu vienkārša lēca, es Tev pilnībā piekristu, bet tā ir diezgan speciāla lēca, lai paslēptos no īpaši ļaunas rases, par kuru tur zina tikai neliela grupiņa īpaša padome (Elders), un tad viņiem tur laikam ir speciāli īpaši mācekļi, kuriem tad ir īpašas speciālas zināšanas, kā jātrenē savs prāts un jāizmanto lēca, lai varētu slepus novērot edoriāņus, bet paši paliktu nepamanīti, un tikmēr uz vairāk vai mazāk Zemei līdzīgas planētas viņi pacietīgi gaida, kad planēta būs sasniegusi tādu attīstību, ka ar tās palīdzību varētu iznīcināt savus ienaidniekus.
Vismaz tiktāl es sapratu no iesākuma, jo vispār man diezgan pagrūti bija saprast ainas, kur vienubrīd darbība ir uz vienas planētas, tad uz otras, tad sapulces, tad ainas no Zemes attīstības vēstures. Bet katrā ziņā tie Lensmen ir diezgan atlasīti atsevišķi cilvēki ar īpašām prasmēm un noteikti nav vienkārši operatori kaut kādai prožektora optikai.

Izlasīju Likteņa vējus. Uj, tad jau Voldis tīrais jēriņš salīdzinājumā ar Mornelitu... Brrr. Un beigās čiks vien sanāca ar visu 3 vai pat 4 līmeņu plānošanu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 09.06.2020 20:49
Raksts #282


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Pabeigta septītā daļa "Es esmu šeit lai palīdzētu". Sāku darbu pie astotās, bet visemocionālākās daļas. Pārlasīju un atkal sāka acīs kņudināt.

Par nākamo daļu - Hermaine, vai piefiksēji, no kurienes nāk tas "Blood for blood god!" wink.gif arī interesants fakts.
https://knowyourmeme.com/memes/blood-for-the-blood-god

Un Harija runas par uzvaru arī ir slavenas runas parafrazējums - Vinstona Čerčila runa 1940tajā gadā
https://www.nationalchurchillmuseum.org/blo...-and-sweat.html

Vēl ir jautājums par šo teikumu -
"Harry stood on a soft blue mat, such as might be found in a Muggle dojo, which Professor Quirrell had laid out upon the floor for when Harry was pushed down."

"Harijs stāvēja uz mīksta, zila matrača - līdzīgi matrači varētu būt vientiešu dodžo -, kuru profesors Drebelis bija izklājis uz grīdas, kad Harijs tika nogrūsts zemē. "

'for when' - tur es teiktu, drīzāk bija doma ka, 'uz kā Harijs varētu tikt nogrūsts zemē'. tobrīd jau vēl viņs nebija sācis tikt grūstīts?


""That didn't sound very sincere," said Professor Quirrell." - liekas, te ir pretēji domāts, tas nebūs - "„Tas izklausījās ļoti pārliecinoši," sacīja profesors Drebelis. " drīzāk jau, ka tas neizklausījās pārliecinoši.

Par visu to epizodi, man gribētos parunāties, tur ir īsi teikumi ar vairāklīmeņu nozīmi...

"The clumsy imbecile was looking very superior and..." - drīzāk nevis stiprāks, bet pārāks, pārliecinātāks, pašpārliecinātāks...

Blood temperature was dropping. - drīzāk tas būtu sastingt, nevis atdzist... Tas ir, kā 'asinis dzīslās sastinga' teicienā.


Šo rakstu rediģēja Aiva: 10.06.2020 10:52
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 11.06.2020 07:25
Raksts #283


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS(Aiva @ 09.06.2020 21:49) *
Pabeigta septītā daļa "Es esmu šeit lai palīdzētu". Sāku darbu pie astotās, bet visemocionālākās daļas. Pārlasīju un atkal sāka acīs kņudināt.

Par nākamo daļu - Hermaine, vai piefiksēji, no kurienes nāk tas "Blood for blood god!" wink.gif arī interesants fakts.
https://knowyourmeme.com/memes/blood-for-the-blood-god

Un Harija runas par uzvaru arī ir slavenas runas parafrazējums - Vinstona Čerčila runa 1940tajā gadā
https://www.nationalchurchillmuseum.org/blo...-and-sweat.html

Vēl ir jautājums par šo teikumu -
"Harry stood on a soft blue mat, such as might be found in a Muggle dojo, which Professor Quirrell had laid out upon the floor for when Harry was pushed down."

"Harijs stāvēja uz mīksta, zila matrača - līdzīgi matrači varētu būt vientiešu dodžo -, kuru profesors Drebelis bija izklājis uz grīdas, kad Harijs tika nogrūsts zemē. "

'for when' - tur es teiktu, drīzāk bija doma ka, 'uz kā Harijs varētu tikt nogrūsts zemē'. tobrīd jau vēl viņs nebija sācis tikt grūstīts?
""That didn't sound very sincere," said Professor Quirrell." - liekas, te ir pretēji domāts, tas nebūs - "„Tas izklausījās ļoti pārliecinoši," sacīja profesors Drebelis. " drīzāk jau, ka tas neizklausījās pārliecinoši.

Par visu to epizodi, man gribētos parunāties, tur ir īsi teikumi ar vairāklīmeņu nozīmi...

"The clumsy imbecile was looking very superior and..." - drīzāk nevis stiprāks, bet pārāks, pārliecinātāks, pašpārliecinātāks...

Blood temperature was dropping. - drīzāk tas būtu sastingt, nevis atdzist... Tas ir, kā 'asinis dzīslās sastinga' teicienā.


O, baigi forši, ka visu šo norādīji. Ja godīgi - brīžiem tiešām bija daudz jāpiedomā, ka vienkārši īsti nesapratu, kā tieši konkrētā nozīme domāta. (Kaut arī vēl centos skatīties, kā krievi ir iztulkojuši, bet viņi tur brīžiem pat teikuma daļas bija izlaiduši, ka bija vēl grūtāk saprast.)

Par tām autora piebildēm - tās viņam visu laiku ir no kaut kurienes ņemtas. Piefiksēju, bet, jāatzīstas, ka nezinu, kas ir Warhammer. blush.gif

Čerčila uzrunu tiešām nebiju atpazinusi - to noteikti pārskatīšu un pameklēšu, vai kaut kur nav latviski iztulkota.

Par matracīti droši vien taisnība. Mani samulsināja, ka tur vispār nevarēja saprast, kas īsti pirms tam ir noticis.

Par tālāko visu tev ir pilnīga taisnība. wink.gif

Labprāt uzklausīšu visu, kas tev ir sakāms par šo nodaļu.
Vispār šī man liekas viena no tādām spēcīgākajām nodaļām - Drebeļa mācība par dusmām un zaudēšanu. Par to, ka pat tad, ja atriebsies, tas jau tevi netuvinās tuvāk mērķim.

P.S. Par šito gan es pati skatos un brīnos - "That didn't sound very sincere," said Professor Quirrell." Nu kā es varēju neievērot "didn't", nevis "did"? Laikam jau brīžiem mēdz uznākt arī kaut kādi prāta aptumsumi. rolleyes_a.gif

Šo rakstu rediģēja Hermaine: 11.06.2020 07:45
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 11.06.2020 12:43
Raksts #284


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS(Aiva @ 09.06.2020 21:49) *
Blood temperature was dropping. - drīzāk tas būtu sastingt, nevis atdzist... Tas ir, kā 'asinis dzīslās sastinga' teicienā.


Vienīgi par šo man tev mazliet gribas iebilst. Teicienā "asinis dzīslās sastinga" ir vairāk domāts, ka tas notiek baiļu dēļ. Bet šeit viņam "asinīm pazeminājās temperatūra", jo viņš kļuva aukstasinīgs aprēķinātājs. Tāpēc šeit vajadzētu būt kaut kam pretējam, kas ir karstasinīgs, kad asinis vārās. Tāpēc liku atdzisa (ledaini aukstas).

Ar interesi lasu tavu "Es esmu šeit lai palīdzētu". Var jau just, ka velk uz beigām. smile.gif Un diezgan pagarš stāsts jau ir.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 11.06.2020 19:55
Raksts #285


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 11.06.2020 12:43) *
Vienīgi par šo man tev mazliet gribas iebilst. Teicienā "asinis dzīslās sastinga" ir vairāk domāts, ka tas notiek baiļu dēļ. Bet šeit viņam "asinīm pazeminājās temperatūra", jo viņš kļuva aukstasinīgs aprēķinātājs. Tāpēc šeit vajadzētu būt kaut kam pretējam, kas ir karstasinīgs, kad asinis vārās. Tāpēc liku atdzisa (ledaini aukstas).


Es biju domājis vairāk sastinga kā sastinga ledū...

CITĀTS(Hermaine @ 11.06.2020 12:43) *
Ar interesi lasu tavu "Es esmu šeit lai palīdzētu". Var jau just, ka velk uz beigām. smile.gif Un diezgan pagarš stāsts jau ir.


Nu, tā jau ir, pēdējā daļa ir īsāka par pārējām, tikai 14 A4 lapas. Pabeigšu, varēšu aizrakstīt autoram ka esmu galā. Viņš bija mazliet samulsis, ka kāds viņa sarakstīto ir gatavs tulkot....

Šo rakstu rediģēja Aiva: 11.06.2020 19:56
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 22.06.2020 16:18
Raksts #286


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Lēcinieki…

CITĀTS(Aiva @ 09.06.2020 21:49) *
"Harijs stāvēja uz mīksta, zila matrača - līdzīgi matrači varētu būt vientiešu dodžo -, kuru profesors Drebelis bija izklājis uz grīdas, kad Harijs tika nogrūsts zemē. "

Izņemot, cik man zināms, nav tāda vārda latviešu valodā — dodžo. Tos dēvē par [tuvcīņas] skolām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 23.06.2020 15:10
Raksts #287


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Mattiass @ 22.06.2020 16:18) *
Lēcinieki…
Izņemot, cik man zināms, nav tāda vārda latviešu valodā — dodžo. Tos dēvē par [tuvcīņas] skolām.


Hugo.lv un Termini.gov.lv neko nezina. Google Translate no japāņu '道場' piedāvā 'dojo' vai 'dodzjo'. Vairumā eiropas valodu arī ir dojo, izņemot krievu, kur primārais ir 'школа джудо' ar variantiem 'додзе' vai 'доджо' vai 'dojo'. Dodzjo un Dodžo ir pietiekami tuvu skanoši...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 24.06.2020 20:05
Raksts #288


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS(Mattiass @ 22.06.2020 17:18) *
Izņemot, cik man zināms, nav tāda vārda latviešu valodā — dodžo. Tos dēvē par [tuvcīņas] skolām.


O, paldies, Mattias, ka šo aizrādīji. Dodžo biju ielikusi automātiski, jo bija kaut kāda juška, ka ir tāds vārds kaut kur redzēts. Varbūt no Aiva stāstiem, ja nemaldos. Pievērsīšos šim kādā brīdī. Noteikti ir vērts papētīt sīkāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 29.06.2020 22:16
Raksts #289


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS
Pluto acis samiedzās. “Bet, pat tas tev nebūtu palīdzējis. Katru reizi, kad tev parādījās kaut mazākās izredzes, tu vienmēr pamanījies izraut sakāvi no uzvaras nagiem. Es esmu gadsimtiem gaidījusi, lai tev to pateiktu.” Viņa pieliecās tuvāk un iečukstēja Smaragdam ausī, “Tu zaudēji. Kā jau viemēr. Par spīti visiem taviem kricelējumiem un pasaules gala pareģojumiem, absolūti nekas, ko tu izdarīji, ne par mata tiesu nav mainījis iznākumu. Tu nekad neuzvarēsi, Jukio.”
Nākamajā mirklī viņas acis šokā ieplētās, izdzirdot Smaragdu smejamies.
“Ak, bet nabaga Pluto,” viņš aizrijās, ieklepojās, saviebās, un tikai pēc mirkļa spēja turpināt. “Tu tiešām to vēl neesi sapratusi? Man nemaz nevajag uzvarēt. Viss, kas man patiesi ir vajadzīgs, ir tikai panākt, lai zaudētu tu.”


Cīnos ar Pluto un Smaragda sadursmi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 30.06.2020 13:39
Raksts #290


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Nu beigas Tevis tulkotajā stāstā tur nudien uzdod.
Par to labo un ļauno mēs tieši ar Kaivu nesen privāti diskutējām, cik labais un ļaunais ir atkarīgs viens no otra. smile.gif

Šis teikums man šķiet grūti saprotams:
CITĀTS
Katru reizi, kad tev parādījās kaut mazākās izredzes, tu vienmēr pamanījies izraut sakāvi no uzvaras nagiem.


Izraut sakāvi no uzvaras nagiem - tas ir, pēdējā brīdī paspēja salaist dēlī visu uzvaru? Vai tas ir tieši otrādi - ka likās, ka tūlīt zaudēs, bet uzvarēja par spīti visām mazajām izredzēm?

Nebeidzu domāt par "dodžo" (Jo arī no angļu valodas atveidotos tiešā veidā kā dodžo.) Lotē no izgudrotāju ciema, kuru tagad lasu puikām vakarā kā pasaciņu, ir džudo cīņas halle, kur pieņemu, ka "cīņas halle" nozīmē "dodžo". Bet tikpat labi šis vārds parādās Drebeļa runā un viņš var ieviest arī savus jaunvārdus, ne tā?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 30.06.2020 14:11
Raksts #291


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 30.06.2020 13:39) *
Šis teikums man šķiet grūti saprotams:
Izraut sakāvi no uzvaras nagiem - tas ir, pēdējā brīdī paspēja salaist dēlī visu uzvaru? Vai tas ir tieši otrādi - ka likās, ka tūlīt zaudēs, bet uzvarēja par spīti visām mazajām izredzēm?


Pirmais variants - pēdējā brīdī paspēja salaist dēlī visu uzvaru - ka, par spīti tam, ka bija iespēja uzvarēt, Smaragds pats vienmēr pamanījās zaudēt.
https://www.collinsdictionary.com/dictionar...jaws-of-victory
Kā jau visi spārnotie teicieni, kko tādu ir grūtu pārtulkot. Līdzīga nozīme ir arī "shoot himself in the leg"
Ir jau tam arī pretējā nozīme - "snatch victory from jaws of defeat" - kas nozīmē, uzvarēt, kad šķita viss jau zaudēts. Tādā veidā biežāk lieto.

Un jāatceras - ka arī šoreiz - Smaragds jau patiesībā neuzvarēja. Senši, t.sk Serenite pārdzima par jaunu:
CITĀTS
Netālu, ledū sastingušais Marsas ķermenis ietinās sarkanā miglā. Tas izlauzās no ledus gūsta un izgaisa. Kaut kur tālu dienvidos, Japānā, Senši kareives reinkarnējās no jauna.


CITĀTS(Hermaine @ 30.06.2020 13:39) *
Nebeidzu domāt par "dodžo" (Jo arī no angļu valodas atveidotos tiešā veidā kā dodžo.) Lotē no izgudrotāju ciema, kuru tagad lasu puikām vakarā kā pasaciņu, ir džudo cīņas halle, kur pieņemu, ka "cīņas halle" nozīmē "dodžo". Bet tikpat labi šis vārds parādās Drebeļa runā un viņš var ieviest arī savus jaunvārdus, ne tā?


Domāju ka noteikti var. 'Džudo cīņas halle' ir pārāk ierobežojošs termins - 'dojo' mēdz būt katrs ir saviem cīņas veidiem, ne tikai džudo. To pašu aikido, karatē, arī apgūst tais zālēs. Sporta zāle. Cīņas sporta zāle? Matiasa minētais 'skola' 'cīņas skola' arī der - lai gan mēdz būt skolas bez savas zāles, respektējamām skolām tādas ir.

Citējot Ranmu, tur ir interesantas variācijas.

Ranma un Genma abi piekopj 'Saotome school of indiscriminate grappling' , arī 'Saotome school of Anything goes' citos tulkojumos.

Dojo, kurā bieži norisinās darbība, savukārt pieder Tendo dzimtai, un to sauc par 'Tendo dojo'. Visu sarežģī arī tas, ka Tendo arī ir 'Anything goes' stila piekopēji, bet attīstījuši savu variāciju. Viens no iemesliem, kāpēc Souns Tendo un Genma Saotome tā grib, lai Ranma un Akane apprecas, ir tā paredzētā 'skolu apvienošanās'.

Šo rakstu rediģēja Aiva: 30.06.2020 14:06
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 03.07.2020 20:46
Raksts #292


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



"Es esmu šeit lai palīdzētu" ir beidzot pabeigts...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 04.07.2020 07:39
Raksts #293


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS(Aiva @ 03.07.2020 21:46) *
"Es esmu šeit lai palīdzētu" ir beidzot pabeigts...



Urrā, urrā, apsveicu! Šis Tev bija liels un garš darbs!
Par to Tev medus kūka! laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 04.07.2020 10:05
Raksts #294


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 04.07.2020 07:39) *
Urrā, urrā, apsveicu! Šis Tev bija liels un garš darbs!
Par to Tev medus kūka! laughing.gif


Bij gan. Ceru, lasīt to ar bij interesanti. Beigas sanāca tādas traģiskākas. Bet epilogs vieš cerību?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 05.07.2020 17:38
Raksts #295


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Bija, bija. smile.gif
Par to labo un ļauno - tā jau ir sensena tēma. Tāpēc ļoti interesanti ir palasīt kaut ko, kas iedziļinās. Kādi labajam/ļaunajam ir motīvi. Vai ļaunais vienmēr ir tik ļauns, cik to mālē. Vai reizēm nevar gadīties tā, ka arī ļaunums ir radies kaut kāda iemesla pēc un varbūt pat ir kāda augstāka ļaunuma upuris.
Jap, epilogs cerīgs. Patīkams. smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 23.07.2020 11:17
Raksts #296


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Meklēju, meklēju, beidzot atradu kaut ko par dojo tulkojumu: Aikido treniņos lietoto jēdzienu vārdnīca, kur dojo tulkots kā dojo.

Jau Drebeli un Dumidoru atsevišķi tulkot ir visai sarežģīti, bet 20. nodaļā viņi man ir abi kopā, bet nu jau pamazām nodaļa tuvojas beigām. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 27.07.2020 20:56
Raksts #297


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 23.07.2020 11:17) *
Jau Drebeli un Dumidoru atsevišķi tulkot ir visai sarežģīti, bet 20. nodaļā viņi man ir abi kopā, bet nu jau pamazām nodaļa tuvojas beigām. laughing.gif


Jā, ta saruna ir sarežģīta. Man patīk tas kā tu ar to tiki galā.

Man pašam tagad priekšā nodaļa ar Nabiki iekšējo monologu pašai ar sevi, smagi iet...

CITĀTS
I'm even starting to THINK like Akane. I need to get out of Nerima for good. Living on the fringe of The Madness is starting to affect my mind.
A rogue thought pricked the back of her mind. ~Must REALLY suck for the guy stuck in the middle of it all, huh?~
Nnnn! No! I am not doing this! Nabiki ground the heels of her palms into her eyes and tried to banish the guilty little voice. She was used to doing it. Good at it, even. But for some reason, it was refusing to go away.
~Especially since you gave him a taste of normalcy, and he liked it. Nothing like giving someone a taste for something they can't have, right?~
Shut UP! She tossed the soap across the room, as if it was somehow connected to the voice. The wrapped soap thunked against the wall and hit the floor intact. She rolled over and looked away from it. I am NOT going to feel guilty for how screwed up HIS life is! NONE of that is my fault!
~You haven't helped.~
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 28.07.2020 07:46
Raksts #298


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS(Aiva @ 27.07.2020 21:56) *
Jā, ta saruna ir sarežģīta. Man patīk tas kā tu ar to tiki galā.

Man pašam tagad priekšā nodaļa ar Nabiki iekšējo monologu pašai ar sevi, smagi iet...


Paldies! cool.gif Bija vietas, kur 3 vārdus tulkoju burtiski pusstundu. Un pēc tam vēl 5reiz pārrakstīju.


Pārdomas vienmēr ir grūti sakarīgi iztulkot.
Varbūt šis palīdz ar kādām idejām ko labāk noformulēt:
Es pat esmu sākusi DOMĀT kā Akane. Man vienreiz jātiek prom no (tās) Nerimas. Dzīvojot uz tādas saprāta robežas, es jau pamazām sāku jukt prātā (iet sviestā - lai nav tik daudz "prātā").
Viņai galvā uzradās nebēdnīga doma. ~..~
Nnnn! Nē! Es uz to neuzķeršos! (Vai - Es tam neļaušos! Vai - Tu mani te neietekmēsi!) Nabiki piespieda plaukstas pamatnes acīm, cenzdamās padzīt vainu uzdzenošo balstiņu. Parasti viņai tas padevās. Pat visai labi. Taču kaut kāda iemesla dēļ, šoreiz balss (vainas apziņa) neapklusa.
~....~ (Ja pareizi sapratu, tad šī ir kā atmiņa un to jau Tu esi tulkojis?)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 28.07.2020 08:00
Raksts #299


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 28.07.2020 07:46) *
Paldies! cool.gif Bija vietas, kur 3 vārdus tulkoju burtiski pusstundu. Un pēc tam vēl 5reiz pārrakstīju.
Pārdomas vienmēr ir grūti sakarīgi iztulkot.
Varbūt šis palīdz ar kādām idejām ko labāk noformulēt:
Es pat esmu sākusi DOMĀT kā Akane. Man vienreiz jātiek prom no (tās) Nerimas. Dzīvojot uz tādas saprāta robežas, es jau pamazām sāku jukt prātā (iet sviestā - lai nav tik daudz "prātā").
Viņai galvā uzradās nebēdnīga doma. ~..~
Nnnn! Nē! Es uz to neuzķeršos! (Vai - Es tam neļaušos! Vai - Tu mani te neietekmēsi!) Nabiki piespieda plaukstas pamatnes acīm, cenzdamās padzīt vainu uzdzenošo balstiņu. Parasti viņai tas padevās. Pat visai labi. Taču kaut kāda iemesla dēļ, šoreiz balss (vainas apziņa) neapklusa.
~....~ (Ja pareizi sapratu, tad šī ir kā atmiņa un to jau Tu esi tulkojis?)


Nē, šobrīd ar šo cīnos, tur teju visa sadaļa ir Nabiki iekšējais monologs, viņai mocoties ar savu sirdsapziņu, kas grauž viņu. Par to, ka viņa ir pamanījusies vēl vairāk sabojāt Ranmam dzīvi... Par to ka TEORIJĀ viņa varētu to izlabot, atšķetināt to ĀRPRĀTU, kā viņa dēvē to, kas notiek ap Ranmu - visiem kun-fu cīņu meistariem, maģiju, četrām līgavām u.t.t. Bet ka tad viņai nāktos mesties tajā visā iekšā kā atvarā... Un viņa ir tikai parasta meitene, bez superspējām.. Vēlāk tur pēc paŗis nodaļām ir vēl viens tāds traģisks fragments.

"Izgaismot Nakti" tur Nabiki sirdsapziņu labi salīdzināja ar kāmīti - guļ vai grauž.

Bet vispār tur ir daudz supercitātu:

CITĀTS
"You know what I think?" Jiro said with a knowing smile as he bit into a cookie. "I think you already know what you want to do, and are really just deciding if you should talk yourself out of it or not."

Nabiki's indignant anger immediately drained away as Jiro's words hit the mark, and she blushed. "This is NOT the sort of thing I'm known for doing…"

"And are you the sort of person who does things because it's what others expect her to be doing?" Jiro raised an eyebrow, then took another bite of his cookie, grinning. "I didn't think so."


CITĀTS
"I wish you wouldn't call it that." Ranma muttered. "It sounds so… manipulative."

"Ranma, Ranma, Ranma…" Nabiki rested her arm on her shoulder. "The difference between manipulative and popular is how successful you are at it."


CITĀTS
She chuckled softly. "You should have gone off and found yourself a girl at the beach, like I told you, Ranma."

"I did."

*Ba-DUMP*

"Don't be stupid, Ranma." She muttered, but her fingers started to toy with his pigtail, like she had that night. "If anything had happened that night… You needed something meaningless to blow off steam… unwind that dangerously coiled spring of yours. I couldn't have done that for you."

"Why not?" He asked, scowling in frustration. "You were there for something meaningless too."

"Not with you." She said softly. "How could I go back to just seeing you as a lousy freeloading houseguest after that? How could I escape this… this nightmare of a town and find the life I wanted if I had something that… that made me want to stay? Ranma… I'm halfway in love with you and all we did was kiss, and… if-if I let… if either of us lets… this go any further… I will end up dead… or worse… and you… You would never forgive yourself because you're you."

"I'd…" Ranma felt his breath hitch in his throat. Halfways in love… that's more than Akane even admitted to. "I'd protect you…"

"No you wouldn't." she said softly. "You'd try, but you said it yourself that time you caught me when I fell off the balcony. I'm just an ordinary girl. You had to let Akane fall to save me, and you could only do that because you trusted her to save herself. Whoever you're with has to be able to do that. They have to be able to save themselves sometimes. Especially with how things are in your life. If it goes bad, your hands will be full keeping yourself safe." She dropped her head. "And I can't live as a damsel in distress. And that's all I'd be in your world, Ranma. I can't live in The Madness with you and be anything but a porcelain doll. I want to be in my own world, where I can be more than just an 'ordinary girl'."


Šo rakstu rediģēja Aiva: 28.07.2020 08:20
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 28.07.2020 11:58
Raksts #300


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Par to damsel in distress es atceros, ka jau agrāk biji par šo domājis.

Bet vai tas, ko iesāku tur rakstīt, tas Tev kaut kā palīdzēja? Vai vēl vairāk sapiņķerēja domas?
~Must REALLY suck for the guy stuck in the middle of it all, huh?~

Dažādi varianti idejām:
Tas noteikti ir DRAUSMĪGI, ja gadās iekulties tādā ķezā, kā nu ne?
Tas noteikti būtu DRAUSMĪGI, ja mana dzīve būtu sagājusi tādā putrā!
Es varu tikai iedomāties, cik BRIESMĪGI viņš jūtas, ka tik ļoti sapinies visā.
Viņš ir tik BRIESMĪGI sapinies visās savās lietās - viņa vietā es negribētu būt.
Ja esi iekūlies tik DRAUSMĪGĀS nedienās - es nudien viņu neapskaužu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

28 Lapas V  « < 13 14 15 16 17 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
6 lietotāji/s lasa šo pavedienu (6 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 02:06